پارچه مخمل مد سال ۲۰۱۷

در

(سیارک): اگر می خواهید خودتان را کمی درگیر مد این فصل کنید، استفاده از مخمل یکی از آنهاست.حتی استفاده از مخمل در اسباب منزل از مبل و صندلی و کاناپه گرفته تا حتی میز قهوه یکی از تم های اصلی است.

الیسون لوین، یکی از چهره های مطرح طراحی داخلی در لس آنجلس می گوید این پارچه که مظهر سالهای ۹۰ میلادی بود، الان دوباره به صحنه مد بازگشته است.

وی گفت: «مخمل دوباره مد شده است. از صحنه مد پاریس از رانوِی لباسها شروع و به نیویورک آمده است. صحنه رانوی یکی از الهام بخش های ما است. شما این پارچه اشرافی و لوکس را همه جا می بینید.»

در فروشگاه زنجیره ای بلومینگ‌دیلز در سنچری سیتی کالیفرینا، اشیای مخملی در تمام بخش های فروشگاه به چشم می خورد.لوین می گوید فرقی که در این فصل هست این است که استفاده از پارچه مخمل تنها خلاصه به لباسهای شب نشده است.

او می گوید قبلاً مخمل تنها برای لباسهای رسمی شب بود. لوین افزود: «ولی الان در لباسهای غیر رسمی مثل لباسهای زنانه، لباسهای مردانه، مبل، دکور خانه، سر تخت، هر چیز که می توانید فکر کنید، استفاده می شود. حتی شنیده ایم که مجله بیزینیس جورنال نوشته است که از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ فروش مخمل، آنلاین، ۲۰۰ درصد افزایش داشته، پس مخمل حالا حالا ها اینجا خواهد ماند.»

 به گفته الگا رکدونی، صاحب یک فروشگاه مبلمان و اثاث منزل لوکس در وست هالیوود کالیفرنیا، مبلمان مخملی یکی از محبوب ترین اجناس است.او می گوید فروش اجناس مخملی در ۱۲ ماه گذشته یک جهش ناگهانی داشت.

این فروشنده مبلمان لوکس می گوید: «ما استفاده از مخمل را در طراحی های داخلی، از طراحی داخلی دفترها و ادارات گرفته تا منازل می بینیم. در مبل، پرده، دکور، مشتریان مرتب به دنبال اسباب و اثاث مخملی هستند. تنها در سال گذشته ما ۸۰ درصد بیشتر از ده سالی که این فروشگاه را باز کرده ایم، مبلمان و پرده مخملی فروخته ایم.»
به نوشته موزه هنر متروپولیتن در نیویورک، نظر بر این است که اصلیت مخمل به چین و به قرن ۱۳ میلادی باز می گردد.این پارچه در دوران رنسانس در اروپا خیلی محبوبیت پیدا کرد و نشانگر ثروت و موقعیت اجتماعی بالا بود.

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک

نظرات

در ادامه بخوانید...