کودک تمام وقت فست فود می خواهد چه باید کرد؟

در

دختر

 

برگر ، سیب زمینی سرخ کرده و نوشابه! بدجنسی نکنیم: برای بسیاری از بزرگسالان ، این کلمات مترادف خوشبختی به نظر می رسند. اما ما می توانیم خودمان را کنترل کنیم (نه دقیقاً) ، اما کودکان اغلب آنقدر به فست فود عادت می کنند که شروع به رد غذاهای خانگی معمولی می کنند. باید چکار کنیم؟ ما از متخصص تغذیه پرسیدیم.

کودک تمام وقت فست فود می خواهد چه باید کرد؟

سوال.

کودک من 5 ساله است. او اخیراً فست فود را امتحان کرده است. حالا از خوردن غذای خانگی عادی خودداری می کند ، دائماً همبرگر یا سیب زمینی سرخ کرده می خواهد. چه باید کرد؟

 

پاسخ متخصص تغذیه:

دلیل اشتیاق کودک به غذاهای ناخواسته ، از جمله فست فود ، می تواند ذاتاً روانشناختی باشد (میوه ممنوعه همیشه شیرین است یا محک محدودیت های صبر شماست) و هم فیزیولوژیک - کمبود ویتامین ها و مواد معدنی. در این راستا ، عادات غذایی نیز در حال تغییر است.

 

به عنوان مثال ، اگر رژیم غذایی و تغذیه یک کودک  برای رشد کامل فاقد منیزیم یا پروتئین حیوانی است. پس لازم است آجیل ، لوبیا ، غلات سبوس دار ، دانه ها ، بلغور و سایر غذاهای غنی از منیزیم به رژیم غذایی وی اضافه شود و کمبود پروتئین حیوانی - مرغ ، ماهی و گوشت گاو جبران شود.

 

یک تغییر شدید در عادات غذایی نیز با کم خونی رخ می دهد - به عبارت دیگر ، کمبود آهن در بدن. پس ارزش دارد کبد ، گوشت گوساله ، زبان و سایر غذاهایی را وارد رژیم غذایی کودک کنید که تعادل آهن در بدن را دوباره پر می کند.

 

ارزش بررسی کمبود ویتامین یا ماده معدنی مفید فقط با متخصص اطفال یا متخصص تغذیه است. و حتی بیشتر از ، ارزش بیش از حد غذای کودک با ویتامین ها بدون تجویز پزشک نیست.

 

پسر

 

همچنین ، اگر کودک شما قبول کرد که فقط از سوسیس و کالباس استفاده کند ، به احتمال زیاد با دستگاه گوارش (دستگاه گوارش) و اختلال در جذب مواد مغذی مفید مشکل دارد. یک متخصص اطفال یا متخصص گوارش به شما کمک می کند تا این موضوع را کشف کنید.

 

در مورد گزینه دیگری که می تواند به کودک پیشنهاد شود تا جای فست فود را بگیرد ، آنالوگ خانگی برگر کمک زیادی خواهد کرد.فقط نان سبوس دار و گوشت خوب برای کتلت بردارید. ضمناً اگر کمی رب گوجه فرنگی به گوشت چرخ کرده اضافه کنید ، طعم آن کاملاً شبیه به برگرهای فست فودی بیرون خواهد بود.

 

 روانشناس:

واقعیت این است که تماس بین مادر و کودک در اوایل کودکی نقش زیادی در شکل گیری وابستگی به غذا دارد. اگر مادر از همان ابتدا ناراحتی جسمی یا روحی کودک را  با احساس گرسنگی را به اشتباه کرده و او را تغذیه کند ، در نتیجه ، کودکی  نمی تواند بفهمد که آیا به دلیل نیاز فیزیولوژیکی می خواهد غذا بخورد یا مثلاً غمگین ، ناراحت یا ترسیده ... در این رابطه ، هرگونه احساساتی توسط او "ضبط" می شود.

 

اگر می فهمید که این مسئله مشکل است ، پس مهم است که به کودک آموزش دهید و با مثال خود به او نشان دهید که شکست یا ناراحتی مشکلی ندارد و آن را به اشتراک بگذارید و صحبت کنید. اگر کودک می خواهد اجازه دهید که گریه کند ، و اگر مادر یا پدر نمی داند چگونه کاری انجام دهد از او راهنمایی بخواهید. همچنین باید فقط وقت بیشتری را در تماس نزدیک با کودک خود سپری کنید: بازی ، پیاده روی ، انجام خلاقیت برای بهبود خلق و خوی او و نشان دادن این که می توانید به چیزهای دیگر روی بیاورید ، و در عوض از چیزهایی که نتیجه نگرفته اند را رها کند.

 

1- اگر والدین خودشان "استرس"  بگیرند و کودک آن را ببیند ، او این رفتار را کپی می کند و کلیشه "وقتی من احساس بدی می کنم ، باید غذا بخورم" به طور خودکار در او ثابت می شود.

 

2- دلیل دوم مراجعه مستقیم به  فست فود ها با کودک یا سفارش چنین غذایی در خانه است. از این گذشته ، یک کودک کوچک نمی تواند به تنهایی به یک فست فود برود ، سفارش دهد ، برای خودش غذای بی ارزش بخرد. والدین این کار را انجام می دهند و فقط آنها هر چند وقت یک بار تصمیم می گیرند.

 

کودک همچنین نمی تواند به طور مستقل تعیین کند که کدام غذا سالم و کدام مضر است ، زیرا طعم و مزه برای او نقش اساسی دارد. به علاوه ، کودکان اراده ضعیفی دارند. بر این اساس ، ارزش کار با این موضوع را دارد.

 

اولین مشکل را می توان با توضیح دادن دقیقاً به کودک ، یا به صورت یک بازی  ، یا در قالب یک داستان افسانه ای حل کرد ، که مثال هایی را می آورد: غذا سالم است و دیگری نه. فقط یک سخنرانی طولانی را از هیچ وب سایتی نخوانید. کودک هنوز این اطلاعات را درک نخواهد کرد. باید ساده ، قابل درک و در دسترس باشد.

 

همچنین می توانید اراده کودک خود را در قالب بازی آموزش دهید. به عنوان مثال ، موافقت کنید که به مدت 7 روز شما به هیچ وجه فست فود نخواهید خورد ، و سپس به خاطر سخت کوشی فرزند خود یک هدیه کوچک بدهید. با هم بحث کنید که این نوع تشویق چیست ، اما نباید گران باشد بلکه برای کودک معنی دار باشد. اگر این نوع بازی خوب کار کند ، می توانید به تدریج حواس کودک خود را از غذای ناخواسته دور کنید. این بازی می تواند به یک سفر جالب تبدیل شود ، جایی که شما با هم مسیر طی شده روی نقشه را مشخص خواهید کرد. یا می توانید یک تقویم ایجاد کنید ، کودک در آن علاقه مند به ایجاد علائم نیز باشد.

 

3- دلیل سوم ممکن است این باشد که کودک چنین غذایی و بازدید از فست فود ها را به عنوان چیزی در ارتباط با سرگرمی یا تعطیلات درک می کند.این در صورتی اتفاق می افتد که کودک فاقد احساسات مثبت باشد. به عنوان مثال ، والدین به ندرت جشن خانوادگی می گیرند ، با کودک خود بازی می کنند ، یا به تئاتر ، زمین بازی ، فیلم و غیره می روند.

 

در این حالت ، می توانید با کودک خود سعی کنید یک کیک تعطیلات خوشمزه بپزید ، که به ندرت در خانه شما دیده می شود ، میوه ها و سبزیجات را برای یک میز جشن برشبزنید. همچنین بیشتر اوقات ارزش دارد که کودک را با کارهای مفید دیگری سرگرم کنید.

به علاوه ، می توانید کودک خود را در یک قسمت ورزشی ثبت نام کنید یا در زمین های ورزشی در فضای باز با او تمرین کنید. چنین فعالیت های مشترکی والدین و فرزندان را به یکدیگر نزدیک می کند و به طور کلی با یک سبک زندگی سالم هماهنگ شده و از بدن آنها مراقبت می کند.

نظرات

در ادامه بخوانید...

10 دلیل برای اینکه با کودکان خود به مسافرت برویم

در

مسافرت تغییری در زندگی می باشد. خارج شدن از برنامه روزانه و انجام برخی ماجراجویی ها انسان را زنده می کند. مسافرت در زندگی من بهترین زمان های زندگی من را تشکیل می دهد، من به عنوان مادر سه فرزند نوجوان بی صبرانه منتظر فرصتی برای مسافرت با آنها می باشم. و در اینجا به دلایلی برای مسافرت با بچه ها اشاره شده است.


1. برای این که به بچه ها نشان دهیم که دنیا بزرگ است.
مردم می گویند که "دنیا بسیار کوچک است". بله برخی اوقات مثلا وقتی که با کسی به یک دانشگاه می روید و در جایی یکی از آشنایان دور خود را می بینید، به نظر می رسد که دنیا کوچک است. اما حقیقت این است که دنیا بسیار بزرگ می باشد. گذراندن زمان دور از خانه، جایی که هیچ کس شما را نمی شناسد، شما را مجبور به شناختن جهان می کند و شما می فهمید که دنیا بزرگتر از محل زندگی شماست. چه فرزند شما ستاره تیم فوتبال باشد و یا اینکه در جستجوی یافتن دوستانی در اطراف خود باشد، با خارج شدن از منزل در میابد که ماهی تنهایی در میان دریایی بزرگ است. دنیای بزرگی در خارج از زندگی گروهی وجود دارد و نشان دادن جهان وسیع به بچه ها به آنها کمک خواهد کرد که جایگاه خود را در جهان بفهمند.
2. جدا شدن و واقعا متصل شدن
بچه ها و بزرگسالان این زمان واقعا فرصت زیادی را پشت دستگاه های الکترونیکی صرف می کنند. افراد زیادی هستند که بیشتر از همدیگر در مقابل آلات فن آوری قرار می گیرند؛ ساده تر است که افراد در مطبوعات، متون، و تلویزیون های اجتماعی شد کنند تا اینکه با یکدیگر صحبت نمایند. جدا شدن از خانواده به شما اجازه می دهد که زمان با کیفیتی را در کنار هم بگذرانید.
3. درباره خودتان چیزهایی یاد بگیرید.
استراحت کردن در میان هرج و مرج روزانه یک خانواده شلوغ کاری دشوار می باشد. دوری از کار و فعالیت های برنامه ریزی شده بچه ها به شما کمک خواهد کرد که بیشتر همدیگر را بشناسید. آیا بچه شما در جستجوی هیجان است یا اینکه سعی در یافتن چیزهای جدید دارد؟ شما چطور؟ آیا خانواده شما علاقه مند به پیروی از یک برنامه است یا اینکه ترجیح می دهد که کارها به صورت خود به خودی انجام شوند؟ علاقه های مشترک شما در مسافرت کدام ها هستند؟ در سفر خانوادگی بعدی خود دوست دارید که به کجا بروید؟(سیارک)
4. جزئیات را ببینید.
کودکان ناظر هستند، و نیاز به زمان هایی برای تحسین طبیعت اطراف خود دارند. مسافرت با بچه ها شما را وادار می کند که خود را در موقعیت آنها قرار دهید؛ شاید نحوه حرکت شما آهسته شود چرا کودکان همواره اطراف را مشاهده خواهند کرد و احتمالا شما هم علاقه مند خواهید شد که محیط را از دیدگاه آنها ببینید.
5. دنیای آنها را توسعه خواهید داد.
مسافرت ما را وادار می کند که غذاها، موسیقی، شیوه ها، فرهنگ ها، و زبان های نا آشنا تجربه کنیم. بچه های شما چیزهای جدید مورد علاقه خود را کشف خواهند نمود.
6. درک خود از ماجراجویی را تعیین نمایید.
بچه های کوچک به صورت طبیعی ماجرا جو هستند؛ آنها علاقه مند به کشف دنیای خود می باشند. آنها جذب تجربه های جدید، هیجان های دیداری، شنیداری، لمسی، مزه ای و بویایی می شوند. کشف جهان در کنار کودکان موجب بازسازی احساسات شما برای انجام ماجراجویی می شود و شما را به مسافرت های جدیدتر ترغیب می کند.
7. ایجاد برخی خاطرات
مسافرت با هم برای خانواده ها راه خوبی برای ایجاد خاطرات می باشد، و آنها در کنار هم می توانند داستان های خارق العاده ای به وجود بیاورند. (سیارک)
8. نشان دادن پاداش سخت کوشی به بچه ها
مسافرت می تواند گران قیمت باشد. اما به بچه ها نشان می دهد که سخت کوشی منجر به تعطیلات خارق العاده می شود. شما می توانید اخلاق کاری قوی و مسئولیت پذیری مالی را با آموزش صرفه جویی و بودجه بندی در طی مسافرت به بچه ها یاد بدهید.
9. به بچه ها تاریخ را آموزش دهید.
آیا اهرام مصر نزدیک و یا شخصی می باشند؟ بله لطفا. دیدن مناظر معروف منجر به زنده شدن متون می شود. آیا راه بهتری برای یاد دادن تاریخ به بچه ها بهتر از سفر کردن به محل های تاریخی وجود دارد؟
10. منجربه افزایش محبت می شود؟
مسافرت به افراد خانواده شما کمک می کند که برای امکاناتی که در اختیارشان قرار داده اید متشکر باشند، و به شما کمک می کند که پی به میزان امنیت، غدا، آرامش و سرپناهی را که برای آنها مهیا نموده اید ببرید. دیدن داستان های خبری همانند بودن و قرار گرفتن در آن محل نیست. توسعه ارتباطات شخصی با افراد مناطق دیگر جهان می تواند برای همیشه طرز فکرهای شما را تغییر دهد.(سیارک)

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید. 

ترجمه توسط itrans.ir

نظرات

در ادامه بخوانید...

12 علامت در کودکان که نباید نادیده گرفته شود(قسمت اول)

در

برای برطرف شدن این علايم هرگز منتظر نمانید،این علايم جدی هستند...
زمانیکه به عنوان پدر و مادر هستید، نشان لیاقت پزشکی می گیرید. زمانیکه بینی کودک خود را تمیز می کنید یا دندان لق کودک خود را خارج می سازید. اما گاهی اوقات، سخت است بگوییم که چه زمانی با پزشک تماس بگیرید:کدام دمای بدن را تب شدید باید در نظر گرفت؟
یک پزشک متخصص اطفال در شیکاگو، و سخنگوی آکادمی اطفال می گوید: والدین باید همیشه احتیاط کنند وزمانیکه نگران هستند، بدنبال درمان فوری باشند. با این حال، برای راهنمایی شما، 12 علائم را دراینجا ارائه می دهیم که همیشه باید توجه داشت.(سیارک


علامت #1 : تب شدید


تبی که 100.4 فارنهایت یا بالاتر در کودک کمتر از 3 ماه است؛ بالاتر از 101 فارنهایت در کودک 3 تا 6 ماه است؛ یا بالاتر از 103 فارنهایت در کودک 6 ماه تا 2 سال است.
متخصصین اطفال تاکید دارند که وقتی تب زیاد می شود، ارقام دما سنج به اندازه حال کودک شما مهم نیستند. یک استثناء: وقتی که تب به 100 درجه فارنهایت رسید، کودکان زیر 3 ماه نیازمند درمان فوری است.یک متخصص اطفال و مشاور والدین، محقق برخورد با کودک تازه متولد: از تولد تا تحقق می گوید: اگر تب ناشی از عفونت باکتریایی همچون عفونت مجاری ادراری باشد، بسرعت به بدن منتشر می شود. این تب معمولا ناشی از یک ویروس متداول باش اما مجبوریم از آن مطمئن شویم. بهتر است که فورا به پزشک خود زنگ بزنید؛ اگر بعد از ساعات اداری بود، مستقیما به E.R. بروید. در کودکان بالای 2 سال، تا زمانیکه کودک شما آب جذب می کند و بصورت نرمال عمل می کند، نگرانی زیادی وجود ندارد. برای راهنمایی با متخصص اطفال تماس بگیرید.(سیارک


علامت #2: تب طولانی

طبی که با درمان کاهش نیابد یا بیش از 5 روز طول بکشد. اگر به کودک خود داروی کاهش طب می دهید از جمله استامینوفن یا ایبوبروفن، و ارقام دماسنج کاهش نمی یابد، فورا با پزشک خود تماس حاصل کنید. این نشان عفونت شدید کودکتان است و احتمالا دکتر نیازمند معاینه کودک شما باشد. تب ناشی از ویروس سرماخوردگی یا آنفلوآنزا در عرض 5 روز برطرف می شود. تبی که طول می کشد حتی زمانیکه میزان تب پایین باشد (100.4 درجه فارنهایت)، احتمالا ناشی از عفونت باکتری پنومونیا باشد که نیازمند درمان انتی بیوتیک است.


علامت #3: تب همراه با سردرد

تبی که همراه با درد گردن یا سردرد باشد یا همراه با دانه های قرمز در پوست باشد.
به پزشک خود زنگ بزنید- اینها علائم مننژیت بوده و نیازمند مداخله فوری است.


علامت #4: دانه های قرمز دایره مانند

دانه های قرمزی که شبیه چشمان گاو است یا شامل دانه های قرمز رنگ می باشد و تا زمانیکه فشار ندهید دیده نمی شوند
دانه های قرمز حلقه مانند با نکته رنگ پریده در وسط آن، نشانه بیماری لایم است. در صورتیکه نقاط تیزی را زیر پوست می بینید، فورا کمک بگیرید که نشانه بیماری جدی است. هر نوع کبودی وسیع می تواند نشانه اختلال در خون باشد. بعلاوه، نقاط قرمز لکه مانند می تواند نشانه واکنش الرژیک باشد. اگر کودک شما در تنفس مشکل دارد یا آشفته و بی حال است، باید فورا توسط پزشک معاینه شود.(سیارک


علامت #5: خال غیرعادی

خالی که تازه یا متغیر است
متخصص کودکان در اوستین و نویسنده Baby 411 می گوید: خالهای کودکتان را کنترل کنید، بویژه هر خالی که از زمان تولد داشته است چون احتمالا بدخیم شوند. اگر متوجه خالی می شوید که بطور نامنظم شکل گرفته است، دارای کناره های خاص است، تک رنگ نیست یا بلند شده است، به پزشک خود خبر دهید. تمام اینها نشانه سرطان پوست می باشند.


علامت #6: درد ناگهانی شکم

درد شکم که در قسمت سمت راست و پایین است یا دردی که ناگهانی و کرامپی می باشد و می آید و می رود
اگر کودک شما در قسمت سمت راست و پایین شکم درد دارد از او بخواهید بالا بپرد و بیافتد- اگر این کار برایش سخت است، می تواند نشانه آپاندیس باشد. اگرچه آپاندیس در قسمت سمت راست و پایین شکم است، درد ناشی از آپاندیس از پایین کمر شروع شده و به راست می رود. دکتر براون می گوید: ویروس عادی شکم باعث تب، تهوع و سپس درد شکم و اسهال می شود. در مورد آپاندیس ابتدا با اسهال شروع می شود، سپس استفراغ، درد و بعد تب می کند. دکتر لوین می گوید: اگر این علایم را مشاهده کردید، با پزشک خود تماس حاصل کنید- اپاندیس فورا پیشرفت می کند و باید فورا درمان شود. (سیارک
اگر کودک شما زیر 4 سال است و درد شکمی دارد که یک دقیقه می گیرد و یک دقیقه ارام است، می تواند نشانه intussusceptions باشد، اختلال شدیدی که معمولا باعث می شود تا روده های کودک گره بخورند. درد در عرض 20 تا 60 دقیقه شدید می شود و همراه با تهوع، تب، خون در مدفوع و حرکات ژله ای روده است. اگر درد کودک شدید است به پزشک زنگ بزنید. اگر علائم کرامپی وجود دارد، فورا به بیمارستان ببرید.

مترجم itrans.ir  

نظرات و تجربیات خود را در رابطه با این پست با ما به اشتراک بگذارید...

 

12 علامت در کودکان که نباید نادیده گرفته شود(قسمت دوم)

نظرات

در ادامه بخوانید...

12 علامت در کودکان که نباید نادیده گرفته شود(قسمت دوم)

در

برای برطرف شدن این علايم هرگز منتظر نمانید،این علايم جدی هستند...

زمانیکه به عنوان پدر و مادر هستید، نشان لیاقت پزشکی می گیرید. زمانیکه بینی کودک خود را تمیز می کنید یا دندان لق کودک خود را خارج می سازید. اما گاهی اوقات، سخت است بگوییم که چه زمانی با پزشک تماس بگیرید:کدام دمای بدن را تب شدید باید در نظر گرفت؟
یک پزشک متخصص اطفال در شیکاگو، و سخنگوی آکادمی اطفال می گوید: والدین باید همیشه احتیاط کنند وزمانیکه نگران هستند، بدنبال درمان فوری باشند. با این حال، برای راهنمایی شما، 12 علائم را دراینجا ارائه می دهیم که همیشه باید توجه داشت.(سیارک

علامت #7: سردرد همراه با تهوع


سردردی که در اوایل صبح شروع می شود یا فرد را نیمه شب بیدار می کند یا همراه با تهوع است
اینها می توانند نشانه میگرن باشند. پزشک درمان صحیح را تعیین می کند. میگرن در کودکان خطرناک نیست و در خانواده دیده می شود. با این حال، سردردهای اول صبح یا نیمه های شب می توانند نشانه چیزی جدی باشند و به این علت است که فورا باید به پزشک مراجعه کنید. (سیارک

 

علامت #8: کاهش ادرار


دهان و لب های خشک، کاهش ادرار، فونتانل مسطح (در نوزادان)، پوست خشک یا پوستی که به هنگام خارش پوسته پوسته می شو، یا تهویع و اسهال بیش از حد
این ها نشانه کاهش آب بدن بوده و نیازمند درمان فوری می باشند چون کاهش آب بدن به شوک منجر می شود. اگر فکر می کنید که کودکان در حال شوک می باشد با 911 تماس گرفته یا فورا به بیمارستان ببرید. در غیراینصورت، با پزشک خود تماس گرفته و به کودک خود مایعات زیاد بدهید. (سیارک


علامت #9: لبهای کبود


کبودی لب ها یا بی رنگ شدن اطراف دهان؛ تنفسی که قفسه سینه و شکم کودک شما حرکت شدید می کند، کودک نفس نفس می زند، خرخر می کند و یا به هنگام تنفس، صدای سوت می آید.
دکترShu. می گوید: زمانیکه صداهایی از سینه و شش می آید، مشکلات تنفس نگران کننده می شوند؛ مسائل تنفس بحرانی اغلب ناشی از خفگی، واکنش های آلرژیک، حمله آسم (که می تواند در کودکان چند ماهه رخ دهد)، ذات الریه، سیاه سرفه، یا خناق هستند. فورا کمک بگیرید یا با 911 تماس حاصل فرمایید. اگر معلوم نیست که کودک شما مشکل جدی دارد یا نه، میزان تنفس وی را بررسی کنید. میزان تنفس وی را در 30 ثانیه بشمارید و سپس ضربدر 2 کنید. سرعت نرمال کمتر از 60 در نوزادان است؛ کمتر از 40 برای کودکان 1 سال است؛ کمتر از 30 برای کودکان 1 تا 3 سال است؛ و کمتر از 24 برای 4 تا 10 سال است.

علامت #10: صورت ملتهب


زبان، لبها یا چشمهای ملتهب، بویژه همراه با تهوع یا خارش
اینها علائم واکنش آلرژیک می باشند. علائم می توانند شامل تورم، مشکلات تنفسی و کهیرشدید بوده و نیازمند درمان فوری باشند. با 911 تماس گرفته و EpiPen یا انتی هیستامینی همچون Benadryl بدهید. برای واکنشهای کمترشدید، با پزشک خود تماس گرفته و از او کمک بگیرید.(سیارک

علامت #11: تهوع بعد از افتادن


زمانیکه کودک شما کمتر از 6 ماه است یا تغییرات نورولوژیکی همچون گیجی یا از دست دادن هوشیاری دارد یا باعث تهوع یا صمه به بدن همچون استخوان شکسته می شود
این حالات اورژانسی باید توسط پزشک درمان شوند.(سیارک


علامت #12: خونریزی بیش از حد

شکافی که به حد کافی عریض است و شما می توانید گوش پاک کن را در آن قرار دهید، یا خونریزی که در عرض چنددقیقه متوقف نشود
اینها علائمی هستند که نیازمند توجه پزشکی می باشند. بسته به شدت جراحت، گام بعدی تماس با 911 یا رفتن به E.R. یا تماس با پزشک است. هرزمان که حیوانی کودک شما را گازگرفت و پوستش پاره شد، به پزشک مراجعه کنی. (سیارک

تمام محتوای این وب سایت، شامل نظرات پزشکی و اطلاعات بهداشتی، برای اهداف اطلاع رسانی است و نباید تشخیص یا درمان قطعی به حساب آیند. استفاده از این وب سایت و اطلاعات آن ، رابطه پزشک- بیمار ایجاد نمی کند. همیشه به دنبال توصیه صحیح پزشک خود باشید. (سیارک

 

مترجم itrans.ir  

نظرات و تجربیات خود را در رابطه با این پست با ما به اشتراک بگذارید...

 

12علامت در کودکان که نباید نادیده گرفته شود(قسمت اول)

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

کم بودن آهن بدن ممکن است با میزان از دست دادن شنوایی مرتبط باشد

در

(سیارک): وقتی سطح آهن خون کسی پایین است ممکن است به علت این کمبود آهن با شرایطی به نام کم خونی مواجه شود که تاثیرات مضر گسترده ای بر بدن خواهد داشت.تحقیقات جدید میگوید که این موضوع ممکن است با از دست دادن شنوایی هم مرتبط باشد.بر اساس این مطالعات، بزرگسالانی که کم خونی داشتند و به دنبال درمان نبودند، دو برابر دیگران احتمال بیشتر برای نوعی کم شدن شنوایی به نام "از دست رفتگی شنوایی ترکیبی" خواهند داشت.

بر طبق این مقاله که در اعلامیه 29 در مجله "شنوایی سنجی  جراحی سر و گردن" منتشر شد دانشمندان سوابق اطلاعات پزشکی بیش از 300000 انسان بالغ را در هرشی پنسیلوانیا بررسی کردند.سن شرکت کنندگان بین 21 تا 90 سال با متوسط سنی 50 سال بودند.بر اساس سوابق پزشکی و بیماری همه کسانی که دچار اختلال شنوایی بودند، آنها دچار کم خونی هم بودند.

از دست دادن شنوایی در سه دسته جای میگیرد:کم شنوایی عصبی،که نتیجه آسیب به گوش داخلی است.در این حالت به عصبی که بین گوش و مغز وجود دارد آسیب میرشد.

کم شنوایی رسانایی،که زمانی رخ میدهد که صدا نمیتواند به درستی از میان گوش بگذرد.

و کم شنوایی ترکیبی،که ترکیبی از دو مورد فوق است.محققان دریافتند کسانی که دچار کم خونی هستند 2.4 برابر بیشتر از سایرین دچار کم شنوایی ترکیبی میشوند.همچنین این افراد 1.8 برابر بیشتر از سایر افراد دچار کم شنوایی عصبی میشوند.هرچند بین این موضوع با کم شنوایی رسانایی ارتباطی یافت نشد.

پیش از این طبق اظهار نظر دانشمندان با سرپرستی "کتلین شیفر" دانشجوی دکترای دانشکده پزشکی دانشگاه پنسیلوانیا ،چند دلیل  برای ارتباط کم شنوایی مخصوصا کم شنوایی عصبی با کم خونی در افراد وجود دارد.

کم شنوایی عصبی زمانی رخ میدهد که به رگ های خونی در گوش آسیب وارد میشود و کم خونی خطر ابتلا به آن را افزایش میدهد.برای مثال کم خونی میتواند به چند اختلال خونی که میتواند به آسیب پذیری این سلول های خونی ظریف منجر شود مربوط باشد.بعلاوه این شرایط به ممکن است باعث آسیب به غلاف عصب ها شود از جمله عصبی که بین گوش و مغز کشیده شده است.

بعلاوه دانشمندان اینطور می انگارند که کم خونی بیشتر به کم شنوایی عصبی مربوط است تا کم شنوایی رسانایی.تحقیقی که پیش از این در تایوان صورت گرفته بود به این نتیجه رسید که کم خونی میتواند باعث کم شنوایی ناگهانی عصبی شود،یک نوع کم شنوایی که در کمتر از 72 ساعت رخ میدهد.

از سوی دیگر، کم شنوایی رسانایی اغلب به علل فیزیکی مثل سد شدگی راه گوش،مثلا به خاطر جرم درون گوش یا مایعات،و یا سوراخ شدن پرده گوش اتفاق می افتد.به همین علت دانشمندان کم شنوایی رسانایی را به کم خونی مرتبط نمیدانند.

دانشمندان اشاره کردند که تحقیقات رابطه ای حتمی بین کم خونی و برخی از انواع کم شنوایی را نشان میدهد،که البته این ارتباط بصورت یک سویه نیست.بعلاوه محدودیت هایی در تحقیقات وجود داشت،برای مثال با اینکه محققان میتوانستند کم شنوایی را بصورت حداگانه در زن ومرد بررسی کنند اما نمیتوانستند تاثیر عواملی مثل دیابت،سیگار کشیدن وفشار خون را بصورت همزمان بررسی کنند.بررسی های بیشتری برای درنظر گرفتن این عوامل مورد نیاز است.

کم خونی میتواند به سادگی با مصرف آهن خوراکی برطرف شود بنابراین تحقیقات بعدی باید بر این موضوع اتکا کند که آیا این تامین آهن میتواند بر جلوگیری از کم شنوایی تاثیری داشته باشد یا خیر؟

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

ترجمه  itrans.ir

نظرات

۱۳۹۵/۱۰/۲۸پست مفیدی بود ممنون

در ادامه بخوانید...

میزان مورد نیاز آهن بدن را چگونه تامین کنیم

در

 

 (سیارک)  : آهن یکی از مهم‌ترین مواد معدنیمی باشد که در تولید گلبول های قرمز خون نقش بسزایی ایفا می کند. بدن انسان نیازمند پروتئین های حامل اکسیژن هموگلوبین و میوگلوبین می باشد. گوشت قرمز یکی از منابع اصلی تامین آهن بحساب می آید، اما عدم مصرف این ماده غذایی و جایگزینی آن با منابع گیاهی به معنای آن نمی باشد که با کم خونی مواجه می شوید.

برترین منابع گیاهی برای تامین آهن

کم خونی یا آنمی بدون تردید مساله ای نمی باشد که بتوان براحتی از آن گذشت . در همین راستا، سازمان بهداشت جهانی کمبود آهن را به عنوان اختلال تغذیه ای شماره یک جهان در نظر گرفته است. ممکن است تا 80 درصد از جمعیت جهان ، کمبود آهن داشته باشند، در شرایطی که 30 درصد امکان دارد به کم خونی ناشی از فقر آهن مبتلا باشند . بدن انسان مقداری آهن را برای جایگزینی آهن از دست رفته ذخیره مینماید. با این وجود، سطوح پایین آهن در بلند مدت  به کم خونی فقر آهن منجر می گردد که نشانه های این شرایط عبارتند از کمبود انرژی، تنگی نفس، سر درد، تحریک پذیری، سرگیجه، یا کاهش وزن (سیارک

میزان مورد نیاز به آهن

هیئت غذا و تغذیه موسسه پزشکی آمریکا مقادیر دریافت آهن زیر را توصیه مینماید:

نوزادان و کودکان

کوچک‌تر از 6 ماه: 0.27 میلی گرم در روز

7 ماه تا 1 سال: 11 میلی گرم در روز

1 تا 3 سال: 7 میلی گرم در روز

4 تا 8 سال: 10 میلی گرم در روز

مردان

9 تا 13 سال: 8 میلی گرم در روز

14 تا 18 سال: 11 میلی گرم در روز

19 سال یا بزرگ‌تر: 8 میلی گرم در روز  (سیارک

زنان

9 تا 13 سال: 8 میلی گرم در روز

14 تا 18 سال: 15 میلی گرم در روز

19 تا 50 سال: 18 میلی گرم

51 و بزرگ‌تر: 8 میلی گرم در روز

نکاتی برای جذب بیشتر آهن از مواد غذایی:

مواد غذایی سرشار از آهن را به همراه مواد غذایی حاوی ویتامین C مصرف نماییدتا در جذب بیشتر آهن کمک نماید.

چای و قهوه حاوی ترکیباتی به نام پلی فنول ها می باشند که با آهن پیوند تشکیل می دهند و جذب آن را برای بدن دشوار می کنند. با غذاهای حاوی آهم چای مصرف نکنیم.

 نیم ساعت پیش از مصرف مواد غذایی سرشار از آهن از مصرف مواد غذایی سرشار از کلسیم پرهیز نمایید.کلسیم نیز در جذب آهن اختلال ایجاد مینماید.

اسید موجود در مواد غذایی مقداری از آهن موجود در ظروف آهنی را جذب می کند. پخت مواد غذایی اسیدی، مانند سس گوجه فرنگی، در ظرف آهنی  محتوای آهن موجود ترکیب نهایی را تا 10 برابر افزایش می دهد. پخت مواد غذایی حاوی اسیدهای دیگر مانند سرکه، لیمو یا آب لیمو در یک ظرف آهنی باعث افزایش محتوای آهن ترکیب نهایی می شود.

منابع غیر حیوانی آهن

مصرف گوشت قرمز و جگر کارآمدترین روش برای دریافت آهن می باشد، اما برای گیاهخواران این امری غیر ممکن است، با این وجود، گیاهخواران آهن مورد نیاز خود را از منابع گیاهی باید تامین نمایند. در ادامه برخی از مواد غذایی گیاهی با بالاترین سطح آهن آورده شده است. (سیارک

توفو (نصف فنجان): 6.6 میلی گرم

اسپیرولینا (یک قاشق چایخوری): 5 میلی گرم

سویا پخته (نصف فنجان): 4.4 میلی گرم

دانه کدو تنبل (یک اونس یا 28 گرم): 4.2 میلی گرم

کینوآ (4 اونس یا 113 گرم): 4 میلی گرم

ملاس سیاه (یک قاشق غذاخوری): 4 میلی گرم

رب گوجه فرنگی (4 اونس یا 113 گرم): 3.9 میلی گرم

لوبیا سفید (نصف فنجان): 3.9 میلی گرم

برگه زردآلو (یک فنجان): 3.5 میلی گرم

اسفناج پخته (نصف فنجان): 3.2 میلی گرم

برگه هلو (6 نیمه): 3.1 میلی گرم

آب آلو (8 اونس): 3 میلی گرم

عدس (4 اونس یا 113 گرم): 3 میلی گرم

نخود (یک فنجان) 2.1 میلی گرم

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک

نظرات

در ادامه بخوانید...

علائم نشاندهنده سلامتی

در

چگونه میتوانید تشخیص دهید که شما نیازی به دکتر ندارید؟
ما همه علائم را از متخصصان پوست، پزشکان، دندانپزشکان، جراحان، روانشناسان، و متخصصان تغذیه پرسیده ایم. همه این علائم را نشانه سلامتی کامل میدانند. در اینجا 17علامت دقیق که نشانه سلامت شما میباشد آورده شده است.


 


اگر شما زن هستید و چرخه قاعدگی منظم دارید، چرخه قاعدگی بطور منظم (فواصل 27 تا 25روز) نشانه از باروری سالم میباشد. "جینت جوی" متخصص غدد تناسلی از نیویورک میگوید:

چرخه منظم تخمک گذاری طبیعی، تعادل سطح هورمون  در تخمدان را نشان میدهد. زنانی که عملکرد تخمک گذاری در آنها اتفاق نمی افتد یا غیر قابل پیشبینی است از نظر جسمی سالم نمیباشند. اگر شما هر روز صبح راحت از خواب بیدار شده و آماده برای جست و خیز و ورزش میباشید، فرد سالمی هستید. تنبلی اول صبح نشان دهنده بیماری و کمبود ویتامین میباشد. (سیارک) شما میتوانید با احساسات خود و دیگران سروکار داشته باشید. همه ما برای ارتباط، رشد، احترام، استقلال نیاز به دیگران داشته و قادر به تشخیص و بیان آن میباشیم و بدنبال آن هستیم که روابط بهتر و زندگی شادتری ایجاد کنیم.افراد سالم سعی میکنند دیگران را درک کرده و به نیاز های عاطفی آنها پاسخ مناسبی بدهند. آنها کنجکاو بوده و به احساسات دیگران توجه میکنند. هنگامی که عملکرد آنها موجب ضرری برای دیگران میشود سعی در جبران آن ضرر میباشند.


سردرد هایی که همه ما مبتلا میشویم خیلی نبوده و طولی نمیکشد که بهبود مییابد. سردرد ها در اثر استرس یا حملات عصبی بوجود آمده و طبیعی هستند. در یک فرد سالم سردردها زودگذر میباشند. گاهی اوقات میگرن یا سردردها غیر معمول نیستند، اگر داروها بمدت طولانی نتیجه ندهد یا علل پزشکی آن را مشخص نکند، شما ممکن است از روش های دیگری مثل بوتاکس، عمل جراحی، بسته به نوع سردرد استفاده کنید.


وقتی فردی مریض نباشد براحتی نفس میکشد. تنفس خوب نشانگر سلامتی است. هنگامی که یک فرد سالمی دچار سرما خوردگی میشود احساس گرفتگی در بینی، سر یا سینه دارد. در حدود یک هفته طول میکشد تا سرماخوردگی بهبود یابد. اگر بهبود پیدا نکرد ممکن است علت از یک نا هنجاری در بینی باشد که با یک عمل جراحی برطرف میشود. (سیارک)


گردش خون خوب: با وجود گردش خون خوب شما ممکن است گاهی در بازو یا پا احساس گرفتگی یا سوزش داشته باشید که سریعا برطرف میشود. علائم طولانی مدت نباید نادیده گرفته شود.


نفس های شما باید بدون بو باشد: نفس بی بو نشانه سلامتی کلی شما است. از آنجایی که بسیاری از عملکرد سیستم ایمنی از روده میگذرد به عنوان مثال اگر نفس شخصی بوی میوه داشته باشد نشانه دیابت، نفس بد بو نشانه ریفلاکس، بوی ماهی نشانه نارسایی کلیه، ترشی دهان نشانه آینه خواب (قطع شدن موقت نفس) میباشد.


اگر بعد از ظهر احساس ضعف نمیکنید: اگر فردی از صبح تا آخر وقت سطح انرژی خود را حفظ کند نشان دهنده عملکرد خوب آدرنالین بوده و سطح قند خون پایدار است. داشتن انرژی زیاد در بعد از ظهر نشانه سلامتی میباشد.


داشتن پوست سالم: از بسیاری جهات پوست بزرگترین ارگان بدن است. حالت پوست صورت و گردن نه تنها نشان دهنده ویژگی های ژتیکی و سلامت فرد میباشد بلکه منعکس کننده عوامل محیطی میباشد. رنگ پوست باید بخوبی رگها و تاحدودی صورتی باشد. (سیارک)


صورت شما اگر پر است: بافت پر و نرم صورت نشانه جوانی و سالم بودن است. در مقابل در صورت داشتن بیماری، کم آبی و کمبود تغذیه پوست شکل طبیعی خود را از دست داده و افتاده بنظر میرسد.


چشمهای شما براق است: جراحان پلاستیک صورت همیشه جزئیات دقیق صورت را درنظر میگیرند. برای صحبت کردن با بیماران، تماس با چشم و حرکت عضلات صورت زمان زیادی را اختصاص میدهند. چشم ها میتوانند چیزهای زیادی را درباره وضعیت سلامت عمومی و روانشناختی یک فرد نشان دهند. و همچنین نشان میدهند که آیا به خوبی استراحت کرده اید یا خسته هستید، پر انرژی و یا ناراحت و افسرده هستید. چشمها ممکن است سفید و روشن باشند یا قرمز و زرد که نشان دهنده بیماری جزئی یا جدی میباشد. انیمیشن سازان با استفاده از چهره فرد سلامت جسمی و روحی آنها را منعکس میکنند.


 درصد چربی شما طبیعی است: بنا به گفته متخصصان تغذیه درصد چربی بدن مهمترین نشانه سلامت بدن است. افزایش چربی بدن بدین معنی است که بافت بدن شما چربی را بیش از عضله جمع آوری میکند. چربی بدن بر سوخت و ساز بدن، تعادل قند خون، حرکت، شتاب و رفاه عاطفی اثر میگذارد. بطور خاص وقتی چربی بدن شما بالا است فعالیت بدنی شما کم شده و قادر نیستید مثل بقیه افراد حرکت کرده و یا از پله بالا روید.


 اختصاص زمان برای فعالیت بدنی: فعالیت بخشی از بدن شما محصوب میگردد. چربی اضافه را از بین میبرد، گردش خون را منظم میکند، کلسترل بد را کاهش و کلسترل خوب را افزایش میدهد، اکسیژن را به تمام قسمت های بدن میرساند، کمک میکند تا بهتر بخوابید و حتی باعث منظم شدن شما میگردد. قلب شما یک عضله است لازم نیست صبور باشید، فقط کافی است قوی باشید.


به چیزی که میخورید توجه میکنید: آیا به اندازه کافی سبزیجات، میوه جات، مغزهای جامد و لبنیات و غذاهای کلسیم دار مصرف میکنید؟  رژیم غذایی خوب سلامت افراد را تضمین میکند. بیشتر افراد از این غذاها به اندازه کافی مصرف نمیکنند. (سیارک)


استرس بیش از حد: این روزها اکثر افراد غذای خود را کاملا کنترل میکنند اما فراموش میکنند که خودشان را چک کرد و استرس را کاهش دهند و ناگهان متوجه میشوند که در بیمارستان هستند. افرادی که وقت زیادی را برای خود میگذارند سالمتر هستند.


داشتن لثه سالم: اگر لثه های شما ملتهب نبوده، براحتی خونریزی نمیکنند، بافت و رنگ طبیعی دارند نشانه سالم بودن بدن شما است.


 خوردن منظم غذا: خوردن مرتب غذا نشانگر این است که شما بشدت گرسنه نشده یا با بی میلی غذا نمیخورید. خورن منظم غذا نشانه سلامت دستگاه گوارش و در نتیجه کل بدن میباشد. (سیارک)

نظرات

در ادامه بخوانید...