چگونه با خوردن گچ ، خاک و هر چیز غیر معمول در کودکان برخورد کنیم

گچ

 همه والدین با دوره بزرگ شدن کودکان روبرو هستند ، هنگامی که او شروع به شناختن جهان نه تنها لمسی ، بلکه به معنای واقعی کلمه آن را می چشد. ما با یک پزشک متخصص اطفال  درمورد اینکه چه چیزی باعث ا ین می شود و چه مشکلاتی در پشت آن وجود دارد ، صحبت کردیم.

 

چگونه با خوردن گچ در کودکان برخورد کنیم

سوال . کودک 6 ساله من (هنوز به مدرسه نمی رود) در حال خوردن گچ است. او این قطعه گچ را در اتاق خود پنهان کرده و آن را خرد می کند. چه چیزی را جایگزین جویدن گچ  کنم؟ یا آن را نادیده بگیریم؟

 

پاسخ . کودکان اغلب غذاهای غیرقابل خوردن را می خورند ، از یخ های معمولی گرفته تا خاک رس ، گچ یا خاک. والدین باید این را به عنوان نشانه ای از کمبود در بدن کودک و نشانه ای برای کمک به بدن کودک در نظر بگیرند.

 

"خوردن گچ " می تواند نشانه کمبود کلسیم باشد. کودکان ناآگاهانه شروع به خوردن چیزهایی می کنند که به آنها کمک می کند تعادل را برقرار کنند. افسوس که بدن انسان تا حدی گچ را جذب می کند. کربنات کلسیم ، همانطور که نامیده می شود ، از نظر عفونت در طول تولید آزمایش نمی شود. بنابراین ، خوردن گچ اغلب منجر به ایجاد بیماری های معده ، روده و حتی کلیه می شود.


خوردن گچ یا "پارورکسیا" با کم خونی اتفاق می افتد. این سندرم کم خونی است که در آن میزان هموگلوبین و گلبول های قرمز خون کاهش می یابد. می تواند در صورت سوء تغذیه ، بیماری های معده ، عفونت های انگلی و همچنین کمبود اسیدفولیک و کمبود ویتامین B12 رخ دهد. و اینها فقط یکسری از دلایل است.


کودکان می توانند از طریق گچ خوردن جلب توجه کنند. بنابراین ، برای مثال ، آنها با اقدامات غیرمعمول توجه دیگران را به خود جلب می كنند. خوردن گچ می تواند ماسکی برای اختلال در غذا خوردن در روابط دشوار خانوادگی از محافظت بیش از حد تا کم توجهی باشد.


عدم تعادل هورمونی نیز تنظیمات چشایی را تغییر می دهد. در دوران کودکی ، این امر با اختلال در زمینه غدد درون ریز همراه است ، که باعث تغییر درک طعم و بو می شود.


والدین چه کاری باید انجام دهند؟

به پزشک متخصص اطفال مراجعه کنید. این کلینیک آزمایشاتی را برای بررسی سطح آهن ، ویتامین ها ، عناصر و املاح در خون تجویز می کند. اگر پزشک لازم بداند ، مشخصات هورمونی مشخص می شود. و فقط با توجه به نتایج آزمایشات ، امکان تجویز داروها ، تنظیم تغذیه کودک و ارسال آنها برای مشاوره به متخصصان  وجود دارد.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید