10 سوالی که موفق ها همیشه از خودشان می پرسند

بر اساس نظرات "لئون هو" بنیانگذار "لایف هک" و "استپلای"، سه دسته مردم وجود دارندکسانی که به اندازه کافی سوالی ندارند. کسانی که سوال دارند ولی به دنبال پاسخش نمی گردند و کسانی که هم سوال دارند و هم به دنبال جوابش می گردند.ما در دنیایی زندگی می کنیم که با مسائل سنتی و پیش پا افتاده عجین شده است. اما این روش موفقیت نیست. آدمهایی که موفقند آرام وقرار ندارند و برای آنها هیچ چیز تا آنجایی که بهتر نشده خوب نیست. به همین دلیل است که آنها سوالات صحیحی می پرسند و راههایی برای پاسخگویی به آن می یابند.


1- آیا این واقعا کاری بود که می خواستم بکنم؟
اکثر مردم نمی دانند که علاقه و اشتیاق می تواند چه نقش مهمی در تولید موفقیت داشته باشد. انها در زیر متوسط نشسته اند بخاطر اینکه با شرایط فعلیشان مشکلی ندارند. اما آدمهای موفق راجع به اینکه به چیزهای قدیمی چیزی اضافه کنند ئ آن را بهبود ببخشند دغدغه دارند. هر چه که باشند آنها به خواستشان و اشتیاق فرو ننشاندنی شان تعهد دارند.(سیارک)
2- ایا این مسئله یک راه برای رشد می سازد؟ در کتابی که "پدر فقیر و پدر ثروتمند" که توسط "روبرت کیاساکی" نوشته شده است، پدر پولدار می گوید:
" موفق ترین آدمها آنهایی هستند که سوال می پرسند" آنها همیشه در حال یادگیری اند، همیشه در حال رشدند و همیشه در حال هل دادن هستند.
انسانهای موفق با اینکه جای راحتی بنشینند و کاری نکنند راحت نیستند. فراتر از تجربه و جراتآنها می خواهند مطمئن باشند که یاد می گیرند و رشد می کنند.
3- چه استراتژی ای موفقیت من را تضمین می کند؟
موفق ها نه تنها در مورد زیبایی و درخشانی کارشان نگران هستند، بلکه آنها طراحی هم می کنند. آنها می خواهند که یک نقشه راه برای پروژه یا وظیفه و یا ماموریتی که دارند داشته باشند تا آن را به پایان ببرند.
4- آیا به اینکه این کار را به پایان می رسانم ایمان دارم؟
آنها می خواهند که موفقیتشان را با انعطاف پذیری و اعتقاد راسخی که مورد نیازش است انجام دهند. آنها نه تنها مشتاقند، بلکه یک احساس اعتماد به نفس توام با دانایی و قدرت دیدن موفقیتشان دارند.
5- بهترین نقاط قوت من چیست؟
موفق ها نقاط ضعف و ایرادهایشان را می شناسند و می دانند که این دو چگونه می تواند در کانالیزه کردن انرژیشان موثر باشد. آنها بر قدرتهای بزرگترشان تمرکز می کنند چرا که می دانند که چه برتریهای رقابتی ای دارند که آنها را در مسابقه رقابت پیروز می کند.(سیارک)
6- آیا می توانم زندگی دیگران را با این بهبود بخشم؟
آدمهای موفق می دانند که خوشحالی انها مستقل نیست بلکه به رضایت و خوشحالی دیگران وابسته است. آنها راجع به افزودن ارزش و ایجاد همکاری در زندگی مشتریانشان، خانواده و جامعه حساس هستند.
7- چه قوانینی باید شکسته شود تا به آن دست یابم؟
آدمهای موفق برای خوشنامی و شخصیتشان ارزش قائل هستند. و اگر سفر انها به سمت موفقیت با ارزشهایشان در تضاد باشد از آن صرف نظر می کنند. آنها می خواهند از کاری که می کنند احساس رضایت داشته باشند تا اینکه بصورت خود تخریب گرانه عمل کنند.
8- آیا از اشتباهاتم درس می گیرم؟
همانقدر که آدمهای موفق به افق های موفقیتشان افتخار می کنند، به دوران بدشان نیز نظر دارند. آنها می دانند که آن دوران می تواند چراغ راه آینده باشد. هیچ چیز نباید نادیده انگاشته شود، بلکه باید سرنخها بررسی شود تا اشتباهات گذشته تکرار نشوند.
9- آیا مردم اطراف من حامی اند یا تخریب گر؟
یک ارتباطی با اینکه آدمهای اطراف شما تیم درستی هستند و به موفقیت رسیدنتان وجود دارد. مدیر عامل فیسبوک، مارک زوکر برگ و ریچارد برنسون، مدیر عامل ویرجین گروپ نه تنها شرکتهای بزرگی را پایه گذاری کردند بلکه تیم درستی که اطرافشان بود کمک کرد که هدفهایشان را به واقعیت تبدیل کنند. این مهم است که همیشه آدمهای با فکری را پیدا کنید که ایده های شما را تقویت کنند.
10- چه ایده های بدی را که ممکن است به موفقیتم ضرر بزند نیاز است که اصلاح کنم؟
آدمهای موفق می دانند که انها به اندازه کافی خوب نیستند. آنها می خواهند که کارآتر و بدردبخور تر باشند. و عادتهای بد یک سد بزرگ در برابر رسیدن به موقیت است. اگر لازم است که زودتر بیدار شوند این کار را می کنند. اگر لازم است که سالم تر باشند ورزش می کنند. موفقیت یک سیکل نا ایستاست به این معنا که پیشرفتهایی را فرای چالشها بوجود میآورد. (سیارک)

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.

ترجمه توسط itrans.ir

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام
  • Tilly 868 :

    You've imepessrd us all with that posting!

    1395/12/27 9:25

بیشتر بخوانید