چگونه چینی ها ترمینال اتوبوس 30 هزار تنی را جابجا کردند

ترمینال اتوبوس
حادثه ای عجیب در شهر شیامن چین رخ داد. پس از 5 سال بهره برداری ، یک ترمینال اتوبوس بزرگ که دارای 2 طبقه زیر زمین و 3 طبقه روی زمین است ، خود را در مسیر راه آهن سریع السیر جدیدی یافت. در چنین مواردی ، ساختمانها به سادگی تخریب می شوند و در جای دیگر ساخته می شوند ، اما مهندسان چینی به دنبال یک ترفند بودند ، آنها تصمیم گرفتند  ترمینال اتوبوس با وزن 30 هزار تن حول یک انتهای سازه  بچرخانند و با زاویه 90 درجه به خیابان دیگری منتقل کنند. ! چه چیزی از این سرمایه گذاری بیرون آمد و آیا ارزش آن را داشت که این همه زحمت بکشند ؟ ما سعی خواهیم کرد آن را کشف کنیم.
 
ترمینال اتوبوس
چینی ها موفق شدند ترمینال اتوبوس به وزن 30 هزار تن را به خیابان دیگری منتقل کنند.
 
هنگامی که یک ترمینال اتوبوس 30 هزار تنی در سال 2015 در شهر Xiamen در استان فوجیان در جنوب شرقی چین ساخته شد ، هیچ نشانه ای از مشکل وجود نداشت. اما زندگی تنظیمات خاص خود را انجام می دهد ، و این نیاز به حداکثر گسترش فضا و معرفی مراکز و شاخه های جدید حمل و نقل بستگی دارد. طبق طرح جامع جدید ساخت و ساز شهر ، باید یک خط راه آهن سریع السیر در این منطقه عبور کند که قابل جابجایی نیست. به دلیل این پروژه ، قسمت مرکزی ساختمان 162 متری ایستگاه در پشت خط راه آهن سریع السیر قرار می گرفت.  ساختمان  یا باید تخریب می شد و  یا به خیابان دیگری منتقل می شد.
ترمینال اتوبوس
مسیر راه آهن باید از آن ترمینال اتوبوس عبور می کرد (Xiamen ، چین).  
 
پس از محاسبات دقیق و بحث های طولانی با مهندسان و سازندگان ، مقامات تصمیم گرفتند ترمینال را سالم جابجا کنند. در کمترین زمان ممکن ، یک طرح چند مرحله ای برای انتقال ترمینال اتوبوس تدوین شد. کار با این واقعیت پیچیده بود که این ساختمان پنج طبقه دارای عرض نسبتاً بزرگ 37 متر و حتی 2 طبقه کامل در زیر زمین است.
 
ترمینال اتوبوس
برای جابجایی ساختمان 162 متری ، پاکسازی منطقه و گذاشتن ریل های بتونی ضروری بود (Xiamen ، چین). 
 
اما این همه مشکل نیست. این حرکت غیرمنتظره به ایستگاه نیاز داشت تا 90 درجه به صورت افقی "چرخش" کند و از یک طرف به عنوان نقطه مرکزی استفاده کند. در این حالت ، قسمت انتهایی ترمینال باید به خیابان دیگری منتقل می شد و یک ربع دایره به طول 288 متر را بچرخد!
 
ترمینال اتوبوس
ترمینال با وزن 30 هزار تن باید از پایه قطع می شد (Xiamen ، چین)
 
به طور طبیعی ، چنین مشکلی بلافاصله قابل حل نیست ، بنابراین کار با پاکسازی قطعه زمینی که برای انتقال ساختمان در آن برنامه ریزی شده بود ، آغاز شد. همچنین ، ترمینال باید از محل پی در محل قدیمی برداشته شود ، و در ترمینال جدید ، باید دوباره ساخته شود. پس از آن ، در منطقه پاک شده ، ریل ها به صورت یک ربع دایره قرار گرفتند و 532 فیش هیدرولیکی کنترل شده توسط یک برنامه کامپیوتری در زیر سازه نصب شد. اینها بودند که ساختمان را بالا بردند تا به تدریج به ریل برسد ، روی آن سانتی متر به سانتی متر به نقطه پایانی مسیر حرکت می کند. کل این فرآیند شامل جک هایی بود که به دو گروه تقسیم شده و به طور متناوب کار می کردند.
 
ترمینال اتوبوس
532 جک هیدرولیک ساختمان ترمینال اتوبوس (Xiamen ، چین) را به صورت شبانه روزی منتقل کردند. 
 
حرکت مداوم ساختمان به سمت جلو باعث ایجاد یک احساس مداوم در حال قدم زدن به معنای واقعی کلمه می شود. جک های هیدرولیکی 24 ساعت شبانه روز کار می کردند و ترمینال اتوبوس که بیش از 30 هزار تن وزن دارد ، در این مدت حداقل 10 متر جابجا شد.در کل ، کل مراحل آماده سازی و "انتقال" به مکان جدید 40 روز طول کشید. و این بسیار سریعتر از برچیدن ساختمان و سپس ساختن آن از ابتدا است.
 
ترمینال اتوبوس
یک انتهای ترمینال اتوبوس به اندازه 288 متر جابجا شد(Xiamen ، چین). 
 
واقعیت جالب: تقریباً 39 میلیون دلار برای ساخت ترمینال اتوبوس در سال 2015 هزینه شد ، اما هزینه جابجایی آن 7.5 میلیون دلار بود. و این بدون در نظر گرفتن مبلغ گزاف برای تخریب است ، اگر به آن مرحله می رسیدند که مجبور به تخریب می شدند. بنابراین چینی ها حق داشتند که در مورد چنین پروژه غیرمنتظره ای تصمیم گرفتند و موفقیت آن را رقم زدند.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید