8 چیزی که افراد موفق انجام می‌دهند تا با اعتماد به نفس دیده شوند (حتی اگر نباشند)

اعتماد به نفس موردی کلیدی در موفقیت شغلی شماست. تحقیقات نشان می‌دهند افرادی که اعتماد به نفس بالایی نشان می‌دهند نسبت به صلاحیت بالا، بیش‌تر مورد تحسین قرار می‌گیرند، موقعیت اجتماعی بالاتری را می‌گیرند و بیشتر تاثیرگذار هستند. اما زمان‌هایی وجود دارد که شما احساس اعتماد به نفس ندارید. برای مثال زمانی که در حال صحبت کردن روی صحنه برای مخاطبی هستید، مکالمه رو در رو با یک فرد جدید یا همکار دلهره آور یا شرکت در یک میتینگ را دارید. شما فرصت دارید تا اعتماد بنفس خود را حتی زمانی که امکان ندارد اعتماد بنفس داشته باشید، بروز دهید.  (سیارک


روی حضور فیزیکی خود متمرکز شوید. شما می توانید حتی قبل از اینکه کلمه‌ای را ادا کنید، از بدنتان استفاده کنید تا اعتماد بنفس خود را نشان دهید. اینکه خودتان را به دیگران به عنوان لیدر نشان دهید، بسیار مهم می باشد. باور داشته باشید، دیگران مجبور خواهند بود آن را ببینند. در اینجا هشت روش ساده وجود دارد که می توانید با اجرای آنها فورا اعتماد به نفس پیدا کنید:
1. متمرکز شوید.
زمانی که در حال جلب توجه دیگران هستید، با آنها تماس چشمی برقرار سازید. به اطرافتان یا وسایل الکترونیکی از جمله موبایلتان نگاه نکنید. اگر توجه خودتان را روی آنها متمرکز شوید، احساس اهمیت داشتن در آنها بوجود خواهد آمد. در صورتی که آنها احساس اهمیت کنند، به شما احترام خواهند گذاشت.  (سیارک
2. طوری دست بدهید که نشان دهد شما مصممید.
وقتی که با همکار خود ملاقات دارید، چه اولین باری باشد که با او ملاقات می کنید چه یک رفیق قدیمی ، برای دست دادن اول شما دستتان را دراز کنید. دست دادن مصمم نشان می دهد که شما قصد سلام دادن داشته و اینکه شما به آن فرد توجه دارید.
3. اجمالا و به آرامی شانه آن فرد را لمس کنید.
همزمان که با فرد مقابل دست می‌دهید، جهت نشان دادن اعتماد و گرمی، اجمالا و به آرامی شانه فرد را لمس کنید. لمس کردن چیز قدرتمندی است و اگر به درستی انجام شود می تواند هم نشان دهنده اعتماد شما به آن فرد باشد و هم طرف مقابل را تسکین دهد. پرزیدنت اوباما این را اغلب انجام می دهد. او سیگنال‌های رهبری خود را با قرار دادن دست روی شانه فردی که با او ملاقات می کند، نشان می‌دهد.
امکان دارد در نظر برخی افراد کاری گستاخانه باشد، به خصوص در صورتی که شما جوانتر باشید یا وقتی که سمتی پایین‌تر دارید. اگر می خواهید تا در شغل خود پیشرفت داشته باشید مجبورید بهمانند یک لیدری رفتار کنید که دوست دارید باشید. به آن زیاد فکر نکنید. یک تماس سریع و ملایم روی شانه، اعتماد به نفس و رهبری شما را می‌رساند (که می تواند در هر مرحله‌ی شغلی ابراز شود) نه اعمال تسلط را.
4. صاف بایستید. به شیئی بی‌جان تکیه نکنید.
اگر ایستاده‌اید و در حال صحبت کردن در حضور مخاطب یا فردی هستید، به سکو، دیوار یا میله تکیه نکنید. راست بایستید. می خواهید نشان دهید که به طور جدی درگیر بحث هستید و روی آن متمرکزید و کار شما صرفا گوش دادن نیست.
5. هردو پای خود را روی زمین بگذارید.
وقتی با عموم یا با یک فرد صحبت می کنید پاهای خود را محکم روی زمین بگذارید. روی هم قرار دادن پاها یا انداختن وزن از یک پا به روی پای دیگر نشان دهنده بی قراری و عصبی در شماست.
6. دستان خود را دور از هم نگه دارید.
فضای بیشتر، اعتماد به نفس بیش‌تر را نشان می دهد. از اینکه بازوهایتان را بیشتر باز می کنید یا دستانتان را حرکت می‌دهید، نترسید (کاری که هیلاری کلینتون انجام می‌دهد) و با میز میتینگ کمی فاصله بگیرید. راحت باشید. اما حرکات خود را کنترل کنید. حرکت زیاد یا سریع می تواند به نظر حالتی لااوبالی برسد.  (سیارک
7. از بازوهای خود بعنوان سپر استفاده نکنید.
بسیاری از افراد ندانسته بازوهای خود را بغل می‌کنند یا در حالت متصدی تشییع جنازه می ایستند (کف دست به سمت درون روی سینه). اینکار را نکنید. پوشاندن یا استحفاظ بخش‌هایی از بدن می تواند نشانه‌ای عصبی باشد. همچنین می تواند شما را آدمی غیرصمیمی بنظر برساند و موجب عدم احساس راحتی دیگران شود. سعی کنید در صورتی که روی صحنه هستید دستان خود را باز نگه دارید. اگر با فردی رو در رو حرف می زنید دستان خود را بغل نکنید. یا اگر در میتینگ هستید نزدیک میز قرار نگیرید.
8. پشت میز بنشینید.
پشت میز بنشینید. شریل سندبرگ، مدیر ارشد فیسبوک مشاهده کرد که اغلب زنان روی صندلی‌ هایی مقابل دیوار صف می‌کشند یا روی صندلی‌هایی پشت خانه. اگر شما به جلسه‌ای دعوت شدید، روی میز بنشینید. این فرصتی است تا دیده شوید و در بحث شرکت کنید. و شرلی چیشولم بعنوان اولین نماینده زنان آفریقایی امریکایی در کنگره آمریکا گفت: «اگر صندلی در پشت میز ندارید، یک صندلی تاشو بیاورید.»
بیایید رو راست باشیم: امکان ندارد همواره احساس اعتماد به نفس داشته باشیم. لیدرها می دانند حتی زمانی که احساس اعتماد به نفس ندارند، نیاز به این دارند تا با اعتماد به نفس دیده شوند. این کارهای ساده به شما فرصتی می دهند تا دیده شوید و حتی احساس اعتماد به نفس در شما شروع می شود.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

مترجم  itrans.ir

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام
  • Bardo 890 :

    These pieces really set a standard in the inydstru.

    1395/12/27 6:20

بیشتر بخوانید