آستین پفی دوباره مد شده است

 آستین پفی
 آستین پفی  ، راز یک ویژگی شیک که تقریباً 600 سال است مورد توجه است.

 

این واقعیت که دنیای مد و لباس دائما مانند فصل ها تغییر می کند را ما به طور مستقیم می دانیم ، زیرا تنوع یکی از ویژگی های اصلی دنیای مد و لباس محسوب می شود. با این حال ، در دنیای مد مواردی وجود دارد که موقعیت خود را به طور کامل در کمد لباس افراد معمولی و در راهپیمایی برای نمایش های مد بالا تثبیت کرده است. و اگر آنها برای چندین دهه به سایه بروند ، فقط به منظور بازگشت دوباره به عنوان طراحان مد برای تسخیر افق های جدید است. امروز ما در مورد آستین پفی افسانه ای صحبت می کنیم که بشر تقریباً 600 سال است که از آن استفاده می کند.


چند کلمه در مورد تاریخچه مد آستین پفی

هزاران سال پیش ، تمدن بشری پوشاک را به عنوان وسیله ای برای محافظت در برابر آثار سوء طبیعت کشف کرد. و با توسعه آنها ، مردم شروع به تأمل در مورد عملکرد زیبایی شناختی آن کردند. با این حال ، مد لباس ، به عنوان یک پدیده جهانی ، اولین بار در قرن 17 در اروپا شکل گرفت. تاریخچه منشاء آن عمیقاً در تمدن های باستانی ریشه دارد ، بنابراین زمان دقیق و چگونگی ظهور مفهوم "مد" به طور قطعی مشخص نیست.


با این حال ، علیرغم این واقعیت که هر کشور ، هر ملیت در شکل گیری مفهوم مد نقش داشته است ، به دلیل ظاهر مداوم لباس های جدید با سبک های مختلف و نام های مختلف ، در ابتدا در فرانسه شکل گرفت. و امروز ما در مورد آستین پفی صحبت می کنیم که از بیزانس به اروپا آمده اند و تقریباً شش قرن سابقه دارند. لازم به ذکر است که این جزئیات در اصل بخشی از کت و شلوار کاملاً مردانه یا دقیق تر ، لباس نظامی بود. برای دادن آزادی حرکت دستان جنگجو به پف نیاز بود. و آنها روی شانه و در ناحیه آرنج ساخته شده اند ، که باعث می شود آزادانه در نبرد حرکت کنید.

 

آستین پفی در قرون وسطی

هنری هجدهم

پرتره هنری هجدهم.

 

بنابراین ، با ظاهر شدن در قرون وسطی در قاره اروپا ، آستین پفی کرده به تدریج به یک عنصر شیک تبدیل شد. به زودی ، پادشاهان و اشراف اروپایی شروع به پوشیدن چنین طرح هایی در لباس کردند. و به طور کلی ، شبح مردانه شروع به تلاش برای یک مربع کرد: آستین پفی بسیار قوی خط شانه ها را گسترش دادند و تا حدی که تقریباً برابر طول شیب شانه بود .

 

 آستین پفی

پرتره یک خانم در میلان.  نقاش: لئوناردو داوینچی  / پرتره خانم با لباس زرد.  پایان قرن پانزدهم.  آکادمی لئوناردو داوینچی

 

البته ، این لباس شیک و  مد به زودی در کمد لباس بانوان اشراف ظاهر شد. محبوبیت این آستین ها در اواخر دوران تودور به اوج خود رسید. سپس الیزابت اول بر تخت انگلیسی نشست ، که شخص اصلی زمان خود محسوب می شد - قوی ، مستقل ، قوانین خود را تعیین می کرد ، ترجیح می داد شیک ترین لباس ها را بپوشد ، و بنابراین نمی تواند آستین پف کرده ای را که تا انتها باریک می شوند نادیده بگیرد. طبق مد روز ، "پف" ها با انواع زیورآلات تزئین شده ، با نخ طلا دوزی شده و با جواهرات تزئین شده بودند. البته ، هرچه مقام خانم بالاتر بود ، آستین   او مجلل تر بود.

 

 آستین پفی

الیزابت I. نقاش: جورج گوور (1540-1596) / «بانوی زیر حجاب.  دونا ولاتا ".  نقاش: رافائل

 

جالب اینجاست که در آن روزها ، آستین ها دوخته نمی شدند ، بلکه به لباس بسته می شدند ، که به مد و شیک پوشان قرون وسطایی این امکان را می داد که از آستین یکسانی در ترکیب با لباس های مختلف استفاده کنند. بعدها ، انواع مختلفی از دکوراسیون آستین ظاهر شد ، به عنوان مثال ، شکاف هایی که پارچه پیراهن سفید پایین از طریق آنها قابل مشاهده بود. چنین آستین ی اغلب در آثار هنرمندان رنسانس مانند بوتیچلی ، رافائل و تیتیان یافت می شود.

 

آستین پفی قرن 19 و 20

 آستین پفی

آستین پفی قرن 19 و 20.

 

آستین پف - چیزی که ققنوس واقعی مد نامیده می شود ، پس از مدت زمان معینی از خاکستر بیرون می آید. پس از ریشه در اروپا در دوران رنسانس ، آستین پف دار شیک ترین در یک پادشاهی بود ، سپس در پادشاهی دیگر ، تا اینکه در اواسط قرن نوزدهم به عنصری متمایز از مد دوران Biedermeier ، نمادی از رمانتیسم آلمان تبدیل شد.

 

در دهه 1820 ، طراحان لباس جسورانه مکان و شکل پفک ها را آزمایش کردند و امکانات مواد مورد استفاده را بررسی کردند. در سالهای 30-1820 ، روف های ضخیم در بالای آستین برای زنان و مردان ضروری بود. و در تمام این مدت ، آستین پفکی انواع مختلفی از آستین ها بودند که در قسمت فوقانی بسیار حجیم بودند و تا مچ باریک می شدند یا در خم شدن آرنج ختم می شدند و روی کاف یا نوارهای کشسان جمع شده بودند. برای بسیاری ، آنها شبیه چراغ قوه بودند. به عنوان مثال برای کلاسیک روسی نیکولای گوگول ، آنها شبیه بادکنک بودند.

 

 آستین پفی

آستین پفی قرن 19 و 20.


نقاش کتاب Dead Souls اغلب به شوخی می گوید آستین بانوان نجیب که در خیابان نوسکی قدم می زنند آنقدر باشکوه به نظر می رسد که حتی یک نسیم ملایم می تواند آنها را مانند بادکنک ها بالا ببرد. "و چه نوع آستین زنانه ای در خیابان نوسکی خواهید یافت! اوه ، چقدر دوست داشتنی! آنها تا حدودی شبیه دو بادکنک هستند ، به طوری که اگر حمایت مرد نبود ، خانم ناگهان به هوا برده می شد. زیرا بلند کردن یک خانم به هوا به همان اندازه آسان و دلپذیر است ، مانند لیوانی پر از شامپاین که به دهان شما می آورد. " (Nevsky Prospekt، 1835).

 

 آستین پفی

آستین پفی قرن 19 و 20.

 

در اواسط قرن نوزدهم ، آستین ها شکل شگفت انگیزی پیدا کردند و آنچه جالب است ، با توجه به این واقعیت که چنین آستین پفی از پارچه های نازک به راحتی در زیر وزن شال و لباس بیرونی مچاله می شوند ، از قاب های مختلفی برای حفظ شکل آستین ساخته شده از بید یا نی بامبو یا استخوان نهنگ استفاده شد. در پاریس ، مکانیزم های خاصی ابداع شد ، که باعث می شد هنگام سوار شدن بر روی واگن ، با بازگرداندن بعدی شکل هنگام خروج از آن ، حجم آستین ها را کاهش داد.

 

 آستین پفی

آستین پفی قرن 19 و 20.


در آغاز قرن بیستم ، هنگامی که سبک "مدرن" در مد حکمرانی می کرد ، آستین پف کرده روی شانه و باریک در آستین مچ دست به سرعت مد شد. برای شکل غیر معمول آنها آستین پف کرده  را با یک کلمه خنده دار - "ژامبون" نامیدند. به هر حال ، این سبک خاص از آستین هنوز بسیار مرتبط است ، تنظیم یا برش کامل مهم نیست ، مهمترین چیز حجم آن است. و هرچه بزرگتر باشد ، تصویر چشمگیرتر به نظر می رسد.

 

 آستین پفی

آستین پفی قرن 19 و 20


همه انواع آستین پفی تقریباً در طول قرن گذشته محبوب بوده اند. بنابراین ، با تبدیل شدن به یک عنصر جدایی ناپذیر در سبک پین آپ ، تقریباً در هر دهه این جزئیات مورد تقاضای زنان بود. در دهه های 30 ، 40 ، 50 ، 60 ، 90 ، چنین آستین ی به طور دوره ای مد می شوند.

 

پف آستین بر روی شانه مد قرن 21

 آستین پفی

آستین پفی روی شانه مد قرن 21


و اکنون ، برای یک سال تریتیوم ، آستین پفی دوباره در اوج مد است و به نظر می رسد که به زودی موقعیت خود را رها نمی کند. با این حال ، این تعجب آور نیست: شکل ظاهری آن همیشه توسط طراحان جهان بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. این عنصر جالب امروزه نه تنها لباس های تابستانی سبک ، تاپ و پیراهن ، بلکه ژاکت های بافتنی و حتی کت های سنگین را نیز آراسته است. و ظاهراً در آینده نزدیک هیچ چیز تغییر نخواهد کرد ، زیرا هر چه بیشتر ، آستین ها حجیم تر می شوند.

 

 آستین پفی

آستین پفی روی شانه مد قرن 21.


مد توده ای نیز سعی می کند با طراح همگام باشد و این روند پیچیده را برای خود تطبیق می دهد و آن را برای هر مدگرایی در دسترس قرار می دهد. این دقیقاً همان چیزی است که اکنون می بینیم: مد بالا به انگیزه های تاریخی روی آورد و مد توده ای به سرعت این مسیر را در پیش گرفت.

 

 آستین پفی

آستین پفی روی شانه مد قرن 21.


یکی از قابل توجه ترین روندها در این فصل ، آستین پف برش غیرمعمول است که اصالت و روند را به هر لباسی می افزاید ، پویایی را افزایش می دهد و آن را به یاد ماندنی می کند.

 

 آستین پفی

 مد جدید  آستین پفی روی شانه مد قرن 21.  


این سبک آستین ها است که در فصل جدید بیشتر مورد توجه است. همانطور که می بینید ، با در نظر گرفتن خطوط بیرونی آستین ، که در دوره های گذشته محبوب بود ، طراحان حجم آن را تفسیر کرده و به روش های مختلف برش می دهند. و دختران مدرن خوشحال می شوند که مجموعه هایی را امتحان کنند که در آنها "پف" نقش اصلی را ایفا می کند.

 

 آستین پفی

 مد جدید  آستین پفی

 

 آستین پفی

 مد جدید  آستین پفی

 

 آستین پفی

 مد جدید  آستین پفی

 

 آستین پفی

 مد جدید  آستین پفی

 

 آستین پفی

 مد جدید  آستین پفی

 

 آستین پفی

 مد جدید  آستین پفی

 

 آستین پفی

 

کاربر گرامی اگر در دنیای مد و لباس به طرح لباسی علاقمند هستید که همیشه مد باشد مقاله لباس هایی که همیشه مد هستند را بخوانید. 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید