چرا ایتالیایی ها اسپرسو سفارش نمی دهند و قهوه را ایستاده در "بار" می نوشند

در

فرهنگ مدرن قهوه تا حد زیادی توسط ایتالیایی ها شکل گرفت. آنها نام نوشیدنی های اصلی قهوه و همچنین ایده یک دستگاه قهوه ساز را به ما دادند. به لطف این فرهنگ، در هر گوشه ای از جهان می توانید تکه ای از ایتالیا را پیدا کنید: هر بار که یک فنجان کاپوچینو یا لاته سفارش می دهید با این فرهنگ ملاقات می کنید. با این وجود، سنت هایی وجود دارد که منحصر به این کشور آفتابی است.

 

ایتالیا

صبح ها قهوه را با شیر بنوشید

بعد از شام، ایتالیایی ها فقط اسپرسو می نوشند و شکستن این قانون را تایید نمی کنند.در ایتالیا نوشیدن شیر قهوه در بعدازظهر یک عادت بد محسوب می شود. کاپوچینو و لاته فقط صبح ها به عنوان همراهی برای یک صبحانه سبک سفارش داده می شود که معمولاً از کورنتو (تغییر روی کروسان) یا بریوش (نان رول) تشکیل شده است. ایتالیایی ها این سنت را با مراقبت از هضم غذا توضیح می دهند و معتقدند قهوه با افزودن شیر که بعد از یک وعده غذایی مقوی می نوشند، تأثیر بدی بر معده دارد.

 

از قهوه بسیار تیره استفاده کنید

به عقیده ایتالیایی ها، هرچه رست تیره تر باشد، قهوه بهتر است.پیدا کردن قهوه کم برشته شده در ایتالیا امکان پذیر ، اما دشوار است. حتی روشن ترین قهوه نیز بسیار تیره‌تر از نمونه‌ای است که در کشورهای دیگر فروخته می‌شود. این به این دلیل است که ایتالیایی ها طعم تلخ و سوخته را دوست دارند و معتقدند اسپرسو واقعی را فقط می توان از دانه های خوب بو داده دم کرد. 

 

ایتالیا

قهوه را در بار سفارش دهید

در ایتالیا کافی شاپ وجود دارد، اما اغلب مردم محلی در بارها قهوه می نوشند.یک بار ایتالیایی داستانی درباره الکل نیست، بلکه درباره فرصتی برای نوشیدن قهوه در هر زمانی از روز است. بارها از ساعت 6 صبح باز می شوند و تا پاسی از شب باز می مانند. صبحانه اینجا سفارش داده می شود، مردم با بچه ها به اینجا می آیند. بارها معمولاً حتی نام ندارند. اینجا فقط مکانی برای استراحت کوتاه و یک فنجان قهوه داغ است.

 

اسپرسو

در ایتالیا هرگز اسپرسو و لاته سفارش ندهید

در ایتالیا اگر اسپرسو بخواهند قهوه سفارش می دهند. فقط قهوه . با گفتن un caffè، قهوه را طوری سفارش می دهید که خود ایتالیایی ها آن را می فهمند، یعنی اسپرسوی معمولی. و توضیح "اسپرسو" اضافی خواهد بود. باریستای ایتالیایی، البته، متوجه خواهد شد که شما به چه چیزی نیاز دارید. اما اگر به لاته نیاز دارید، حتماً مشخص کنید که این کافه لاته است. در غیر این صورت، خطر دریافت یک لیوان شیر معمولی را دارید، زیرا "لاته" در ایتالیایی "شیر" است.

 

اسپرسو

در حالی که در بار ایستاده اید قهوه بنوشید

ایتالیایی‌ها به ندرت پشت میز می‌نشینند وقتی به کافه‌ای می‌روند تا یک فنجان اسپرسو بخورند.این سنت تبیین عقلی دارد. هنگامی که یک بازدید کننده پشت میز می نشیند، یک کالای کوپرتو (هزینه سرویس میز) به طور خودکار در صورت حساب درج می شود که در نتیجه مبلغ نهایی به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. بنابراین، نوشیدن قهوه در پیشخوان، جایی که نیازی به هزینه اضافی نیست، سودآورتر است، زیرا قیمت نوشیدنی از قبل شامل کار یک باریستا می شود.

اگر می‌خواهید در بار قهوه بنوشید، بگویید albanco («ال بانکو») و اگر می‌خواهید در حالت نشسته استراحت کنید، بگویید tavola («a tavola»).

 

کاپوچینو

به باریستا احترام بگذارید

یک باریستا در ایتالیا یک کارمند خدماتی نیست، بلکه یک فرد کلیدی است.رسم احترام به باریستا توسط همه ساکنان محلی به شدت رعایت می شود. آن‌ها به خوبی می‌دانند که شخصی که قهوه آماده می‌کند تا حد زیادی تعیین می‌کند که صبح او (و همچنین هر زمان دیگر از روز) چقدر خوب باشد. هرگز به ذهن هیچ ایتالیایی نمی رسد که با یک باریستا بد صحبت کند. به لطف سنت احترام متقابل، بارهای ایتالیایی معمولاً فضایی بسیار دوستانه دارند.

قهوه را با خود نبرید

اکثر ایتالیایی‌ها با ایده راه رفتن و نوشیدن  قهوه مخالف هستند.شات اسپرسو  ایتالیایی ها را ترجیحا در پیشخوان بنوشید تا فوراً به کار خود برگردید. اما یک فنجان بزرگ کاپوچینو را به آرامی و با حوصله، پشت میز بنوشید. اما ایده نوشیدن قهوه در حین حرکت از یک فنجان کاغذی یا پلاستیکی برای اکثر ایتالیایی ها مانند هتک حرمت به طعم و عطر فوق العاده نوشیدنی است که واقعاً فقط در یک فنجان خوب طعم و عطر آن باز می شود.

نظرات

در ادامه بخوانید...

با اصطلاحات عجیب کافه ای آشنا شوید

در

حتما برای شما هم پیش آمده است که وقتی به کافی شاپ می روید منوی خوردنی ها را که برای شما می آورند با دیدن اسم های عجیب و غریب خوردنی ها در انتخاب آن ها دچار مشکل شوید، ما در این مقاله سعی کرده ایم با چند اصطلاح کافه ای شما را آشنا کنیم.

(سیارک

 

اسپرسو:

نوعی روش درست کردن قهوه با فشار زیاد آب جوش می باشد.

کاپوچینو:

ترکیب 2/3 فنجان اسپرسو، 1/3 شیر جوشیده و 1/2 کف شیر می باشد.

موکا:

ترکیب 1/3 خامه زده شده، 1/4 شیر جوشیده، 1/4 پودر شکلات و 2/3 اسپرسو می باشد.

(سیارک

 

لاته:

ترکیب 2/3 اسپرسو، 1/3 کف شیر و 1/2 شیر جوشیده می باشد.

امریکانو:

ترکیب 1/4 اسپرسو و 3/4 آب می باشد.

کاربونا:

پاستا رشته ای نواری به اضافه گوشت یا مرغ

آلفردو:

پاستا لوله ای به اضافه سس آلفردو

طرز تهیه پاستا با سس آلفردو

پنینی:

ساندویچ گریل شده از مرغ، گوشت یا کالباس

کرپ:

معمولا موز و شکلات داخل نان نازک سرخ شده است

 

شیک:

بستی و شیر و خامه زده شده در طعم های مختلف

پانچ:

آبمیوه گازدار و قطعه های میوه

(سیارک

 

آفوگاتو:

قهوه داغ روی بستنی

کوکتل:

آبمیوه و آب گازدار و سودا

اسموتی:

نوشیدنی غلیظ از میوه ها

(سیارک

 ترجمه  itrans.ir 

نظر خود را راجع به این پست با ما در میان بگذارید....

 

نظرات

۱۳۹۵/۱۲/۲۷I'm rellay into it, thanks for this great stuff!

در ادامه بخوانید...

قهوه و لاته آرت

در

قهوه و لاته آرت

 در این مقاله میخواهیم به نقش لاته آرت بر روی قهوه و اهمیت آن بپردازیم ،  آیا لاته آرت قهوه را خوش طعم تر میکند یا نه؟

در ابتدا چند مورد زیر را برای جواب به این سوال که چرا باید از لاته آرت استفاده کنیم ذکر میکنم:

1.مزه

این نوشیدنی ها بر اساس ترکیباتی از  شیر هستند ، به آسانی ترکیبی از شیر گرم و شات اسپرسو را مخلوط میکنیم .

اینکه چگونه این مواد و عناصر را ترکیب کنید میتواند تصور شما از مزه ای که در فنجان می چشید را تحت تاثیر قرار دهد.

2.تجربه طعم چند مزه

وقتی که شما فنجان قهوه را مینوشید ، ترکیبی از طعم ها را حس میکنید ، آروماتیک ، تیز و شیرین این طعم ها  ، قهوه را بوجود می آورد.اما بحث بر سر این است که  از بین ۳ نشانه کدام طعم را بیشتر میچشید.پس طعم اسپرسو ی ما به عامل های چند گانه بستگی دارد:  کیفیت قهوه ،   همچنین بوی محیط اطراف وامکان لاته آرت بر روی قهوه.

۳.ارزش در برابر پول پرداختی

در مکان هایی که غذای با کیفیت سرو میشود و در رستوران هایی که قطب غذای باکیفیت هستند ، به چیدمان غذا بر روی میز و  شکلی که سرو می شود ، ظروف و قاشق چنگال و تزئینات میز غذا بسیار اهمیت می دهند  پرداخت پول  فقط برای کیفیت غذانیست برای پیدمان و نحوه پذیرایی هم می باشد.چندین مطالعه ، شامل دانشگاه آکسفورد ، پی برده اند  که عرضه و ارائه خوب ، ارزش غذا رابالا میبرد.و همینطور در  کارهای مربوط به کافه ، علامت های زیبای لاته آرت تمامی خستگی مربوط به آن روز را از تن خارج میکند.

طراحی های شگفت انگیز روی قهوه

بهترین زمان برای خوردن یک فنجان قهوه

18 دلیلی که توضیح می‌دهد چرا باید قهوه بنوشید

کاهش خطر سرطان پروستات با نوشیدن قهوه

 

بعضی ها به قهوه علاقه مند هستند. آنها ساعت ها کار میکنند تا مهارت درست کردن آن را یاد بگیرندو حالا  با تلاش زیاد به این مهم دست یافته اند که نوشیدنی با کیفیت بالایی ارائه دهند که هم مزه خوب و هم شکل و شمایل زیبایی داشته باشد.البته این ۵ کلمه آخر مهم هستند.وقتی کامل میشود که آن شخص تلاش زیادی را برای خلق دستورالعمل ها انجام دهد.

ارزش در شبکه های اجتمایی و اینستاگرام

رسانه های اجتمایی قسمت اصلی از تجارت قهوه در سراسر جهان هستند و همینطور شریان های حیاتی برای  بسیاری از کسانی که قهوه می نوشند.برای صاحبان مغازه ، هر لایک مثل ضربان قلب است و هر اشتراک گذاری برای این ماده یک امتیاز برای کافه به حساب می آید.آنها تبلیغات می کنند و مشتری جدید جذب میکنند اما اگر شما میخواهید که لاته آرت را نادیده بگیرید.فقط به خاطر اینکه میخواهید بر روی طعم تمرکز کنید ، آماده باشید که فقط ۲ فالووردر اینستاگرام داشته باشید.لاته آرت برای سرمایه گذاری کردن مهم است.میتواند برای شما فالوور جذب کند کسانی که تا حالا مزه قهوه شما را نچشیده اند.

جدای از مسائل بالا ، اینکه از چه تجهیزاتی استفاده کنیم تا قهوه و لاته آرت به زیباترین شکل به نظر بیاید باید به نکات زیر توجه کنیم:

تجهیزات استاندارد و تنظیمات

بار آوردن اسپرسو ، که شامل گذراندن آب داغ بر روی قهوه میباشد باعث ایجاد نوشیدنی غلیظ با طعم دلچسب می شود. تعدادی از نشانه ها و فاکتورها شامل مزه اسپرسو میباشد اما برای سادگی کار ، ما چند عامل و نشانه را ثابت فرض میکنیم.

فشار پمپاژ باید در محدوده 6.5 بار باشد ، لیوان  کوچک 15 گرمی ودر نهایت قسمت اصلی ماجرا درجه حرارت روی 93 درجه سانتیگراد باشد.همه این موارد نکاتی است که ما باید از آن استفاده کنیم اگرچه کمی با قواعد کارخانه ای متفاوت است.(خیلی از کافی شاپ ها از لیوان بزرگتر و فشار پمپاژ بالاتر استفاده می کنند)آنها همان کار را با اسپرسو می کنند که که در نهایت محصول عالی به نظر بیاید

مقدار قهوه و دستگاه قهوه ساز

اولین قدم برای تنظیم دوز قهوه ، تنظیم دستگاه قهوه ساز است.من به طور کلی با تنظیماتی که برای دانه های قدیمی قهوه انجام شده شروع میکنم ، مگر اینکه تفاوت بزرگی در مشخصات دم کردن وجود داشته باشد.

 همچنین با مقدار دوزخاص 16 گرم و مقدار دم کردن 50 درصد اولیه شروع میکنم.(این وزن دوزبرای آماده سازی اسپرسو میباشد بنابراین با 50 درصد و 16 گرم به ما 32 گرم اسپرسو میدهد)

شخصا بر اساس دستورالعمل یک شات (لیوان کوچک اسپرسو)قرار میدهم و آنرا میچشم .(معمولا بین 28 تا 35 ثانیه)اگر زمان بارآوری خیلی آرام و یا خیلی سریع باشد  من شات را می اندازم و قهوه ساز را دوباره تنظیم میکنم تا به پارامتر های زمانی نزدیک باشد.

این عمل ، اگرچه نقطه آغاز است و من دوز ، قهوه ساز ، وزن خارج شده ، و زمان بارآوری  را برای بهینه سازی اسپرسو تنظیم خواهم کرد.قبل از اینکه ببینیم چطور خاتمه پیدا میکند ، این مهم است که بدانیم چه معنی و مفهومی از بازده بارآوری و اصطلاحات مربوطه (over extraction  و under extraction  )داریم.

دم آوردن و مزه

Extraction yield   به این مطلب اشاره دارد که درصد جرمی قهوه که در اسپرسو محلول است چقدر باشد.پس اگر با 20 گرم دوز شروع کنید و اسپرسو را درست کنید و تمامی زمینه های دیگر را حذف کنیداگر با 16 گرم شروع کنید ، بازده بارآوری شما 20 درصد میشود.

بار آوری بیش از حد و بار آوری کم اصطلاحاتی هستند که به بازده بارآوری اشاره میکنند .

بسیاری از مطالعات نشان میدهند که مردم بازده بارآوری بین 18 تا 22 درصد را دوست دارند.

اگرچه ، این رقم برای کافی شاپ های ویژه  برای بازده بالاتر تا 25 درصد متداول تر شده است.

پس به این نکته توجه کنید که این موارد از قبل نوشته نشده اند.

در رابطه با کنترل دوز ، من در حال پیدا کردن بازده بارآوری بهینه هستم و در این مورد هیچ منطقی وجودندارد.بعضی اسپرسو ها بهترین طعم را با 19 درصد دوز می دهند

بعضی با 23 درصد دوز.نکته مهم که باید بدانیم این است که بفهمیم چه زمانی بار آوری بهینه به دست آمده است.قهوه ی ویژه معمولا به صورت ملایم حرارت داده شده است.حلالیت کم دانه ها کار بار آوری اسپرسو راسخت تر میکند.قهوه هایی که تحت بارآوری کم بوده اند معمولا از آنهایی که تحت بارآوری بالا بوده اند مرسوم ترند.معمولا این نکته خود را در میزان قدرت بالا ی اسیدی و در رانندگی نشان میدهد.

این راه ها قابل اندازه گیری هستنداما راه اصلی این است که قهوه زن را تنظیم کنیم.

این مورد سطح بازده بارآوری را بالا میبرد.ما همچنین میتوانیم مقدار دوز را تا 5/. گرم کاهش دهیم.که برای اینکار باید مقدار آب را نیز کم کنیم و بازده بارآوری را بالا ببریم.درمیزان دم کردن ، در این مورد نیاز است که به همان مقدار نگه داری شود

پس اگر ما از 16 گرم به 15.5 گرم افت کردیم باید برای جبران از خروجی نیز از 32 گرم به 31 گرم کاهش داشته باشیم.

زیاد بارور کردن اسپرسو که با مزه های دودی . خاکستری نشان داده می شود ،   بدون هیچ مزه ماندگاری در دهان می نشیند.وقتی که این مزه ها حس  بشوند ، ما باید دستگاه قهوه ساز را یک تکانی دهیم تا آنها از بین بروند.

تنظیم دقیق میزان دوز

در این نقطه ،  باید شروع به تنظیم اندک نرخ دم کردن کنیم.تنظیم بیشتر دم کردن ، اسپرسوی غلیظ تری را بوجود می آورد.(همراه با بازده باروری کمتر)

نرخ دم کردن کمتر ، بیشتر از دانه های قهوه پدیدار می شود ، اما مزه  کمتری دارد.

شخصا حالت دوم را بیشتر دوست دارم.وقتی که بازده  باروری بیشتر می شود ، محصول پیچیده ترمی شود مخصوصا وقتی که تقطیر می شوند و اسید دانه های قهوه به آسانی خارج می شود.

همیشه نرخ دم کردن کمتر را امتحانکنید(حالت استارت  کمتر از 50 درصد است) امااین به معنی افزایش نرخ باروری است. همیشه دستگاه قهوه ساز را برای دانه های درشت تنظیم کنید.

این عامل زمان باروری را نیز کمتر میکند.معمولا من کمتر از 40 درصد را انجام نمی دهم (برای مثال16 گرم وارد میکنیم و 40 گرم اسپرسو تولید می شود).در این بیانیه ، اسپرسو برای حس چشایی من کمی رقیق می شود.

اینها مواردی هستند که وقتی من میزان باروری را تا 50 درصد بالا میبرم ، اما این اتفاق زمانی رخ میدهدکه دانه های اسپرسو تیره تر از آنچه انتظار میرود باشد.

استفاده از قهوه های تیره ، حلالیت دانه ها را بالا میبرد و آنها را برای بارآمدن آسان تر میکند.

در پایان این فرآیند ، ما اسپرسویی داریم که خوشبختانه ، مزه شیرین ، پیچیده و به خوبی متعادل شده را دارد.متاسفانه ، این پایان ماجرا نیست.همانطور که درجه حرارت دستگاه قهوه در طول روز تغییر می کند ، میزان غلظت اسپرسو هم تغییر میکند.(سیارک

به این معنی که ، تغییرات باید به خوبی به دستگاه قهوه ساز داده شود تا ثبات غلظت حفظ شود.

دلیل این امر ، به طور معمول ، تکان هایی که در اثر سرد و گرم شدن باشد نیست ، اما این میتواندمربوط به محیط هایی که دستگاه قهوه ساز در آنجا وجود دارد و تغییرات دمایی که صورت می گیردباشد.این یک موضوع برای مکانی جداگانه می باشد.

3 نشانه برای داشتن اسپرسوی خوب

اسپرسو نوشیدنی پیچیده و تخصصی  است ، هیچ راه حلی هم که باعث مزه پایانی عالی شود وجود ندارد.دستگاه قهوه ساز ، مواد معدنی در آبی که استفاده میکنیم و دستگاه خردکن قهوه ، همگی در مزه آن تاثیر گذار هستند و اگر در یک محیط به خوبی جواب می دهد به خوبی در محیطی دیگر جواب نمیدهد. در هر صورت اگر به نکات میزان تعادل ، پیچیدگی ، شیرینی و ترکیب دوز قهوه دقت کنیم ، ممکن است که زیاد دچار اشتباه نشویم.ترجمه  itrans.ir

نظرات

در ادامه بخوانید...

کاپوچینو طرز تهیه فواید و عوارض

در

کاپوچینو

 

چرا مردم هرگز از کاپوچینو دست نخواهند کشید و چه عواملی باعث می شود نوشیدنی قهوه با نقش و نگار کف روی شیر طعم متفاوتی داشته باشد؟
صبح زود در میدان سنت پیتر رم ، سخنرانی خوش آهنگ ایتالیایی ، شیرینی با مارسیپان و بادام و البته یک فنجان کاپوچینوی معطر داغ با کف شیرین - نمادی از آغاز روز   ایتالیایی و خوش خلقی است. و حتی اگر در ایتالیا نباشد ، این نوشیدنی هم در یک روز بهاری  و هم در یک عصر آرام در حومه شهر با کیک های شیرین خانگی در هر جای دنیا خوب است.

 


ما همه چیزهایی را که درباره محبوب ترین نوشیدنی قهوه جهان با شیر می دانیم به شما خواهیم گفت و نحوه تهیه آن در خانه بدون دستگاه کاپوچینو را به شما آموزش می دهیم.

 

 

کاپوچینو چیست

کاپوچینو

 

با وجود قصه های موجود که دستور آن توسط راهبان کاپوچین اختراع شده است و برخلاف  ایتالیایی آن ، سلف کاپوچینوی مدرن در قرن هجدهم در اتریش ظاهر شد.

نوشیدنی تهیه شده از قهوه ، سفیده و خامه زده شده Kapuziner نام داشت. این نام واقعاً با کاپوچین ها در ارتباط بود: سازندگان نوشیدنی تصور می کردند رنگ آن شبیه روپوش قهوه ای راهبان است. به هر حال ، نام دوم قهوه ، معروف در آغاز قرن هجدهم ، مانند Franziskaner به نظر می رسید (و راسته کاپوچین یکی از شاخه های راسته Franciscan بود). از اتریش ، کپچینر به مناطق مرزی ایتالیا آمد ، و از آنجا به سراسر کشور گسترش یافت ، و نام ایتالیایی کاپوچینو را دریافت کرد.

 

کاپوچینو


تا اوایل قرن 20 میلادی ، شیر و خامه مخصوص کاپوچینو را با دست می زدند (نحوه انجام این کار را نیز بعداً به شما آموزش می دهیم). شناخته شده است که اولین سازنده کاپوچینوی مکانیکی بدوی ، که سرعت هم زدن را سرعت می بخشد ، کمی بیش از 100 سال پیش ظاهر شد ، اما اطلاعات در مورد سازنده آن بسیار متناقض است. به هر ترتیب ، در اوایل دهه 30 قرن XX ، قهوه با شیر کف کرده، تزئین شده با دارچین یا شکلات ، به طور کامل در قهوه خانه های ایتالیا سرو می شد. و بعد همه چیز مثل ساعت پیش رفت. مهاجران ایتالیای پس از جنگ در دهه 1940 عشق کاپوچینو را به ایالات متحده آوردند ، جایی که محبوبیت خاصی در بوستون ، نیویورک و سانفرانسیسکو ، سه شهر تعیین کننده  پیدا کرد.

 

 

ساده ترین طرز تهیه کاپوچینو

دستورالعمل سنتی ایتالیایی کاپوچینو شامل موارد زیر بود: اسپرسو ، شیر گرم و ⅓ کف 1 سانتی متر ساخته شده از شیر زده شده. اما در قرن بیستم ، باریستا ها آزمایش مقدار شیر و کف را آغاز کردند ، بنابراین در دو کافه  کنار یکدیگر ، طعم کاپوچینو می تواند کاملا متفاوت باشد.

پایه قهوه یک فنجان استاندارد کاپوچینو 1 پیمانه اسپرسو (30 میلی لیتر) یا 2 وعده (60 میلی لیتر است ، اما سپس 2 برابر بیشتر شیر مصرف می شود).

 

کاپوچینو


کاپوچینوی معمول دارای یک خویشاوند "تابستانی" است - کاپوچینوی فردو ، که بر اساس اسپرسوی سرد شده ایجاد شده و به آن شیر کف سرد اضافه شده است. نسخه یونانی freddo cappuccino نامیده می شود (بله ، یونانی ها فقط کلمات را دوباره مرتب کردند) ، و در آن اسپرسو (یا هر قهوه دیگر ، از جمله قهوه فوری) با یخ سرد می شود و روی آن کف اضافه می شود.

 

چندین نوشیدنی دیگر بر اساس کاپوچینو ایجاد شده است: به عنوان مثال ، یک کوکتل قهوه بی الکل بیچرین با شکلات داغ (شیر در آن با خامه جایگزین شد) ، ماروچینو با کاکائو ، کاپوچینو تند و حتی نسخه کودکانه و بای بچه ها کاپوچینو که از دکاف یا کاکائو یا حتی فقط از شیر و کف شیرین  استفاده می کند.

 

 

کدام قهوه برای کاپوچینو بهترین است؟ 

بهترین مارک کاپوچینو   و انواع کاپوچینو

اما همه چیز با متخصص ارنا ناتسن ، که  طعم میوه ای طبیعی قهوه وارد کرد ، تغییر کرد. قهوه خانه ها شروع به دم کردن اسپرسو با عربیکا خالص کردند و مشتریان آنها یادگیری صحیح شکلات ، ادویه ها ، گیلاس و زردآلو را یاد گرفتند.

 

کاپوچینو


با این حال ، اگر اسیدیته قهوه را دوست ندارید ، نگران نباشید. برای کاپوچینو ، همه همچنین از مخلوط Arabica  و Robusta با طعم خنثی استفاده می کنند ، زیرا اسیدیته بالا برای شیر مناسب نیست. بهترین دانه های کاپوچینو با آجیل ، کاکائو و کارامل از برزیل ، ویتنام ، هندوراس و غیره تهیه می شوند.

 

کاپوچینو
کلاسیک هایی که

 

همیشه مد خواهند بود

طبق گفته باریستا ، کاپوچینو به دلیل کاربردهای متنوع هرگز از مد نمی افتد. این نوشیدنی سازش بین اسپرسو و نوشیدنی های شیرین قهوه مانند لاته یا رافا است که در بیشتر کشور ها مد روز است .

طعم کاپوچینو تحت تأثیر دو جز - قهوه و شیر است و شیر باید از کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشد و از نظر چربی مناسب باشد. شیر خوب قادر به مخفی کردن طعم دانه قهوه با کیفیت متوسط ​​است (اما برعکس این  موثر نیست).

 

 

کدام شیر برای کاپوچینو بهترین است؟

کاپوچینو با شیر گاو کلاسیک است که در هر کافه ای از ایتالیا تا کامچاتکا یافت می شود. کاپوچینوی سنتی و متعادل نمی تواند ترش یا تلخ باشد ، اما به دلیل شیرینی طبیعی شیر باید طعم شیرین و بدون شکر اضافه شده داشته باشد.

 

کف ایده آل باید انعطاف پذیر ، ابریشمی ، متشکل از حباب های میکرو بدون حباب های بزرگ هوا باشد ، نه داغ باشد ، بلکه سرد هم نباشد. طعم شیرین آن از لاکتوز تأمین می شود که با گرم شدن به مونوساکاریدها - گلوکز و گالاکتوز تجزیه می شود و پروتئین های موجود در شیر عامل ایجاد بافت مطبوع باشند.درصد بالایی از پروتئین برای کاپوچینوی مناسب لازم است. اما محتوای چربی زیاد اختیاری است (و حتی به طعم آن آسیب می رساند).

 

کاپوچینو با شیر گیاهی

دوران جدید قوانین جدیدی را وضع می کند و برای کسانی که به دلایلی شیر گاو را در قهوه خود قبول نمی کنند ، باریستاها شروع به تهیه کاپوچینو با شیر گیاهی کردند. به عنوان مثال ، نارگیل ، سویا ، بادام ، یا حتی بلغور جو دوسر. هر یک از این محصولات کاربردهای خاص خود را دارند: نباید سویا و نارگیل را در یک نوشیدنی تازه ریخته شود ، زیرا پروتئین آنها از درجه حرارت بالا (بالاتر از 60 درجه سانتیگراد) ایجاد می شود و بادام از گرمای بیش از حد طعم تلخ می گیرد.

 

کاپوچینو

 

کاپوچینو ، لاته و سفید تخت: دوقلو یا نوشیدنی های مختلف؟


تفاوت بین چنین کاپوچینویی به ظاهر مشابه ، لاته و سفید تخت موضوعی برای یک مقاله جداگانه است . به طور خلاصه ، اینها فقط نوشیدنی های مختلف نیستند ، بلکه نوشیدنی های بسیار متفاوت هستند.


کاپوچینو بر اساس یک سوم اسپرسو و دو سوم شیر است. این باعث می شود هم طعم شیری داشته باشد و هم قهوه مانند.

تاریخچه لاته یا بهتر بگوییم لاته ماکیاتو (در زبان ایتالیایی "latte" به معنای "شیر") کمی خنده دار است. به عنوان نوعی نوشیدنی کودکان تصور می شد. ایتالیایی ها نگران بودند که فرزندان آنها نیز اسپرسوی رقیق نشده بنوشند. کسی این ایده را داشت که شیر را به قهوه اضافه کند - مقدار زیادی شیر. با گذشت زمان ، دستورالعمل لاته تکامل یافته است ، اما نکته اصلی ثابت مانده است: قهوه فقط ¼ نوشیدنی است ، بقیه شیر است. کف نیز متفاوت است: در لاته کف بیشتر و پفی تر است ، در کاپوچینو متراکم است و دارای حباب های ریز هوا است.


از طرف دیگر ، سفید تخت ، قهوه برای روحیه و بدن قوی است. حداقل به دو دلیل در نیوزیلند ظاهر شد. اولاً ، این کشور محل زندگی بسیاری از فرزندان مهاجر ایتالیایی و یونانی است که از اروپا عشق به قهوه غلیظ را آورده اند. و ثانیا ، زیرا شیر گاوهای نیوزلند بیش از حد چرب  است و کف زیادی می دهد. متصدیان تجربی مقدار شیر را کاهش داده و درعین حال مقدار قهوه را دو برابر می کنند: یک سفید تخت استاندارد حاوی 2 وعده اسپرسو است. که بدون شک آن را به عنوان قوی ترین در بین نوشیدنی های شیر قهوه قرار می دهد.

 

 

طرز تهیه کاپوچینو در خانه با دستگاه قهوه ساز

اگر یک دستگاه قهوه ساز با دستگاه کاپوچینو در آشپزخانه است ، تمام مراحل تهیه اسپرسو است ، شیر را در پارچ  ریخته و آنرا تکان می دهیم  تا حباب های ریز ظاهر شود و سپس آن را درون یک فنجان بریزید . در این حالت بهتر است چند قانون را رعایت کنید.

شیر باید در ابتدا سرد باشد. قبل از شروع زدن ، باید آن را به مدت 20-30 ثانیه با قرار دادن آن در زیر لوله بخار دستگاه قهوه گرم کنید ، و فقط آنقدر هم بزنید تا پارچ داغ شود. اگر دماسنج آشپزخانه دارید همه چیز حتی بیشتر ساده می شود. شیر کف دار در پارچ باید به 65 درجه برسد. تنها چیزی که باقی مانده این است که آن را به دقت در اسپرسوی آماده بریزید.برای اینکه قهوه بهتر مزه بدهد باید فنجان کاپوچینو را از قبل گرم کنید.

 

کاپوچینو

 

طرز تهیه کاپوچینو در خانه بدون دستگاه قهوه ساز

اگر از تمام وسایل قهوه موجود در خانه فقط یک یک سزوه یا یک دستگاه فرنچ پرس قهوه فرانسه وجود دارد ، نباید ناراحت باشید. تهیه کاپوچینو در خانه حتی اگر دستگاه قهوه ساز ندارید کاملاً امکان پذیر است. نکته اصلی داشتن میکسر (یا همان دستگاه فرنچ پرس قهوه فرانسه) است.

ابتدا باید قهوه را به روشی که برای شما مناسب است دم کنید. حجم قهوه می تواند هر نوع باشد ، اما رعایت نسبت های کلاسیک مهم است ، گرچه این موضوع نیز سلیقه ای است. در اینترنت ، دستورالعمل هایی برای کاپوچینو خانگی دوتایی وجود دارد که برای تهیه آن 60 میلی لیتر قهوه و 80 میلی لیتر شیر استفاده می شود.

 

کاپوچینو


می توانید شیر را با یک بدستگاه فرنچ پرس قهوه فرانسه بزنید یا با همزن. یک راه دیگر نیز وجود دارد: شیر را تا 70 درجه گرم کنید ، آن را در یک دستگاه فرنچ پرس قهوه فرانسه بریزید (بیش از 1/3 فلاسک) و سپس پیستون را به مدت 35-40 ثانیه به سرعت بالا و پایین کنید. با آخرین حرکت دورانی ، کف و شیر را در یک توده همگن مخلوط کنید و سپس در یک فنجان بریزید.

 

نه تنها خوشمزه ، بلکه زیبا:

 

لاته به عنوان هنر

"فقط کاپوچینو" ، که "با خود" در فنجان های کاغذی می بریم ، اغلب خوشمزه است ، اما دیدن زیبایی آن در زیر درب غیرممکن است. اما در کافی شاپ ها ، کاپوچینو اغلب با طرح روی کف شیر سرو می شود. هنر ساخت طرح های کف را هنر لاته می نامند.

 

کاپوچینو


فقط دو روش هنری لاته وجود دارد - پیچینگ (نقاشی با جریان شیر) و اچ (نقاشی با وسایل بداهه مانند شربت و دارچین). اچ یک جهت کاملاً حرفه ای برای هنرمندان باریستایی است که در مسابقات قهرمانی هنرهای لاته با یکدیگر رقابت می کنند. و پیچ و تاب زدن یک تکنیک نسبتا ساده است ، که در آن کاملا تمام ترکیبات بر اساس سه نقاشی ایجاد می شوند: یک گل لاله ، یک قلب و .......

 

کاپوچینو


هنر لاته یک ویژگی خاص دارد. با تمام زیبایی تصویر ایجاد شده ، یکپارچگی کف نقض می شود. حلقه خامه ای قهوه که هنگام رنگ آمیزی ظاهر می شود ، نوشیدنی را کمی تلخ می کند ، در حالی که یک کاپوچینو بدون هنر لاته از نظر طعم متعادل تر قلمداد می شود.

 

 

فواید کاپوچینو

صادقانه بگویم ، ما نمی خواستیم  فواید کاپوچینو   را بنویسیم ، اما کاپوچینو یک نمونه بارز از این واقعیت است که می توان در مورد قهوه "اما زیبا" گفت. استفاده متوسط ​​از این نوشیدنی به بدن آسیب نمی رساند اما نباید منتظر فوایدی باشید که هر قهوه سیاه به شما می دهد.مدتهاست که شناخته شده است که قهوه تازه بو داده بر سلامت انسان تأثیر مثبت دارد. حاوی آنتی اکسیدان است هرچه قهوه  تازه تر باشد ،  آنتی اکسیدان بیشتری دارد. این مواد به کاهش خطر ابتلا به سرطان کمک می کند.

 

 

عوارض کاپوچینو

مضرات کاپوچینو

پروتئین شیر کازئین با پلی فنل های قهوه واکنش داده و تا حدی تجزیه می شود. و اتفاقاً پلی فنول ها مهمترین مواد مغذی قهوه هستند. آنها به عنوان آنتی اکسیدان عمل می کنند و از سلول ها در برابر رادیکال های آزاد محافظت می کنند.

هضم کاپوچینو مانند هر قهوه دیگری با شیر در معده بیشتر طول می کشد.

کاپوچینو پر از کالری است. مقدار انرژی یک فنجان بدون شکر اضافه شده 33/45–37،65 کیلوکالری است و با افزودن چند قاشق غذاخوری شکر در حال حاضر 52.80–57.00 کیلوکالری است. برای مقایسه ، میزان کالری اسپرسو فقط 2 کیلو کالری است.

 

کاپوچینو
طرفداران کاپوچینو می گویند:

نه ،کافئین به جایی نمی رود.  شیر آن را خنثی نمی کند ، این یک افسانه است. کافئین در کاپوچینو دقیقاً به همان میزان کافئین است که در یک فنجان اسپرسو وجود دارد که پایه آن شد. بنابراین ، اگر به منظور بیدار شدن  صبح به قهوه نیاز دارید ، کاپوچینو بیش از حد مناسب است.

کاپوچینو با شیر گیاهی می تواند راه حلی برای کسانی باشد که می خواهند سلامتی خود را بهبود بخشند و کف مورد علاقه خود را بدست آورند. پروتئین های گیاهی آنتی اکسیدان های قهوه را تخریب نمی کنند. درست است که کاپوچینو همراه با شیر نارگیل یا بادام هنوز از نظر کالری مشکل دارد.

 

افراد به دو نوع تقسیم می شوند - کسانی که قهوه را با شیر (کاپوچینو ، لاته و غیره) می نوشند و دیگران که قهوه طبیعی سیاه را ترجیح می دهند.
توصیه پزشکان در مورد میزان مصرف قهوه در روز برای کسی خبری خوش نخواهد بود. پزشکان توصیه می کنند 1-2 فنجان و سپس فقط در نیمه اول روز بنوشید ، در غیر این صورت نمی توان از یکی از  ضررهای کاپوچینو  ، بی خوابی جلوگیری کرد.این امر در مورد هر نوع قهوه ای صدق می کند ، یعنی صرف نظر از اینکه چیزی به آن اضافه شده است یا خیر.

آیا کاپوچینو برای شما مفید است؟

فواید و مضرات کاپوچینو
کاپوچینو حاوی قهوه و شیر و همچنین شکر است. اگر هر یک از این محصولات را جداگانه در نظر بگیرید ، موارد زیر را دریافت می کنید:
قهوه - نیرو می بخشد ، تقویت می شود ، تحرک روده را تحریک می کند ، متابولیسم را تسریع می کند .
شیر - بدن را با  باکتری های مفید ، پروتئین و کلسیم اشباع می کند.
قند - سطح گلوکز را در خون افزایش می دهد و مغز را تحریک می کند ، اما فقط در صورتی که یک قاشق چای خوری باشد ، و نه 2-3 بار در روز.
هرچقدر هم تأسف آور به نظر برسد ، وقتی این مواد در یک فنجان مخلوط شوند ، دیگر نمی توانند چیز مفیدی را برای بدن شما به ارمغان بیاورند.
مزایای کاپوچینو   یک فنجان کاپوچینو برای بسیاری از افراد ، به ویژه زنان ، تقویت کننده خلق و خو است.

 

directly-above-shot-of-cappuccino-served-on-table-654713939-5ac42a9ac5542e0037c3bc39.jpg

کاپوچینو چگونه می تواند به سلامتی شما آسیب برساند؟

ضرر کاپوچینو
هنگامی که پروتئین کازئین از شیر با مواد قابض قهوه مخلوط می شود ، ماده خاصی تشکیل می شود که عملاً در دستگاه گوارش جذب نمی شود.
حتی با افزایش اسیدیته معده ، هضم سریع این ماده ممکن نخواهد بود و ممکن است مقداری از آن در اندام باقی بماند ، که برای آن کاملاً ناامن است.


پزشکان از  عوارض خوردن کاپوچینو  می گویند: به دلیل مصرف منظم قهوه با شیر در مقادیر زیاد ، معده می تواند به شدت آسیب ببیند ، دلیل آن در جمله قبلی توضیح داده شده و سلول های سالم آن می توانند به سلول های سرطانی تبدیل شوند.
نتیجه گیری این است که کاپوچینو وضعیت کلی بدن و متابولیسم را بهبود می بخشد ، نیرو می بخشد ، توجه را بهینه می کند ، دارای اثر ادرارآور کمی است که به دفع سموم کمک می کند ، روند پیری را کند می کند. شما می توانید کاپوچینو و هر نوع نوشیدنی دیگری را بر اساس قهوه آسیاب شده بنوشید ، اما برای پیشگیری از  عوارض مصرف کاپوچینو  ، بیش از دو فنجان در روز ننوشید.

 

کاپوچینو


 اوج فروش قهوه مربوط به ساعت 6 صبح تا 12 ظهر است و دوم اینکه ، کاپوچینو در بین نوشیدنی ها پیشتاز است. این مورد توسط 45٪ بازدید کنندگان ترجیح داده می شود. بعد از آن یک لاته با 20٪ ، یک Americano با 10٪ دنبال می شود. Raf امتیاز 8٪ را کسب کرد و محبوب ترین اسپرسوی ایتالیا را تنها 4٪ دوستداران قهوه ترجیح می دهند. موقعیت های باقی مانده توسط سفید تخت و سایر نوشیدنی ها گرفته شد.

 

کاپوچینو


در ایتالیا ، کاپوچینو یک نوشیدنی صبحانه است ؛ برای بقیه اوقات ، یک اسپرسو وجود دارد. مدتها اعتقاد بر این بود که تقاضای کاپوچینو از باریستای رومی بعد از ظهر تقریباً یک توهین کشنده است. بگویید ، باریستا امتناع خواهد کرد ، و با شور و اشتیاق به ایتالیایی توضیح می دهد که چرا این کار نباید انجام شود. در واقع هیچ اتفاق وحشتناکی رخ نخواهد داد و این قانون در مورد گردشگران صدق نمی کند. خود ایتالیایی ها  ، بعد از شام واقعاً نوشیدنی شیر نمی نوشند.

 

کاپوچینو

 

بین دوستداران قهوه ، یک ضرب المثل مشهور هست که: " وقتی مشتری در یک کافی شاپ با قاشق کف کاپوچینو را می خورد ، یک باریستا جایی گریه می کند." این موضوع مربوط به اسنوبیسم حرفه ای نیست (گرچه این موضوع نیز در مورد آن است) ، اما طعم کاپوچینو دقیقاً با اولین جرعه تعیین می شود. اما از طرف دیگر ، متخصصان ما بیش از یک بار گفته اند که بهترین قهوه همان قهوه ای است که خودتان دوست دارید.

سرانجام ، در مورد سرو نوشیدنی. کاپوچینو در ظروف شیشه ای سرو نمی شود. ظروف مواد سرامیکی یا چینی با دیواره ضخیم است که گرما را به خوبی حفظ می کند. اگر فرم یک فنجان کلاسیک با لبه های گرد ، با حجم 150-180 میلی لیتر باشد. دمای نوشیدنی باید 60-65 درجه باشد. 

 

20 اشتباهی که هنگام تهیه قهوه مرتکب می شوید

قهوه

میلیون ها نفر در سراسر جهان روزانه قهوه دم می کنند. تصور اینکه شخص در طول زندگی چند لیتر از این نوشیدنی بنوشد دشوار است. و اگرچه بسیاری به توانایی خود در تهیه یک فنجان قهوه کاملاً مطمئن هستند ، اما در عمل معلوم می شود که اکثر ما تعدادی از اشتباهات رایج را مرتکب می شویم.

گاهی اوقات این اشتباهات می تواند طعم قهوه را به شدت تغییر دهد و از لذت بردن از طعم و عطر واقعی آن جلوگیری کند. متأسفانه ، اکثر مردم حتی متوجه نمی شوند که این اشتباهات را انجام می دهند. بنابراین ، قبل از دم کردن فنجان بعدی ، چند دقیقه وقت بگذارید تا لیست 20 اشتباه رایج ما را در هنگام تهیه قهوه مطالعه کنید. اگر فقط مطمئن شوید که همه کارها را درست انجام می دهید.

اگر متوجه شدید که برخی از این اشتباهات معمولی برای شما هستند ، وقت آن است که شرایط را اصلاح کنید. و سپس هم دوستان و هم خانواده شما از قهوه ای که درست می کنید خوشحال می شوند. در حالی که برای برتری تلاش می کنید ، مهم است که اشتباهات خود را بپذیرید و سعی کنید آنها را در آینده تکرار نکنید. اگر موفق شوید ، هر صبح در خانه شما با قهوه عالی و روحیه عالی آغاز می شود.

1. قهوه بیات

چه چیزی بدتر از قهوه ای که چند ساعت پیش درست شده است؟ فقط قهوه ای که از دانه های قدیمی و منقضی شده تهیه می شود. اگر دانه های قهوه برای مدت طولانی ذخیره شده باشند ، موادی که طعم و عطر نوشیدنی تهیه شده را تبخیر می کنند ، و قهوه تهیه شده از آنها بی مزه یا حتی تلخ می شود.

2. دانه های قهوه با کیفیت پایین

ارزان و با کیفیت بالا اغلب مفاهیم ناسازگار هستند ، به ویژه در مورد قهوه. خودتان انتخاب کنید که چه کسی را خوشحال کند - کیف پول یا طعم قهوه. می توانید مطمئن باشید که قهوه با کیفیت خوب ارزش این پول را دارد.

3. نسبت نادرست آب و قهوه

به یاد دارید چند بار مقدار مورد نیاز قهوه و آب را "با چشم" اندازه گیری کرده اید؟ بله ، توجه به چنین چیزهای کوچکی آسان نیست ، زیرا به تازگی از زیر پتو خارج شده اید. با این حال ، اگر می خواهید صبح خود را با یک فنجان قهوه عالی آغاز کنید ، ارزش اندازه گیری دقیق هر دو ماده را دارد.

4. روش اشتباه در تهیه قهوه

روش های مختلف دم کردن کیفیت متفاوتی از نوشیدنی را ارائه می دهد. به نظر می رسد قهوه سازهای مارک دار ساده ترین راه حل هستند ، اما این روش همیشه بهترین نیست. برای بهبود طعم قهوه خود ، روش های ریختن یا فرنچ پرس را امتحان کنید.

5. شما در حال خرید قهوه بدون غلات کامل هستید

در نگاه اول ، خرید قهوه آسیاب شده بسیار راحت تر است. با این حال ، نوشیدنی تهیه شده از آن طعم کمتری دارد. واقعیت این است که دانه های قهوه شروع به ترشح مواد فرار می کنند که بطور مستقیم در طول آسیاب کردن عطر را به نوشیدنی منتقل می کنند. بنابراین ، متخصصان قهوه باید روی یک آسیاب قهوه خوب سرمایه گذاری کنند ، فقط  دانه قهوه بخرند و درست قبل از دم کردن آن را آسیاب کنند.

 

قهوه

6. دمای آب اشتباه است

در حالت ایده آل ، دمای آبی که برای تهیه قهوه استفاده می شود باید بین 90-96 درجه سانتی گراد باشد. در این حالت ، دانه های آسیاب شده آب را کاملاً از نظر طعم و عطر اشباع می کنند ، که باعث می شود هر فنجان نوشیدنی فراموش نشدنی باشد. اگر نمی توانید زندگی خود را بدون قهوه تصور کنید ، باید دماسنج را به مجموعه لوازم آشپزخانه خود اضافه کنید. برای رسیدن به دمای دلخواه ، آب قهوه را باید بجوشانید و سپس بگذارید چند دقیقه بماند.

7. آسیاب نادرست دانه ها

برای استفاده بیشتر از دانه های قهوه ، باید آنها را به درستی آسیاب کنید. سنگ زنی باید تا حد امکان همگن باشد. سپس آب گرم به راحتی با طعم و عطر قهوه اشباع می شود و یک نوشیدنی شایسته متخصصان ایجاد می کند.

8. آسیاب برای قهوه ساز شما بسیار درشت یا خیلی ریز است

برای هر نوع دستگاه قهوه ساز آسیاب خاصی توصیه می شود. اکثر آسیاب های قهوه با کیفیت به شما این امکان را می دهند که میزان آسیاب خوب را تنظیم کنید. دریابید چه نوع آسیابی برای قهوه ساز شما مناسب است و از آن استفاده کنید.

9. دانه های بسیار قدیمی

تا آنجا که دوست دارید ، دانه های برشته برای همیشه دوام نمی آورند. اگر درباره سن حبوباتی که استفاده می کنید چیزی نمی دانید ، بهتر است به سادگی آنها را دور بیندازید. همیشه میزان تازه بودن قهوه خود را بر اساس تاریخ خرید بررسی کنید. در صورت امکان به تاریخ بو دادن قهوه توجه کنید. اگر دانه ها خیلی قدیمی هستند ، نمی توانید از آنها قهوه خوبی تهیه کنید.

10. ذخیره نادرست دانه ها

هر نوع بسته بندی برای نگهداری طولانی مدت دانه های قهوه طراحی نشده است. بهتر است خسیس نباشید و یک ظرف مخصوص قهوه با درب محکم خریداری کنید. نباید دانه ها را از قبل آسیاب کنید. و به یاد داشته باشید ، رطوبت یکی از بزرگترین دشمنان قهوه است. وسایل خود را در جای خشک و خنک نگهداری کنید. گاهی اوقات توصیه می شود قهوه را در یخچال یا فریزر نگهداری کنید. اما این روش برای نگهداری طولانی مدت مناسب نیست ، زیرا رطوبت زیاد ناگزیر بر طعم محصول تأثیر می گذارد.

 

قهوه

11. تجهیزات نامناسب

گاهی اوقات تجهیزاتی که برای تهیه قهوه استفاده می کنید فقط خراب می شود. هیچ چیز ابدی نیست. اگر متوجه شدید که طعم نوشیدنی صبحگاهی شما با وجود عدم تغییر در حین آماده سازی آن ، بدتر می شود ، ممکن است زمان خرید فنجان قهوه ساز جدید فرا رسیده باشد.

12. دانه های یخ زده

انجماد ممکن است یک راه عالی برای ذخیره مواد غذایی باشد ، اما این روش برای دانه قهوه سبوس دار مناسب نیست. در فرایند انجماد ، دانه ها برخی از موادی را که به نوشیدنی طعم و عطر مورد علاقه همه را می دهد ، از دست می دهند. اگر از روش های صحیح برای نگهداری حبوبات استفاده کنید ، می توانید از هر فنجان نهایت لذت را ببرید.

13. قهوه شما زمان خنک شدن دارد

هرچه یک فنجان قهوه بیشتر منتظر بماند ، نوشیدنی بیشتر خنک می شود ، که تلخی ناخوشایندی را به طعم آن می افزاید. اگر قبلاً یک فنجان قهوه دم کرده اید ، همه چیز را برای چند دقیقه کنار بگذارید ، بنشینید و در حالی که داغ است از نوشیدنی معطر لذت ببرید.

14. فنجان اشتباه

در نگاه اول ، ممکن است به نظر برسد که انتخاب جام چندان مهم نیست. با این حال ، این می تواند بر طعم قهوه نیز تأثیر بگذارد. ظروف پلاستیکی حتی نباید در نظر گرفته شوند. برای استفاده بیشتر از انرژی هر روز صبح ، همیشه از فنجان های شیشه ای با کیفیت بالا که مخصوص قهوه طراحی شده است استفاده کنید.

15. اجزای اضافی بی کیفیت

اگر به قهوه خود خامه یا شکر (یا هر دو) اضافه می کنید ، همیشه مواد با کیفیت بالا را انتخاب کنید. به شیرین کننده های ارزان قیمت و جایگزین های کرم فکر هم نکنید. آنها در مقایسه با مواد با کیفیت بالا احتمالاً ضعیف با قهوه ترکیب می شوند و طعم را کاهش می دهند.

16. شما در حال نوشیدن  قهوه بیمزه هستید

بسیاری با این امر مخالف خواهند بود ، اما اعتقاد بر این است که بهترین قهوه ، قهوه ای است که در یک فنجان دم می شود. بله ، زمان بیشتری طول می کشد. اما از طرف دیگر ، مطمئن خواهید شد که هر ذره ای از طعم و عطر از دانه های قهوه به داخل نوشیدنی مهاجرت کرده است.

17. آب لوله کشی

اعتقاد بر این است که از آب لوله کشی می توان برای تهیه قهوه در قهوه ساز استفاده کرد. با این حال ، اغلب حاوی مواد معدنی است که می تواند طعم قهوه را در حین آماده سازی تحت تأثیر قرار دهد. بهتر است از آب تصفیه شده استفاده کنید.

18. شما فیلتر را خیلی خوب شستشو نمی دهید

پس از دم کردن قهوه ، یک یا دو دقیقه وقت بگذارید تا فیلتر را تمیز کنید. بقایای قهوه آسیاب شده را بردارید و سپس فیلتر را کاملاً بشویید تا ذرات قهوه قدیمی وارد دفعه بعدی قهوه نشود.

19. شما قهوه ساز خود را تمیز نمی کنید

علاوه بر فیلتر ، سایر اجزای قهوه ساز نیز مشمول نظافت منظم هستند. مطمئن شوید که هیچ قطعه ای از آسیاب قدیمی در آنجا باقی نمانده باشد که بتواند طعم فنجان بعدی را خراب کند. قهوه ساز تمیز کلید قهوه خوشمزه است.

20. شما هیچ ایده ای ندارید که چه چیزی را دوست دارید

عدم آگاهی از سلیقه ها و ترجیحات شما می تواند بر کیفیت قهوه شما تأثیر منفی بگذارد. بخشی از زیبایی قهوه این است که انواع مختلف قهوه وجود دارد. ارزش این را دارد که سخت کار کنید و طعمی را پیدا کنید که واقعاً دوست دارید. تنها در این صورت است که می توان انتظار داشت که هر فنجان قهوه تازه دم کرده به سادگی عالی باشد.

 

طرز تهیه قهوه هسته خرما

قهوه هسته خرما

 

قهوه هسته خرما  جایگزین قهوه بدون کافئین است! طرز تهیه قهوه هسته خرما ساده است و راهی عالی برای کاهش ضایعات مواد غذایی است ، هر بار! پس از تهیه دسته بزرگی از شربت خرما در هفته گذشته ، دو "محصول زائد" برایم باقی ماند. تفاله خرما و هسته خرما ... 

من راهی برای تبدیل این هسته های خرما به پودر هسته خرما کشف کردم که ، همانطور که معلوم شد ، جایگزین عالی قهوه است که فاقد گلوتن ، بدون کافئین ، غیر اسیدی است ، اما دارای انرژی طبیعی طبیعی است.
در حالی که قهوه هسته خرما به هیچ وجه ایده جدیدی نیست ، در حقیقت ، این جایگزین قهوه قرن ها در کشورهای خاورمیانه مورد استقبال قرار گرفته است. این برای من کاملاً جدید بود - اما قطعاً اکنون از مجموعه من خارج نمی شوم. حتی بهتر از همه ، شما فقط به مقداری هسته خرما و وسیله ای برای خرد کردن آنها به پودر نیاز دارید .

مرحله 1:

هسته های خرما را تمیز ، خشک و تفت دهید
همه هسته های خرما را جمع آوری کنید (من کاملاً توصیه می کنم یک دسته بزرگ شربت خرما یا خمیر خرما تهیه کنید ، و این مقدار زیادی هسته برای شما به ارمغان می آورد!). اگر بسیار چسبناک هستند ، ممکن است بخواهید ابتدا آنها را به مدت 45-60 دقیقه خیس کرده و سپس آنها را تمیز کنید.
قبل از بو دادن آنها از خشک بودن آنها اطمینان حاصل کنید-من دوست دارم اجازه دهم ابتدا چند روز در هوا خشک شوند. در صورت داشتن خشک کن، می توانید از دستگاه خشک کننده استفاده کنید.
هسته های خشک شده را در فر با دمای 350 درجه فارنهایت یا 175 درجه سانتی گراد-30-45 دقیقه در یک سینی با روکش پوست تفت دهید. سپس اجازه دهید تا خنک شوند.
مرحله بو دادن بسیار مهم است ، همانطور که در مورد هسته های قهوه نیز برای ایجاد طعم بسیار مهم است.

مرحله 2:

هسته ها را به صورت پودر خرد کنید
پس از سرد شدن ، خرما را به آسیاب برقی/ادویه جات برقی منتقل کنید (ممکن است لازم باشد این کار را به صورت دسته ای انجام دهید) و به صورت پودر درآورید.
پودر را الک کرده و قطعات بزرگتر را دوباره آسیاب کنید. سپس پودر هسته خرما بلافاصله آماده استفاده است یا برای بعد نگهداری می شود.

مرحله 3:

قهوه هسته خرما درست کنید
آب را تا 195 درجه فارنهایت (90 درجه سانتیگراد) (درست قبل از شروع جوشیدن) گرم کنید.
پودر هسته خرما و ادویه ها(هل یا دارچین) را با هم  خوب مخلوط کنید. این مخلوط را داخل یک فیلتر قهوه منتقل کنید.
آب را روی پودر بریزید و بگذارید .
سپس می توانید نوشیدنی هسته خرما را به صورت واقعی بنوشید یا با کمی شیرین کننده مورد علاقه خود (من از شربت خرما استفاده کردم) و مقداری شیر (من از شیر جو استفاده کردم) لذت ببرید.


نکته ای که من پیدا کردم این است که تمام هسته های خرما را به مرور جمع آوری کنم. من دوست دارم آنها را بشویم ، اجازه دهم به مدت چند روز به طور طبیعی خشک شوند ، و سپس آنها را در ظرفی محکم در فریزر نگه دارم تا زمانی که آماده تهیه یک دسته پودر هسته خرما برای قهوه باشم.


نگهداری قهوه هسته خرما 

قهوه هسته خرما

 پودر را در ظرفی محکم و در مکانی تاریک و خنک (مانند انبار یا کمد آشپزخانه) به مدت چند ماه نگهداری کنید. هرچه زودتر از آن لذت ببرید ، طعم آن بهتر می شود. با این حال ، می توانید ماه ها  از قهوه هسته خرما لذت ببرید و طعم آن به مرور زیاد از بین نمی رود.
فریز : ممکن است بتوانید پودر آسیاب شده را نیز در فریزر ذخیره کنید. اگرچه ، این چیزی نیست که من امتحان کرده ام.

نکات مهم

تازه با قهوه هسته خرما آشنا شده اید؟ اگر می خواهید فنجان معمولی خود را کنار بگذارید ، توصیه می کنم از پودر هسته مخلوط 70/30 برای قهوه برای شروع استفاده کنید و میزان قهوه را در طول زمان کاهش دهید. 
تمیز کردن هسته های خرما : اگر هسته خرما را تمیز نکنید ، قندهای روی هسته ها می توانند در فر کاراملی یا سوزانده شوند. با تمیز کردن آنها ، خطر طعم سوختگی را کاهش دهید. 
آزمایش با زمان برشته کردن : درست مانند این که هسته های قهوه دارای آن "نقطه بو دادن" هستند ، همین را می توان برای هسته های خرما نیز گفت. سعی کنید آنها را بین 30 تا 50 دقیقه تفت دهید.
استفاده از پودر هسته خرما به اندازه کافی : مهم است که مطمئن شوید نسبت ها را برای بهترین نتایج درست کرده اید. در تحقیقی که توسط کنسرسیوم تحقیقات آسیایی انجام شد ، نسبت پودر هسته خرما در ترکیب با آب ، شیر و شیرین کننده تقریباً یکسان با قهوه کنترل (9٪) مشاهده شد (در حالی که درصدهای پایین آن تقریباً خوب نبود). 
تغذیه
کالری: 32 کیلو کالری | کربوهیدرات: 7 گرم | پروتئین: 1 گرم | چربی: 1 گرم | چربی اشباع شده: 1 گرم | سدیم: 15 میلی گرم | پتاسیم: 39 میلی گرم | فیبر: 1 گرم | شکر: 5 گرم | ویتامین A: 32 واحد بین المللی | ویتامین C: 1 میلی گرم | کلسیم: 43 میلی گرم | آهن: 1میلی گرم

قهوه هسته خرما

خواص قهوه هسته خرما 

در حالی که برخی از هسته ی میوه ها می توانند سمی باشند ، نه تنها هسته های خرما 100٪ غیر سمی هستند ، بلکه حاوی چندین مزیت برای سلامتی نیز هستند. همانطور که قبلاً در بالا ذکر شد ، قهوه هسته خرما نیز:

منبع غنی از چندین ویتامین ، مواد معدنی و آنتی اکسیدان ها است - از جمله فسفر ، منیزیم ، کلسیم ، آهن ، روی و پتاسیم در کنار پلی فنول ها.
با توجه به آنتی اکسیدان ها ، منبع فوق العاده ای برای کاهش استرس اکسیداتیو و تقویت سیستم ایمنی بدن است .
قهوه هسته خرما یک تقویت کننده انرژی طبیعی بدون کافئین است !
قهوه هسته خرما ممکن است سلامت دستگاه گوارش را بهبود بخشد .
قهوه هسته خرما می تواند سطح کلسترول LDL "بد" را کاهش دهد .
قهوه هسته خرما ممکن است در برابر مشکلات کبدی و کلیوی مرتبط با دیابت (به دلیل محتوای بالای پروآنتوسیانین) محافظت کند .
قهوه هسته خرما خواص ضد ویروسی  دارد.
قهوه هسته خرما می تواند به کاهش سطح قند خون کمک کند .

افزودنی اختیاری به  قهوه هسته خرما

چندین افزودنی دیگر وجود دارد که می توانید برای تقویت طعم قهوه هسته خرما استفاده کنید ، از جمله:
پودر کاکائو ، ترکیب ساده هل آسیاب شده و دارچین
ادویه های دیگر: جوز هندی ، انیسون ستاره ای ، زنجبیل ، وانیل ( عصاره یا پودر ) ، ادویه چای ،
کارامل ،
روغن نارگیل یا کره ،
پسته های ریز خرد شده (مشابه کشمیری چای) یا آجیل های دیگر مانند فندق.

قهوه هسته خرما چه طعمی دارد

این به سلیقه شخصی برمی گردد ، اگرچه شبیه قهوه است اما کاملاً تلخ نیست. من می گویم که طعم آن بین قهوه و چای است و برخی از شکلات ها به آن اشاره می کنند. به طور کلی ، کمی سبک تر و با طراوت تر از قهوه معمولی است - آن را امتحان کنید ، و شما تصمیم می گیرید!

 

قهوه هسته خرما را با چه روشی درست کنم

در واقع ، می توانید از این پودر هسته خرما همانطور که از قهوه بو داده استفاده می کنید: با استفاده از قهوه جوش ، دستگاه قهوه ، فرنچ پرس ، اسپرسو ساز. حتی می توانید از آن با حل کردن در آبجوش و دم کردن برای سرماخوردگی استفاده کنید. 

آیا می توانم برای خرد کردن هسته ها از غذاساز استفاده کنم؟
صادقانه می گویم - این چیزی نیست که من امتحان کرده ام ، اما فکر نمی کنم که به خوبی کار کند. آسیاب قهوه/هسته آن را کاملاً به پودری تبدیل می کند که برای استخراج طعم آن بسیار خوب است (بافت خوب مهم است زیرا آب سریعتر از هسته ها از پودر خرما عبور می کند). مطمئن نیستم که پردازنده بتواند نتایج مشابهی را بدست آورد. 

چگونه می توان از پودر هسته خرما استفاده کرد

چندین روش برای لذت بردن از پودر خرما وجود دارد ، از جمله:
- از آن به عنوان افزودنی قهوه به جای جایگزینی قهوه استفاده کنید.
- کمی به اسموتی یا آب میوه اضافه کنید.
- از آن در دستور العمل های پخت مانند کوکی ، کیک و غیره استفاده کنید.

 

هسته خرما

 

  نام هسته خرما
  نام علمی Phoenix dactylifera  
  بومی خاورمیانه و به ویژه در امارات متحده عربی
  اسامی مشترک بذر خرما ، دانه خرما ، هسته خرما
  شکل و اندازه دانه طول از 1.2 تا 3.6 سانتیمتر ، و عرض از 0.6 تا 1.3 سانتیمتر مستطیلی ، شکاف دار با جنین کوچک ، و با هارندوسپرم ساخته شده از رسوب سلولز در داخل دیواره های سلولی
  رنگ دانه قهوه ای روشن
  وزن بذر 0.5 گرم تا 4 گرم
  فواید سلامتی
 • جلوگیری از آسیب DNA
 • برای درمان مشکلات قند خون مفید است
 • عوامل ضد ویروسی
 • جلوگیری از آسیب کلیه و کبد
 • آنتی اکسیدان ها
 • مزایای پوست
 • موها را ضخیم می کند
 • با رادیکال های آزاد مبارزه می کند
 • مو را مرطوب می کند
 • از سفید شدن زودرس مو جلوگیری می کند
  استفاده دارویی سنتی
 • پودر دانه یکی از مواد تشکیل دهنده خمیری است که برای تسکین آگا داده می شود.
   استفاده از هسته خرما در غذا ب
 • یک محصول شبه قهوه از دانه های خرما با خشک کردن ، بو دادن و آسیاب کردن آنها شبیه به دانه های قهوه تهیه می شود تا قهوه بدون کافئین تولید شود. 
  حقایق دیگر در هسته خرما
 • از دانه ها به عنوان علوفه برای گاو ، گوسفند ، شتر و طیور استفاده می شود.
 • روغن دانه خرما برای جایگزینی سایر روغنهای گیاهی موجود در کرم های بدن ، شامپوها و فرمولاسیون صابون اصلاح و به طور کلی کیفیت این فرمول های آرایشی استفاده شده است.
 • دانه های خرما تا 15 درصد وزن میوه خرما را شامل می شود.
 • دانه ها حاوی پروتئین و چربی بالاتری در مقایسه با روغن خرما هستند.
 • محتوای بالای فیبر رژیمی و فنولیک در دانه های خرما آنها را به عنوان یک ماده مناسب برای غذاهای کاربردی تبدیل می کند.
 • استفاده از بذر در خوراک دام باعث افزایش وزن و کارآیی غذا می شود.
 • حتی می توان دانه ها را در صنایع دستی گنجاند.
 • هسته خرما  همچنین می توانند به عنوان منبع روغن استفاده شوند.
 • هسته خرما حاوی 6 تا 8 درصد روغن زرد-سبز بدون خشک شدن مناسب برای استفاده در صابون و محصولات آرایشی هستند.
 • دانه ها را می سوزانند تا برای نقره سازان زغال بسازند.

 

نظرات

۱۴۰۰/۹/۲۴از زمان های قدیم قهوه در طب کلاسیک و عامیانه استفاده می شده است. خواص دارویی قهوه توسط پزشکان عرب و هندی بیان شده است.

۱۴۰۰/۹/۲۴قهوه دارای خواص محرک، مقوی، آنتی اکسیدانی، ضد عفونی کننده، ضد التهابی است

۱۴۰۰/۹/۲۴از خواص دارویی قهوه در موارد زیر استفاده می شود: - برای سردرد - برای بهبود عملکرد مغز، توجه و حافظه - برای بهبود گردش خون و تنفس - به عنوان پادزهر برای تریاک - برای بهبود پریستالتیک روده (قهوه دم کرده) - با سیاه سرفه - با آرتریت و نقرس - با اختلالات عصبی - با وبا - برای بهبود متابولیسم - برای بهبود خلق و خو

۱۴۰۰/۹/۲۴تاثیر مفید قهوه بر بدن با مصرف متوسط ​​آن ظاهر می شود. مصرف زیاد قهوه منجر به افزایش تحریک پذیری عصبی، تحریک پذیری، تپش قلب، اختلالات خواب، بیماری های قلبی و عروقی می شود. قهوه برای افزایش تحریک پذیری، بی خوابی، فشار خون بالا، تصلب شرایین، بیماری های ارگانیک سیستم قلبی عروقی، در سنین بالا توصیه نمی شود. قهوه برای افرادی که از گاستریت رنج می برند، به ویژه کسانی که اسیدیته بالا، زخم معده و اثنی عشر و کولیت دارند، منع مصرف دارد. اعتقاد بر این است که دوزهای زیاد قهوه قدرت را کاهش می دهد. مصرف زیاد قهوه خطر سکته قلبی را افزایش می دهد.

۱۴۰۰/۹/۲۴روغن قهوه در آرایش و صابون سازی استفاده می شود، برای معطر کردن روغن های ماساژ، رایحه اشتها آور شکلات می دهد. در عطرسازی عمدتاً برای ایجاد عطرهای مردانه استفاده می شود. در آشپزی، به طور گسترده ای برای تأکید بر رایحه قهوه، شکلات و آجیل استفاده می شود.

۱۴۰۰/۹/۲۴قهوه (عصاره قهوه و روغن قهوه) بخشی از بسیاری از محصولات آرایشی و بهداشتی است - کرم ها، شیر، ماسک ها، لایه بردارها، اسکراب ها، روغن های ماساژ، پوشش های بدن، داروهای ضد سلولیت، کرم های ضد آکنه، محصولات مراقبت از مو.

۱۴۰۰/۹/۲۴قهوه در زیبایی به دلیل موارد زیر استفاده می شود: - خاصیت آنتی اکسیدانی و مقوی تغییرات پوست مرتبط با افزایش سن را کاهش می دهد، رنگ می کند، صاف می کند، آن را انعطاف پذیرتر می کند. قهوه حاوی مواد شیمیایی با خواص آنتی اکسیدانی و ضد جهش زایی است که از تغییرات مرتبط با اشعه ماوراء بنفش و ایجاد تومورهای بدخیم و خوش خیم جلوگیری می کند. اعمال رسولان به عنوان یک فیلتر ماوراء بنفش، پوست را از آسیب های مضر خورشید محافظت می کند. محصولی عالی برای مراقبت از پیری و پیری پوست . قهوه به لطف اسید لینولئیک به بازگرداندن خاصیت ارتجاعی پوست کمک می کند و از پیری پوست جلوگیری می کند. - خواص ضد عفونی کننده و ضد التهابی آلرژی های پوستی را کاهش می دهد، پوست را تسکین می دهد. داروهای موثر برای کاهش و درمان آکنه. یک داروی عالی برای پوست جوان و جوان. به خلاص شدن از شر آکنه کمک می کند، پوست را تمیز می کند، قرمزی را تسکین می دهد.

۱۴۰۰/۹/۲۴قهوه مورد استفاده در روغن های ماساژ، مالش، لایه برداری . کافئین بسیاری از فرآیندهای فیزیولوژیکی و بیوشیمیایی را در بدن تحریک می کند، به ویژه متابولیسم لیپید در سلول ها، از جمله سلول های چربی. به همین دلیل، قهوه در بسیاری از داروهای ضد سلولیت گنجانده شده است.

۱۴۰۰/۹/۲۴وجود اسیدهای میوه در قهوه امکان استفاده از آن را به عنوان بخشی از محصولات لایه بردار فراهم می کند . پوست قهوه بسیار ملایم است و مخصوصا برای پوست های بسیار نازک، ظریف و حساس مناسب است.

۱۴۰۰/۹/۲۴قهوه استفاده می شود به عنوان یک اسکراب برای صورت و تمام بدن، که در آن دانه قهوه به عنوان یک ساینده استفاده می شود. گاهی کمی نمک درشت به آن اضافه می کنند. این یک پوشش عالی و یک اسکراب بدن ایده‌آل است که سلول‌های قدیمی را از بین می‌برد، پوست را صاف و جوان می‌کند و آن را صاف و لطیف می‌کند. این اسکراب عطر ملایم قهوه را بر روی پوست ایجاد می کند و روحیه را تقویت می کند.

۱۴۰۰/۹/۲۴از قهوه برای مراقبت و رنگ کردن مو نیز استفاده می شود . دانه های قهوه قادر به بازسازی ساختار مو و التیام پوست سر هستند.

۱۴۰۰/۹/۲۴ماسک‌های مختلف بر پایه قهوه برای مو با روغن‌های ضروری و سایر مواد اضافه شده وجود دارد. استفاده منظم از ماسک‌های قهوه به موهای تیره درخشندگی و سایه شکلاتی می بخشد. برای این کار از قهوه با آسیاب متوسط ​​یا ریز پر شده با آب جوش و همچنین تفاله قهوه تازه باقی مانده پس از نوشیدن قهوه استفاده می شود.

۱۴۰۰/۹/۲۴قهوه بخشی از رنگ مو بر پایه حنا و بسما است. چنین رنگ هایی به موها سایه شکلاتی زیبایی می بخشد و مو و پوست سر را التیام می بخشد، موهای شکننده و خشک و ساختار آن را از بین می برد.

۱۴۰۰/۹/۲۴روغن قهوه حاوی اسیدهای لینولنیک، پالمیتیک، اولئیک، استئاریک، آراشیدیک، بهنیک و 45 درصد اسید لینولئیک است که نقش مهمی در تشکیل سد لیپیدی اپیدرم دارد. در بدن انسان سنتز نمی شود. از نظر محتوای اسید لینولئیک، روغن قهوه نسبت به چند روغن، به ویژه روغن جوانه گندم، پایین تر است.

۱۴۰۰/۹/۲۴روغن قهوه از دانه های قهوه تصفیه شده، خشک و برشته شده استخراج می شود . طعمی تلخ، تند، قابض و رایحه مشخص قهوه همراه با طعمی از شکلات دارد. این مایع چسبناک قهوه ای رنگ است. روغن به خوبی جذب می شود، درخشندگی چرب باقی نمی گذارد، آلرژی ایجاد نمی کند.

در ادامه بخوانید...

قهوه عربیکا را ترجیح می دهید یا روبوستا : نقاط قوت و ضعف محبوب ترین قهوه های جهان

در

قهوه عربیکا و روبوستا

عربیکا در مقابل روبوستا: بررسی کامل نقاط قوت و ضعف محبوب ترین قهوه های جهان


عربیکا یا روبوستا؟ - سوال قدیمی که عاشقان قهوه تازه کار پرسیده اند. همانطور که می دانید، هیچ پاسخ قطعی برای آن وجود ندارد، اما در این مقاله به سادگی و به وضوح در مورد تفاوت بین این دو نوع، که واقعا مهم است، به شما خواهیم گفت.


واقعیت: بدون روبوستا، عربیکا وارد نمی شد
انواع مختلفی از قهوه در جهان وجود دارد، اما در یک فروشگاه زنجیره ای معمولی (اگرچه در یک فروشگاه تخصصی، به احتمال زیاد، بیش از حد) فقط دو نوع - عربیکا و روبوستا در انواع مختلف پیدا خواهید کرد. و همچنین مخلوط آنها. در عین حال ، بسیاری عادت دارند با کلاس اول با احترام رفتار کنند و با درجه دوم - با کمی تحقیر. این "تبعیض" به ویژه از نظر فروش قابل توجه است: محبوبیت قهوه عربیکا دو برابر (60-70٪ تولید جهانی) از Robusta (30-40٪) است.

با این حال، بدون روبوستا، اصلاً عربیکا وجود نخواهد داشت!


عربیکا (با نام مستعار Coffea arabica، قهوه عربی) محصول تلاقی روبوستا با گونه‌ای کم‌شناخته و نامطلوب برای کشت صنعتی به نام eugenioidis است.

 

قهوه عربیکا و روبوستا

 

درختان قهوه عربی عاشق مراقبت دقیق، کود و دامنه کوه های مرتفع - از ارتفاع 600 متری از سطح دریا هستند. روبوستا (Coffea canephora، قهوه کنگو) به طور کلی فقط به گرما نیاز دارد و هر چیز دیگری به دنبال آن خواهد بود.به هر حال، کلمه "robusta" از کلمه لاتین robustus به معنای "قوی" گرفته شده است.

قهوه عربیکا و روبوستا

 

نقاط قوت و ضعف عربیکا و روبوستا

محتوای کافئین

عربیکا حاوی حدود 1.5٪ کافئین، روبوستا - 3٪ است. یک نکته واضح به نفع روبوستا برای کسانی که قهوه را نه به خاطر ذائقه، بلکه به خاطر نشاط می نوشند.

طعم قهوه عربیکا و روبوستا 

و در این نامزدی، عربیکا با اختلاف زیادی پیشتاز است و روبوستا را بسیار پشت سر گذاشته است. این به این دلیل است که دانه های قهوه عربیکا دو برابر بیشتر قند دارند. نوشیدنی در ابتدا شیرین تر می شود، حتی اگر شیرین کننده اضافه نشود. علاوه بر این، طیف طعم های آن به دلیل مقادیر زیاد اسیدهای میوه بسیار غنی تر است. آنها منطقاً ترشی محسوسی به عربیکا می دهند.

 

دختر

 

روبوستا همیشه در مورد تلخی و چگالی غنی است که ناشی از محتوای بالای کافئین و تانن است. قهوه روبوستا کمی قابض، "صاف"، بدون شگفتی و انتقال چند وجهی از گل به مرکبات خواهد بود. حاوی مقدار زیادی اسید کلروژنیک است، اما طعم ترش برای آن معمول نیست.

قیمت  قهوه عربیکا و روبوستا

روبوستا دوباره در اینجا برنده می شود. با توجه به اینکه شرایط رشد این رقم نیاز به هزینه های کارگری و سرمایه گذاری های مالی خاصی ندارد، قیمت محصول نهایی نیز با قیمت تمام شده عربیکا دمدمی مزاج قابل مقایسه است.

 

قهوه عربیکا و روبوستا

 

ویژگی های دانه

آنقدرها هم مهم نیست، اما جالب است. از نظر ظاهری، تشخیص دانه های روبوستا از عربیکا بسیار آسان است، به خصوص اگر دو توده را در کنار هم قرار دهید. دانه‌های Coffea Canephora کوچک‌تر، گردتر و رنگ‌های متنوع‌تر به نظر می‌رسند، در حالی که Coffea arabica با شکل کشیده، اندازه بزرگ و "برنزه" یکنواخت مشخص می‌شود.

 

قهوه

چگونه قهوه را انتخاب کنیم

بیایید همه موارد بالا را خلاصه کنیم و یک بار دیگر آن را در قفسه ها برای کسانی که یک سورت تک را ترجیح می دهند قرار دهیم.

عربیکا برای شما بهتر است اگر:

شیرینی طبیعی مهم است،
شما طعم های غنی را دوست دارید ،
شما به کافئین زیادی نیاز ندارید،
قهوه را در ترک، فرنچ پرس یا با استفاده از روش "قیف" درست می کنید،
وجود یک کرم برای شما مهم نیست،

قهوه کمی ترش دوست دارید.
شما حاضرید بیشتر بپردازید.

 

قهوه

 

روبوستا برای شما بهترین است اگر:

در هر صورت در قهوه خود شکر یا شربت می ریزید
به خصوص طعم ظریف را متمایز نمی کنید،
قهوه ترش دوست ندارید
برای بهبود عملکرد به دوز خوبی از کافئین نیاز دارید،
شما در دستگاه قهوه ساز قهوه درست می کنید،
شما کرم زیبای غلیظ دوست دارید،
شما تمایلی به پرداخت اضافی ندارید.

 

قهوه


و همیشه سازش وجود دارد. بسیاری از تولیدکنندگان ، مخلوط‌های قهوه را تولید می‌کنند که در آن عربیکا و روبوستا به نسبت‌های مختلف (و گاهی انواع دیگر مانند eugenioidis یا liberica) مخلوط می‌شوند. با توجه به این، قهوه جالب تر، ترکیبی است. هر چه مقدار عربیکا در آن بیشتر باشد، در عین حال شیرین تر و ترش تر است. غلبه روبوستا یک نوشیدنی مقوی قوی می دهد.


ما خوانندگان خود را تشویق می کنیم که در جستجوی قهوه عالی خود جسور باشند و روبوستای ساده و ساده را از لیست گزینه ها حذف نکنند، بلکه به آن  - حداقل به عنوان بخشی از یک ترکیب خوب فرصت بدهند. شاید این ترکیب یک یافته واقعی برای شما باشد!

 

قهوه عربیکا را ترجیح می دهید یا روبوستا؟  و اگر کاپوچینو دوست دارید مقاله کاپوچینو طرز تهیه فواید و عوارض  را بخوانید

نظرات

در ادامه بخوانید...

آیا مصرف ویتامین با قهوه یا چای مشکلی به وجود می آورد؟

در

برای بیدار شدن  از خواب و هوشیار شدن یک فنجان قهوه یا چای بنوشید، آیا ممکن است قهوه با مولتی ویتامینی که مصرف می شود تداخل داشته باشد؟ خوردن چای بعد از قرص ویتامین  باعث اتلال در جذب می شود؟ در اینجا باید در مورد نحوه مصرف با متخصص مشورت شود.

 

سوال:آیا مصرف ویتامین با چند فنجان قهوه یا چای درست است؟

بله.به گفته مشاوران تغذیه،"قهوه یا چای یک محرک هستند، بنابراین دستگاه گوارش را تحریک می نمایند و باعث می شوند همه چیز به سرعت در بدن به حرکت در بیایند".

خوردن قهوه بعد از قرص ویتامین

قهوه و ویتامین سی

این یکی از مکررترین نکاتی است که طرفداران یک سبک زندگی سالم دوست دارند درباره آن بحث کنند. به عنوان مثال ، یک اعتقاد گسترده وجود دارد که اگر یک لیوان آب پرتقال و به دنبال آن یک فنجان قهوه بنوشید ، جذب ویتامین C را غیر ممکن می کند. "کافئین (به مقدار بیش از سه فنجان قهوه در روز) واقعاً تداخل ایجاد می کند با اثر ویتامین های B ، PP ، C ، محتوای موجود در بدن آهن ، پتاسیم ، روی ، کلسیم ، سلنیوم را کاهش می دهد ،  به عنوان مثال ، ویتامین های گروه B حاوی نیتروژن هستند و تانن های موجود در قهوه با آنها واکنش داده و اثر مواد مغذی ویتامین ها را خنثی می کنند.

 

و یک فنجان 150-200 میلی لیتر مانع از جذب کلسیم می شود و به طور کلی ، کافئین کلسیم را از بدن خارج می کند ، و در نتیجه استفاده بیش از حد از قهوه ، استخوان ها شکننده می شوند. اگر یک فنجان قهوه می نوشید ، بهتر است مصرف ریز مغذی ها را به مدت یک ساعت یا یک ساعت و نیم به تعویق بیندازید. "


چند دقیقه بعد از قرص چایی بخوریم

خوردن چای بعد از غذا   و  خوردن چای بعد از قرص ویتامین 

برگ های چای اسیدی هستند و  روند هضم غذا را تحت تأثیر قرار می دهند. اگر در وعده غذایی پروتئین مصرف کنید ، اسید موجود در چای محتوای پروتئین را سخت کرده و هضم آن را دشوار می کند. نوشیدن چای بلافاصله بعد از غذا نیز در جذب آهن توسط بدن اختلال ایجاد می کند. از خوردن چای یک ساعت قبل و بعد از غذا خودداری کنید .

 

10 اشتباه در هنگام مصرف ویتامین و مکمل 

ویتامین

 

چگونه ویتامین D و امگا 3 مصرف می کنید تا بتوانید از آنها بهره مند شوید و به آنها آسیب نرسانید؟ چرا مطالعه سطح آهن (فریتین) و چگونگی افزایش جذب عنصر کمیاب دمدمی مزاج مهم است؟ متخصص غدد داخلی به اشتراک گذاشت. 
 
اشتباه شماره 1

کنترل نکردن سطح ویتامین D

ویتامین D تأثیر مثبتی بر مقاومت به انسولین و متابولیسم بدن ، توانایی بدن در مقاومت در برابر SARS و استرس اکسیداتیو دارد و خطر ابتلا به سرطان و ناهنجاری در رشد جنین را در دوران بارداری کاهش می دهد. علاوه بر این ، ویتامین D "آفتاب" به عدم التهاب پوست کمک می کند و باعث کاهش درد هنگام زایمان می شود. 
 
در مناطقی که میزان آفتاب کمی دارند  ، کمبود ویتامین D بسیار شایع است. با این حال ، نباید آن را به عنوان یک اقدام پیشگیرانه مصرف کنید ، زیرا ویتامین D هنوز یک هورمون استروئیدی است. فقط پس از یک آزمایش خون آزمایشگاهی ویژه برای هورمون D می توانید سطح آن را در بدن پیدا کنید ، و سپس کمبود را اصلاح کنید. 
 
اشتباه شماره 2

مصرف کلسیم بدون عادی سازی سطح ویتامین D و منیزیم

کلسیم یک ماده معدنی مهم است که استخوان ها و دندان ها را خوب حفظ می کند ، مسئول لخته شدن و رشد خون است و باعث حفظ تون عضلات و سیستم عصبی می شود. مصرف کافی کلسیم برای پیشگیری و درمان پوکی استخوان و فشار خون ضروری است. 
 
اما در صورت کمبود ویتامین D و منیزیم در بدن ، کلسیم جذب نمی شود. مصرف کلسیم در این مورد به سادگی بی معنی است. 
 
اشتباه شماره 3

کدام ویتامین D را مصرف کنید؟

کلکالسیفرول نوعی ویتامین D غیرفعال است که برای اصلاح کمبود آن لازم است تا همه سیستم های بدن به درستی کار کنند و احساس خوبی داشته باشید. Cholecalciferol بی خطر است - احتمال مصرف بیش از حد آن کم است. اما شکل دیگری و فعال از ویتامین D وجود دارد که کلسیتریول نام دارد. فقط تحت نظارت پزشکی و به دلایل پزشکی مصرف می شود.
 
ویتامین
 
اشتباه شماره 4

مصرف ویتامین D همیشه به معنای عادی سازی سطح ویتامین D شما نیست

ویتامین D در شرایط زیر جذب ضعیفی می شود:
مشکلات مربوط به کیسه صفرا (یا بهتر بگوییم ، با خروج صفرا) - ویتامین D محلول در چربی است ، و صفرا برای جذب چربی ها لازم است.
بیماری های التهابی روده و اختلالات میکرو فلورا.
اضافه وزن - هورمون D در بافت چربی رسوب می کند ، بنابراین بیماران چاق نیاز به مصرف مقادیر بالای ویتامین D دارند.
ناهنجاری های ژنتیکی - هیچ گیرنده ای وجود ندارد که به ویتامین D حساس باشد.
 
اشتباه شماره 5

امگا 3 را نادیده بگیرید

اسید غیر اشباع امگا 3 برای چه استفاده می شود؟ این حالت بینایی ، زیبایی را حفظ کرده و از اندوتلیوم عروقی در برابر آسیب محافظت می کند. مغز 30٪ از اسیدهای چرب امگا 3 تشکیل شده است. این ماده به تنهایی در بدن سنتز نمی شود. متأسفانه ، حتی کسانی که رژیم مدیترانه ای را دنبال می کنند همیشه به اندازه کافی امگا 3 دریافت نمی کنند. اسید چرب در ماهی های چرب ، روغن بذر کتان ، خولان و روغن خردل یافت می شود.
 
بزرگسالان باید روزانه 2 گرم امگا 3 یا بیشتر مصرف کنند. دوز دقیق آن را می توان پس از آزمایشی به نام شاخص امگا 3 تعیین کرد. 
 
اشتباه شماره 6

عدم تمایز بین امگا -3 و امگا -6

امگا 3 و امگا 6 اسیدهای چرب اشباع نشده مفید و مهمی برای بدن هستند. با این حال ، دیگر نیازی به مصرف امگا 6 نیست - ما این عنصر را به مقدار کافی از مواد غذایی از روغن های گیاهی ، گوشت مرغ ، بلغور جو دوسر و غیره دریافت می کنیم. مقدار بیش از حد امگا -6 می تواند در فرآیندهای التهابی بدن نقش داشته باشد. .
 
ویتامین
 
اشتباه شماره 7

آهن (فریتین) را نادیده بگیرید

کمبود آهن منجر به کم خونی ، خستگی ، ضعف عضلانی ، خشکی پوست و ریزش مو می شود. زنان در معرض خطر از دست دادن آهن به دلیل قاعدگی هستند ، مقدار مناسبی از این عنصر کمیاب را دریافت نمی کنند ، و گیاهخواران.
 
اشتباه شماره 8

 آهن را با دقت مصرف نکنید

از نظر جذب ، آهن یک عنصر کمیاب به ویژه دمدمی مزاج است. مخصوصاً با دقت آن را مصرف کنید. حتی این نیست که داروی قطره ای مینای دندان را لکه دار کند. آهن اضافی در اندام های داخلی (کبد ، لوزالمعده ، غده تیروئید) رسوب می کند و منجر به اختلالات جدی می شود: هموکروماتوز ، سیروز ، هپاتیت ، ملاسما (رنگ پوست برنز غبارآلود).
آهن با محصولات لبنی و قهوه ضعیف جذب می شود. برعکس ، ویتامین C ، B12 ، اسید فولیک در جذب مطلوب آهن نقش دارد. اگر آهن جذب کمی داشته باشد ، پزشک مکمل های خاصی را تجویز می کند. 
اشتباه شماره 9

مکمل های غذایی ورزشی 

برخی از ورزشکاران برای تسریع رشد عضلات و "خشکی" پروتئین مصرف می کنند. امروزه یکی از محبوب ترین ها کازئین است که از شیر معمولی گاو تهیه می شود. ساخت پروتئین کازئین ارزان است ، اما برای همه مناسب نیست. چرا کازئین مضر است؟ هنگامی که در بدن قرار می گیرد ، به کازومورفین تبدیل می شود که اعتیاد آور است و می تواند التهاب مخاط روده ، بیماری های خود ایمنی ، تورم و بی حالی را تحریک کند. 
 
پروتئین کازئین نباید توسط کسانی که مشکلات گوارشی دارند و همچنین عدم تحمل لاکتوز و کازئین به صورت جداگانه مصرف شود. 
 
اشتباه شماره 10

فقط کلاژن و اسید هیالورونیک نیستند که برای پوست مفید هستند

پس از 35-40 سال ، پوست پیر می شود. بسیاری از زنان فاقد پپتیدهای کلاژن و اسید هیالورونیک هستند: در این حالت ، کرم های زیبایی و کپسول های تزریقی به کمک می آیند - به عنوان یک روش کمکی برای مبارزه با علائم تغییرات مربوط به سن. با این حال ، سایر اجزا نیز برای پوست مفید هستند:
هورمون های جنسی
ویتامین سی؛
گوگرد؛
سیلیکون
آهن؛
فلز روی.
 

چه زمانی ویتامین ها را بخوریم تا بهتر جذب بدن شوند

17_image.jpg

 
برای استفاده بیشتر از ویتامین ها و مکمل ها (ویتامین D ، منیزیم ، آهن ، ویتامین های B و غیره) ، آنها را در زمان مناسب روز مصرف کنید زیرا این امر می تواند تفاوت زیادی ایجاد کند و از دوز توصیه شده در دارو تجاوز نکنید. در صورت لزوم بسته. توسط متخصص تغذیه یا پزشک توصیه نشده است.
 
این راهنما نتایج بسیاری از مطالعات را به طور خلاصه نشان می دهد که نشان می دهد کدام ترکیبات باید اجتناب شوند ، کدام یک را با وعده های غذایی مصرف کنید ، کدام یک را صبح با معده خالی و کدام یک را قبل از خواب.
 
صبح

آهن

برای جلوگیری از  تداخل چای با ویتامین ها  خوردن چای بعد از قرص ویتامین را به ساعاتی بعد موکول کنید و همزمان مصرف نکنید.
آهن جز اصلی هموگلوبین است. سطح پایین آهن می تواند منجر به خستگی و ضعف سیستم ایمنی بدن شود. بهتر است   آهن را با معده خالی مصرف کنید. آن را با چای یا قهوه مصرف نکنید ، زیرا تانن و کافئین می توانند در جذب آهن اختلال ایجاد کنند. کلسیم در جذب آهن نیز تداخل ایجاد می کند ، بنابراین آنها را همزمان مصرف نکنید. 
 

ویتامین C

از عملکرد طبیعی سیستم ایمنی بدن پشتیبانی می کند ، باعث افزایش انرژی ، آنتی اکسیدان قوی می شود. ویتامین C فقط برای چند ساعت در بدن حفظ می شود ، بنابراین بهتر است دوز را در کل روز تقسیم کنید. مصرف آن را از صبح شروع کرده و یادآوری هایی را تنظیم کنید که بخاطر داشته باشید آن را در طول روز مصرف کنید.
 

ویتامین های گروه B

به حفظ متابولیسم تولید انرژی طبیعی کمک می کند ، عملکرد طبیعی سیستم عصبی را بهبود می بخشد ، به کاهش خستگی کمک می کند و به عملکردهای طبیعی روانشناختی کمک می کند. برای افزایش و حفظ انرژی در طول روز ویتامین های گروه B را همراه صبحانه مصرف کنید.
 

ویتامین E

از سلول های بدن در برابر آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد محافظت می کند. برای حفظ سلامت قلب و عروق ضروری است. وقتی با چربی هایی مانند ماست ، شیر ، آجیل یا آووکادو مصرف شود بهتر جذب می شود.
 
روز صبح

کوآنزیم Q10

باعث پیشرفت فرآیندهای انرژی در سلول ها می شود ، پیری بدن را به تأخیر می اندازد ، سیستم دفاعی بدن را بهبود می بخشد ، یعنی ایمنی بدن ، استقامت بدنی را افزایش می دهد. این ماده تقریباً در همه سلول ها وجود دارد ، بیشتر از همه در اندام هایی که برای کار خود به انرژی زیادی نیاز دارند - در قلب ، مغز ، کبد ، کلیه ها. کوآنزیم Q10 هنگام مصرف با چربی های غذایی بهتر جذب می شود - در حالت ایده آل هنگام صبحانه یا ناهار برای جلوگیری از اثرات منفی بر خواب.
 

روی ، زینک 

روی به عملکرد طبیعی سیستم ایمنی ، باروری و سیستم تولید مثل کمک می کند. روی یک ماده معدنی ضروری است. به مقدار زیاد در غذاهای غنی از پروتئین - ماهی ، غذاهای دریایی ، آجیل ، دانه ها یافت می شود. روی را در طول روز همراه با وعده های غذایی مصرف کنید زیرا هنگام مصرف با معده خالی باعث حالت تهوع می شود. آن را همزمان با کلسیم یا آهن مصرف نکنید.
 

ید

ید از سنتز هورمون های تیروئید و سلامت پوست مراقبت می کند. ید در بدن تجمع نمی یابد ، بنابراین باید به طور منظم مصرف شود. ید یک ماده معدنی کمیاب است که به طور طبیعی در غذا یافت می شود یا به آن افزوده می شود. غنی ترین منابع ید جلبک دریایی ، میگو ، جگر ماهی و شیر است. مطالعات نشان داده است که ید انرژی را افزایش می دهد ، بنابراین بعد از ظهر آن را مصرف کنید تا سطح انرژی خود را افزایش دهد.
 
روز / شب

ویتامین D

ویتامین D برای سلامت استخوان ها ، ایمنی بدن مهم است و خطر بیماری های قلبی ، دیابت و برخی سرطان ها را کاهش می دهد. برای جذب کلسیم و فسفر بسیار مهم است. هنگام قرار گرفتن در معرض نور خورشید به طور طبیعی در پوست ایجاد می شود ، اما تنها درصورتی که شاخص UV بالاتر از UV3 باشد. این بدان معنی است که در طول دوره از اکتبر تا آوریل ، نور خورشید به اندازه کافی برای سنتز ویتامین D در بدن نیست. ویتامین D با وجود چربی های غذایی به بهترین وجه از غذا جذب می شود. برخی مطالعات نشان داده اند که می تواند تأثیر منفی بر خواب بگذارد ، بنابراین ویتامین D را بلافاصله بعد از ناهار مصرف کنید.
 

ویتامین K

به لخته شدن خون کمک می کند ، به ترمیم زخم کمک می کند و به سلامت استخوان ها کمک می کند. ویتامین K یک ویتامین محلول در چربی است. بیشتر از همه در کلم بروکلی ، کلم ، اسفناج ، چغندر ، جعفری و روغن های گیاهی (سویا ، کلزا) یافت می شود. ویتامین K را می توان در هر زمان مصرف کرد ، اما با ویتامین D ، کلسیم و ویتامین C بهتر است.
 

روغن ماهی

حاوی اسیدهای چرب امگا 3 ضروری برای بدن است که برای عملکرد طبیعی مغز ، سلامت قلب و چشم ، رشد و نمو بدن ضروری است. بدن خود اسیدهای چرب امگا 3 تولید نمی کند ؛ فقط می توان از مکمل های غذایی یا غذایی دریافت کرد. برای جذب بهتر بهتر است روغن ماهی را همراه با وعده های غذایی مصرف کنید.
 
شب

کلسیم

کلسیم یک ماده معدنی ضروری برای بدن است. مقدار زیادی کلسیم در استخوان ها و دندان ها یافت می شود. این در هدایت تکانه های عصبی و برای عملکرد عضلات استفاده می شود. بسیاری از افراد توصیه می کنند کلسیم را عصر بخورید زیرا در این صورت کلسیم به بهترین وجه جذب می شود.
 

منیزیم

چهارمین ماده معدنی مهم در بدن ، 50٪ منیزیم در استخوان ها یافت می شود. باعث سلامت استخوان ها و دندان ها می شود. همچنین اثر آرام بخشی بر روی عضلات و سیستم عصبی دارد. تحقیقات نشان می دهد که منیزیم خواب را بهبود می بخشد ، بنابراین باید آن را عصرها قبل از خواب مصرف کنید.
 

خواص چای و مواد موجود در چای

محاسبه تعداد کل مواد شیمیایی و ترکیبات موجود در چای هنوز غیرممکن است ، ده پانزده سال پیش حدود 130 ماده وجود داشت و اکنون حدود 300 مورد کشف شده است و 260 مورد از آنها قبلاً شناسایی شده اند فرمول آنها را فاش کنید در نتیجه ، چای پیچیده ترین و متنوع ترین گیاه در ترکیب شیمیایی آن است.

باید در نظر داشت که ترکیب شیمیایی برگهای چای سبز تازه چیده شده و برگهای خشک چای حاصل از این برگ یکسان نیستند. در چای خشک ، تنوع و پیچیدگی بیشتری دارد. در همان زمان ، همه مواد شیمیایی موجود در برگهای تازه پس از پردازش کارخانه در برگهای خشک چای باقی نمی مانند: برخی بدون ردیابی ناپدید می شوند ، برخی از ماد تحت اکسید قرار می گیرند و تا حدی تغییر می کنند ، و برخی دیگر وارد واکنشهای شیمیایی پیچیده می شوند و مواد کاملاً جدیدی با خاصیت جدید تولید می کنند و ویژگی های .

 

ماده

مشخصه

خواص

 

تانن (15-30٪ چای) / ترکیبات فنلی

 

تئوتانین / تانن

ترکیب پیچیده ، مواد آلی محلول در آب از سری معطر. تانن در پادشاهی گیاهان بسیار گسترده است و دارای طعم خاص قابض است. آنها قادر به رسوب از محلول آبی یا الکلی آبی با محلول چسب هستند و با نمک های اکسید آهن ، سایه های مختلفی از رنگ سبز یا آبی و رسوب (خواص جوهر) را ایجاد می کنند.

کاتچین ها خواص ویتامین P مشخص دارند.

از مشتقات کاتچین در نقض نفوذپذیری مویرگها ، درمان ورم با منشا عروقی ، نفریت ، خونریزی ، میگرن و برخی از اشکال فشار خون بالا استفاده می شود. در حال حاضر ، هیچ ماده ای شناخته نشده است که فعالیت تقویت کننده مویرگی بیشتری نسبت به کاتچین چای داشته باشد.

- طعم اصلی را به دم کرده چای می دهد

- به چای قدرت می دهد

- از آن به عنوان درمانی برای سوء هاضمه استفاده می شود و در موارد ناراحتی حاد ، چای در واقع تنها غذایی است که بیمار می تواند بخورد

- ضد باکتری ، ضد میکروبی (اثر مخربی بر پاتوژن های عفونت های روده ای (اسهال خونی ، پاراتیفوئید و سایر میکروب ها)

- عامل پیشگیری کننده و درمانی برای آتونی (ضعیف شدن صدا) دستگاه گوارش

 

کاتچین ها

- فعالیت کبد و طحال را فعال کنید ، از طریق این اندام ها به غنی سازی خون با ویتامین ها کمک کنید

- فشار خون را کاهش داده و در همه موارد سردرد و وزوز گوش را تسکین می دهد

- مویرگ ها را تقویت می کند

- قادر به افزایش رسوب ویتامین C ، دفع آن از بدن را به تأخیر می اندازد

- تقویت لثه ، محافظت در برابر اسکوربوت

- در طول اکسیداسیون کاتچین ها (در حین پردازش) ، ارتوکینون ها بدست می آیند که اثر سمی بر میکروارگانیسم های بیماریزا دارند.

- همراه با تانن ، آنها دارای خواص آنتی اکسیدانی هستند که به محافظت از بدن در برابر بیماری های پرتویی که در هنگام تابش اشعه ایکس ، آفتاب زدگی ، سوختگی کوارتز و غیره اتفاق می افتد ، کمک می کند.

 

پلی فنول ها

- اوره آز را مهار می کند - آنزیمی که می تواند رشد سرطان را تحت تأثیر قرار دهد

 

کوینون ها (فقط در هنگام پردازش کارخانه تولید می شوند)

- در ایجاد رایحه مشارکت کنید

 

روغنهای اساسی (0.02٪)

 

هیدروکربن ها

آنها عمدتا در طی پردازش برگهای چای تشکیل می شوند و غلظت آنها را در نتیجه فرآیندهای اکسیداتیو در مراحل پژمردگی و تخمیر افزایش می دهند .

- به نوشیدنی بوی خاصی بدهید و در ایجاد طعم و مزه شرکت کنید

- به عنوان یک اقدام پیشگیرانه در برابر تشکیل سنگهای کبد ، کلیه و مثانه موثر است

- که دقیقاً مانند کافئین ، برخی از خواص تحریک کننده ، مقوی ، مغز را فعال می کنند

 

آلدئیدها

 

کتون ها

 

فنل ها

 

اسیدهای پیچیده

 

آلکالوئیدها (1-5٪)

 

تئین / کافئین

کافئین به طور جداگانه در چای ظاهر نمی شود ، اما در ترکیب با تانن ، ترکیبی از تانئین کافئین تشکیل می دهد ، که ملایم تر از کافئین خالص قهوه است

- نسبت به قهوه به طور غیر مستقیم ، ملایم تر در سیستم عصبی قلب و عروق عمل می کند

- طولانی نمی شود ، در بدن انسان جمع نمی شود ، که خطر مسمومیت کافئین را با بیشترین استفاده از چای از بین می برد

- فعالیت کلیه را با عمل به عنوان ادرار آور تحریک می کند

(به معنی افزایش دفع ادرار از بدن و کاهش میزان مایعات در بافت ها و حفره های سروز است)

- شدت متابولیسم در سلول ها و جذب اکسیژن توسط بافت ها افزایش می یابد

- رگ های مغز را گشاد می کند

- هوشیاری ذهنی را افزایش می دهد

 

زانتین

یک پایه پورین در تمام بافتهای بدن وجود دارد. مشتقات گزانتین شامل انواع محرک ها مانند کافئین و تئوبرومین است

- اثر محرک اصلی را ایجاد کنید ، باعث سبکی و سرعت فکر می شوید

 

تئوبرومین و تئوفیلین

 

- گشاد کننده عروق

- خاصیت ادرار آور متوسطی دارد (افزایش ادرار به دلیل تأثیر بر اپیتلیوم کلیه و مویرگ های کلیه)

 

آدئین و گوانین

حل شدن در آب دشوار است ، آنها می توانند از برگ چای به داخل تزریق خارج شوند فقط در نتیجه جوشاندن شدید یا گرم شدن طولانی مدت دم کرده چای ، سمی

- باعث نشاط بیش از حد ، تحریک ، سردرد ، مشکلات قلبی شود

 

مواد پروتئینی (16-25٪)

 

پروتئین ها (همه آنزیم ها)

 

- مواد اصلی سازنده بدن انسان هستند

 

آمینوکسیلوت ها

 

- عناصر سازنده پروتئین هستند

- برای ترمیم و رشد عضله و بافت همبند لازم است

- بازگرداندن سیستم عصبی

 

آلدئیدها

در اثر برهم کنش اسیدهای آمینه با قندها ، و همچنین تانن و کاتچین ها در دمای بالا هنگام تولید چای ایجاد می شود

- در تشکیل عطر شرکت کنید

 

رنگدانه ها

 

کلروفیل

کلروفیل برگهای سبز چای را لکه دار می کند. در نتیجه عملیات حرارتی ، تا حد زیادی از بین می رود و فقط در چای های تخمیر نشده (سفید ، سبز) باقی می ماند

- مسئول رنگ آمیزی چای است

- دارای اثر مقوی ، قدرت دفاعی بدن را افزایش می دهد

- دارای اثر ضد باکتری است

- دارای خواص ترمیم زخم ، باعث بازسازی بافت های بدن می شود

- عملکرد روده را بهبود می بخشد ، باعث دفع سموم از بدن می شود ، وسیله ای عالی برای جلوگیری از ورم سنگ است

 

زانتوفیل

 

- بدن را از اثرات مضر اشعه ماورا بنفش محافظت می کند

 

کاروتن (car-کاروتن)

رنگدانه نارنجی زرد. در آب محلول نیست ، اما در حلالهای آلی محلول است. این در برگهای همه گیاهان ، و همچنین در ریشه هویج ، گل رز ، و غیره موجود است. حدود 60 مورد (به عنوان مثال ، بتا کاروتن) پروویتامین ها ، پیش سازهای ویتامین A در نظر گرفته می شوند ، که در روند متابولیسم ویتامین A آماده نیز بسته به ساختار شیمیایی ، رتینول ، شبکیه یا رتینوئید نامیده می شود.

-مانند گیاهان ، کاروتن ها نیز از سلولهای بدن انسان تحت تأثیر رادیکال های آزاد در برابر سوختن محافظت می کنند. بدون کاروتن (و سایر مواد ، مثلاً سلنیوم) ، فرد در عرض چند دقیقه می سوزد و می میرد ، زیرا تمام سلول ها به طور همزمان از کار می افتند. 

سلول های جوان توسط کاروتن ها و سایر محافظ های بیولوژیکی محافظت می شوند. افرادی که سلولهای آنها از کاروتن ها اشباع شده است بسیار بیشتر از کسانی که در بافتهای سلول خود غلظت کاروتن دارند جوان می مانند.

- محتوای بالای کاروتن در رژیم غذایی روزانه محافظت خوبی در برابر سرطان است

- تولید مخاط را تحریک می کند ، که نازکترین پوسته را از خشک شدن محافظت می کند

- با ویروس ها ، باکتری ها و سایر عوامل بیماری زا در سیستم ایمنی بدن مبارزه می کند ، جوانی و سلامتی بدن ما را حفظ می کند ، قدرت بینایی را بهبود می بخشد ، پوست را صاف و کشسان می کند

- دارای یک اثر آنتی اکسیدانی مشخص است

 

thearubigins

محتوای بالای تئوفلاوین از ویژگی های دمنوش های کیفی با کیفیت است. اگر کافی نباشد ، چای کسل کننده خواهد بود. در چای سیاه خوب ، نسبت تئافلاوین به تئاروبیگین باید 10/1 باشد. نسبت این رنگدانه ها معیار عمومی پذیرفته شده برای کیفیت چای است. اگر توفلاوین به طور نامناسب ذخیره شود یا دم بکشد ، به راحتی از بین می رود. 

- در شکل گیری رنگ چای شرکت می کند ، به رنگ قرمز - مایل به قهوه ای می دهد

 

تئافلاوین

- در شکل گیری رنگ چای شرکت می کند ، دارای طیف زرد-طلایی است

 

مواد معدنی و معدنی دیگر (4-7٪)

 

منیزیم

 

- برای تغذیه بافتهای مختلف انسان و به ویژه برای تشکیل مراکز پدیده های الکترواستاتیک و رادیواکتیو در بدن ما ، برای حفظ فعالیت سیستم قلبی عروقی مهم است

 

منگنز

 

 

سدیم

 

 

سیلیکون

 

 

پتاسیم

 

 

کلسیم

 

 

فلورین

به عنوان عناصر کمیاب موجود است

- به عنوان یک عامل ضد اسکلروتیک عمل می کند

- جلوگیری از پوسیدگی دندان و به طور عمده جلوگیری از پوسیدگی

 

ید

 

فلز مس

- بهبود ترکیب خون ، افزایش تعداد گلبول های قرمز خون

 

طلا

 

فسفر ، اسید فسفریک

 

- برای تغذیه بافت عصبی خدمت کنید

 

مواد صمغی

الکل ها (رزنول ها) ، اسیدهای رزین ، فنل های رزین و سایر ترکیبات آلی

- به عنوان فیکس کننده عطر چای عمل کنید

- به چای چسبندگی اضافه کنید ، امکان فشار دادن آن را ایجاد کنید

 

مواد محلول ضعیف

 

اسیدهای آلی (حدود 1٪)

اگزالیک ، سیتریک ، مالیک ، سوکسین ، pyruvic ، fumaric و دو یا سه اسید دیگر

- افزایش ارزش غذایی و غذایی چای

 

آنزیم ها (آنزیم ها)

با کمک آنها ، تمام تغییرات شیمیایی هم در یک گیاه چای زنده ، هم در طول رشد آن و هم در مراحل آماده سازی کارخانه چای اتفاق می افتد.

- باعث تخمیر چای شود

 

مواد پکتین (2-3٪)

با کمبود اسید پکتیک در چای ، رطوبت آن به شدت افزایش می یابد و بنابراین ، چای سریعتر خراب می شود. اسید پتیک هر برگ چای را با یک فیلم ژلاتینی نازک می پوشاند که نفوذ کمی در برابر رطوبت دارد.

- بر رطوبت چای تأثیر می گذارد

- در درمان بیماری های دستگاه گوارش استفاده می شود

 

کربوهیدرات ها

هرچه درصد کربوهیدرات موجود در چای بیشتر باشد ، درجه آن کاهش می یابد. بیشتر آنها غیر قابل حل هستند. علاوه بر این ، پلی ساکاریدهای غیرضروری برای انسان نامحلول هستند - نشاسته ، سلولز ، همی سلولز که از 10 تا 12٪ چای را تشکیل می دهند. اما کربوهیدرات های مفید - ساکارز ، گلوکز ، فروکتوز ، مالتوز (از 1 تا 4 درصد در چای وجود دارد) محلول هستند.

- چای را به عنوان یک نوشیدنی ضد اسکلروتیک تهیه کنید

- از حفظ ویتامین B در چای اطمینان حاصل کنید.

 

ویتامین ها

 

ویتامین A - کاروتن

 

(به کاروتن مراجعه کنید)

 

ویتامین B1 (تیامین)

 

- به عملکرد طبیعی کل سیستم عصبی کمک می کند

- در تنظیم فعالیت اکثر غدد درون ریز (غدد فوق کلیوی ، غده تیروئید و غدد غدد) شرکت می کند

- در بیماران دیابتی ، زخم معده و نقرس عمل می کند

 

ویتامین B2 (ریبوفلاوین)

ریبوفلاوین یک ماده فعال بیولوژیکی است که نقش مهمی در حفظ سلامت انسان دارد.

ریبوفلاوین یک بلور سوزنی نارنجی زرد با طعم تلخ است.

- لازم برای تشکیل گلبول های قرمز ، آنتی بادی ها ، برای تنظیم رشد و عملکردهای تولید مثل در بدن

- پوست را ارتجاع می کند ، از پوسته پوسته شدن ، خشکی جلوگیری کرده یا آن را کاهش می دهد و همچنین بهبودی اگزما را تسهیل می کند

- برای درمان بیماری های شدید کبدی استفاده می شود: بیماری برنز ، سیروز ، هپاتیت ، دیابت و همچنین دیستروفی میوکارد

- آلدئیدهای بسیار سمی را غیرفعال و اکسید کنید

(سمی. توانایی تجمع در بدن. علاوه بر سمی عمومی ، آنها دارای اثر تحریک کننده و نوروتوکسیک هستند)

 

ویتامین B15 (اسید پانتوتنیک)

 

- از پیشرفت بیماری های پوستی (درماتیت) جلوگیری می کند

- یک کاتالیزور برای تمام فرآیندهای جذب مواد ورودی

 

ویتامین PP (نیاسین / نیاسین)

بسیار مقاوم در برابر درجه حرارت بالا و بسیار محلول در آب است. نیاسین تنها ویتامینی است که طب سنتی آن را دارویی می داند.

- ویتامین ضد آلرژی

- کلسترول خون را نرمال می کند

- برای تولید انرژی و حفظ رفاه در بسیاری از سطوح ، به ویژه برای سلامت قلب و گردش خون مطلوب ، حیاتی است

- برای تبادل اسیدهای آمینه لازم است و در تبدیل چربی ها به موادی به نام ایكوزانوئیدها نقش دارد - عوامل شبه هورمونی كه مسیرهای متابولیك بدن ما را كنترل می كنند

 

ویتامین سی

برگهای تازه چای 4 برابر بیشتر از آبلیمو و پرتقال دارند ، اما در طی مراحل کارخانه ، بخشی از ویتامین C به طور طبیعی از بین می رود. و با این وجود ، به خصوص در چای های سبز و زرد ، جایی که اسید اسکوربیک 10 برابر بیشتر از چای های سیاه است ، مقدار آن کم نیست.

- به واریس و بواسیر کمک می کند

- چین و چروک ها را از بین می برد

- بافتهای پیوندی را تقویت می کند

- دیواره رگهای خونی را از رگهای ضخیم گرفته تا مویرگهای میکروسکوپی صاف می کند

- برای تشکیل کلاژن ضروری است - پروتئینی از بافت همبند

 

ویتامین P

ویتامین اصلی موجود در چای. تقریباً تمام محصولات چای حاوی کاتچین از جمله رنگهای چای با فعالیت به اصطلاح ویتامین P مشخص می شوند ، یعنی توانایی عملکرد مانند ویتامین P. از نظر محتوای ویتامین P ، چای در دنیای گیاهان برابر نیست ، از این نظر بسیار غنی تر از گندم سیاه است (85 واحد چای ، 61 واحد - گندم سیاه). چای سبز بیشترین فعالیت ویتامین P را دارد. با نوشیدن 3-4 لیوان چای با قدرت خوب ، ما دوز روزانه ویتامین P را به بدن خود می دهیم

- باعث تجمع اسید اسکوربیک و احتباس آن در بدن می شود

- به جذب ویتامین C کمک می کند

- دیواره رگ های خونی را تقویت می کند ، از خونریزی داخلی جلوگیری می کند

- به پوست ظاهر زیبا و رنگ بدن دلپذیری می بخشد ، دیواره ریزترین رگ ها را تقویت می کند و در نتیجه امکان خونریزی های زیر جلدی را که به صورت تغییر رنگ آبی یا قرمزی مناطق خاصی از پوست ظاهر می شود ، از بین می برد.

 

ویتامین K

 

- باعث ایجاد پروترومبین در کبد می شود ، که برای حفظ لخته شدن خون لازم است

 

 

همه به طور دوره ای با نیاز به مصرف نوعی قرص مواجه می شوند. این می تواند مسکن ، آنتی بیوتیک و داروهای ضد ویروسی باشد ، حتی سالم ترین افراد از ویتامین ها ، پیشگیری کننده و ضد بارداری استفاده می کنند. شکل قرص دارو شامل نوشیدن آن با مایع است. در این رابطه ، این سوال مطرح می شود که آیا می توان قرص ها را با چای ، قهوه یا سایر نوشیدنی هایی که در دسترس است بنوشید؟

 

هنگام استفاده از هر دارویی ، مهم است که تمام توصیه های سازنده که در دستورالعمل استفاده مشخص شده است را به شدت دنبال کنید. اما آنها همیشه نشان نمی دهند که کدام مایع برای نوشیدن مناسب است. اگر خودسرانه عمل کنید ، می توانید نه تنها اثر دارو را کاهش دهید ، بلکه به سلامت خود نیز آسیب می رسانید.

از این مطالب ، شما با خواص مفید قهوه و چای ، تأثیر آنها بر بدن انسان آشنا می شوید و همچنین به این سوال پاسخ خواهد داد که اگر از نوشیدنی ها با این دارو ها استفاده کنید ، چه اتفاقی می افتد. این اطلاعات به شما کمک می کند تا داروهای خود را به طور صحیح بدون تشدید عوارض جانبی مصرف کنید.

تأثیر چای بر سلامتی

چای پرمصرف ترین نوشیدنی در جهان است ، انواع و تنوع زیادی در تهیه آن وجود دارد. صرف نظر از تنوع ، هر چای حاوی کافئین ، مواد معدنی ، ترکیبات فنولیک و لیگنین است. ترکیب اجزاء دارای اثر درمانی بر سیستم قلبی عروقی است ، دستگاه گوارش را ضد عفونی می کند ، بدن را از سموم پاک می کند ، عرق را افزایش می دهد.

اگر چای سیاه و سبز را مقایسه کنیم ، دومی مفیدتر خواهد بود ، علاوه بر این ، خواص آن توسط بشر بهتر مطالعه شده است. این یک اثر ضد التهابی دارد ، می تواند تب را کاهش دهد ، دارای اثر ادرارآور است ، افزایش تمرکز را تحریک می کند و به کاهش وزن کمک می کند.

 

چای و قرص ها

پس از آگاهی از خواص مفید ، تعجب می کنند که چرا نباید قرص را با چای بنوشند. دلیل اول محتوای کافئین است ، این باعث تحریک فعالیت سیستم عصبی می شود. داروهای آرام بخش و داروهای کاهش فشار دارای خواص متضادی هستند ، اگر آنها را با چای بنوشید ، می توانید با افزایش فشار یا تحریک بیش از حد عصبی روبرو شوید.
همان جزء فعال تانن است ، آنها می توانند با داروها تداخل کرده و رسوب نامحلول را تشکیل دهند. در این حالت ، درمان اثر خود را از دست می دهد یا خطرناک می شود.
مضرترین اثرات تانن هنگام تعامل با آهن است.

ترکیب چای با داروهای ضد بارداری و ضد باکتریایی ، و همچنین داروهای حاوی آلکالوئیدها ، نیتروژن ، داروها برای درمان ضایعات زخمی دستگاه گوارش ، سیستم قلبی عروقی ممنوع است. این کل لیست نیست ، بنابراین نباید از چای برای نوشیدن داروها استفاده کنید.  ویتامین ها که دارو نیستند نیز نباید همراه چای مصرف شوند ، زیرا ممکن است اثربخشی خود را از دست بدهند.

 

قهوه و قرص

تاثیر قهوه بر اثر دارو به طور کامل شناخته نشده است. با این وجود ، پاسخ به این سوال که آیا نوشیدن چای یا قهوه با قرص امکان پذیر است ، قطعاً منفی خواهد بود. هر یک از نوشیدنی های قهوه دارای اثر ادرارآور است ، می تواند دفع دارو را از بدن تسریع کرده ، قبل از انجام تاثیر دارو ، آن را حذف کند.
تعامل با گروههای زیر مورد مطالعه قرار گرفت:
● آرامبخش. کافئین آلکالوئید سیستم عصبی را فعال می کند و اجازه نمی دهد آرام شود ، اثربخشی کاهش می یابد یا باطل می شود.
● قلبی عروقی پس از نوشیدن قهوه ، فشار خون و نبض افزایش می یابد ، به همین دلیل ، وسایل کاهش فشار کار نمی کند. با فشار خون بالا ، بهتر است این نوشیدنی را کاملاً رد کنید.
● سیترامون و آسپرین. اگر آنها را با چیزی حاوی کافئین بنوشید ، تأثیر آن به طور غیرقابل کنترل افزایش می یابد. این بر وضعیت کبد تأثیر منفی می گذارد.
● آنتی بیوتیک آنها زمان لازم برای عمل را ندارند ، زیرا سریعتر از آنچه لازم است از بدن خارج می شوند. در عین حال ، حساسیت باکتری ها به آنتی بیوتیک ها کاهش می یابد ، که در آینده خطرناک می شود. این امر به ویژه در مورد اریترومایسین و گروه پنی سیلین صادق است.

با داروها چه بخوریم؟

بهترین انتخاب آب جوشیده ولرم شده در دمای اتاق است ، به طور متوسط ​​یک سوم لیوان برای یک قرص کافی است. اگر مقدار بیشتری مورد نیاز است ، این در دستورالعمل ها نشان داده شده است. همچنین لازم است به توصیه های مربوط به زمان پذیرش توجه شود: با معده خالی ، بعد یا در طول غذا.

اکنون می دانید که آیا می توانید چای و قهوه را با قرص بنوشید و کدام مایع برای این منظور بهتر است استفاده شود. لطفا توجه داشته باشید که آب معدنی نیز مناسب نیست. نمک های موجود در آن می تواند جذب اجزای دارو را کند.

 

نظرات

۱۴۰۰/۵/۷آیا می توانید با چای دارو بخورید؟ تداخل چای با ویتامین ها ...........خوردن چای بعد از قرص ویتامین.......... گفته شده است که مصرف دارو با چای مناسب نیست زیرا به عنوان مثال کافئین موجود در چای اثر قرص های خواب آور را از بین می برد. همچنین مصرف داروی حاوی آهن برای درمان کم خونی ممنوع بوده و به شما توصیه شده است که پس از مصرف قرص های آهن به مدت 30-60 دقیقه چای ننوشید. یکی از دلایل گفته شده است که مقدار قابل توجهی کاتچین (همچنین تانن ، که 60-70 میلی گرم آن در یک وعده 100 میلی لیتر Sencha موجود است) در چای از جذب آهن جلوگیری می کند و تولید چند کمپلکس می کند. با این حال ، VC موجود در چای سبز باعث جذب آهن می شود . اخیراً گفته می شود که اینقدر جدی نباشد زیرا همه آهن با کاتچین واکنش نشان نمی دهد. اما اگر کم خونی ناشی از کمبود آهن دارید ، بهتر است از مصرف چای خودداری کنید زیرا غالباً باعث آتروفی غشای مخاطی دستگاه گوارش می شود و ترشح اسید گوارشی را کاهش می دهد که باعث کاهش میزان جذب آهن می شود. گفته می شود که مصرف دارو با آب گریپ فروت این روزها مسئله ساز است. دلیل آن این است که فلاونوئیدهای موجود در آب گریپ فروت از فعالیت CYP3A4 که یک مولکول سیتوکروم P-450 است جلوگیری می کند و در نهایت از متابولیسم داروی مصرفی جلوگیری می کند. به عنوان مثال ، هنگام مصرف کلسیم جهیدروبیریژین با آب گریپ فروت ، از متابولیسم آن جلوگیری می شود و تراکم خون افزایش می یابد ، که ممکن است باعث اثرات فرعی مانند کاهش فشار خون شود. در مقابل ، گفته می شود که چای دارای یک اثر مشتق انتخابی بر CYP1 و CYP4 است اما هیچگونه اثرات فرعی گزارش نشده است. که باعث کاهش میزان جذب آهن می شود.

۱۴۰۰/۱۰/۹تعدادی از تحقیقات نشان می دهد که نوشیدن قهوه در حین یا بلافاصله بعد از غذا می تواند توانایی بدن برای جذب برخی مواد معدنی و عناصر کمیاب را کاهش دهد.

۱۴۰۰/۱۰/۹چه غذاهایی به دلیل قهوه خواص مفید خود را از دست می دهند..............تداخل قهوه با ویتامین ها....... کلسیم. کافئین می تواند در جذب کلسیم اختلال ایجاد کند و دفع کلسیم را افزایش دهد. این اثرات برای اکثر افراد نسبتاً جزئی است، زیرا هر فنجان قهوه باعث می شود که یک فرد سالم تنها 2 تا 3 میلی گرم کلسیم را از دست بدهد. اما برای افرادی که در این زمینه مشکل دارند، بهتر است قهوه را جدا از وعده های غذایی حاوی کلسیم (شیر، پنیر، بادام و ...) مصرف کنند.

۱۴۰۰/۱۰/۹فلز روی. قهوه حاوی تانن است که باعث می شود تا جایی که ممکن است جذب روی را متوقف کند. این امر به ویژه برای کسانی که مشکلات قلبی دارند قابل توجه است. بنابراین، برای کسانی که سطح روی را کنترل می کنند، بهتر است مصرف قهوه و منابع روی (صدف، گوشت قرمز، مرغ، لوبیا و آجیل) را جدا مصرف کنند.

۱۴۰۰/۱۰/۹آهن. در رژیم غذایی ما به دو شکل وجود دارد: هِم و غیرهِم.(آهن هم (در منابع حیوانی) و آهن غیر هم (در منابع گیاهی)) اگرچه ما به راحتی می‌توانیم هِم را از محصولات حیوانی جذب کنیم، اما غذاهای گیاهی فقط حاوی غیرهِم هستند که با هِم بسیار بدتر است . به همین دلیل است که وگان ها و گیاهخواران کار سخت تری دارند. و آنها قطعا باید پذیرایی از قهوه و محصولات حاوی آهن را از هم جدا کنند، زیرا در این مورد تانن ها نیز همه چیز را "فاسد می کنند". بنابراین بهتر است غذاهای نخود، آجیل، عدس، نخود و سویا جدا از قهوه مصرف شوند.

۱۴۰۰/۱۰/۹ویتامین D . مطالعه‌ای که در سال 2017 منتشر شد نشان داد کسانی که قهوه بیشتری می‌نوشیدند سطوح پایین‌تری از این ویتامین داشتند. این مطالعه 100٪ اثبات نمی کند که کافئین همیشه ویتامین D را کاهش می دهد، اما سیگنالی است که اگر ماهی چرب، تخم مرغ یا جگر گاو روی میز وجود دارد، بهتر است از قهوه اجتناب شود.

۱۴۰۰/۱۰/۹بیایید قسمت اول را خلاصه کنیم؟ اگر می خواهید از نوشیدنی مورد علاقه خود لذت ببرید اما نگران کمبودهای تغذیه ای هستید، باید حداقل یک ساعت پس از صرف غذا صبر کنید.

۱۴۰۰/۱۰/۹برای درک اینکه آیا محصولاتی وجود دارد که می تواند تأثیر منفی بر طعم و تأثیر قهوه بگذارد، به چندین متخصص و باریستا در زمینه قهوه مراجعه کردم. در نتیجه این بررسی مشخص شد که دشمن شماره یک قهوه ... ادویه ها و گیاهان دارویی است . بله، ما می دانیم که می توان آنها را با موفقیت به قهوه ترک اضافه کرد ، اما این یک موضوع کاملاً متفاوت است. در آنجا از مقدار بسیار محدودی از ماده ای استفاده می کنیم که بر طعم نوشیدنی تأکید می کند و آن را تکمیل می کند. اما اگر مقداری غذای تند را قبل از یک فنجان اسپرسو بخورید، طعم قهوه به احتمال زیاد بعد از آن خوب به نظر نمی رسد. جای تعجب نیست که غذاهای فلفل دار، سیر یا فلفل قرمز تا حد زیادی حساسیت جوانه های چشایی ما را در دهان کاهش می دهند.

۱۴۰۰/۱۰/۹در رتبه دوم از نظر توانایی از بین بردن طعم قهوه شراب است . نه تنها شراب با رایحه قهوه در تضاد است، بلکه این دو نوشیدنی به دلیل تأثیر آنها بر سیستم عصبی و عروقی ما "دوستانه" نیستند. بهتر است با انواع دیگر الکل نیز ریسک نکنید.

۱۴۰۰/۱۰/۹جایگاه سوم ناسازگاری را ... لبنیات اشغال کرده است . با وجود دستور العمل های بسیاری برای قهوه با شیر و خامه، این روش نوشیدن قهوه برای همه مناسب نیست: اولاً، دوستداران قهوه موافق هستند که هرگونه افزودنی حاوی چربی، تفاوت های ظریف طعم و عطر قهوه را "پنهان می کند". بله، کاپوچینو مانند راف یا لاته محبوب است. اما این در مورد قهوه خالص نیست، بلکه در مورد کوکتل های قهوه است. ثانیاً ترکیب «قهوه + لبنیات» تأثیر غیرقابل پیش بینی بر دستگاه گوارش افراد مختلف دارد. برای برخی، افزودن شیر به کاهش اثرات منفی کافئین بر معده کمک می کند (مثلاً در ورم معده)، در حالی که برای برخی دیگر، همین دستور غذا باعث ناراحتی روده می شود. در اینجا شما باید دقیقاً ویژگی های فردی خود را بدانید. به نظر می رسد زمان آن رسیده است که بپذیریم قهوه محصول شگفت انگیزی است که فضای زیادی برای آزمایش باقی می گذارد. در مورد سازگاری آن با سایر مواد، شما باید عمدتاً بر اساس سلیقه و ترجیحات خود هدایت شوید.

۱۴۰۱/۱/۱۱آیا می توان قهوه را با شیر بدون آسیب به بدن ترکیب کرد؟

۱۴۰۱/۱/۱۱کاپوچینو، لاته، موکا - ترکیب قهوه با شیر به یک کلاسیک تبدیل شده است. به عنوان مثال، صبحانه سنتی کودکان ایتالیایی شامل شیر با مقدار کمی نوشیدنی نیروبخش است. اما بیشتر و بیشتر می توانید مطالبی با درجات مختلف تخصص در مورد مزایا و معایب چنین ترکیبی پیدا کنید. آیا واقعاً این همه بد و ترسناک است؟

۱۴۰۱/۱/۱۱آن‌ها از صفحه‌های تلویزیون و بیلبوردها به ما پیشنهاد می‌کنند: «صبح خود را با یک قهوه نشاط‌آور شروع کنید». با وجود این واقعیت که چای کافئین بیشتری نسبت به خود قهوه دارد، تأثیر آن به طور قابل توجهی متفاوت است. کافئین موجود در چای ظریف تر است. و بعد از یک فنجان قهوه، افزایش انرژی زیاد طول نخواهد کشید. طبق آمار، اکثر مردم شیر را به قهوه اضافه می کنند زیرا طعم تلخ آن را متعادل می کند. برخی افراد از شیر استفاده می کنند زیرا ترس از فشار خون بالا بعد از نوشیدن آمریکانو شیر فعالیت کافئین را کاهش می دهد! به طور متوسط، یک فرد 1-2 فنجان قهوه در روز می نوشد. این رقم مهم نیست.

۱۴۰۱/۱/۱۱ قهوه با شیر موذی است زیرا اعتیاد آور است! بنابراین، اگر تصمیم دارید هر روز از آن استفاده کنید، کارشناسان به شما توصیه می کنند نوشیدنی های متناوب را جایگزین کنید: قهوه سیاه در روزهای هفته، یک فنجان قهوه با شیر در آخر هفته.

۱۴۰۱/۱/۱۱قهوه و شیر محصولات سالمی هستند، اما هر کدام به تنهایی! شیر اگر آلرژی نداشته باشد منبع کلسیم است. قهوه باعث افزایش سرعت متابولیسم در افراد سالم می شود. حاوی مواد آلی پیچیده ای است که به قهوه تلخی بسیار زیادی می دهد (تانن). آنها به عنوان عوامل ضد التهابی و ضد اسهال استفاده می شوند. این مواد هستند که مانع از جذب پروتئین شیر توسط بدن می شوند. در عوض، مخلوط شیر و قهوه می تواند برای مدت طولانی در معده بماند که می تواند منجر به مشکلات جدی شود.

۱۴۰۱/۱/۱۱قهوه تعدادی منع مصرف دارد: بیماری های قلب، دستگاه گوارش و کلیه ها.

۱۴۰۱/۱/۱۱متخصصان تغذیه می گویند مصرف زیاد لاته می تواند منجر به سرطان معده شود! اما نترسید! بالاخره می دانیم که اعتدال در همه چیز مهم است. چای سبز از نظر مجموعه ای از خواص مفید مشابه قهوه است، اما برای سلامتی بحث برانگیز نیست. اگر از عاشقان مشتاق قهوه هستید و نمی خواهید نوشیدنی نشاط آور را کنار بگذارید، سعی کنید خود را به 1-2 فنجان در روز محدود کنید.

۱۴۰۱/۱/۱۱دوز کشنده قهوه 150 میلی گرم به ازای هر 1 کیلوگرم وزن بدن انسان است.

۱۴۰۱/۱/۱۱یک فرد معمولی قهوه کافی برای دفع کلسیم از بدن نمی‌نوشد. اما اگر باز هم این اتفاق بیفتد، شیر فقط اندکی ذخایر کلسیم را جبران می کند، اما ذخایر منیزیم و پتاسیم همچنان تا حدی همراه با قهوه از بدن خارج می شود. در صورت لزوم، پس از مشورت با پزشک، هنجار آنها باید با غذا و دارو پر شود .

۱۴۰۱/۱/۱۱سوء استفاده از کوکتل قهوه می تواند منجر به یبوست مداوم، مشکلات گوارشی و انسداد رگ های خونی شود (ما در مورد مصرف روزانه بیش از 4 فنجان در روز صحبت می کنیم).

۱۴۰۱/۱۱/۲۶فواید چای همراه با غذا مخالفان نوشیدن چای با غذا می گویند که این مایع شیره معده را رقیق می کند و غذا را به درستی تجزیه نمی کند و این به معنی اختلال در جذب مواد مغذی است. با این حال، متخصصان تغذیه و محققان دریافته اند که نوشیدن 300 میلی لیتر مایع (که بیشتر از یک فنجان چای استاندارد است) بر سطح pH معده تأثیر نمی گذارد. کاهش اسیدیته فقط برای مدت کوتاهی اتفاق می افتد و به سرعت به حالت عادی اصلاح می شود. علاوه بر این، مایع ذرات غذا را نرم می کند، تراکم آنها را کاهش می دهد و در نتیجه به تجزیه آنزیم ها کمک می کند.

۱۴۰۱/۱۱/۲۶چای نوشیده شده با غذا: متابولیسم را بهبود می بخشد؛ به طور مطلوب بر میکرو فلور روده تأثیر می گذارد. مایع اضافی را از بدن خارج می کند؛ به عادی سازی سطح گلوکز کمک می کند. جریان خون را به اندام های گوارشی تحریک می کند و کار آنها را بهبود می بخشد. بدن را با ویتامین ها، مواد معدنی، اسیدهای آمینه اشباع می کند.

۱۴۰۱/۱۱/۲۶در بسیاری از کشورها، چای داغ به طور سنتی با پلو سرو می شود: اعتقاد بر این است که به آب شدن و جذب بهتر چربی گوشت گوسفند کمک می کند. واقعیت این است که این نوشیدنی حاوی اسید آمینه مهم متیونین است که باعث تجزیه چربی ها و فعال شدن متابولیسم چربی می شود. چای به دلیل خواص مقوی خود به حفظ نشاط و بهره وری حتی بعد از یک وعده غذایی سنگین کمک می کند و به طور موثری خواب آلودگی بعد از ظهر را از بین می برد.

۱۴۰۱/۱۱/۲۶نحوه نوشیدن چای با وعده های غذایی: پنج شرط مهم برای به دست آوردن حداکثر سود، نوشیدنی باید به اندازه کافی گرم باشد، اما سوزاننده نباشد. شما نباید چای را در یک جرعه بنوشید: جرعه های کوچک بنوشید تا نوشیدنی به طور مساوی وارد معده شود و قبل از شروع غذا تمام حجم آن را نگیرد. شکر و سایر شیرین کننده ها را به چای اضافه نکنید: آنها به میزان قابل توجهی محتوای کالری ناهار یا شام را افزایش می دهند، جذب پروتئین ها را کاهش می دهند و متابولیسم را مختل می کنند. چای خیلی غلیظ همراه با وعده های غذایی می تواند در جذب برخی از ریزمغذی های مهم اختلال ایجاد کند. به عنوان مثال، تانن ها باعث کاهش جذب آهن می شوند. بنابراین، یک دم کرده چای سبز یا سیاه بنوشید یا به چای های گیاهی ترجیح دهید. در صورت امکان، از چای با کیفیت برگ استفاده کنید و بلافاصله قبل از نوشیدن یک نوشیدنی تازه تهیه کنید.

۱۴۰۱/۱۱/۲۶چه زمانی نوشیدن چای با غذا مضر است؟ برای هر قاعده استثنائاتی وجود دارد: برخی افراد هنوز در نوشیدن چای و سایر مایعات همراه با غذا منع مصرف دارند. به عنوان یک قاعده، این مربوط به کسانی است که مشکلات جدی با دستگاه گوارش یا مستعد ابتلا به آنهارا دارند.

۱۴۰۱/۱۱/۲۶چای خطرناک برای مشکلات دستگاه گوارش چیست: 1. معده را بیش از حد بار می آورد. یک فنجان چای علاوه بر یک وعده غذای استاندارد، حجم کل محتویات معده را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. برای برخی، این مملو از احساس سنگینی و پرخوری است، در حالی که برای برخی دیگر - مشکلات جدی تر. 2. ورم معده را تحریک می کند. چای پررنگ را با معده خالی ننوشید و حتی آن را با صبحانه کامل جایگزین نکنید. بیش از حد تانن ها و تماس مستقیم آنها با مخاط می تواند باعث ایجاد گاستریت و مشکلات روده شود. روز را با چای کم رنگ و تنها در کنار یک صبحانه مناسب شروع کنید. 3. اشتها را قطع می کند. برای سیگنال سیری به مغز، معده فقط باید به اندازه خاصی برسد. در عین حال، مهم نیست که آن را با غذای جامد پر کنید یا یک میان وعده سبک با چای. بعد از 15 تا 20 دقیقه که مایع به دیواره های معده جذب می شود، احساس کاذب سیری از بین می رود و ممکن است دوباره احساس گرسنگی کنید.

در ادامه بخوانید...

سوپرغذای ضد سرطان سینه

در

با وجود اینکه هیچ روش تغذیه ای نمی تواند حفاظت 100 درصدی در برابر سرطان سینه را تضمین کند، اما بوضوح مشخص است که پیشگیری از سرطان سینه و رژیم غذایی، به لطف توانایی های غیر قابل توصیف غذاهای درست در درمان و حفاظت از بدن شما در برابر بیماری، باهم در ارتباط هستند.

                              گوجه فرنگی هامبل (humble) می تواند به نابودی سرطان کمک کند
آخرین سوپرغذای ضد سرطان؟ گوجه فرنگیِ بسیار دوست داشتنی، به لطف توانایی اش در بالا بردن سطح هورمون، برای کمک به تنظیم قند و چربی خون شناخته شده است.این مطالعه، که در مجله غدد درون ریز و متابولیسم بالینی نشان داده است، توضیح می دهد که در سنین یائسگی زن، شاخص حجم بدن او تمایل به صعود دارد، یعنی یک عامل خطرناک روشن برای سرطان سینه. هر چند در آخرین پژوهش، محققان دانشگاه راتگرز دریافتند که خوردن یک رژیم غذایی با گوجه فرنگی بالا به بهتر شدن تنظیم چربی و متابولیسم قند، و نگه داشتن شاخص حجم بدن زنان خارج از منطقه خطر، کمک می کند. (سیارک
"مزایای خوردن مقدار زیادی از گوجه فرنگی و محصولات مبتنی بر گوجه فرنگی، حتی برای یک دوره کوتاه، به وضوح در یافته های ما مشهود است،" "نویسنده این پژوهش، آدانا لیانوس، PhD، MPH، استادیار اپیدمیولوژی در دانشگاه راتگرز می گوید. "خوردن میوه و سبزیجات، که سرشار از مواد مغذی ضروری، ویتامین ها، مواد معدنی، و مواد شیمیایی گیاهی (فیتوکمیکال ها) مانند لیکوپن است، مزایای قابل توجهی را انتقال می دهد. بر اساس این داده ها، بر این باوریم که مصرف منظم حداقل وعده های توصیه شده ی میوه و سبزیجات به پیشگیری از سرطان سینه در جمعیت در معرض خطر، کمک می کند.
این مطالعه، خوردن رژیم غذایی غنی از گوجه فرنگی را در زنان بررسی کرد و متوجه شد که کسانی که حداقل 25 میلی گرم لیکوپن در روز به مدت 10 هفته خوردند، جهشی در میزان آدیپونکتین، هورمون درگیر در تنظیم قند خون و سطح چربی، را مشاهده کردند. در واقع، سطح آنها بطور متوسط تا 9 درصد افزایش یافت. جالب توجه است، یک رژیم غذایی پر سویا، در واقع سطح هورمون ضد چربی، و تثبیت کننده قند را کاهش داد.
چند راهنمایی برای دوستداران گوجه فرنگی:
• همیشه مواد آلی را انتخاب نمایید. در آزمایش پس ماندهای آفت کش ها، 5 نوع از مواد سرطان زای شناخته شده و یا احتمالی، همراه با 16 ماده شیمیایی نابودکننده هورمونی مشکوک، بر روی نمونه های گوجه فرنگی غیرآلی یافت شده است.
• انتخاب شما بجای مواد کنسروشده ی مغازه ها، گوجه فرنگی تازه باشد. بیشتر قوطی ها در سوپر مارکت با بیسفنول A، یا BPA، یک ماده شیمیایی مختل کننده ی هورمون که در واقع به سرطان سینه مرتبط است، پوشیده می شوند. (در اینجا شرکتی وجود دارد که از BPA استفاده نمی کند.)
• خودتان آنرا رشد دهید. اگر شما مالک یک باغ هستید، سعی کنید انواع گوجه فرنگی های محلی را پرورش دهید. این نوع از گوجه فرنگی ها بدلیل طعم و مزه دلچسب شان نسل به نسل منتقل شده اند. پرورش دانه های گوجه فرنگی محلی همچنین به حفظ تنوع ژنتیکی در جهان گیاهی کمک می کند. (نگاهی به مکان هایی مانند Seed Savers Exchange برای دانه های گوجه فرنگی محلی ارگانیک بیاندازید. برای خوانندگان خارج از کشور)

پست های مرتبط:

 فلاونوئیدها ی موجود در چای با سرطان تخمدان آندوتلیال مبارزه می کند

آیا نوشیدن 4 فنجان قهوه در روز می تواند خطر ابتلا به سرطان پوست را تا 20 درصد کاهش دهد

مواد غذایی برای کمک به پیشگیری از سرطان

تغذیه مناسب برای پیشگیری از سرطان سینه

تلاش یک پزشک برای درمان سرطان خود با مواد غذایی

مواد غذایی برای مبارزه با سرطان

سوپرغذای ضد سرطان سینه

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

مترجم  itrans.ir 

نظرات

در ادامه بخوانید...