موفقیت

چگونه افراد موفق از آخر هفته خود بهترین استفاده را می برند؟

ما همه هفته را به امید جمعه کار می کنیم. آن چیزی که ما نمی خواهیم گذراندن جمعه در حال تماشای تلویزیون و یا خوابیدن در خماری است که دو هفتم عمر ما را هدر می دهد. افراد موفق می دانند که، اگر در اخر هفته در حال انجام کار زیادی نباشند،باز هم کار او موثر خواهند بود. به جای اینکه تمام آخر هفته به مبل بچسبند و تلویزیون تماشا کنند، سخت ترین کارها را انتخاب می کنند:

1. برنامه ریزی

افراد موفق به صورت تصادفی وارد اخر هفته نمی شوند.آنها این روز را  مانند سایر روزهایشان برنامه ریزی می کنند. ممکن است این روز را کمی آزادانه تر برنامه ریزی کنند، اما با داشتن ساعات کاری زیاد در طی هفته، افراد موفق می دانند که باید از تمام وقت آزادشان برای انجام تکالیف و وظایفشان استفاده کنند. بدون داشتن یک طرح و برنامه،شما در نهایت به تماشای فقط یک قسمت از یک برنامه ی طنز تکراری می پردازید و ناگهان متوجه می شوید که ساعت 4 بعدازظهر جمعه است.

2. زود بیدار شوید

البته که خوابیدن حس خوبی دارد، اما بهتر از آن این است که برخی از کارهایتان را قبل از اینکه دیگران از خواب بیدار شوند انجام داده باشید.جمعه خود را با رفتن به باشگاه یا خواندن یک کتاب شروع کنید که به شما حس تازگی بیشتری می دهد تا اینکه یک یا دو ساعت وقت اضافه تری را در رختخواب به تماشای سقف بگذرانید.

3. Unplug (قطع کردن – جدا شدن)

در این روزهای شلوغ،جهان بهم پیوسته ی امروز، خیلی از ما به طور واقعی محل کار را ترک نمی کنیم. موبایل ما همواره به ایمیل و توییتر ما وصل است، به این معنی که بعد از ساعت 5 بعدازظهر هم با ایمیلهای کاری در روز جمعه بمباران می شویم.اما حتی سخت ترین کارها هم لازم است یک زمانی کنار گذاشته شوند.لورا وان ، نویسنده ی " آن چه افراد موفق در آخر هفته انجام می دهند"، از " تعطیلی تکنولوژی" برای زوج ها در آخر هفته صحبت می کند. به ماهیگیری یا پیاده روی بروید، از یک موزه بازدید کنید یا به کتابخانه بروید – بدون اینکه موبایلتان را درجیبتان بگذارید. از تجربه ی شگفت انگیزی که پیش روی شماست تعجب خواهید کرد.

4. ورزش کنید

در طی هفته، احتمالا به خودتان گفته اید که حداقل یک یا دو بار به باشگاه می روم. آخر هفته زمان خوبی برای فرصتهای از دست رفته است. و اگر بتوانید آن را در اوائل روز انجام دهید، چنین کاری شما را کاملآ شاداب می کند و باعث  انگیزه شما برای زمان باقی مانده می شود.

5. معاشرت

در طی هفته ممکن است وقت نداشته باشید تا با بچه هایتان شام بخورید، یا آنها را بیرون از خانه ببرید تا بستنی بخورند.از آن دسته پدرهایی نباشید که آنقدر غرق کارشان می شوند که افراد تحت حمایتشان را فراموش می کنند.فعالیتهای سرگرم کننده ای را برنامه ریزی کنید تا با اعضای خانواده انجام دهید و فراموش نکنید که حتما همسرتان را برای یک قرار شام رمانتیک هر چند وقت یکبار بیرون ببرید. زمانی را برای ملاقات بادوستانتان بگذارید و ارتباطاتی بیشتر از فرستادن پیامک با آنها برقرار کنید.بعد از همه ی اینها،فایده ی زندگی چیست اگر نتوانید با کسانی که دوستشان دارید لحظات لذت بخشی داشته باشید؟

6. علائق و سرگرمی ها را دنبال کنید.

وارن بافت ukulele می نوازد(سازی شبیه گیتار). جورج دبلیو بوش نقاشی می کند.جی لنو به ماشین ها علاقه دارد. افراد موفق لحظات آزادشان را به کاری که دوست دارند می گذرانند، زیرا می دانند که این زمانها هرگز بر نمی گردند.حتی اگر سرگرمی شما نیازمند سخت کوشی  است، اگر خیلی به آن علاقه دارید، باز هم زمانی که آ نرا انجام می دهید ریلکس و آرام باشید. وقت باارزشتان را در توییتر نگذرانید وقتی که می توانید آواز یا ساز جدیدی یاد بگیرید. یک سرگرمی ساده می تواند شور طولانی به زندگی شما بدهد.

7. در آغوش استراحت فرو بروید

البته، زمانهایی هم وجود دارد که باید کاملآ آرام بنشینید و فقط خودتان باشید.روی کوهن، مربی  و نویسنده، معتقد است که مراقبه یک راه عالی برای رسیدن به آرامش ذهنی است، در حالی که مارشا ایگان مشاور زندگی می گوید که بسیاری از افراد موفق از زمان استراحت برای تامل در موفقیتها، شکستها، و برنامه ریزی استفاده می کنند.

8. برای هفته ی پیش رو آماده شوید.

دلیلی وجود دارد که بسیاری از مردم هر شنبه با حالتی از ترس بیدار می شوند: آنها از نظر ذهنی خودشان را برای هفته ی پیش رو آماده نکرده اند. به ویژه اگر آخر هفته را هدر داده باشند و ان کارهایی را که می گفتند " زمانی که وقت داشته باشم انجام می دهم" انجام نداده باشند، صبح شنبه می تواند برای شما بسیار استرس زا باشد.اما اگر عاقلانه از اخر هفته ی خود استفاده کرده باشید،و زمانی را از غروب جمعه به بررسی کارها و دستاوردها و کارهایی که در طول هفته باید انجام دهید گذرانده باشید، می توانیدشنبه با حس آمادگی در برابر هر انچه که برایتان پیش می آید،بیدار شوید.

- نظرات

Lore 304
Real brain power on dipsyal. Thanks for that answer!

برای ارسال نظر، لطفا وارد حساب خود شوید یا ثبت نام نمایید.


همیشه برای خود راهکار هایی داشته باشید که بتوانید به محض مواجه با استرس و اضطراب، برای کاهش تنش از آن ها بهره بگیرید

راهکارهایی برای افراد پر مشغله برای داشتن حالت روانی متعادل و کاهش استرس بخش دوم

همیشه برای خود راهکار هایی داشته باشید که بتوانید به محض مواجه با استرس و اضطراب، برای کاهش تنش از آ...

حال پرده ها افراشته شده اند، پس بیایید در مورد راه هایی حرف بزنیم که افراد موفق از آنها گذر می کنند و آنها را هیچ گاه به شما نمی گویند:

هفت کاری که افراد موفق انجام می دهند و هیچ گاه آن را به شما نمی گویند

حال پرده ها افراشته شده اند، پس بیایید در مورد راه هایی حرف بزنیم که افراد موفق از آنها گذر می کنند ...

آنها از ذات و جوهر وجود آگاهی دارند و می دانند که چرا لازم و ضروری است که هر لحظه زندگی خود برای رسیدن به موفقیت استفاده کنند.

10 دلیل برای اینکه نشان دهیم که افرادی که به طرز فکر مردم نمی اندیشند موفق تر می باشند

آنها از ذات و جوهر وجود آگاهی دارند و می دانند که چرا لازم و ضروری است که هر لحظه زندگی خود برای رسی...

قبل از برنامه ریزی برای سیستم لجستیک شهری، درک مولفه های آن مهم است.

لجستیک شهری بخش دوم

قبل از برنامه ریزی برای سیستم لجستیک شهری، درک مولفه های آن مهم است.

 گوشی همراه بهترین وسیله برای یادآوری کارهای روزانه و مدیریت زمان بوده و کافی است از برنامه های اندروید در گوشی هوشمند خود استفاده کنید تا هیچ کار مهمی را از قلم نیاندازید.

بهترین برنامه های اندرویدی برای مدیریت کارهای روزانه

گوشی همراه بهترین وسیله برای یادآوری کارهای روزانه و مدیریت زمان بوده و کافی است از برنامه های اندر...

 شهرها همیشه نرخ مرگ و میر بالاتری نسبت به مناطق روستایی داشتن

تاریخچه برنامه ریزی برای سلامت عمومی

شهرها همیشه نرخ مرگ و میر بالاتری نسبت به مناطق روستایی داشتن

اصطلاح فرایند کسب و کار، به معنای حقیقی آن، برای اولین بار توسط آدام اسمیت در سال 1776 به کار برده شد.

فرایند کسب و کار

اصطلاح فرایند کسب و کار، به معنای حقیقی آن، برای اولین بار توسط آدام اسمیت در سال 1776 به کار برده ش...

ما چهار موضوع کلیدی برای راهنمایی تفکر خودمان درمورد استراتژی کسب و کار دیجیتال شناسایی می کنیم

برنامه ریزی استراتژیک سیستم های اطلاعات

ما چهار موضوع کلیدی برای راهنمایی تفکر خودمان درمورد استراتژی کسب و کار دیجیتال شناسایی می کنیم

 نقشِ به طور فزاینده و مهمی که فناوری ها در موفقیت کسب و کارهای امروزی ایفا می کنند بر همگان آشکار است.

برنامه ریزی استراتژیک فناوری

نقشِ به طور فزاینده و مهمی که فناوری ها در موفقیت کسب و کارهای امروزی ایفا می کنند بر همگان آشکار ا...

نکات مهم آماده سازی برای بازگشت به مدرسه، آموزش قدم به قدم آماده سازی فرزندنتان برای بازگشت به مدرسه، شروع سال تحصیلی برنامه ریزی شده

نکات مهم آماده سازی برای بازگشت به مدرسه

نکات مهم آماده سازی برای بازگشت به مدرسه، آموزش قدم به قدم آماده سازی فرزندنتان برای بازگشت به مدرسه...

نشست هم‌اندیشی‌ «بررسی مسائل مطبوعات کودک و نوجوان با تأکید بر نظام حقوقی این نشریه‌ها» روز یکشنبه (۱۰ دی‌ ماه) از ساعت ۱۴ الی ۱۶ در محل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها برگزار می‌شود.

بررسی مسائل مطبوعات کودک و نوجوان در یک نشست

نشست هم‌اندیشی‌ «بررسی مسائل مطبوعات کودک و نوجوان با تأکید بر نظام حقوقی این نشریه‌ها» روز یکشنبه (...

بنیانگذار مامور خرید گفت: سامانه مامور خرید با رویکرد معرفی خریداران به فروشندگان برنامه ریزی شده، برخلاف سامانه های موجود در جهان، که فروشندگان و محصولاتشان را به خریداران معرفی می کنند.

سامانه «مامور خرید» با رویکرد معرفی خریداران و فروشندگان طراحی شده/ با «مامور خرید» مزایده‌ها در لحظه و با قیمت واقعی انجام می‌شود

بنیانگذار مامور خرید گفت: سامانه مامور خرید با رویکرد معرفی خریداران به فروشندگان برنامه ریزی شده، ب...

شانزدهمین نمایشگاه شیرینی و شکلات (در تاریخ 24 تا 27 شهریور) که هم اکنون در تهران در حال برگزاری است٬ بزرگ‌ترین و تنها نمایشگاه تخصصی شیرینی و شکلات در خاورمیانه می‌باشد که سالانه و به صورت تخصصی در سه بخش عمده‌ی این صنعت یعنی محصولات تولید شده، مواد اولیه و ماشین‌آلات در ایران برگزار می‌گردد.

مردم با حضور در غرفه مینو خاطرات خود را زنده می‌کنند/ رکود بر گروه صنعتی مینو تاثیر نداشته است

شانزدهمین نمایشگاه شیرینی و شکلات (در تاریخ 24 تا 27 شهریور) که هم اکنون در تهران در حال برگزاری است...