آزمون آیزنک : محبوب ترین تست ضریب هوشی جهان

آزمون آیزنک
کشف اسرار غیرمعمول محبوب ترین تست هوش جهان (و سازنده آن).


1. آیزنک یک آزمون ضریب هوشی برای نازی ها ایجاد کرد

هانس یورگن آیزنک ، پروفسور آلمانی ، همیشه یك شخص جنجال برانگیز بوده است و اتفاقاً نه تنها ، به لطف امتحانی كه برای آزمایش توانایی های فكری شخص ایجاد كرده است. وی به نژادپرستی متهم شد ، جزئیات درگیری وی با زیگموند فروید ، که سالها به طول انجامید ، مورد تحسین روزنامه نگاران و نمایندگان دنیای علمی قرار گرفت ، و بخاطر خشن بودن و آرامش بی عیب و نقص او ، همراه با عمل گرایی طاقت فرسای آیزنک ، به او لقب دادند "anfan terribl of 70s" ( کسی که با اظهارات بی جا وکارهای بی مورد موجب تصدیع خاطرگردد(بچه ی شیطان ، کودک تخص ، اگرچه در آن زمان استاد بیش از 60 سال داشت). این عنوان کاملاً متصل به استاد بود و تا زمان مرگ در 4 سپتامبر 1997 نزد وی باقی ماند. با این وجود ، بدون شک آیزنک دانشمند برجسته زمان خود بود. و نه تنها خود او - آزمون او ، که هر فرد کم و بیش تحصیل کرده ای امروز به آن متوسل می شود ، امروزه محبوب است. درست است ، ما باید اعتراف کنیم.

واقعیت این است که در ابتدا آیزنک ، علی رغم انکار سرسختانه ارتباط خود با نازی ها ، آزمون آیزنک را مخصوص آنها ایجاد کرد. اولین نسخه های ضریب هوشی "آزمون آیزنک" توسط آیزنک به عنوان بخشی از یک پروژه نازی برای ایجاد نژادی از ابر انسان ها - زیبا ترین ، باهوش ترین و بی عیب و نقص ژنتیکی  ایجاد شد. بنابراین ، بر اساس تحقیقات خود ، آیزنک اظهار داشت که سطح ضریب هوشی جمعیت رنگی کره زمین ظاهرا بسیار کمتر از سفید پوست ها است! به هر حال ، رابطه آیزنک با ایدئولوژی فاشیستی نسبتاً پیچیده بود. از یک طرف ، وی علناً دیدگاههای فاشیستی را انکار کرد و یکبار نیز به دلیل این اتهامات وارد درگیری شد. از طرف دیگر ، در یک زمان او با سران رایش سوم روابط بسیار نزدیک داشت.


2. در ایالات متحده ،  آثار آیزنک ممنوع شد

آزمون آیزنک

چنین تحولاتی توسط آیزنک نمی تواند در دموکراتیک ترین قسمت کره زمین - در آمریکا - مورد توجه قرار گیرد. بسیار دیرتر از ظهور اولین آزمایشات ، دانشمند چندین مقاله و کتاب منتشر کرد ، همه آنها به طور ضمنی در ایالات متحده ممنوع شد. دستیابی به آثار وی عملاً غیرممکن بود. صاحبان كتابفروشی ها از ترس  واكنش تهاجمی از سوی مردم رنگين ، جرات خريد انتشار نشريه های چاپی را كه در آن نام خانوادگی آيزنک ذکر شده بود ، نمی دادند. خصومت متقابل با سیاه پوستان آمریکایی تنها مزاحمتی نیست که برای این استاد تفاق افتاده است. به عنوان مثال ، در یکی از سخنرانی ها در اروپا ، آیزنک را با تخم مرغ های گندیده مورد حمله قرار دادند . آیزنک همچنان نسبت به این واقعیت بی تفاوت بود.

 

3. افراد زیبا ضریب هوشی بالاتری دارند

ضریب هوشی و زیبایی ! علی رغم تعداد زیاد جوک ها ، ضریب هوشی و زیبایی دست به دست هم می دهند. زنان و مردان جذاب دارای ضریب هوشی بالاتری هستند. تحقیقات در دانشکده اقتصاد لندن به این نتیجه رسیدند. دانشمندان نتیجه گیری خود را با این واقعیت توضیح دادند که افراد باهوش و جذاب از نظر ظاهری ، به طور معمول ، به یکدیگر جذب می شوند ، که به آنها اجازه می دهد "فرزندان موفقی" به دنیا آورند.

 

4. اگر تست های ضریب هوشی را با روحیه بدی انجام دهید ، نتیجه پایین تری خواهد داشت

زن

قبل از اینکه از نتیجه پایین ناراحت شوید و از ناتوانی خود اطمینان پیدا کنید ، باید بین هوش واقعی و شاخص های تست ضریب هوشی تفاوت قائل شوید. یک واقعیت علمی اثبات شده: توانایی های ارزیابی شده در یک تست هوش بسته به خلق و خو ، سلامتی و حتی عزت نفس متفاوت است.

 

5. نمره بالا در آزمون آیزنک موفقیت را تضمین نمی کند

در واقع ، آیزنک در مقدمه ی یكی از نسخه های مشهور آزمون IQ ، نوشت كه برای دستیابی به موفقیت در زندگی ، باید استقامت ، پشتکار و انگیزه بالا را در ضریب هوشی بالا اعمال كنیم. فردی با هوش بالا ، اما فاقد پشتکار ، خطر این را دارد که تمام زندگی خود را در انتظار "موفقیت" سپری کند. فرد با ضریب هوشی بالا ، اما بدون انگیزه در رسیدن به هر هدفی ، خطر بلند نشدن از کاناپه را دارد.

 

6. طی 50 سال گذشته ، ضریب هوشی متوسط ​​ساکنان کره زمین 12 واحد رشد کرده است

آزمون آیزنک

 

جیمز فلین ، دانشمند نیوزیلندی ، که در یک زمان به هدف اصیل آیزنک ادامه داد ، نظریه ای را به مردم ارائه داد که براساس آن ، هر نسل بعدی از نسل قبلی حداقل انجام سریعتر و انجام وظایف بهتر در آزمونهای روانشناسی باهوش تر می شود. . چندین نظریه وجود دارد که سعی در توضیح تأثیر فلین دارد ، اما هیچ یک از آنها به طور کلی پذیرفته نیست.

 

یک واقعیت جالب: همان فلین توانست ثابت کند که سطح ضریب هوشی هر فرد نه به ژن های او بستگی دارد بلکه به محیط بستگی دارد. به بیان ساده ، اگر باهوش ترین افراد در اطراف شما نباشند ، به زودی  شانس احمق شدن را دارید.

 

7. نمرات ضریب هوشی می تواند در تابستان بدتر شود

یکی از پدیده های ضریب هوشی را می توان به شرح زیر توصیف کرد: "در طول تابستان احمق شدم." طبق آخرین تحقیقات ، مغز انسان در تابستان نسبت به زمستان در وضعیت آرام تری قرار دارد. اگرچه ، به لطف کمبود خواب و خستگی دائمی در زمستان ، ما عادت کرده ایم که متفاوت فکر کنیم. و در ضمن ، اگر در فصل گرم مغز خود را تحت آموزش مداوم قرار ندهید ، می توانید هر آنچه را که در طول فصل گذشته آموخته اید فراموش کنید ، حتی کتابهایی که خوانده اید از ذهن شما محو می شوند.

 

8. ورزش ، موسیقی و مراقبه ضریب هوشی را توسعه می دهد

مراقبه

علم در سراسر جهان فقط سه راه برای رشد عقل شما می شناسد. و به طرز عجیبی ، این کتاب خواندن یا مطالعه ریاضیات کاربردی نیست ، بلکه ورزش ، موسیقی و مراقبه است. تعدادی آزمایش نشان می دهد که ورزش مستقیماً بر عملکرد ذهن تأثیر می گذارد. در مرحله دوم ، این ضریب هوشی را با پخش موسیقی و یادگیری نواختن آلات موسیقی توسعه می یابد. اما مراقبه یکی از بهترین راه ها برای رساندن توانایی های شناختی شما به یک حالت ایده آل ، بهبود توجه و تمرکز و گسترش حجم حافظه ی فعال تلقی می شود.

 

9. سطح ضریب هوشی 40-80٪ به ژن ها بستگی دارد

قبلاً ثابت شده است که محیط بر ضریب هوشی تأثیر می گذارد ، اما وراثت با شدت بیشتری بر سطح عمومی هوش فرد تأثیر می گذارد. بله ، البته ، بوم شناسی ، محیط زیست ، جامعه ای که به یک دلیل یا دلیل دیگر مجبور به حضور در آن هستید ، همه اینها نمی تواند اثری از خود برجای نگذارد.

 

10. ضریب هوشی بالا به برقراری ارتباط کمک می کند

ما عادت کرده ایم که فکر کنیم افرادی که ذاتاً خیلی باهوش هستند در برقراری ارتباط با دیگران مشکل دارند. فقط دانش آموزان عالی و آرام دوران کودکی خود را بخاطر بسپارید. یا شاید شما خودتان اینگونه بودید؟ با این حال ، این فقط یک دوره است. یک شخصیت بالغ که از ضریب هوشی بالایی برخوردار است ، هر فرصتی برای پیدا کردن دوستان زیاد و فقط دوستان خوب دارد. جامعه ، همدلی غیرقابل انکاری با افراد باهوش و حتی باسواد دارد. نکته اصلی این است که به تب ستاره شدن مبتلا نشوید.

 

11. ضریب هوشی پایین منجر به خودکشی می شود

آزمون آیزنک

 

ارتباط بین سطح ضریب هوشی و تمایل به خودکشی توسط دانشمندان سوئدی کشف شد ، گرچه به نظر می رسد هرچه شخص احمق تر باشد ، مشکلات روانی کمتری باید داشته باشد و به طور کلی - زندگی در غیاب مغز ، بهشت ​​به نظر می رسد : بدون انعکاس و هیچ احساس بیهودگی بودن. با این حال ، طبق مطالعات ، افراد با ضریب هوشی پایین در حل وظایفی که به آنها محول شده ضعیف عمل می کنند ، بنابراین کنار آمدن با استرس در شرایط بحرانی برای آنها دشوارتر است ، در نتیجه ، تنها راه مطمئن برای فرار از یک فاجعه قریب الوقوع ممکن است مرگ و خودکشی باشد.

 

12. چه کسی بالاترین ضریب هوشی را دارد

طبق تحقیقات جهانی ، ضریب هوشی زنان بیش از مردان است. به عنوان مثال ، یکی از بالاترین ضرایب هوشی توسط مرلین ماخ ووس ساوانت از میسوری نشان داده شد ، وی در سن 10 سالگی از ضریب هوشی متوسطی برای افراد 23 ساله برخوردار بود. او موفق شد سخت ترین آزمون را برای پیوستن به  جامعه ممتاز ، که فقط حدود سی نفر (شامل ضریب هوشی بالایی ) که فقط  1 نفر در هر میلیون نفر وجود دارد ، پذیرفته شود! افسانه هایی درباره شارون استون بازیگر زن وجود دارد که ضریب هوشی او یکی از بالاترین درجه ها در بین افراد مشهور است. با این وجود این افسانه ، فاقد هر گونه مدرک مستند ، و همچنان یک افسانه باقی مانده است.

 

13.چه کسی کمترین ضریب هوشی را دارد

سیلوستر استالونه و جورج بوش

سیلوستر استالونه و جورج بوش

 

تاریخ با درایت در مورد پایین ترین سطح ضریب هوشی ساکت است ، اما به طور قابل اعتماد مشخص است که ، به عنوان مثال ، در میان روسای جمهور آمریکا ، پایین ترین سطح ضریب هوشی متعلق به جورج دبلیو بوش است - او فقط 91 امتیاز دارد (اتفاقاً بدون هیچ گونه آزمایشی و با قضاوت از سخنرانی های او ، واضح است ). طبق یافته های دانشمندان ، بوش از نظر ضریب هوشی نسبت به یک شهروند متوسط ​​آمریکایی پائین تر است: ضریب هوشی طبیعی یک آمریکایی معمولی حدود صد امتیاز است. قبل از جورج بوش ، فقط یک رئیس جمهور ایالات متحده کمتر از این سطح ضریب هوشی بود - پدر رئیس دولت سابق ، جورج دبلیو بوش.اما در میان ستارگان و سلبریتی های جهانی ، سیلوستر استالونه دارای کمترین سطح ضریب هوشی بود. ضریب هوشی او 54 امتیاز بود!

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید