13علامت که عقاید و افکار پیشروانه در مغز شماست، اگر چه خودتان اطلاع ندارید

پیشروان بزرگ در بسیاری از خصوصیات با من و شما اشتراک دارند؛ و یک دلیل آن این است که آنها هم انسان هستند. آنها هم دچار اشتباه و شکست شده‌اند، آنها به ناامیدی، غم واندوه، مصیبت و ماتم فائق آمده‌اند. هیچ پیشرو بزرگی هنوز قادر نبوده است از پیچ‌و‌خم‌های زندگی خلاص شود. تبدیل شدن به یک پیشرو بزرگ، یک کار تدریجی و ادامه‌دار است. در زندگی یک پیشرو، رخدادهایی وجود دارند که لازم شده است آنها در آن موقعیت، با کیفیات یا خصوصیات شخصی معینی عمل کنند و این اعمال او را برای پیشرو بودن مردم به سوی نیل به نتایج موفقیت‌آمیز، ساخته و پرداخته کرده‌اند.


نلسون ماندلا مثالی از یک شخص می‌باشد که دارای یک فلسفه و قالب فکری بوده است که باعث شد او به یک پیشرو بزرگ تبدیل شود. او فکر نمی کرد که شخص ویژه‌ای است تا اینکه او را در وضعیتی قرار دادند که مورد آزمایش قرار گرفت و از زندگی منزوی  جدا شد؛ فلسفه شخصی وی تبدیل به اعتقاداتی شد که وی را به یک پیشرو بزرگ تبدیل کرد.
ممکن است شما خودتان ندانید، ولی شما باورها، طرز تلقی‌ها و خصیصه‌هایی را در درون خود جای داده‌اید که از کیفیات پیشرو بودن است. در اینجا ما 13 علامت را برمی‌شماریم که شما در خود جای داده‌اید و آنها از ذهنیات و قالب فکری پیشرو بودن است. اگر شما افکار و عقاید پیشروانه خود را آزاد کرده و به آن مجال دهید، بدون شک شما به «پیشرو بزرگ»ای تبدیل خواهید شد.

1- شما یک واقع نگر و یک خوش بین هستید
شما قبول دارید که زندگی بی همتا و بدون جایگزین است و همین است که هست. شما مایلید با واقعیات زندگی، وارد معامله شوید و ضمناً، به دلیل آن که آدم خوش‌بینی هستید، به آینده امیدوارید و نگرش مثبتی به زندگی دارید.
شما بر این باورید که همیشه راهی برای راست و ریس کردن هر وضعیتی که در زندگی با آن روبه رو می‌شوید، وجود دارد. نگرش خوشبینانه شما به زندگی، مسری است و مثل یک منبع انرژی مثبت برای اطرافیان شما عمل می‌کند.
اینها کیفیات بزرگی هستند که به عنوان یک پیشرو باید داشته باشید، چرا که پیشروان باید مثبت و دلگرم‌کننده بوده و در عین حال، بپذیرند که هر چه که قرار است اتفاق بیفتد، اتفاق خواهد افتاد.

2- شما عاشق یادگرفتن هستید
شما همیشه آغوشتان برای یاد گرفتن چیزهای جدید باز است؛ در واقع شما با جدیت در جستجوی دانش و اطلاعات جدیدی هستید که می‌تواند قابلیت‌های شما را برای تبدیل به یک فرد بهتر، ارتقاء دهد. شما همچنین عاشق یادگرفتن از دیگران هستید و با جدیت در جستجو و تماس با افرادی هستید که بتوانید ملاقات کرده و از آنها یاد بگیرید.
عشق شما به یادگیری، قطعاً یکی از کیفیات پیشرو بودن است. یک پیشرو خوب هرگز از یادگیری باز نمی‌ایستد. آنها هرگز از فرصت یادگیری چیزهای جدید چشم‌پوشی نمی‌کنند. همانند شما، پیشروان این واقعیت را قبول دارند که فرصت یادگیری می‌تواند در هر زمانی به سراغ ما بیاید. این فرصت ممکن است از سوی یک استاد دانشگاه و یا از سوی کسانی که برای آنها قهوه درست می‌کنند یا به آنها روزنامه می‌فروشند، بیاید.
عشق شما به یادگیری، شما را در مسیر تبدیل شدن به یک پیشرو بزرگ قرار می‌دهد.(سیارک)

3- شما یک شنونده خوبی هستید
«ما دو گوش و یک دهان داریم، استفاده از آنها به همین نسبت، فکر بدی نیست» ریچارد برانسون
شما می‌دانید هنگامی که شنونده خوبی باشید، مردم به پیش شما می‌آیند تا از شما مشاوره بگیرند و در خصوص مشکلاتشان درد دل کنند. آنها می‌دانند وقتی که با شما صحبت کنند، شما باعث می‌شوید که آنها احساس کنند کسی به حرفشان گوش داده و برایشان ارزش قائل است.
شما دوست ندارید هنگامی که به حرف‌های کسی گوش فرا می‌دهید، زیاد صحبت کنید زیرا این کار باعث می‌شود که حواس شما پرت شده و نتوانید اصل موضوع یا مسئله‌ای را که در حال بحث هستید، متوجه شوید.
مکالماتی که با این افراد دارید، درباره شما نیست و شما بر این امر واقف هستید. شما احتمالاً پاسخ اینکه چگونه این فرد می‌تواند مسئله را حل کند می‌دانید، با این حال، تمرکز شما بر روی راهنمایی و مشورت دادن به آن فرد است که چگونه خودش به یک راه‌ حل یا برنامه اقدام برسد.
ریچارد برانسون بر این باور است که شخصی که یک شنونده عالی باشد، قابلیت آن را دارد که پیشرو بزرگی باشد. طبق نظر برانسون، این یک الزام کلیدی است و شما آن را دارا می‌باشید.

4- شما همیشه در دیگران توانایی بالقوه می‌بینید.
شما مردم را دوست دارید و به راحتی با هر نوع افرادی ارتباط برقرار می‌کنید. شما حس ششم خوبی دارید و خیلی سریع، توانایی‌های بالقوه افرادی را که ملاقات می‌کنید، تشخیص می‌دهید.
شما توان بالقوه برای پیشرو بودن شخصی را در دیگران می‌بینید و چنین افرادی را ترغیب و پشتیبانی می‌نمایید که از هر فرصتی برای مجال دادن به توان بالقوه خویش حداکثر بهره را ببرند.

5- شما شخص مهربانی هستید
شما با مردم احساس یگانگی و همدلی دارید و می‌توانید به سرعت احساس آنها را درک کنید. شما بر این باور نیستید که ابراز محبت، نشانه ضعف شما باشد. در واقع، شما این امر را نشانه قدرت می‌پندارید زیرا همدلی و مهربانی با دیگران به معنی آن است که شما با ارزش‌هایتان زندگی می‌کنید و این برای شما از اهمیت بالایی برخوردار است.
مهربان بودن با دیگران، یک بخش اساسی از فلسفه زندگانی شماست و این چیزی است که از شما یک پیشرو بزرگ می‌سازد.

6- شما مدبر هستید
«اگر اقدامات شما، الهام بخش دیگران برای رویاپردازی بیشتر، یادگیری بیشتر، کار کردن بیشتر و «بیشتر شدن» است، شما یک پیشرو هستید» جان کوئینسی آدامز
شما این توانایی حیرت‌انگیز را دارید که از هر آنچه در اختیارتان قرار گرفته است، برای خلق بهترین وضعیت بهره ببرید. مردم به شما به عنوان فردی می‌نگرند که قادر است آنها را از مخمصه‌ها نجات دهد زیرا که به نظر می‌رسد شما همیشه چاره‌ای را در چنته دارید.
شماره آماده‌اید که درخواست پشتیبانی کنید، سخت کار کنید، دقیق باشید، صادق باشید و درخواست کمک و مساعدت نمایید. شما این توان را دارید که آینده را ببینید و خود را برای آن آماده کنید زیرا مفهوم تحول و تغییر را مشتاقانه پذیرفته‌اید.
برای شما، تغییر و تحول بخش ثابتی از زندگی است و شما فقط با آن همراه هستید. این یک کیفیت کلیدی است که پیشرو باید داشته باشد، زیرا برای مدبر بودن، باید انگیزه داشته باشید که سریعاً اقدام کنید- در فرهنگ شما مسامحه به مثابه فحش و ناسزا می‌باشد.

 7- شما معاشرت‌کننده خوبی هستید
شما می‌دانید که چه کسی هستید و معرف چه چیزی می‌باشید. شما قادرید افکار و نظرات خود را به روشنی برای دیگران بازگو نمایید. صداقت در گفتار برایتان مهم است، درعین حال، از اینکه دیگران پیام شما را چطور دریافت می‌کنند، آگاهی کامل دارید.
در خصوص ارسال پیام‌هایی که دیگران می‌توانند «برداشت ناخوشایندی» داشته باشند، کاملاً راهبردی عمل می‌نمایید. قصد و نیت شما همیشه معاشرت کردن و برقراری ارتباط است حتی اگر از لحاظ قلبی، پیام دشواری در میان باشد و شما به سختی تلاش می‌کنید آنانی که پیام را دریافت می‌نمایند، نیت شما و اینکه قصد دارید به آنها چه بگویید را احساس کرده و به صورتی شفاف درک کنند.
هیچگونه سردرگمی، سوءتفاهم یا انتظارات نامشخص در هنگام معاشرت شما با دیگران وجود ندارد زیرا شما به سختی کار می‌کنید تا اطمینان بدهید که همه طرف‌ها به تفاهم برسند.(سیارک)

8- شما روابط عالی برقرار کرده و آن را حفظ می‌کنید
شما از بودن در کنار مردم لذت می‌برید و افرادی را به دور خود جمع می‌کنید که شما را به چالش بکشند، الهام بدهند، درس بدهند، پشتیبانی کنند و ترغیب و تهییج نمایند.
خانواده و دوستان از اهمیت زیادی در نزد شما برخوردارند و شما سخت تلاش می‌کنید تا روابط چشمگیری را با خانواده و دوستان داشته باشید.
مردم به شما به چشم یک آدم معتبر، صادق و قابل اعتماد می‌نگرند. شما به قول و قرار خود احترام می‌گذارید و وارد جنبه‌های غمبار زندگی نمی‌شوید. این اصلاً برازنده شما نیست. شما از برقراری رابطه با افرادی که انسان را به زندگی‌های سرشار از غم و منفی‌بافی رهنمون می‌شوند، پرهیز می‌نمایید؛ انرژی آنها شما را پایین می‌کشد.
شما به آن قبیل انرژی مثبت که از ارتباطات خود کسب می‌کنید، عشق می‌ورزید، چرا که همین انرژی است که شما را می‌انگیزاند، الهام می‌بخشد و ترغیب می‌کند. این یک کیفیت بسیار مهم برای یک پیشرو است که باید داشته باشد و شما آن را دارید. تبریک می‌گوییم.

 9- شما دوست دارید تفریح کنید و جشن بگیرید
« اگر شما تفریح نداشته باشید، اشتباه می‌کنید. اگر شما چنین احساسی دارید که صبح از خواب بلند شوید تا روی کسب و کار خود فعالیت کنید، این یک نوع خرحمالی است؛ پس وقت آن رسیده است که جور دیگری را امتحان کنید. اگر شما اوقات خوبی دارید، پس شانس به مراتب بیش‌تری دارید تا فضای مثبت و خلاقانه‌ای در پیش‌ رویتان باز شود و کسب و کارتان شکوفا شود. یک لبخند و یک لطیفه می‌تواند کمک خیلی زیادی بکند، پس برای دیدن آن روی روشن‌تر زندگی شتاب کنید» ریچارد برانسون
این همان شیوه زندگی ریچارد برانسون است و شما از فلسفه مشابهی در زندگی استفاده می‌کنید. لذت بردن از آنچه که در زندگی خود انجام می‌دهید، چه زندگی حرفه‌ای و چه زندگی شخصی، برای شما حائر اهمیت است و شما در هر صورت عاشق تفریح کردن هستید. شما همچنین دوست دارید که موفقیت‌های افراد دیگر را جشن بگیرید.
خوش بینی و نگرش شما به زندگی، یک منبع انرژی مثبت است که مسری می‌باشد. مردم واقعاً از بودن در کنار شما لذت می‌برند، زیرا شما با انرژی، شور و شوق و عشق به زندگی‌تان به آنها الهام و انگیزه می‌دهید.
مردم همیشه در هنگامی که با شما سروکار و ارتباط دارند، احساس خوبی پیدا می‌کنند. و این یک کیفیت شگفت‌انگیزی است که شما را برای یک پیشرو فوق العاده بودن، به اوج می‌رساند.

10- شما انسان خودآگاه و با اعتماد به نفسی هستید
شما می‌دانید که چه کسی هستید، در چه چیزی خوب هستید و در چه چیزی چندان خوب نیستید. شما قبول می‌کنید که در قبال اعمال و رفتار خود، پاسخگو و مسئولیت‌پذیر هستید.
شما تقصیرات را به گردن دیگران نمی‌اندازید و به خطا و اشتباهات خود اذعان خواهید کرد. شما وقت زیادی را صرف می‌کنید تا خودتان را بهتر بشناسید و از این طریق به شخص بهتری تبدیل شوید.
شما از کار کردن با کسانی که مهارت بیشتری نسبت به شما دارند، واقعاً احساس راحتی می‌کنید زیرا این بدان معنی است که کار، بهتر انجام خواهد شد؛ شاید با یک استاندارد بهتری نسبت به وقتی که شما سعی می‌کردید آن کار را به تنهایی انجام دهید.
شما به قوت‌ها و ضعف‌های خود واقف هستید و ترسی ندارید که این جنبه‌های خود را با مردم در میان بگذارید. شما می‌دانید که چه وقت می‌توانید کمک کنید و چه وقت به کمک نیاز دارید و در نتیجه، شما در نظر دیگران به عنوان شخصی با اعتماد به نفس، با قدرت بیان بالا و قاطع جلوه می‌نمایید.(سیارک)

11- شما آماده اید از مواضع خود در خصوص باورهایتان دفاع کنید
«همان کاری را بکنید که قلباً احساس می‌کنید کار درستی است، چرا که در هر حال، شما در معرض انتقادات قرار خواهید گرفت» النور روزولت
شما می‌دانید که چه کسی هستید و به چه چیزهایی باور دارید و مطمئن هستید که اطرافیان شما هم می‌دانند. شما واهمه‌ای ندارید که راجع به افکار خود صحبت کنید. شما همچنین بر این باور هستید که «انجام دادن هر آنچه که باور دارید درست است» حائز اهمیت می‌باشد.
شما به ارزش‌های خود متعهد هستید و بر پایه آن ارزش‌ها زندگی می‌کنید. شما به اختلاف نظرات و تفاوت‌ها احترام می‌گذارید، ولی بی‌عدالتی، تعصب بی‌مورد و سوء استفاده را برنمی‌تابید.
مردم از تعهد و شور و شوق شما الهام می‌گیرند و به دنبال برقراری ارتباط و تعامل با شما خواهند بود. این یک کیفیت کلیدی برای یک پیشرو بزرگ و جسور است. این جسارت می‌خواهد که آدم به پاخیزد و در دفاع از کسانی که آنها هم دچار واهمه شده‌اند، فریاد اعتراض سر دهد.

 12- شما این توانایی را دارید که در وضعیت‌های دشوار، ترس به دل خود راه ندهید
«هر کسی می‌تواند سکان را نگه دارد، البته اگر دریا آرام باشد» پابلیلیوس سیروس
این جمله بیانگر آنست که پیشروان خوب، در مواقع چالش‌برانگیز و سخت است که می‌توانند بدرخشند. با حفظ خونسردی در موقعیت‌های حساس و بحرانی، شما یک کیفیت کلیدی پیشرو بودن را از خود به نمایش می‌گذارید. اگر شما در مواقع حساس و بحرانی قادرید که خونسردی خود را حفظ نمایید، در آن صورت، شما دارای توانایی تعقل، مؤثر بودن، همدلی داشتن و برقراری ارتباط با احساسات خود را دارید.
هر کسی که ترس بر او غلبه کرده باشد، نمی‌تواند با تمرکز کافی به انجام کاری یا واکنشی بپردازد. آنها فقط می‌توانند در اوج عصبانیت خود، عکس‌العمل نشان دهند. شما به این شیوه عمل نمی‌کنید، زیرا می‌دانید که رفتارهای نامعقول و انفعالی نمی‌تواند به نتایج مؤثر و منطقی بیانجامد.

13- شما یک متفکر راه‌حل‌گرا هستید که به اندیشیدن در خارج از چارچوب‌های معمول، علاقه دارید
شما در تفکرات خود، آدم آینده‌نگری هستید و این بدان معنی است که دوست دارید در خارج از چارچوب‌های معمول، به دنبال راه‌حل‌ها بگردید. شما می‌گویید: مسئله را فراموش کنید، بگذار ببینم چه راه‌حل‌هایی در آن بیرون برای ما وجود دارد تا راه حل مسئله را پیدا کنیم.
شما به این دلیل که مفهوم تحول و تغییر را پذیرفته‌اید، توانایی دیدن آینده و مهیا شدن برای آن را دارید. برای شما، تغییر و تحول، بخش ثابتی از زندگی‌تان است و شما برای آن آماده شده و با آن همراه هستید. شما از چالش تفکر در خارج از چارچوب معمول، لذت می‌برید زیرا لازمه این کار آنست که شما خلاقیت و نوآوری به خرج دهید و اینجاست که شما بالاترین میزان انرژی و الهام‌پذیری را در خود احساس می‌کنید.
مردم شور و ذوق و انرژی شما را احساس می‌کنند- این امر مُسری است و مردم به شما به خاطر آن عشق می‌ورزند. هنگامی که شما در این فضا قرار دارید، همانند پیشرو بزرگی عمل می‌کنید که انگار برای چنین هدفی زاده شده‌اید.
«من فکر می کنم پیشرو بودن از صداقت ناشی می‌شود- بدین معنی که، هر آنچه را که از دیگران می‌خواهید انجام دهند، خود نیز انجام می‌دهید. من فکر می‌کنم روش‌های غیرآشکاری برای پیشرو بودن وجود دارند. فقط با ارائه یک مثال و نمونه خوب همچون یکی از والدین، یک دوست و یک همسایه، می‌توان این امکان را برای دیگران فراهم ساخت که روش‌های بهتر برای انجام کارها را ببینند. برای پیشرو بودن لازم نیست اغراق کرد، مشت گره کرده به هوا بلند نمود، و فریاد خودستایی سر داد»(سیارک)

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید. (سیارک)

ترجمه توسط itrans.ir

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید