چگونه برای پس انداز خود برنامه ریزی کنیم؟

پول در زندگی آینده شما چه نقشی بازی می کند؟ شما چگونه سرمایه گذاری، مخارج، و پس انداز  خود را متعادل نگه می دارید؟ پاسخ به پرسش‌های مهم نظیر این ها دقیقابه تصور ذهنی شما بستگی دارد. چند نکته در این مقاله، نگاه شما را درباره ی پول و نقش آن در زندگی تغییر می دهد. 

 

1. پول یک ابزار است، نه یک هدف
به پول به عنوان ابزاری که شما را به مقصد مالی میرساند فکر کنید. شایدسخت باشد که به طور پیوسته پس انداز کنید اما، وقتی اهداف واضح را برای زندگیتان تعریف کنید، راه رسیدن به این اهداف پس انداز شما ست.
در نطر بگیرید که با یک جفت صفر بیشتر در حساب بانکی چکار می کنید؟ شما می توانید به تعطیلاتی که رؤیایش را داشتید بروید یا به اشخاص نیازمند بدون دغدغه فکری کمک کنید.(سیارک)

2. تجربه حرف اول را می زند.
زمانی که به پس اندازخود اضافه می کنید، درآمدرا افزایش، و بدهی را کاهش می دهید، خود  را با درآمد در دسترس بیشتر و بیشتری می بینید که در هر راهی که لازم دارید استفاده کنید.از پول برای ساختن خاطره ها و قوی کردن ارتباطات با دوستان و افرادی که عاشقشان هستید استفاده کنید. به کشور  های گوناگون سفر و مهارت های جدید کسب کنید.

3. بلندمدت فکر کنید.
آنچه امروز با پس انداز خود  انجام می‌دهید اثری بزرگ روی زندگی شما در 5، 10، یا حتی 50 سال آینده خواهد داشت. برای تامین آینده خانواده چه ایده ای دارید؟ آیا برای شما مهم است که در آینده مقروض نباشید ؟ چگونه در سال های بازنشستگی  خود را حمایت می کنید؟

4. همه می توانند سرمایه‌گذاری کنند.
امروزه، فناوری این امکان را برای همه فراهم کرده است که با پس اندازهای کوچک ، و ایده ناب سرمایه گذار شوند حتی در صورت مبتدی بودن منابع زیادی بصورت آنلاین در اختیار همه است تا آموزش ببینند. کلید سرمایه گذاری موفق در  شروع زودتر است هر چه زودتر شروع کنید، پس انداز شما ،  بیشتر به نفع شما کار خواهد کرد. همچنان که شما برنامه ریزی می نمایید، مطمئن شوید چگونه در سرمایه گذاری علاوه بر دستمزد، سود ایجاد می کنید.

5. به طور فعال  بر پس انداز خود مدیریت داشته باشید.
هر چند ابزارهای خودکار زیادی برای مدیریت  پس انداز، سرمایه گذاری، و صورتحساب ها ی ما وجود دارد اما  شما هنوز هم می خواهید یک رویکرد دستی به مدیریت پولتان داشته باشید. شما نمی توانید "تنظیم را فراموش کنید." تمام حساب هایتان را به طور قاعده مند بررسی کنید تا مطمئن شوید همه چیز آنچنان که برنامه ریزی شده است کار می کند. آیا صورتحساب خدمات عمومی (آب و برق) این ماه کمی بالا رفته است؟ آیا پرداخت های صورت حساب خودکار شما هنوز به درستی پردازش می شوند؟ آیا جایی در بودجه برای اضافه کردن کمی پول بیشتر به حساب پس انداز وجود دارد؟

6. نهایتاً پول ازخلق ارزش می‌آید.
 برای به دست آوردن سرمایه بیشتر،  به طور دائم در جستجوی راه هامتنوع برای خلق ارزش در جهان باشید. با پذیرش مسئولیت های جدید در کار، پیدا کرن شغلی که درآمد بیشتری کسب کنیدو ، یا با آغاز یک کسب و کار که ارزش استثنایی برای مشتریان ارائه میهد.سایر راه هایی که می توانید خلق ارزش کنید شامل به دست آوردن گواهینامه های تخصصی در زمینه ی حرفه ای که به آن مشغولید، آموزش جانبی در رشته های دیگر، آموزش و راهنمایی دیگران و..... هر کدام از این روش ها الزاماً در کوتاه مدت نتیجه نمی دهد، اما در طول زمان به طور مشخص فرصت های بزرگی را برای شما بوجود خواهد آورد.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام
  • dorsa 87 :

    آخه پول نداریم که پس انداز کنیم

    1395/10/28 11:32

بیشتر بخوانید