دوباره یک کودک کنجکاو شوید : 8 عادت افراد کنجکاو

جغدکنجکاوی یک عادت است.

 

اشخاص موفق  روزانه 4 دقیقه وقت می گذارند تا از خود سوال کنند و سعی کنند حس کنجکاوی قبلی خود را احیا کنند. هرچه بزرگ می شویم ، پاسخ ها در زندگی ما اهمیت بیشتری می یابند.کنجکاوی ابزاری قدرتمند و پایه و اساس هر کاری است. در صورتی که می خواهید موفق باشید ، داشتن این 8 عادت  افراد کنجکاو ضروری است.

 
8 عادت  یک افراد کنجکاو که به شما در این امر کمک می کند.

افراد کنجکاو قضاوت نمی کنند

بیشتر افراد ، با گوش دادن به دیگران ، بلافاصله نتیجه گیری و قضاوت می کنند. در حالی که افراد کنجکاو سعی می کنند دیدگاه متفاوتی را تحقق بخشند ، فکر باز و کنجکاو باشند ، بدون اینکه در ازای آن چیزی دریافت کنند.

افراد کنجکاو سرزنش نمی کنند ، شرم نمی کنند ، افراد کنجکاو در همکاری با یکدیگر پشتیبانی می کنند و سعی می کنند بهترین راه حل را که منجر به نوآوری می شود ، پیدا کنند.

افراد کنجکاو سوالات زیادی می پرسند

کنجکاو سوالاتی را نمی پذیرد که بتوان به افراد کنجکاو پاسخ داد "بله" یا "نه". اگر می خواهید سریعتر یاد بگیرید ، با "چه" ، "چگونه" ، "چرا" و "کجا" شروع کنید.

 

افراد کنجکاو می خواهند سورپرایز شوند

بسیاری از ما با شگفتی آشنا هستیم. با تشکر از افراد کنجکاو ، ما احساس می کنیم یک انسان زنده هستیم. وقتی هیچ اتفاقی در زندگی ما نیفتد ، کسل کننده می شود.

افراد کنجکاو نمی توانند بدون سورپرایز زندگی کنند. افراد کنجکاو غذای جدیدی را امتحان می کنند ، با غریبه ها صحبت می کنند و سوالاتی را می پرسند که قبلاً از پرسیدن افراد کنجکاو ترسیده بودند.

 

افراد کنجکاو کاملاً حضور دارند

شخصی که در حین مکالمه کنجکاو است ، تلفنش حواس او را پرت نمی کند یا موضوع را ترجمه نمی کند. این قانون در مورد چند وظیفه ای اعمال نمی شود.

 

افراد کنجکاو می خواهند اشتباه کنند

توانایی کنار گذاشتن حس خودخواهی و گشودگی در برابر ایده ها و بینش های جدید ویژگی اصلی افراد کنجکاو است.

 

برای کنجکاوی وقت می گذارند

دانشمندان به افراد موفق توصیه می کنند که برای آینده برنامه ریزی کنند ، به موفقیت های افراد کنجکاو نگاه کنند و هر ماه یک بار از خود سوال کنند. کنجکاوی باید عمدی باشد.

 

افراد کنجکاو از گفتن "نمی دانم" نمی ترسند

افراد کنجکاو همیشه در گفتگوها نقش فعالی دارند و برای کسب دانش جدید تلاش می کنند.یادگیری برای افراد کنجکاو مهمتر از هوشمندانه به نظر رسیدن است.

 

افراد کنجکاو نمی گذارند گذشته در آینده آنها  تأثیر بگذارد

ذهن ما دو قسمت دارد. همان که شامل تجربه به دست آمده و دیگری که از این تجربه آگاه است. افراد کنجکاو ارتباط تنگاتنگی با هم دارند و نمی توانند جداگانه کار کنند.مشکل بزرگسالان این است که دیگر به تجربه های جدید علاقه ندارند. ما بر آنچه قبلاً داریم تمرکز کرده ایم.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید