چگونه افراد موفق از آخر هفته خود بهترین استفاده را می برند؟

ما همه هفته را به امید جمعه کار می کنیم. آن چیزی که ما نمی خواهیم گذراندن جمعه در حال تماشای تلویزیون و یا خوابیدن در خماری است که دو هفتم عمر ما را هدر می دهد. افراد موفق می دانند که، اگر در اخر هفته در حال انجام کار زیادی نباشند،باز هم کار او موثر خواهند بود. به جای اینکه تمام آخر هفته به مبل بچسبند و تلویزیون تماشا کنند، سخت ترین کارها را انتخاب می کنند:

1. برنامه ریزی

افراد موفق به صورت تصادفی وارد اخر هفته نمی شوند.آنها این روز را  مانند سایر روزهایشان برنامه ریزی می کنند. ممکن است این روز را کمی آزادانه تر برنامه ریزی کنند، اما با داشتن ساعات کاری زیاد در طی هفته، افراد موفق می دانند که باید از تمام وقت آزادشان برای انجام تکالیف و وظایفشان استفاده کنند. بدون داشتن یک طرح و برنامه،شما در نهایت به تماشای فقط یک قسمت از یک برنامه ی طنز تکراری می پردازید و ناگهان متوجه می شوید که ساعت 4 بعدازظهر جمعه است.

2. زود بیدار شوید

البته که خوابیدن حس خوبی دارد، اما بهتر از آن این است که برخی از کارهایتان را قبل از اینکه دیگران از خواب بیدار شوند انجام داده باشید.جمعه خود را با رفتن به باشگاه یا خواندن یک کتاب شروع کنید که به شما حس تازگی بیشتری می دهد تا اینکه یک یا دو ساعت وقت اضافه تری را در رختخواب به تماشای سقف بگذرانید.

3. Unplug (قطع کردن – جدا شدن)

در این روزهای شلوغ،جهان بهم پیوسته ی امروز، خیلی از ما به طور واقعی محل کار را ترک نمی کنیم. موبایل ما همواره به ایمیل و توییتر ما وصل است، به این معنی که بعد از ساعت 5 بعدازظهر هم با ایمیلهای کاری در روز جمعه بمباران می شویم.اما حتی سخت ترین کارها هم لازم است یک زمانی کنار گذاشته شوند.لورا وان ، نویسنده ی " آن چه افراد موفق در آخر هفته انجام می دهند"، از " تعطیلی تکنولوژی" برای زوج ها در آخر هفته صحبت می کند. به ماهیگیری یا پیاده روی بروید، از یک موزه بازدید کنید یا به کتابخانه بروید – بدون اینکه موبایلتان را درجیبتان بگذارید. از تجربه ی شگفت انگیزی که پیش روی شماست تعجب خواهید کرد.

4. ورزش کنید

در طی هفته، احتمالا به خودتان گفته اید که حداقل یک یا دو بار به باشگاه می روم. آخر هفته زمان خوبی برای فرصتهای از دست رفته است. و اگر بتوانید آن را در اوائل روز انجام دهید، چنین کاری شما را کاملآ شاداب می کند و باعث  انگیزه شما برای زمان باقی مانده می شود.

5. معاشرت

در طی هفته ممکن است وقت نداشته باشید تا با بچه هایتان شام بخورید، یا آنها را بیرون از خانه ببرید تا بستنی بخورند.از آن دسته پدرهایی نباشید که آنقدر غرق کارشان می شوند که افراد تحت حمایتشان را فراموش می کنند.فعالیتهای سرگرم کننده ای را برنامه ریزی کنید تا با اعضای خانواده انجام دهید و فراموش نکنید که حتما همسرتان را برای یک قرار شام رمانتیک هر چند وقت یکبار بیرون ببرید. زمانی را برای ملاقات بادوستانتان بگذارید و ارتباطاتی بیشتر از فرستادن پیامک با آنها برقرار کنید.بعد از همه ی اینها،فایده ی زندگی چیست اگر نتوانید با کسانی که دوستشان دارید لحظات لذت بخشی داشته باشید؟

6. علائق و سرگرمی ها را دنبال کنید.

وارن بافت ukulele می نوازد(سازی شبیه گیتار). جورج دبلیو بوش نقاشی می کند.جی لنو به ماشین ها علاقه دارد. افراد موفق لحظات آزادشان را به کاری که دوست دارند می گذرانند، زیرا می دانند که این زمانها هرگز بر نمی گردند.حتی اگر سرگرمی شما نیازمند سخت کوشی  است، اگر خیلی به آن علاقه دارید، باز هم زمانی که آ نرا انجام می دهید ریلکس و آرام باشید. وقت باارزشتان را در توییتر نگذرانید وقتی که می توانید آواز یا ساز جدیدی یاد بگیرید. یک سرگرمی ساده می تواند شور طولانی به زندگی شما بدهد.

7. در آغوش استراحت فرو بروید

البته، زمانهایی هم وجود دارد که باید کاملآ آرام بنشینید و فقط خودتان باشید.روی کوهن، مربی  و نویسنده، معتقد است که مراقبه یک راه عالی برای رسیدن به آرامش ذهنی است، در حالی که مارشا ایگان مشاور زندگی می گوید که بسیاری از افراد موفق از زمان استراحت برای تامل در موفقیتها، شکستها، و برنامه ریزی استفاده می کنند.

8. برای هفته ی پیش رو آماده شوید.

دلیلی وجود دارد که بسیاری از مردم هر شنبه با حالتی از ترس بیدار می شوند: آنها از نظر ذهنی خودشان را برای هفته ی پیش رو آماده نکرده اند. به ویژه اگر آخر هفته را هدر داده باشند و ان کارهایی را که می گفتند " زمانی که وقت داشته باشم انجام می دهم" انجام نداده باشند، صبح شنبه می تواند برای شما بسیار استرس زا باشد.اما اگر عاقلانه از اخر هفته ی خود استفاده کرده باشید،و زمانی را از غروب جمعه به بررسی کارها و دستاوردها و کارهایی که در طول هفته باید انجام دهید گذرانده باشید، می توانیدشنبه با حس آمادگی در برابر هر انچه که برایتان پیش می آید،بیدار شوید.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام
  • Lore 304 :

    Real brain power on dipsyal. Thanks for that answer!

    1395/12/27 6:24

بیشتر بخوانید