آیا پوشک تاریخ انقضا دارد اگر پوشک را بیش از دو سال نگه دارید چه اتفاقی ممکن است رخ دهد

پوشک

آیا پوشک خراب می شود؟ آیا پوشک تاریخ انقضا دارد و برای تمدید آن چه باید کرد؟

جنس پوشک از چیست؟

پارچه پنبه ای، نوعی توپ جاذب، شاید عطر، رنگ (امیدوارم بی خطر). به نظر می رسد که کل این ساختار نمی تواند برای همیشه دوام بیاورد. اما دقیقا چه اتفاقی برای پوشک پس از تاریخ انقضا می افتد؟ و آیا  اصلا برای پوشک تاریخ انقضا  وجود دارد؟  

پاسخ می دهیم: نه! به این ترتیب، هیچ تاریخ انقضایی وجود ندارد که پس از آن یک محصول بهداشتی مضر و برای استفاده نامناسب شود. با این حال، کیفیت برخی از محصولات با گذشت زمان بدتر می شود. به همین دلیل است که اکثر تولید کنندگان توصیه می کنند که والدین از پوشک ظرف 2 سال از تاریخ تولید استفاده کنند. این امر در مورد محصولات معمولی و سازگار با محیط زیست صدق می کند.

چه اتفاقی ممکن است برای پوشک تاریخ مصرف گذشته بیفتد

اگر پوشک را بیش از دو سال نگه دارید، چندین اتفاق ممکن است رخ دهد:

کاهش جذب :

دانه های ژل پلیمری فوق جاذب که پوشک کودک شما را می پوشانند در از بین بردن رطوبت از پوست حساس بسیار موثر هستند. اما با گذشت زمان این مواد از بین می روند. این می تواند منجر به نشت و بثورات بیشتر پوشک شود. اگر این اتفاق افتاد، بهتر است آنها را دور بیندازید.
تغییر رنگ :

با گذشت زمان، پوشک های قدیمی رنگ زردی به خود می گیرند. مدل هایی با طرح های رنگی به تدریج محو می شوند. این بر توانایی آنها در جذب مایع تأثیر نمی گذارد، اما ممکن است استفاده از آنها ناخوشایند باشد.
نشانگر رطوبت ناکارآمد :

بسیاری از پوشک های مدرن دارای نوار نشانگر مفیدی هستند که نشان می دهد کودک شما چه زمانی ادرار کرده است. با گذشت زمان، بروموتیمول آبی، یک ماده شیمیایی که تغییر رنگ می دهد و وجود ادرار را نشان می دهد، شروع به تخریب می کند – به خصوص اگر محصول در شرایط گرم یا مرطوب نگهداری شده باشد.  
خاصیت ارتجاعی و چسبندگی کم :

بیشتر پوشک ها دارای نوارهای الاستیک هستند که به نگه داشتن محصول در اطراف پاها و کمر کمک می کند. پس از گذشت دو سال از تاریخ تولید، لایه چسب ممکن است دوام کمتری داشته باشد و در نتیجه نشتی ایجاد کند. علاوه بر این، نوار چسب جلوی پوشک که زبانه ها را در جای خود نگه می دارد، کیفیت خود را از دست می دهد.

نحوه نگهداری پوشک برای افزایش ماندگاری آنها

تاریخ انقضای پوشک چقدر است؟
بهترین راه برای نگهداری پوشک توسط سازنده توصیه می شود. محصولات بهداشتی معمولاً در جعبه های پلاستیکی و مقوایی دربسته بسته بندی می شوند که قرار گرفتن در معرض رطوبت و نور را محدود می کنند. تقریباً همان شرایط باید در خانه تکرار شود:

- پوشک ها را در بسته بندی مات نگه دارید که نور طبیعی و مصنوعی را دور نگه می دارد.
- محصولات خریداری شده را برای استفاده بعدی باز نکنید، بلکه آنها را تا لحظه استفاده در بسته بندی اصلی خود بگذارید.  
- اگر پوشک ها باز هستند، یا آنها را در کیسه های زیپ دار بزرگ قرار دهید، تا حد امکان هوا را خارج کنید، یا آنها را با پوشش خلاء وکیوم کنید.
- از نگهداری این محصولات در گرمای شدید خودداری کنید. هر برند محدودیت های دمایی متفاوتی را توصیه می کند، بنابراین به وب سایت شرکت مراجعه کنید یا توصیه های بسته را بررسی کنید تا آن را درست انجام دهید. 
- اتاق زیر شیروانی و گاراژ مکان های کاملاً نامناسبی برای نگهداری چنین محصولاتی هستند؛ کمد، کشوهای زیر تخت یا انباری با دمای اتاق برای این کار بهتر است.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید