10 چیزی که لازم است به خود بگویید اگر می خواهید بسیار موفق باشید

آیا می خواهید بیشتر موفق شوید؟ کسانی که خیلی موفق هستند اغلب عادتها و رفتارهای مشاهبهی دارند که به آنها کمک می کند تا به موفقیت های بزرگ دست یابند.
از داشتن هدف تا انعطاف داشتن، در اینجا 10 چیزی را باید مد نظر قرار دهید تا موفق باشید آورده شده است.


1- آنها برای خود بهانه تراشی نمی کنند.
تقریبا هر کسی برای خود هدفی دارد، اما بسیاری از مردم برای اینکه چرا به هدفشان نرسیده اند، بهانه تراشی می کنند. این درحالیست که افراد بسیار موفق به این صورت فکر نمی کنند و تلاش می کنند که بر موانع پیش پایشان فائق آیند و کنش گرانه عمل کنند.
از خودتان بپرسید که چه چیزی باعث شده که رویاهای من غیر ممکن بنظر بیاید؟ اگر من 100 درصد تلاشم را بکنم، آیا هنوز این قضیه دور از دسترس خواهد بود؟
2- آنها انعطاف پذیرند، اگر لازم باشد.
کسانی که بسیار موفقند می دانند که اگر چیزی کار نمی کند، آنها لازم است که روششان را تغییر دهند. انجام دادن یک چیز بصورت مداوم و انتظار نتیجه جدید را داشتن وقت تلف کردن است؛ بجای آن نقشه خود را بعنوان یک راهنمای کلی ببینید و بر اساس آن اصلاحات و تنظیمات لازم را انجام دهید.
از خود بپرسید که چرا نقشه من در حال حاضر درست کار نمی کند؟ چطور می توانید آن را بهبود دهید؟
3-آنها تسلیم نمی شوند
هر کسی می تواند تسلیم شود اگر شرایط سخت شد، اما این روشی نیست که بتوانید با آن بسیار موفق شوید. حتی اگر دوران سختی باشد، اشخاص موفق به کار می چسبند و ادامه می دهند. استیو جابز گفته است: من قانع شده ام که نصف آن چیزی که کارآفرین ها را از افراد معمولی جدا می کند چشتکار خالصانه است.
تلاش کنید که به انتهای هدفتان فکر کنید و ببینید که تا چه حد هر روز به آن نزدیک می شوید؟
از خودتان بپرسید که آیا مجبورید یا می خواهید تسلیم شوید؟ ایا اگر الان تسلیم شوید روزی فرا نخواهد رسید که پشیمان شوید؟(سیارک)
4- آنها یک شغلند
آدمهای موفق اغلب خودشان را بعنوان یک شغل تصور می کنند. آنها افراد درستی اطراف خودشان دارند، انها هر وقت که الهام شد کار می کنند و آنها تمرکز قوی و استرتژیک دارند. تلاش کنید تا اطمینان حاصل کنید که اهداف شما مشخص هستند و شما تلاش می کنید تا تمام لحظات زندگیتان را روی برنامه کار کنید
از خود بپرسید: آیا می توانم در طول روز بیشتر کارایی داشته باشم؟ در این هفته به چه چیزی می خواهم دست یابم؟ در این ماه چطور؟
5- آنها اهداف روشنی دارند
بخش اعظم موفقیت این است که اهداف خود را روشن کنید، بزرگ و کوچک، و به آنها متعهد باشید. این به شما کمک می کند تا با انگیزه بیشتری ادامه دهید، و با سرعت بیشتری توسعه یابید. برای موفق شدن لازم است که به اهدافتان بیشتر متمرکز شوید؛ استیو جابز می گوید:
" مردم فکر می کنند که تمرکز به معنی ان است که شما بگویید که بر موضوع خاصی تمرکز کرده اید. اما این کل معنی آن نیست. تمرکز به این معناست که شما باید به بسیاری از انتخابهای خوب دیگر نه بگویید."
از خود بپرسید که: هدف من چیست؟ چطور می توانم به آن دست یابم؟ چقدر طول خواهد کشید؟ آیا می توانم تمام تلاشم را برای آن انجام دهم؟
6- آنها درک می کنند که قربانی دادن مهم است
آدمهای موفق اغلب مجبورند تا برای دستیابی به هدفشانن قربانی بدهند برای مثال بیل گیتس مجبور شد که دانشگاه هاروارد را رها کند تا غول نرم افزاری دنیا را بسازد. از این مطمئن باشید که اهداف واقع گرایانه ای دارید تا این قربانی دادن هایتان جبران شود.
از خود بپرسید که آیا این قربانی دادن ها برای دستیابی به اهدافم کمک خواهد کرد؟ ایا ارزش ریسک کردن را دارد؟ آیا من می خواهم که قربانی بدهم؟
7- آنها می خواهند که به عمیق ترین جا شیرجه بزنند
مارک زوکربرگ در ارتباط با موفقیت می گوید:
" تند بروید و چیزها را بشکنید. اگر چیزی را نشکنید، به اندازه کافی تند نمی روید."
اگرچه در ابتدای کار این قضیه ترسناک است، می تواند پاداش های بزرگی به همراه داشته باشد." شکست یکی از روشهای یادگیری است و به این معناست که شما با دانشی که جدیدا کسب کرده اید شانس بهتری خواهید داشت.
از خود بپرسید که آیا ارزشش را دارد؟ آیا نتایج بهنری می خواهم؟ ایا می توانم بر ترسهایم غلبه کنم؟
8- آنها در لحظه زندگی می کنند و حسادت نمی کنند
بسیار ی از موفق ها می دانند که گذشته چیزی است که اتفاق افتاده و قابل برگشت نیست. ماندن در گذشته به معنای آن است که شما راجع به حال و آینده کمتر فکر می کنید. آگاه باشید که شما برخلاف زمانهای سخت گذشته در حال حاضر اینجا هستید و اینکه شما چه کسی هستید و در آینده چه کسی خواهید بود را تعریف نمی-کند.
از خود بپرسید که: آیا من هنوز تحت تاثیر گذشته استم؟ آیا می توانم از فکر کردن به آن دست بکشم؟ آیا این آینده مرا تحت تاثیر قرار خواهد داد؟
9- آنها تغییر را در آغوش می گیرند
خیلی از مردم از تغییر می ترسند، اما اغلب آدمهای موفق می فهمند که تغییر یکی از مسائل اجتناب ناپذیر زندگی است. وقتی که شما نقشه و استراتژی خود را عوض می کنید، مسیرهای خود را هم به سمت هدفتان عوض کرده اید. این ممکن است نا امید کننده یا سخت باشد، اما وقتیکه به هدفتان رسیدید، احتمال دارد که از کاری که کرده اید خوشحال باشید.
10- آنها سپاسگزارند
سپاسگزار بودن یک بخش مهم از موفقیت است. بنیانگذار eBay پیر امیدیار باور دارد که:
" موفقیت کمپانی ای بی بسته به موفقیت جامعه فروشندگان است."
افراد بسیار موفق از چیزهای بسیار بزرگ و کوچک در زندگی خود متشکرند و اغلب از این مسئله آگاهند که اطرافیان آنها نقش عمده ای در موفقیتشان دارند.
از خود بپرسید: چه کسی تا امروز مرا کمک کرده است؟ آیا از او تشکر کرده ام؟(سیارک)

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.

ترجمه توسط itrans.ir

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید