10 عادت مفید کارآفرین میلیونر

زندگی هر شخصی منحصر به فرد و متفاوت است. برخی ، مخترعان ، چهره های فرهنگی و کارآفرینان مشهور جهان می شوند ، در حالی که دیگران زندگی خود را بدون اینکه بتوانند خود را پیدا کنند ، می گذرانند. ممکن است به نظر برسد که دلیل این امر در شکست پیش پا افتاده است ، اما فقط ، این مسئله نیست. بسیاری از افراد ثروتمند به طور قطع می دانند که اگر می خواهید موفقیت کسب کنید ، قدرت مناسک روزانه را دست کم نگیرید.


منظم هستند

ریچارد برانسون


 بدون نظم و انضباط مناسب ، فقط ممکن است با برنده شدن در قرعه کشی یا ارث بردن از یکی از اقوام ثروتمند فردی میلیونر شوید. کسانی که مجبور می شوند زندگی خود را صرفاً با تلاش خود انجام دهند ، با یک شخصیت آهنین و اراده متمایز می شوند ، که آنها با پیروی از قوانین یک بار تعیین شده و غلبه روزانه بر خود شکل می گیرند.
به عنوان مثال ، کارآفرین میلیونر ریچارد برانسون ، بنیانگذار گروه ویرجین ، هر روز ساعت 5 صبح از خواب بیدار می شود تا قبل از شروع کار ورزش کند ، در حالی که جک دورسی ، بنیانگذار و صاحب توئیتر ، هر روز حمام یخ می گیرد.
این کارآفرین میلیونر دلیل شکل گیری این عادت را توضیح می دهد: "غوطه ور شدن صبح در آب سرد به من می فهماند که اگر بتوانم خودم را مجبور به انجام این مراسم ، هرچند کوچک ، اما فوق العاده دردناک کنم ، تقریباً از پس همه کارها برمی آیم."


آنها به موفقیت اعتقاد دارند

در مصاحبه ای ، جیم کری ، بازیگر مشهور آمریکایی با اصالت کانادایی ، گفت که حتی قبل از دوران شکوه خود برای خود چک 10 میلیون دلار می نوشت. علاوه بر این ، او  تصور می کرد که قبلاً به یک فرد مشهور تبدیل شده و مورد توجه قرار گرفته است گرچه در واقع کارگر یک کارخانه بود. اکنون جیم کری یکی از پردرآمدترین بازیگران هالیوود است و ثروت او حدود 180 میلیون دلار تخمین زده می شود.البته تفکر در مورد چیزهای خوب به تنهایی آینده درخشانی را به دنبال ندارد ، اما نباید از آنها غافل شد. به گفته دانشمندان ، تفکر مثبت می تواند به کاهش اضطراب و تقویت ایمنی کمک کند. علاوه بر این ، افراد خوش بین کنار آمدن با مشکلات پیش آمده و دستیابی به رفاه مالی بسیار راحت ترند.


آنها منابع چندگانه درآمد دارند

به مدت 5 سال ، توماس کورلی ، نویسنده آمریکایی ، عادات 177 میلیونر را مطالعه کرد که به تنهایی موفق به موفقیت مالی شدند. وی دریافت که چنین افرادی آیین های ویژه روزانه دارند. یکی اینکه آنها فقط به یک منبع درآمد اعتماد ندارند.
طبق نتایج یک نظرسنجی انجام شده توسط کورلی ، 65٪ میلیونر ها حداقل 3 منبع درآمد داشته اند . به عنوان نمونه ای از جریان های نقدی اضافی ، نویسنده اجاره املاک و مستغلات ، سرمایه گذاری در اوراق بهادار و مالکیت بخشی از مشاغل اضافی را ذکر کرده است.


مربی دارند

عادت مفید میلیونر ها

کریس هوگان ، نویسنده دیگری که کتابی در مورد عوامل اصلی موفقیت میلیونر ها نوشته است ، توضیح می دهد که تنها در صورت داشتن معلم شایسته ای در راه دستیابی به موفقیت بسیار زیاد خواهد بود. او به همراه تیمش در مورد الگوهای رفتاری که 10 هزار میلیونر آمریکایی را راهنمایی می کند تحقیق کرد. مشخص شد که 86٪ آنها به طور منظم از مشاوران ، مشاوره می گیرند.
هوگان با اشاره به لزوم مشاوره گرفتن از کسانی که در همان مسیر حرفه ای هستند ، می نویسد: "مربی شخصی است که قبلاً تمام کارهایی را که شما فقط قصد انجام آن را دارید به اتمام رسانده است. 


از متفاوت بودن نمی ترسند(گاو پیشانی سفید)

هنری فورد

 

افراد میلیونر می دانند که متفاوت بودن دستورالعمل موفقیت است. این افراد متفاوت هستند که به دلیل ایده های منحصر به فرد و شهامت اعلام آنها به دیگران ، دنیای ما را به سمت بهتر تغییر می دهند. هنری فورد ، یکی از مشهورترین تاجران قرن بیستم ، مدتهاست که یکی از موارد عجیب و غریب مورد توجه قرار گرفته است. تعداد کمی معتقد بودند که او قادر خواهد بود چیز ارزشمندی اختراع کند ، اما ایمان به رویای خود به او کمک کرد تا به نگاه های اطرافیان توجه نکند.


بعد از این  که اولین ماشین خود را خلق کرده بود ، مخترع ، آن را در خیابان های دیترویت راند. این دستگاه سر و صدای زیادی ایجاد کرد و همه اسب های منطقه را به وحشت انداخت و پلیس ، اگرچه در آن زمان هیچ قانونی برای سرعت وجود نداشت ، اما او اتهامات مختلفی را علیه وی مطرح کرد. علیرغم محکومیت ساکنان شهر ، فورد در ادامه آزمایش دستگاه خود و پی بردن به همه معایب و مزایای آن از تلاش دست نکشید. اکنون او به عنوان خالق اولین اتومبیل های ارزان قیمت شناخته می شود که مزایای آن برای مردم عادی بسیار زیاد بود.


به دنبال بازخورد هستند

 جیم یونگ کیم


افراد موفق در همه چیز غیرمعمول هستند: آنها نه تنها باید از بقیه کره زمین جلوتر باشند ، بلکه ویژگی های کاملا متفاوت را نیز ترکیب کنند. اعتماد به نفس تزلزل ناپذیر در ایده های خود به همان اندازه توانایی گوش دادن به نظرات دیگران مهم است. با کمک آن می توانید خود را از بیرون ببینید و از رفتارهای مضر برای تصویر یا تجارت خود خلاص شوید.


در مصاحبه ای ، جیم یونگ کیم ، رئیس سابق بانک جهانی گفت: "کشف اینکه افرادی که با آنها کار می کنید درباره شما چه فکر می کنند همیشه بسیار ناخوشایند است. هر چقدر هم که درباره خود خوب فکر کنید ، افراد اطراف شما هزاران فکر در مورد آنچه باید در خود تغییر دهید دارند. به عنوان یک مدیر ، برای من فوق العاده مهم است که خویشتنداری داشته باشم و مدام بازخورد بگیرم تا به بهترین نسخه از خودم تبدیل شوم. "


پایداری نشان می دهند

رولینگ

 

پایداری مولفه اتصال کلیه اقدامات انجام شده برای دستیابی به یک هدف است. توانایی رها نکردن از آنچه می خواهید ، علی رغم موانع و مشکلات ، یک فرد واقعاً موفق را در مقابل کسانی که سعی می کنند چنین به نظر برسند متمایز می کند.
اولین رمان درباره هری پاتر - پسری که برای بسیاری دوست واقعی شده است ، حتی اگر در صفحات کاغذی زندگی کند - شاید هرگز منتشر نمی شد. رولینگ J.K به مدت یک سال از ناشران جواب رد می گرفت. اگر صبر و ادعای نویسنده نبود ، آثار او ناشناخته می ماندند و خودش به یکی از ثروتمندترین نویسندگان کره زمین تبدیل نمی شد.

 

از مسئولیت های خانه غافل نمی شوند

زن

 

رندل بل 25 سال را صرف برقراری ارتباط با میلیونر های مختلف در سراسر کره خاکی کرد و خواست تا بفهمد دلیل رونق کار آنها چیست و بعداً در مورد آن در کتاب خود نوشت. یکی از عادت هایی که او در میان افراد موفق کشف کرد ، یادگیری آن برای همه افراد باعث لذت خواهد شد. همانطور که مشخص شد ، کسی که صبح رختخواب را جمع می کند به احتمال زیاد یک روز با یک کیسه پول بیدار می شود.
نویسنده به اشتراک می گذارد: "کسانی که از مسئولیت های خانه غافل نمی شوند و سعی در برقراری نظم دارند ، درآمد بیشتری کسب می کنند."


ریسک می کنند

جف بزوس

افراد ثروتمند چیزهای جدیدی را امتحان می کنند و از نتایج فاجعه بار نمی ترسند. ذاتاً خوش بین هستند ، آنها شانس موفقیت خود را در یک تجارت جدید بسیار بالا می دانند ، حتی اگر کسی در اطراف آنها موقعیت آنها را به اشتراک نگذارد.جف بزوس ، بنیانگذار شرکت اینترنتی آمازون ، در بالای لیست ثروتمندترین افراد جهان قرار دارد. این تاجر از کودکی عاشق ساخت وسایل مبتکرانه بود و در بزرگسالی از دانشگاه پرینستون فارغ التحصیل رشته های مهندسی برق و علوم کامپیوتر شد.

 

اکنون او فرصت ایجاد صنایع دستی خود را ندارد ، اما با کمال میل ابتکارات اولیه دیگران را تشویق می کند. بنابراین ، این کارآفرین 42 میلیون دلار بودجه شخصی در ساخت ساعت مکانیکی سرمایه گذاری کرد که باید حداقل 10 هزار سال کار کند. مشخص نیست که آیا دستگاه به این مدت دوام خواهد آورد یا خیر. تنها چیزی که می توانیم با اطمینان کامل بگوییم این است که بزوس قطعاً به خاطر ایده ای خارق العاده تشنه خطر سرمایه گذاری است.


نشان دادن سخت کوشی

مرد


برخی به دنبال بدست آوردن ثروت با یک زندگی بدون مشکلات هستند. از نظر آنها افراد ثروتمند توانایی خرید قایق های تفریحی ، اتومبیل های گران قیمت ، خانه های لوکس و سفرهای بی پایان را دارند. متأسفانه ، این دیدگاه بسیار دور از حقیقت است. در حقیقت ، موفقیت مالی چنین افرادی به دلیل کار سخت است: آنها بسیار بیشتر از آنچه معمولاً اعتقاد دارند کار می کنند.
طبق نظرسنجی میلیاردرهای فوربس ، بیشتر آنها حداقل 60 ساعت در هفته را به کار خود اختصاص می دهند. الون ماسک ، یک مهندس و کارآفرین برجسته ، متقاعد شده است که شما فقط با 40 ساعت کار در هفته نمی توانید دنیا را تغییر دهید. وی در مصاحبه ای حتی اعتراف كرد كه آرزو دارد تا تسلا را سرپا نگه دارد ، یك بار 120 ساعت را در كارخانه گذراند و هرگز آنجا را ترك نكرد.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید