چرا ایتالیایی ها اسپرسو سفارش نمی دهند و قهوه را ایستاده در "بار" می نوشند

فرهنگ مدرن قهوه تا حد زیادی توسط ایتالیایی ها شکل گرفت. آنها نام نوشیدنی های اصلی قهوه و همچنین ایده یک دستگاه قهوه ساز را به ما دادند. به لطف این فرهنگ، در هر گوشه ای از جهان می توانید تکه ای از ایتالیا را پیدا کنید: هر بار که یک فنجان کاپوچینو یا لاته سفارش می دهید با این فرهنگ ملاقات می کنید. با این وجود، سنت هایی وجود دارد که منحصر به این کشور آفتابی است.

 

ایتالیا

صبح ها قهوه را با شیر بنوشید

بعد از شام، ایتالیایی ها فقط اسپرسو می نوشند و شکستن این قانون را تایید نمی کنند.در ایتالیا نوشیدن شیر قهوه در بعدازظهر یک عادت بد محسوب می شود. کاپوچینو و لاته فقط صبح ها به عنوان همراهی برای یک صبحانه سبک سفارش داده می شود که معمولاً از کورنتو (تغییر روی کروسان) یا بریوش (نان رول) تشکیل شده است. ایتالیایی ها این سنت را با مراقبت از هضم غذا توضیح می دهند و معتقدند قهوه با افزودن شیر که بعد از یک وعده غذایی مقوی می نوشند، تأثیر بدی بر معده دارد.

 

از قهوه بسیار تیره استفاده کنید

به عقیده ایتالیایی ها، هرچه رست تیره تر باشد، قهوه بهتر است.پیدا کردن قهوه کم برشته شده در ایتالیا امکان پذیر ، اما دشوار است. حتی روشن ترین قهوه نیز بسیار تیره‌تر از نمونه‌ای است که در کشورهای دیگر فروخته می‌شود. این به این دلیل است که ایتالیایی ها طعم تلخ و سوخته را دوست دارند و معتقدند اسپرسو واقعی را فقط می توان از دانه های خوب بو داده دم کرد. 

 

ایتالیا

قهوه را در بار سفارش دهید

در ایتالیا کافی شاپ وجود دارد، اما اغلب مردم محلی در بارها قهوه می نوشند.یک بار ایتالیایی داستانی درباره الکل نیست، بلکه درباره فرصتی برای نوشیدن قهوه در هر زمانی از روز است. بارها از ساعت 6 صبح باز می شوند و تا پاسی از شب باز می مانند. صبحانه اینجا سفارش داده می شود، مردم با بچه ها به اینجا می آیند. بارها معمولاً حتی نام ندارند. اینجا فقط مکانی برای استراحت کوتاه و یک فنجان قهوه داغ است.

 

اسپرسو

در ایتالیا هرگز اسپرسو و لاته سفارش ندهید

در ایتالیا اگر اسپرسو بخواهند قهوه سفارش می دهند. فقط قهوه . با گفتن un caffè، قهوه را طوری سفارش می دهید که خود ایتالیایی ها آن را می فهمند، یعنی اسپرسوی معمولی. و توضیح "اسپرسو" اضافی خواهد بود. باریستای ایتالیایی، البته، متوجه خواهد شد که شما به چه چیزی نیاز دارید. اما اگر به لاته نیاز دارید، حتماً مشخص کنید که این کافه لاته است. در غیر این صورت، خطر دریافت یک لیوان شیر معمولی را دارید، زیرا "لاته" در ایتالیایی "شیر" است.

 

اسپرسو

در حالی که در بار ایستاده اید قهوه بنوشید

ایتالیایی‌ها به ندرت پشت میز می‌نشینند وقتی به کافه‌ای می‌روند تا یک فنجان اسپرسو بخورند.این سنت تبیین عقلی دارد. هنگامی که یک بازدید کننده پشت میز می نشیند، یک کالای کوپرتو (هزینه سرویس میز) به طور خودکار در صورت حساب درج می شود که در نتیجه مبلغ نهایی به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. بنابراین، نوشیدن قهوه در پیشخوان، جایی که نیازی به هزینه اضافی نیست، سودآورتر است، زیرا قیمت نوشیدنی از قبل شامل کار یک باریستا می شود.

اگر می‌خواهید در بار قهوه بنوشید، بگویید albanco («ال بانکو») و اگر می‌خواهید در حالت نشسته استراحت کنید، بگویید tavola («a tavola»).

 

کاپوچینو

به باریستا احترام بگذارید

یک باریستا در ایتالیا یک کارمند خدماتی نیست، بلکه یک فرد کلیدی است.رسم احترام به باریستا توسط همه ساکنان محلی به شدت رعایت می شود. آن‌ها به خوبی می‌دانند که شخصی که قهوه آماده می‌کند تا حد زیادی تعیین می‌کند که صبح او (و همچنین هر زمان دیگر از روز) چقدر خوب باشد. هرگز به ذهن هیچ ایتالیایی نمی رسد که با یک باریستا بد صحبت کند. به لطف سنت احترام متقابل، بارهای ایتالیایی معمولاً فضایی بسیار دوستانه دارند.

قهوه را با خود نبرید

اکثر ایتالیایی‌ها با ایده راه رفتن و نوشیدن  قهوه مخالف هستند.شات اسپرسو  ایتالیایی ها را ترجیحا در پیشخوان بنوشید تا فوراً به کار خود برگردید. اما یک فنجان بزرگ کاپوچینو را به آرامی و با حوصله، پشت میز بنوشید. اما ایده نوشیدن قهوه در حین حرکت از یک فنجان کاغذی یا پلاستیکی برای اکثر ایتالیایی ها مانند هتک حرمت به طعم و عطر فوق العاده نوشیدنی است که واقعاً فقط در یک فنجان خوب طعم و عطر آن باز می شود.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید