زمان پخش فصل هفتم بازی تاج و تخت

در

 (سیارک)  : پس از ماه‌ها انتظار، دوست‌داران مجموعه تلویزیونی "بازی تاج و تخت" بالاخره مطلع شدند که پخش فصل هفتم این مجموعه محبوب از ماه ژوئیه آغاز خواهد شد.شبکه تلویزیونی اچ.بی.او، تهیه‌کننده مجموعه بازی تاج و تخت، در یک رویداد مطبوعاتی که به صورت زنده در صفحه فیسبوک این شرکت هم‌رسانی گردید، اعلام نمود که اولین قسمت فصل جدید روز ۱۶ ژوئیه پخش می شود.


در این ویدئو  تاریخ آغاز مجموعه جدید با آب شدن تدریجی یک قالب یخ بزرگ ، نمایان گردید.
 هنوز هیچ تیزر تبلیغاتی‌ای که تصاویری از فصل هفتمرا نشان بدهد ، منتشرنگردیده. اما، پوستر رسمی که تصویر یخ و آتش در آن دیده می شود احتمالا حاکی از نبرد دنریس تارگرین با ارتش یخ می باشد.

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک

نظرات

۱۴۰۳/۲/۳۰خاک بر سر هر کسی که این سایت رو طراحی کرده و رو این مقاله کار کرده! مزخرفترین سایت و مطلبی بود که خوندم نصف مطالب اشتباه بودن

در ادامه بخوانید...

بازی تاج و تخت از 23 فروردین 98 | تریلر جدید

در

تیزر جدید فصل پایانی سریال بازی تاج و تخت منتشر شد، فصل هشت آخرین فصل این مجموعه تلویزیونی HBO خواهد بود. فصل 8 سریال بازی تاج و تخت از 23 فروردین 98 منتشر خواهد شد.

در این تریلر جان اسنو، سانسا و آریا با مجسمه هایی از خود در قلعه وینترفل مواجه می شوند که آینده آن ها را پیشبینی کرده است. در خانواده آنها رسم است مجسمه بعد از مرگ هرشخصی در این سرداب قرار داده شود.

 

 

فصل آخر Game of Thrones شامل 6 اپیزود یکی کمتر از فصل قبلی است. بازی تاج و تخت از سال 2011 به نمایش در آمده و تاکنون 38 جایزه امی را برده است.

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

پیش بینی پایان بازی تاج و تخت

در

در فصل اول سریال بازی تاج و تخت سرسی لنستر به ند استارک هشدار می دهد.

در بازی تاج و تخت یا پیروز میشوی یا میمیری

 

هشدار لو رفتن داستان فصل 8 در ادامه مقاله

 

حالا که شاه شب کشته شده، سرسی شانس زیادی برای حفظ تخت و تاج دارد، از سوی دیگر دنریس تارگرین و جان اسنو که عاشق هم شدند و از یک نبرد سنگین پیروز بیرون امدند انگیزه زیادی برای شکست سرسی دارند.

 

در بازی تاج و تخت چه کسی پیروز خواهد شد؟

ما انواع پایان های مختلف سریال بازی تاج و تخت را در زیر بررسی می کنیم. اگر شخصیت جدیدی در قسمت های آینده اضافه نشود یکی از پایان های زیر محتمل خواهد بود

 

 

Jon Snow/Aegon Targaryen

 

جان اسنو / ایگون تارگرین

تصور پایان بازی تاج و تخت با پیروزی جان اسنو زیاد سخت نیست. جان تاکید دارد رازی را مخفی نگه دارد که به کم کم به گوش همگان خواهد رسید. جان تابحال شکست نخورده است. خون تارگرین در رگ های اوست و پادشاه بر حق هفت اقلیم است.

در تئوری یا روی کاغذ جان می تواند پیروز جنگ نهایی باشد، پادشاه شود و به عشق جدید خود برسد ولی آیا دنریس حاضر است قدرت را با جان تقسیم کند؟ آیا سازندگان به پایان به این سادگی رضایت خواهند داد؟ پاسخ با شما ولی به نظر این پایان داستان نیست

 

 

دنریس تارگرین

از ابتدای داستان، همیشه حرف فرمان روایی دنریس بر هفت اقلیم بوده است. آیا او قرار است حکومتی مردی و دموکراتیک ایجاد کند؟ دنریس حاضر به حمله مستقیم به سرسی نشد تا از کشته شدن افراد بیگناه جلوگیری کند. با کشته شدن اژدهای دیگر ادامه جنگ برای مادر اژدها کمی سخت شده، آیا او میتواند از عشق خود به جان بگذرد و با کشتن سرسی پیروز این میدان شود؟

اگر دنریس قدرت را در دست بگیرد عاقبت جان اسنو چی میشود؟ او به شمال برخواهد گشت؟ یا فرمانروایی شمال را هم از دست خواهد داد؟

 

 

سرسی لنیستر

سرسی هفته ساکتی را گذراند، به نظر عموم هرکسی ممکن است برنده این نبرد باشد غیر از سرسی! سرسی به دنبال انتقام از تیریون و جیمی است. او با کشتن میساندی منفور ترین شخصیت داستان است. داستان به هر شکلی پیش برود احتمالا پایان خوشی برای سرسی نخواهد داشت.

 

 

سانسا استارک

سانسا درس های زیادی از لیتل فینگر گرفته است، او دیگر یک پرنده کوچولو نیست، او افکاری در سر دارد. برای نجات شمال سانسا باید دنریس را از سر راه کنار بزند ولی جان با او مخالف است. او حتی اگر موفق به گرفتن تاج نشود هرگز نخواهد گذاشت شمال زانو بزند.

 

 

 

برن استارک

باتوجه به ناتوانی برن شاید امکان پادشاهی برای او دور از ذهن باشد ولی برن یک وارگ است او میتواند در بدن حیوانات دیگر نفوذ کرده و حتی به گذشته سفر کند. حالا برن کلاغ سه چشم است، این قابلیت او محدودیت های فیزیکی را درنوردیده و او دیگر یک فلج ساده نیست. او توانایی کسب تاج پادشاهی را دارد حتی اگر خودش تمایلی نداشته باشد.

 

 

 

یرون گریجوی

یرون که ناگهان در فصل هفت ظاهر شد اکنون قدرت ناوگان آهنین را در دست دارد و یک اژدها را به آسانی کشته است. اگر او پادشاه شود پایان جالب و غافلگیر کننده ای خواهد بود!

 

 

 

تیریون لنیستر

تیریون خیلی دور از قدرت به نظر می رسد ولی او به صورت مخفیانه یک رگ تارگرین دارد. البته اشاره های زیادی به این موضوع نشده است. در کتاب به این موضوع پرداخته شده که شاه دیوانه با مادر تیریون رابطه داشته و احتمالا پدر تیریون است.

 

تارگرین باشد یا نباشد، او درحال حاضر دست راست ملکه و پدر خود را کشته است. او تجربه اداره پادشاهی را دارد. نامحتمل است که با این اندازه بتواند در حضور دنریس حکومت کند ولی هیچ چیز بعید نیست!

 

 

فرزند سرسی

کودکی ممکن است پیروز تاج و تخت باشد، تلخ ترین پایان ممکن برای این سریال کشته شدن تمام شخصیت های اصلی است و در یک تئوری بسیار محتمل کشته شدن سرسی توسط آریا ممکن است فرزند سرسی بتواند قدرت را در دست گیرد.

 

 

 

کودک معجزه آسای تارگرین

در دو اپیزود آخر فصل هفت اشاره های زیادی به کودک اصرار آمیزی که جان باید شمیرش را به او بدهد شده است. با اینکه دنریس توانایی بچه دار شدن را ندارد و اگر عشق بین دنریس و جان ادامه پیدا کند شاید این فرزند پایان داستان باشد و او پادشاه آینده باشد.

 

هیچ کس فکر نمی کرد شاه شب به این راحتی و به دست آریا کشته شود، آریا ثابت کرد قدرت زیادی دارد و احتمالا سرسی را نیز به قتل برساند و این پایان کار او خواهد بود. بازی تاج و تخت شخصیت های زیادی دارد در اپیزودهای باقی مانده تکلیف تک تک شخصیت ها روشن خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

بازی تاج و تخت: 0 تا 100

در

تاریخ نوشته شده است. جوهرش خشک شده

-کلاغ سه چشم

 

تاریخ وستروس طبق گفته استادان (Maesters) به 12 هزار سال قبل برمیگردد.

 

 

 

Maesters کیست؟

استادان، دانش آموختگان هفت پادشاهی(Seven Kingdoms) هستند. Maesters شوالیه های ذهن هستند. آنها توانایی های درمانگری و اطلاعات زیادی درباره دنیای شناخته شده دارند.

تقریبا هر خانواده ای در وستروس یک Maester دارد که به رئیس مشاوره می دهد و به کودکان آموزش های لازم را می دهد. درصورتی بیماری نیز توسط این شخص درمان می شوند.

 

 

Aemon

آیمون یکی از استادان در قلعه سیاه (Castle Black) است. Aemon یکی از لرد فرمانده (Lord Commander) و مشاوران نگهبان شب (Night's Watch) است.

 

 

دنیای شناخته شده

سرزمین های شناخته شده که به نام "the world" یا جهان معرفی می شود شامل مناطق وستروس Westeros، اسوس Essos و سوتوریوس Sothoryos است. در این دنیا مجمع الجزایر و جزایر کوچک مانند Stepstones، جزایر تابستانی و lb نیز وجود دارند.

 

مسیر اشتباهی میری... وستروس غرب است.

- تیریون لنیستر به جوره مورمون

 

وستروس Westeros

وستروس به منطقه غربی جهان (دنیای شناخته شده) گفته می شود. این منطقه توسط دریای باریک از اسوس جدا شده است. بیشتر داستان های بازی تاج و تخت در وستروس می گذرد.

 

 

مقدمه سیارک

قبل از شروع داستان بازی تاج و تخت توجه داشته باشید که داستان کتاب با سریال متفاوت است، کتاب توسط George R.R. Martin جورج ار ار مارتین به نام ترانه یخ و آتش نوشته شده است. داستان کتاب هنوز ادامه دارد ولی داستان سریال احتمالا در فصل 8 تمام شود. نکته دوم اینکه ناگفته های زیادی در سریال وجود دارد، محتمل است مانند سریال های دیگر اسپین-آفی بر بازی تاج و تخت ساخته شود تا به این پرسش ها پاسخ دهد.

نکته خیلی مهم مانند تمامی فیلم های سینمایی که برپایه رمان ساخته می شوند دقت کنید که کتاب هرچقدر هم زیبا نوشته شده باشد در محدوده تخیل خواننده پر و بال میگیرد ولی دست کارگردان در استفاده از جلوه های ویژه باز است. فیلم باید کشش کافی برای بیننده را داشته باشد پس کارگردان باتوجه به شرایط داستان را پیش می برد. نکته مهم دیگر اینکه روند ساخت فیلم و سریال به صورت خطی نیست و مثلا در یک لوکیشن تمامی صحنه های مربوط به یک فصل گرفته می شود و در ویرایش نهایی داستان شکل می گیرد. معمولا کارگردان از تمامی صحنه های گرفته شده هم استفاده نمی کند. اگر در تیزرها صحنه ای را میبینید که بعدا در سریال وجود ندارد به این دلیل است.

اگر قبلا کتاب را خواندید نباید انتظار داشته باشید داستان سریال مانند کتاب پیش برود، بازی تاج و تخت همانطور که اسمش شبیه کتاب نیست آخرشم هم مانند کتاب نیست، کاملا واضح است که کارگردان برای ایجاد کشش در همه بینندگان مجبور به ایجاد تغییرات زیادی در داستان شده است. 

سریال بازی تاج و تخت و کتاب ترانه یخ و آتش دارای شخصیت های بسیار زیادی است که حتی به خاطر سپردن اسامی آنها کار بس دشواری است. داستان زندگی هر فرد پیچیدگی های زیادی دارد، هر شخص پیشینه ای دارد و در از جایی به داستان اضافه می شود. یکی دیگر از نکاتی که شاید بیننده سریال را دچار اشتباه یا سردرگمی کند این است که حضور هر کاراکتر دلیلی دارد. یا این کاراکتر تاثیری در روند داستان دارد. سریال به اندازه کتاب به جزئیات نپرداخته است و بعضی شخصیت ها در داستان گم می شوند. حتی وضعیت زنده ماندن یا مردن آن ها نیز مشخص نمی شود.

در ادامه تاریخ از گذشته به زمان حال نقل شده است. هرجایی که نیاز به توضیح درباره شخصیت خاصی بوده اورده شده است، بدلیل طولانی شدن مقاله توضیحات بیشتر درباره شخصیت های داستان در صفحات جداگانه مربوط به هر شخصیت آورده شده است.

 

 

تاریخ نوشته شده

اولین دست نوشته های موجود مربوط به 6000 سال پیش است. وقتی Andals از دریای باریک عبور کرده و وارد وستروس شدند. First Men یا انسان های اولیه ساکنان آن زمان وستروس بودند، آنها روشی برای نوشتن تاریخ نداشتند.

سیستم تاریخ در داستان برمبنای تاریخ فتح تارگرین است. این تاریخ به صورت BC یا Before Conquest یا قبل از فتح و AC یا After Conquest یا بعد از فتح تقسیم شده است.

 

 

عصر طلوع یا The Dawn Age

ماقبل تاریخ: وستروس محل زندگی غیر انسان هایی از نژادهای مختلف بود. کودکان جنگل Children of the Forest، غول ها Giants و wood-dancers ها.

 

 

کودکان جنگل

کودکان جنگل یا Children of the Forest یکی از ساکنان قدیمی وستروس بودند. کودکان جنگل انسان نبودند، کودکان جنگل در 12 هزار سال پیش حتی قبل از ورود انسان های اولیه ساکن وستروس بودند.

 

 

غول ها

غول ها یکی دیگر از ساکنان غیر انسان هفت پادشاهی در جنوب دیوار هستند. البته تعدادی از غول ها در شمال و پشت دیوار نیز وجود دارند که با وحشی ها زندگی می کنند. (دیوار و قبیله وحشی ها در ادامه شرح داده خواهد شد.)

 

12 هزار سال قبل از تهاجم - 12000 BC

اولین نژاد انسان، انسان های اولیه از اسوس وارد وستروس شدند. با ورود انسان های اولیه جنگی میان آنها با کودکان جنگل شکل گرفت. کودکان جنگل قدرت جادویی داشتند ولی قدرت کافی دربرابر انسان های اولیه را نداشتند. انسان های اولیه مجهز به سلاح های برنزی بودند. 

در این جنگ ها کودکان جنگل از جادوی چکش آبی استفاده کردند و Dorne را تخریب کرد و جزیره Stepstones شکل گرفت. کودکان جنگل قصد داشتن وستروس را به دو قسمت تقسیم کنند تا انسان های اولیه نتوانند به سرزمین ها برسند. یکبار دیگر از جادوی چکش آبی استفاده کردند ولی موفق به این کار نشدند و the Neck شناور شد.

 

10 هزار سال قبل از تهاجم - 10000 BC امضای پیمان

بعد از سال ها جنگ و درگیری، کودکان جنگل نتوانستند پیروز شوند و انسان های اولیه تلفات زیادی دادند. هر دو طرف جنگ پیمانی در جزیره چهره ها بستند. طبق این پیمان کنترل زیادی از زمین ها به دست انسان های اولیه افتاد. کودکان جنگل نیز کنترل بخش های جنگل را در اختیار گرفتند. این شروع عصر قهرمانان بود

برخی از انسان های اولیه در جزایر آهنین ساکن شدند، این افراد مشغول تجارت دریایی شدند و به نام زاده آهن Ironborn شناخته می شوند. برخی دیگر در The Neck یا گردن ساکن شدند. 

در زمان نامشخصی وقتی کودکان جنگل دربرابر انسان های اولیه شکست خوردند، کودکان جنگل به صورت مخفیانه اقدام به ساخت اولین وایت واکر کردند. آنها می دانستند نمی توانند انسان ها را به سمت خود بکشانند پس با این روش از انسان ها بر علیه خودشان استفاده کردند.

کودکان اولین وایت واکر را از یک اسیر ساختند. این وایت واکر قدرت زنده کردن مردگان را داشت. البته کودکان جنگل هیچ وقت از وایت-واکر ها بر علیه انسان های اولیه  استفاده نکردند. آنها به پیمانی که بسته بودند متعهد شده بودند.

 

 

عصر قهرمانان

8 هزار سال قبل از تهاجم - 8000 BC شب طولانی The Long Night

در زمستانی که شب های آن چندین سال به طول می کشید، در تاریکی مطلق، وایت واکر ها به وستروس مسلط شدند. در جنگ بین انسان های اولیه که با کودکان جنگل متحد شده بودند بر علیه وایت-واکر ها، انها را شکست داده و به شمال فراری دادند. 

در همین زمان در شرق قهرمانی با نام آزور آهای Azor Ahai ظهور کرد. او شمشیری به نام آورنده نور یا Lightbringer داشت. البته در وستروس کسی به او اهمیت نمی داد.  

بعد از عقب نشینی وایت واکر ها به شمال رهبری به نام برندون استارک دیواری در شمال کشید تا از بازگشت وایت واکر ها جلوگیری کند.

برندون استارک در پشت دیور قلعه ای به نام وینترفل ساخت و خانه استارک شد. به گفته ای او اولین شاه شمال است. کودکان جنگل بعد از دادن تلفات زیاد در جنگ ناپدید شدند.

 

 

برندون استارک

برندون استارک یا برن سازنده یا برندون سازنده یکی از انسان های اولیه در عصر قهرمانان است. او سازنده خاندان استارک، اولین شاه شمال و اولین لرد وینترفل است. 

 

شبح یا Nightfort اولین قلعه ساخته شده روی دیوار بود، Nightfort مقر فرماندهی نگهبان شب برای نزدیک به 6000 سال بود. 18 قلعه دیگر بعد روی دیوار ساخته شد.

 

برخی از انسان های اولیه از بدشانسی در شمال گیر کرده بودند و با جنوب دیوار ارتباطی نداشتند این افراد برای خود زندگی تشکیل داده و نام Free Folk را برگزیدند.به این افراد در مابقی دنیا وحشی ها گفته می شود. آنها به خدایان باستان ایمان دارند.

 

در زمانی در این قرن یکی از شاهان جنوب از دیوار بازدید می کند. او غذای قلعه شبح را مسخره می کند. آشپز قلعه پسر شاه را می کشد و از گوشت او پای تهیه می کند و خورد پادشاه می دهد. در افسانه آمده است که آشپز مورد نفرین خدایان واقع می شود. او تبدیل به موش غول آسایی می شود و فرزند خود را می خورد. از او به عنوان موش آشپز یاد می شود. نسل های بعدی از این داستان به عنوان تنبیه خدایان یاد می کنند که هیچ گناهی بدون عداب نخواهد ماند.

 

بین 6 تا 8 هزار سال قبل از تهاجم - 6000 تا 80000 BC

انسان های اولیه که در جنوب دیوار بودند برای خود خاندان هایی تشکیل دادند، این خاندان ها بعدا هفت پادشاهی را تشکیل دادند.

  • برن سازنده در شمال حکم رانی میکرد.
  • گارت باغبان Highgarden را ساخت.
  • لن ملقب به لن باهوش از خاندان کسترلی کلاهبرداری کرد. لن باهوش بعدا خاندان لنستر را تاسیس کرد.
  • Grey King جزایر آهنین را متحد کرد، طبق افسانه ها ناگا اژدهای دریا را کشت. 

 

Highgarden

قلعه خاندان House Tyrell بود. 

 

 

شهر قدیمی یا Oldtown

شهر قدیمی اولین و بزرگترین شهر وستروس است که توسط خاندان Hightower فرمانروایی می شد. استادان Maesters در این شهر به آموزش می دیدند و سپس به گوشه و کنار وستروس فرستاده می شدند. Citadel مرکز فرماندهی استادان Maesters در شهر قدیمی است. 

آهن زادگان اولین گسترش تاریخی خود را در زمان خاندان Hoare داشتند. آنها زمین های زیادی را در اختیار داشتند.

 

 

حمله آندال

6 هزار سال قبل از تهاجم - 6000 BC

نژادی از اسوس به نام آندال از دریای باریک عبور کرده و به وستروس و Neck رسیدند. آندال آخرین کودکان جنگل را کشتند ولی تعداد محدودی از آنها فرار کردند. آندال ها اولین سیستم نوشتن در وستروس را پایه گذاری کردند. تاریخ مکتوب از این زمان وجود دارد.

 

 

 

ظهور و سقوط والریا

8 هزار سال قبل از تهاجم - 8000 BC

در شرق قاره اسوس امپراطوری Ghiscari یکی از قدیمی ترین امپراطوری های شناخته شده ولی نه قدیمی ترین تمدن های دنیا وجود داشت. 

 

6 هزار سال قبل از تهاجم - 6000 BC

در بخش غربی ساحل Slaver چوپانان اژدها هایی را در آتشفشان ها پیدا می کنند. والرین ها با استفاده از اژدها می توانند قدرت و نفوذ خود را افزایش دهند.

 

 

وستروس: عصر صد پادشاهی

6 هزار تا 700 قبل از تهاجم - 6000 - 700 BC

بعد از تاخ و تاز آندال ها، صدها پادشاه در اطراف وستروس ظهور کردند. برخی از این پادشاهان قدرتمند استارک ها و لنیسترها بودند.

 

 

 

تهاجم تارگرین

2 سال قبل از تهاجم تا 1 سال بعد از تهاجم - 2 BC 1 AC

بدون تمایل به مداخله در Free Cities، آئگون فاتح پادشاه خاندان تارگرین با تعداد محدودی سرباز و 3 اژدهایی که داشت به وستروس حمله کرد. 

آئگون اول 2 فرزند داشت، پسر بزرگ آینیس از خواهر زنش آیئیس و دختر جوانترش مایگور از وانیسا

 

 

سلطنت شاه دیوانه

259 سال بعد از تهاجم - 259 AC

بعد از به سلطنت رسیدن ایریس تارگرین او صاحب یه فرزند به نام راجر تارگرین می شود. 

 

 

ایریس تارگرین - شاه دیوانه

شاه دیوانه آخرین پادشاه خاندان تارگرین بود. دو فرزند نجات یافته او دنریس و ویسریس از دریای باریک گذشتند و به Free City و اسوس رسیدند. ایریس تارگرین یا شاه دیوانه به دست جیمی لنیستر کشته شد. جیمی به پادشاه خیانت کرد و از پشت به او شمشیر زد.

 

همه را بسوزانید.

-شاه دیوانه

 

 

راجر تارگرین

فرزند ارشد شاه دیوانه و برادر بزرگ دنریس که به صورت مخفیانه پدر جان اسنو است. 

 

262 سال بعد از تهاجم - 262 AC

تایوین لنیستر تز همسر خود جوانا لنیستر صاحب یک دوقولو به نام های سرسی و جیمی شد.

 

 

 

سرسی لنیستر

خواهر دوقولو جیمی که سه فرزند دارد. آرزوی پادشاهی هر سه فرزند او بر باد می رود. او همسر رابرت است و نقشه قتل پادشاه را در سر دارد.

 

 

جیمی لنیستر

او پدر هر سه فرزند سرسی است، جیمی تا اواسط داستان فرمانبردار سرسی است و بخاطر عشق او هرکاری می کند.

 

هرکسی از ما نیست دشمن است.

-سرسی به جیمی

 

266 سال بعد از تهاجم - 266 AC

همسر تایوین لنیستر، جوانا در هنگام تولد سومین فرزند آنها تیریون از دنیا رفت. تیریون لنیستر کوتوله است.

 

تیریون لنیستر

فرزند سوم تایوین و برادر کوچک سرسی و جیمی، سلاح او فکر اوست.

 

از چشم پدر، همه کوتوله ها حرامزاده هستند.

- تیریون به جان اسنو

 

 

قیام رابرت - Robert's Rebellion

سال 280 تا 281 بعد از تهاجم - 280-281 AC

در پاسخ به اعدام ریکارد و برندون استارک، پادشاه جدید وینترفل ند استارک پرچم شما را بلند می کند. رابرت براتیون لرد استورم اند به قیام می پیوندد. پرنس راجر با ارتش سلطنتی به مقابله با قیام بر می خیزد و در مبارزه تن به تن در برابر رابرت شرکت می خورد.

بعد از کشته شدن راجر، لردها هنوز تصمیمی برای پیوستن به شاه دیوانه ندارند، از یک سو ارتش تیوین به سرزمین پادشاهی می رسد، آریس توسط جیمی لنیستر کشته می شود.

رابرت براتیون با داشتن پیوند خونی با خاندان تارگرین پادشاه هفت اقلیم می شود. با کشته شدن لیانا رابرت با سرسی لنستر ازدواج می کند.

 

رابرت براتیون

رابرت براتیون به کمک ند استارک راجر تارگرین را شکست می دهد و پادشاه هفت اقلیم می شود. این جنگ به قیام رابرت معروف است.

 

سال 281 بعد از تهاجم - 281 AC

تیون گریجوی، راب استارک و جان اسنو متولد می شوند.

 

 

جان اسنو

حرامزاده ند استارک است، هنوز کسی نمی داند که او فرزند لیانا و راجر است.

 

 

سلطنت شاه رابرت

سال 282 بعد از تهاجم

کاتلین راب استارک را بدنیا می آورد. در جریان اتفاقات فصل یک سریال راب 16 ساله است. در همین زمان ملکه سرسی، جفری براتیون را به دنیا می آورد. پدر واقعی جفری رابرت نیست. البته در این زمان کسی از این موضوع اطلاع ندارد که پدر جفری جیمی برادر سرسی است.

وقتی ند استارک به شمال برمیگردد، راب را برای اولین بار می بینید، ند پسری را به همراه خود به خانه می برد که مدعی است او پسر حرام زاده خودش است. ند درباره مادر پسر توضیحی نمی دهد و نام او را جان می گذارد. در آن زمان بجای استفاده از پسوند حرام زاده به او لقب اسنو می دهد و نام این پسر جان اسنو می شود. در حقیقت جان اسنو پسر راجر(برادر بزرگ دنریس) و لیانا (خواهر ند استارک) است.

تفاوت های زیادی درباره سن شخصیت ها در کتاب و سریال وجود دارد. برای مثال وقتی جفری در کتاب 12 ساله است در سریال 16 ساله نشان داده می شود.

 

سال 283 بعد از تهاجم

مریسلا براتیون متولد می شود.

 

سال 285 بعد از تهاجم

سانسا استارک متولد می شود.

 

سال 287 بعد از تهاجم

آریا استارک متولد می شود.

تومن براتیون متولد می شود.

 

 

آریا استارک

دختر کوچک ند و کاتلین استارک است. او از کودکی مبارز بوده و به دنبال تاج و تخت نیست. 

 

سال 288 بعد از تهاجم

برن استارک به دنیا می آید.

 

برن استارک

براندون استارک که در 10 سالگی شاهد صحنه ای از خیانت سرسی به رابرت بود به دست جیمی از بالای برج به پایین پرتاب شد و برای همیشه فلج شد. برن به محدودیت فیزیکی غلبه کرد و حالا توانایی کنترل حیوانات را دارد. او با قدرت ذهن می تواند به گذشته سفر کند و حتی برخلاف تاریخ نوشته شده تاریخ را تغییر دهد!

 

سال 292 بعد از تهاجم

ریکن استارک به دنیا می آید.

 

 

ریکن استارک

ریکن جوانترین فرزند و سومین پسر ند و کاتلین استارک است. رمزی از ریکن به عنوان طعمه استفاده می کند و او به قتل میرسد.

 

سال 297 بعد از تهاجم

مدرس الیریو موتاسیس از پنتوس به ویسریس و دنریس تارگرین پناه می دهد و به آنها کمک می کند بعدا ادعای تخت و پادشاهی کنند.

 

 

داستان سریال بازی تاج و تخت در سال های 298 تا 305 بعد از تهاجم می گذرد. در سریال فلاش بک هایی به سال های گذشته و خیلی گذشته نیز زده شده است.

 

خطر لو رفتن داستان در ادامه وجود دارد. اگر قصد دیدن سریال را دارید پیشنهاد می کنم ادامه را مطالعه نکنید. 

 

 

بازی تاج و تخت

فصل اول - سال 298 بعد از تهاجم

رویدادهای فصل یک بازی تاج و تخت 17 سال بعد از قیام رابرت میگذرد. جان آرین مسوم شده و میمیرد. ند استارک دست پادشاه می شود. ند متوجه می شود هیچکدام از سه فرزند سرسی برای رابرت نیستند و همه حرام زاده هستند که حاصل رابطه سرسی با برادرش جیمی است. شاه رابرت در یک شکار گراز کشته می شود. این برنامه توسط سرسی چیده شده است. جفری براتیون پسر بزرگ سرسی تاج گذاری می کند و پادشاه می شود.

ند استارک تلاش می کند که کودتایی بر علیه حکومت انجام دهد و برادر رابرت، استانیس را به پادشاهی برساند ولی توسط لرد بیلیش (لیتل فینگر) و جانوس سلینت به او خیانت می شود. لنیستر ها قصد دارن ند استارک را به نگهبانان شب تبعید کنند ولی جفری دیوانه دستور گردن زدن ند را می دهد.

هفت اقلیم وارد جنگ می شود. این جنگ بین پنچ پادشاه است. راب استارک ادعای پادشاهی شمال را دارد. راب به دنبال قاتل پدرش است. 

دنریس که در پنتوس با کال دروگو ازداج کرده است، ویسریس تارگرین که خیال پادشاهی هفت اقلیم را دارد توسط کال دروگو اعدام می شود. دنریس در مراسم تدفین کال دروگو با خون و آتش موفق به به دنیا آوردن سه اژدها می شود.

شایعه دیده شدن وایت واکرها بین نگهبانان شب پیچیده است. 

 

فصل دوم - سال 299 بعد از تهاجم

در جلسه استادان میسترها، خطر زمستان طولانی بعد از تابستان ده ساله را بررسی می کنند. جنگ پنج پادشاه شروع شده و پادشاه راب استارک به قصد کشتن لنیسترها عازم غرب شده است. 

در زمان کشته شدن رینلی براتیون دقیقا 18 سال از قیام رابرت و یک سال از شروع سریال گذشته است.

دنریس به Qarth رسیده است. کنترل اژدهای جوان را برعهده گرفته و مادر اژدها شده است.

 

 

رمزی بولتون

رمزی حرامزاده رز بولتون است. او به پادشاه شمال وفادار است و وینترفل را از تیون گریجوی پس میگیرد. 

 

فصل سوم - سال 300 بعد از تهاجم

دنریس به ساحل سلیور رسیده و ادعای پادشاهی هفت اقلیم را دارد. او به دنبال سربازان جدید است. نگهبانان شب با وایت واکرها بعد از 8 هزار سال برخورد می کنند. 

 

فصل چهارم - سال 301 بعد از تهاجم

شاه جفری براتیون در مراسم عروسی خودش مسموم و کشته می شود. تریون لنیستر به جرم مسموم کردن جفری دستگیر شده است. سانسا بالاخره از دست پیتر بیلیش فرار کرد.

خاندان گریجوی و جزایر آهنین کنترل لنیستر ها را قبول نمی کنند. لیزا آرین با لرد بیلیش ازدواج کرد و توسط او کشته شد. لیتل فینگر نماینده پسر لیزا و پادشاه شد. مشخص شد جنگ بین پنج پادشاه زیر سر لیتل فینگر است. کلک زدن به استارک ها و درگیر کردن آنها با لنیستر ها و حتی مسموم کردن جفری توسط اولنا از نقشه های لیتل فینگر بود. 

ساندور کلیگان در نبرد با برین به شدت مجروح شده است، آریا او را رها می کند تا بمیرد. با سکه ای که از Jaqen گرفته است از Free City و دریای باریک عبور می کند.

تریون لنیستر پدرش تویین لنیستر را با تیر کمان می کشد. تریون و واریس به شهر Free فرار می کنند. سرسی قدرت خاندان لنیستر را بر عهده می گیرد.

در پشت دیوار، بران استارک و هم پیمانانش وارد غار کلاغ سه چشم می شوند. 

 

فصل پنج - سال 302 بعد از تهاجم

شاه تومن با مارگری تریل ازدواج می کند. اسپارو به سرزمین پادشاهی آمده است. او عقاید افراطی مذهبی دارد و مردم را همراه خود می کند.

پیتر بیلیش برنامه ازدواج سانسا استارک را با رمزی بولتون را برای محافظت از شمال فراهم می کند. آریا استارک به Free City آمده و درحال آموزش نبرد توسط مرد بدون چهره است. او توانایی تغییر چهره را فرا گرفته است.

در قلعه سیاه شورشی برپا می شود و جان اسنو توسط رهبر شورشیان کشته می شود.

 

فصل شش - سال 303 بعد از تهاجم

جان اسنو از مرگ احیا می شود. فرمانده شورشیان قلعه سیاه اعدام می شود. سانسا خود را به قلعه سیاه رسانده است. آنها در شمال بر علیه بولتون قیام می کنند. 

آیرون گریجوی به جزایر آهنین برگشته و برادر خود بالون را می کشد.

آریا استارک به تمرینات خود زیر نظر مرد بدون چهره ادامه می دهد. او اهدافی دارد که یک به یک آن ها را می کشد.

در نبردی که در غار کلاغ سه چشم رخ می دهد، آخرین کودکان جنگل کشته می شود. برن استارک با کمک میرا رد به دیوار می رسد. بنجن که برای سالیان زیاد در پشت دیوار گم شده بود پیدا می شود. برن در ارتباطی که با درخت دارد از رازی شوکه کننده خبر می دهد: جان اسنو حرامزاده ند استارک نیست.  او پس لیانا و راجر تارگرین است. هر دو در قیام رابرت کشته شده اند.

دنریس تاگرین توسط دوتراکی ها اسیر شده است. او مجبور به آتش زدن کل چادر ها می شود و خودش بدون سوختن از میان شعله ها بیرون می آید.

 

فصل هفت - سال 304 بعد از تهاجم

جان اسنو پادشاه شمال شده است. او به کمک دنریس و سه اژدها در برابر وایت واکر ها می جنگد. برن استارک به زادگاهش وینترفل برگشته است. آریا، برن و سانسا از دروغ های لیتل فینگر پرده بر می دارند. 

بعد از گذشت 8 هزار سال وایت واکر ها با ارتش 100 هزار نفری و یک اژدها به دیوار حمله می کنند. بعد از ریختن دیوار نبرد بزرگ شروع می شود.

جان اسنو عاشق دنریس شده با اینکه از رابطه خونی خود با او خبر دارد.

 

فصل هشت - سال 305 بعد از تهاجم

شاه شب به وینترفل حمله می کند و به دست آریا استارک کشته می شود. با کشته شدن شاه شب تمامی لشکر مردگان از هم میپاشد. استارک ها و دنریس یک جنگ را برنده شده اند حالا نوبت جنگ اصلی است.

جان اسنو حقیقتی که از دنریس مخفی کرده را به او میگوید ولی ادعایی برای تخت و تاج ندارد. دنریس شدیدا با این موضوع مخالف است.

 

شاه شب

او رهبر ارتش مردگان است، در زمان انسان های اولیه توسط کودکان جنگل به وجود آمده است. صحبت نمی کند و به نظر احساسی ندارد، نماینده مرگ است و کاری جز کشتن انسان ها ندارد.

 

دنریس از پخش شدن هویت واقعی جان اسنو خشمگین است، او لرد واریس را توسط آتش اژدها اعدام می کند و بلافاصله به سرزمین پادشاهی حمله می کند. در این حمله ارتش سرسی تسلیم می شوند ولی دنریس به دنبال انتقام است و تمام شهر را با همه مردم بیگناه میسوزاند. حرکت دنریس مارا یاد حرف پدرش می اندازد که می گویند "همه را بسوزانید"

در گیر و دار نبرد، جیمی برای کمک به سرسی وارد شهر می شود. او با یورون گریجوی میجنگد و او را می کشد. در نهایت سرسی را در میان خرابه ها پیدا می کند ولی راهی برای فرار ندارند، هردو در زیر آوارهای قصر زنده دفن می شوند.

جان که از قتل عام دنریس سخت در عذاب است سعی می کند ارتش را به خارج از شهر هدایت کند.

 

 

 

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

بازی تاج و تخت: برندون استارک

در

برندون استارک، برن سازنده یا برندون سازنده یکی از مردان اولیه در عصر قهرمانان است. او سازنده خاندان استارک، اولین شاه شمال و اولین لرد وینترفل است. 

در زمانی که اجداد خاندان داستین و Barrowton در شمال حکم فرمانی می کردند. بعد از هزاران سال او در شمال قدرت گرفت و خاندان استارک را تاسیس کرد. 

 

 

فصل 1

وقتی آریا استارک از پدرش ند Eddard می پرسد که برادرش برن که فلج شده می تواند پادشاه شود، ند می گوید خیر، اما او می تواند لرد باشد یا بر تخت بنشیند. حتی قلعه ای را اداره کند مانند جدش برندون سازنده.

 

فصل 3

اوشا به عنوان هدیه داستان برندون سازنده را به برن می گوید.

 

فصل 5

شیرین براتیون وقتی در وینترفل به پدرش استین براتیون می پیوندد داستان برن سازنده را روایت می کند.

 

برندون استارک یکی از شخصیت های خیالی بازی تاج و تخت است.

 

 

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

بازی تاج و تخت: کشته شدگان

در

در این مقاله با ما همراه شوید تا همه کشته شدگان بازی تاج و تخت را بررسی کنیم، ببینم آیا به زندگی بر خواهند گشت؟ در بازی تاج و تخت راهی غیر از مردن برای حذف شخصیت ها وجود ندارد، تعداد کشته های این سریال قابل شمارش نیست! تعداد شخصیت ها بیشتر از 550 نفر است که تقریبا همه در سریال کشته شده اند. 

ممکن است هر شخصیت در طول سریال چندین پست و مقام مختلف داشته باشد، نقش هر شخصیت در زمان مرگ آورده شده است

 

خطر لو رفتن داستان در ادامه وجود دارد.

 

Waymar Royce

نقش: سرباز نگهبان شب

زمان مرگ: فصل 1، اپیزود 1

نوع مرگ: توسط وایت واکر ها کشته شد

احتمال بازگشت: 0%

 

Gared

نقش: سرباز نگهبان شب

زمان مرگ: فصل 1، اپیزود 1

نوع مرگ: توسط وایت واکر ها کشته شد

احتمال بازگشت: 0%

 

ویل

Will

نقش: سرباز دیده بان شب

زمان مرگ: فصل 1، اپیزود 1

نوع مرگ: گردن زدن بدلیل ترک خدمت توسط ند استارک

احتمال بازگشت: 0%

 

 

جان آرین

Jon Arryn

نقش: دست راست پادشاه قبل از ند استارک

زمان مرگ: فصل 1، اپیزود 1

نوع مرگ: مسموم شدن توسط لیزا آریم و پیتر بیلیش (لیتل فینگر)

احتمال بازگشت: 0%

 

جوری کاسل

Jory Cassel

نقش: فرمانده گارد خاندان استارک

زمان مرگ: فصل 1، اپیزود 5

نوع مرگ: توسط جیمی لنیستر از ناحیه چشم ضربه خورد

احتمال بازگشت: 0%

 

ویسریس تارگرین

Viserys Targaryen

نقش: رئیس تبعید شده خاندان تارگرین و برادر دنریس

زمان مرگ: فصل 1، اپیزود 6

نوع مرگ: خال دراگو به دستور دنریس طلای مذاب را روی سرش می ریزد.

احتمال بازگشت: 0%

 

 

 

بنجن استارک

Benjen Stark

نقش: تکاور دیده بان شب، برادر ند استارک

زمان مرگ: فصل 1، اپیزود 7

نوع مرگ: توسط وایت واکر ها کشته می شود

احتمال بازگشت: 10%، بعد از حمله توسط وایت واکر به حال مرگ رها می شود، کودکان جنگل او را پیدا می کنند و از وحشی شدن نجات می دهند. تا زمانی که جان اسنو به پشت دیوار می رسد زنده است و دوباره مورد حمله وایت واکرها قرار می گیرد. احتمالا کشته شده است.

 

رابرت براتیون

Robert Baratheon

نقش: پادشاه هفت اقلیم

زمان مرگ: فصل 1، اپیزود 7

نوع مرگ: توسط گراز وحشی زخمی شده بعد از نوشیدن شرابی که   لنسل لنیستر   به دستور سرسی به او داد. 

احتمال بازگشت: 0%  

 

سریو فورل

Syrio Forel

نقش: استاد شمشیرزنی آریا استارک

زمان مرگ: فصل 1، اپیزود 8

نوع مرگ: در مبارزه با سر مرین کشته شد، او فقط شمشیر آموزشی داشت

احتمال بازگشت: 30%، صحنه کشته شدن نشان داده نشد، به هرحال او استاد شمشیر زنی بود!

 

ند استارک

Eddard Stark

نقش: دست راست پادشاه و شاه شمال

زمان مرگ: فصل 1، اپیزود 9

نوع مرگ: گردن زدن توسط سر ایلین پاین به دستور جفری براتیون

احتمال بازگشت: 0%

 

کال دروگو

Drogo

نقش: سرپرست دتوراکی و شوهر دنریس تارگرین

زمان مرگ: فصل 1، اپیزود 10

نوع مرگ: توسط طلسم میری ماز دوور فلج شده و دنریس او را خفه می کند

احتمال بازگشت: 0%

 

رایگو

Rhaego

نقش: پسر خال دروگو و کالسی دنریس تارگرین

زمان مرگ: فصل 1، اپیزود 10

نوع مرگ: توسط میری ماز دوور به مرده به دنیا می آید

احتمال بازگشت: 0%

 

 

میری ماز دوور

Mirri Maz Duur

نقش: برده دنریس

زمان مرگ: فصل 1، اپیزود 10

نوع مرگ: در مراسم تدفین توسط دنریس دروگو زنده زنده سوزانده می شود.

احتمال بازگشت: 0%

راخارو

Rakharo

نقش: بادیگارد دوتراکی دنریس تارگرین

زمان مرگ: فصل 2، اپیزود 2

نوع مرگ: کشته شد!

احتمال بازگشت: 0%

 

یورن

Yoren

نقش: کارگزار دیده بان شب

زمان مرگ: فصل 2، اپیزود 3

نوع مرگ: در نبرد با سر آموری لورچ از خاندان لنیستر کشته شد

احتمال بازگشت: 0%

 

رنلی براتیون

Renly Baratheon

نقش: استاد قانون، مدعی تخت پادشاهی، برادر رابرت و استانیس براتیون

زمان مرگ: فصل 2، اپیزود 5

نوع مرگ: توسط سایه با چهره استانیس براتیون که از میلاساندرا زاده شده کشته شد

احتمال بازگشت: 0%

 

 

رودریک کسل

Rodrik Cassel

نقش: استاد نظامی در وینترفل، خدمتگذار خاندان استارک

زمان مرگ: فصل 2، اپیزود 6

نوع مرگ: توسط تیون گریجوی گردن زده شد

احتمال بازگشت: 0%

 

 

مستر لووین

نقش: استاد وینترفل

زمان مرگ: فصل 2، اپیزود 10

نوع مرگ: بعد از ضربه خوردن از سوارکار آهن زاده داگمر توسط اوشا خلاص شد

احتمال بازگشت: 0%

 

 

 

Qhorin

نقش: تکاور نگهبان شب

زمان مرگ: فصل 2، اپیزود 10

نوع مرگ: وقتی با حیله گری خواست ویلدینگ فکر کند جان نگهبانی شب را ترک کرده، توسط جان سنو کشته شد

احتمال بازگشت: 0%

 

پیات پریس

Pyat Pree

نقش: از اعضای 13

زمان مرگ: فصل 2، اپیزود 10

نوع مرگ: زنده توسط اژدهای دنریس سوزانده شد

احتمال بازگشت: 0%

 

Xaro Xhoan Daxos

نقش: تاجر قارت

زمان مرگ: فصل 2، اپیزود 10

نوع مرگ: به دستور دنریس توسط جوراه مورمنت در ولرین استون زندانی شد

احتمال بازگشت: 1% صحنه مرگش دیده نشده است

 

Hoster Tully

نقش: لرد ریوران، پدر ادمورتولی، کاتلین استارک و لیزا استارک

زمان مرگ: فصل 3، اپیزود 3

نوع مرگ: بیماری

احتمال بازگشت: 0%

 

جور مورمنت

Jeor Mormont

نقش: لرد فرمانده نگهبانان شب

زمان مرگ: فصل 3، اپیزود 4

نوع مرگ: در زمان سوگواری توسط نگهبانان کشته شد

احتمال بازگشت: 0%

 

کراستر Craster

نقش: وحشی در پشت دیوار زندگی می کرد

زمان مرگ: فصل 3، اپیزود 4

نوع مرگ: توسط نگهبان شب کارل تانر کشته شد

احتمال بازگشت: 0%

 

 

کرازنیس

Kraznys 

نقش: برده فروش

زمان مرگ: فصل 3، اپیزود 4

نوع مرگ: توسط آتش اژدها سوزانده شد

احتمال بازگشت: 0%

 

 

بریک دانداریون

Beric Dondarrion

نقش: رهبر برادران بدون پرچم

زمان مرگ: فصل 3، اپیزود 5

نوع مرگ: توسط سگ در نبرد کشته شد

احتمال بازگشت: 100%، 6 بار زنده شده است

 

تالیسا استارک

Talisa Stark

نقش: همسر راب استارک

زمان مرگ: فصل 3، اپیزود 9

نوع مرگ: در مراسم عروسی قرمز توسط لوتر فری کشته شد

احتمال بازگشت: 0%

 

راب استارک

Robb Stark

نقش: پادشاه شمال، پسر ند و کاتلین استارک، برادر برن، آریا و سانسا

زمان مرگ: فصل 3، اپیزود 9

نوع مرگ: در مراسم عروسی قرمز تیری به قلبش اصابت کرد و کشته شد

احتمال بازگشت: 0%

 

کاتلین استارک

Catelyn Stark

نقش: همسر ند استارک، مادر راب، سانسا، آریا، برن و ریکن

زمان مرگ: فصل 3، اپیزود 9

نوع مرگ: در مراسم عروسی قرمز گلویش توسط والدر سیاه بریده شد

احتمال بازگشت: 0%

 

 

پلیور

Polliver

نقش: نگهبان در خاندان لنیستر

زمان مرگ: فصل 4، اپیزود 1

نوع مرگ: ضربه ای در گلو توسط آریا استارک

احتمال بازگشت: 0%

 

 

تنسی

Tansy

نقش: خدمتکار خاندان بلتون

زمان مرگ: فصل 4، اپیزود 2

نوع مرگ: توسط رمزی اسنو شکار شد و سگ ها اون را خوردند

احتمال بازگشت: 0%

 

جفری براتیون

Joffrey Baratheon

نقش: پادشاه هفت اقلیم

زمان مرگ: فصل 4، اپیزود 2

نوع مرگ: در عروسی بنفش توسط اولنا تریل و لیتل فینگر مسموم شد

احتمال بازگشت: 0%

 

 

کارل تانر

Karl Tanner

نقش: نگهبان شب

زمان مرگ: فصل 4، اپیزود 5

نوع مرگ: به دست جان اسنو کشته شد

احتمال بازگشت: 0%

 

 

لاکی

Locke

نقش: سرباز خاندان بولتون

زمان مرگ: فصل 4، اپیزود 5

نوع مرگ: کشته شد

احتمال بازگشت: 0%

 

 

راست

Rast

نقش: شوالیه نگهبان شب

زمان مرگ: فصل 4، اپیزود 5

نوع مرگ: توسط گرگ جان اسنو دریده شد

احتمال بازگشت: 0%

 

 

لیزا آرین

Lysa Arryn

نقش: خواهر کاتلین استارک

زمان مرگ: فصل 4، اپیزود 7

نوع مرگ: توسط لیتل فینگر از درب ماه به بیرون پرتاب شد

احتمال بازگشت: 0%

 

 

Oberyn Martell

نقش: شاهزاده خاندان مارتل

زمان مرگ: فصل 4، اپیزود 8

نوع مرگ: در نبرد جمجه اش توسط مانتین خورد شد

احتمال بازگشت: 0%

 

 

مانتین

The Mountain

نقش: وفادار به خاندان لنیستر

زمان مرگ: فصل 4، اپیزود 8

نوع مرگ: در نبرد توسط اوبرین مارتل مسموم شد

احتمال بازگشت: 100% توسط Qyburn احیا و بادیگارد سرسی شد.

 

 

گرن

Grenn

نقش: شوالیه نگهبان شب

زمان مرگ: فصل 4، اپیزود 9

نوع مرگ: در نبرد قلعه سیاه توسط غول مگ توانا کشته شد

احتمال بازگشت: 0%

 

مگ توانا

Mag the Mighty

نقش: غول مبارز

زمان مرگ: فصل 4، اپیزود 9

نوع مرگ: توسط گرن و 5 نفر از نگهبانان شب در قلعه سیاه کشته شد

احتمال بازگشت: 0%

 

 

پیپ

Pyp

نقش: نگهبان شب

زمان مرگ: فصل 4، اپیزود 9

نوع مرگ: اصابت تیر به گردن در نبرد قلعه سیاه

احتمال بازگشت: 0%

 

 

استیر

Styr

نقش: 

زمان مرگ: فصل 4، اپیزود 9

نوع مرگ: در نبرد قلعه سیاه توسط چکش جان اسنو کشته شد

احتمال بازگشت: 0%

 

 

Ygritte

نقش: معشوقه جان اسنو که در لشگر مانس میجنگید

زمان مرگ: فصل 4، اپیزود 9

نوع مرگ: در نبرد قلعه سیاه توسط تیر اولی کشته شد

احتمال بازگشت: 0%

 

 

جوجن رید

 Jojen Reed

نقش: وارگ، برادر میرا رید

زمان مرگ: فصل 4، اپیزود 10

نوع مرگ: توسط وحشی ها مجروح شده بود و توسط گلوله های آتشین بچه ها سوخته بود. در نهایت توسط میرا خلاص شد.

احتمال بازگشت: 30%

 

 

شای

Shae

نقش: دوست دختر تریون لنیستر

زمان مرگ: فصل 4، اپیزود 10

نوع مرگ: توسط تریون خفه شد

احتمال بازگشت: 0%

 

 

تایون لنیستر

Tywin Lannister

نقش: رئیس خاندان لنیستر، لرد کسترلی، پدر سرسی، جیمی و تریون لنیستر

زمان مرگ: فصل 4، اپیزود 10

نوع مرگ: توسط تیر و کمان در دستشویی به دست تریون

احتمال بازگشت: 0%

 

مانسی رایدر

Mance Rayder

نقش: رهبر حزب آزاد

زمان مرگ: فصل 5، اپیزود 1

نوع مرگ: با تیر جان اسنو کشته شد قبل از سوزاندن

احتمال بازگشت: 0%

 

 

جانوس اسلینت

Janos Slynt

نقش: فرمانده سابق شهر

زمان مرگ: فصل 5، اپیزود 3

نوع مرگ: گردن زدن توسط جان اسنو

احتمال بازگشت: 0%

 

 

 

Barristan Selmy

نقش: عضو سابق گاردپادشاهی، مشاور دنریس تارگرین

زمان مرگ: فصل 5، اپیزود 4

نوع مرگ: در نبرد با پسر هارپی در میرین کشته شد

احتمال بازگشت: 0%

 

میستر آیمون

Maester Aemon

نقش: استاد و میستر در قلعه سیاه

زمان مرگ: فصل 5، اپیزود 7

نوع مرگ: به مرگ طبیعی، کهولت سن

احتمال بازگشت: 0%

 

کارسی

Karsi

نقش: 

زمان مرگ: فصل 5، اپیزود 8

نوع مرگ: اعدام شد

احتمال بازگشت: 0%

 

 

 

شیرین براتیون

Shireen Baratheon

نقش: دختر استانیس و سیلیس براتیون

زمان مرگ: فصل 5، اپیزود 9

نوع مرگ: توسط میلساندرا زنده سوزانده شد

احتمال بازگشت: 0%

 

 

 

Hizdahr zo Loraq

نقش: همسر دنریس تارگرین

زمان مرگ: فصل 5، اپیزود 9

نوع مرگ: توسط پسر هاربی کشته شد

احتمال بازگشت: 0%

 

سلیسه براتیون

Selyse Baratheon

نقش: همسر استانیس براتیون

زمان مرگ: فصل 5، اپیزود 10

نوع مرگ: حلق آویز کردن بدلیل مردن دخترش

احتمال بازگشت: 0%

 

 

استانیس براتیون

Stannis Baratheon

نقش: مدعی تاج و تخت، برادر رابرت و   رنلی براتیون در گیم اف ترونز

زمان مرگ: فصل 5، اپیزود 10

نوع مرگ: توسط برینه اعدام شد

احتمال بازگشت: 0%

 

میراندا

Myranda

نقش: خدمتکار خانواده بولتون و معشوقه رمزی اسنو

زمان مرگ: فصل 5، اپیزود 10

نوع مرگ: توسط تیون گریجوی از لبه پرتاب شد

احتمال بازگشت: 0%

 

 

مرین ترانت

Meryn Trant

نقش: شوالیه در گاردپادشاهی

زمان مرگ: فصل 5، اپیزود 10

نوع مرگ: توسط آریا کور و سپس کشته شد

احتمال بازگشت: 0%

 

میرسلا براتیون 

Myrcella Baratheon

میرسلا براتیون  در نقش: دختر  سرسی و جیمی لنیستر  ، خواهر پادشاه   تامن براتیون

زمان مرگ  میرسلا  : فصل 5، اپیزود 10

نوع مرگ: توسط الاریا مسموم شد

احتمال بازگشت: 0%

 

 

جان اسنو

 Jon Snow

نقش: فرمانده نگهبانان شب، حرامزاده ند استارک

زمان مرگ: فصل 5، اپیزود 10

مرگ جان اسنو : با شمشیر یاغیان نگهبان شب، به همراه الیسر و اولی

احتمال بازگشت: 100% توسط میلساندرا زنده شد

 

 

Areo Hotah

نقش: کاپیتان گارد مارتل ها

زمان مرگ: فصل 6، اپیزود 1

نوع مرگ: از پشت توسط تین یکی از مارهای صحرا

احتمال بازگشت: 0%

 

 

دوران مارتل

Doran Martell

نقش: شاهزاده دورن

زمان مرگ: فصل 6، اپیزود 1

نوع مرگ: ضربه به سینه توسط الاریا سند

احتمال بازگشت: 0%

 

تریستان مارتل

Trystane Martell

نقش: شاهزاده دورن

زمان مرگ: فصل 6، اپیزود 1

نوع مرگ: توسط اوبرا کشته می شود

احتمال بازگشت: 0%

 

 

The Flasher

نقش: فلشر سرسی

زمان مرگ: فصل 6، اپیزود 2

نوع مرگ: سرش توسط گریگوری کلیگان یا مانتین خورد شد

احتمال بازگشت: 0%

 

 

 

رز بولتون

Roose Bolton

نقش: سرپرست شمال

زمان مرگ: فصل 6، اپیزود 2

نوع مرگ: توسط پسرش رمزی بولتون با ضربه به سینه کشته شد

احتمال بازگشت: 0%

 

 

والدا بولتون

Walda Bolton

نقش: همسر رز بولتون

زمان مرگ: فصل 6، اپیزود 2

نوع مرگ: توسط سگ های رمزی کشته شد

احتمال بازگشت: 0%

 

بچه بدون نام بولتون

Unnamed Bolton Child

نقش: بچه رز و والدا بولتون

زمان مرگ: فصل 6، اپیزود 2

نوع مرگ: توسط سگ های رمزی کشته شد

احتمال بازگشت: 0%

 

بالون گریجوی

Balon Greyjoy

نقش: ارباب جزایر آهنین

زمان مرگ: فصل 6، اپیزود 2

نوع مرگ: توسط برادرش ایرون گریجوی از بالای پل پرتاب شد

احتمال بازگشت: 0%

 

 

Alliser Thorne

نقش: لرد فرمانده نگهبانان شب

زمان مرگ: فصل 6، اپیزود 3

نوع مرگ: توسط جان اسنو دار زده شد

احتمال بازگشت: 0%

 

اولی

Olly

نقش: مباشر نگهبان شب

زمان مرگ: فصل 6، اپیزود 3

نوع مرگ: توسط جان اسنو دار زده شد

احتمال بازگشت: 0%

 

 

Ser Arthur Dayne

نقش: از گاردسلطنتی شاه دیوانه

زمان مرگ: فصل 6، اپیزود 3 فلاش بک

نوع مرگ: توسط ند استارک گردن زده شد

احتمال بازگشت: 0%

 

اوشا 

Osha

نقش: وحشی وفادار به ریکن استارک

زمان مرگ: فصل 6، اپیزود 4

نوع مرگ: توسط رمزی بولتون کشته شد

احتمال بازگشت: 0%

 

کال مورو

Khal Moro

نقش: رئیس

زمان مرگ: فصل 6، اپیزود 4

نوع مرگ: توسط دنریس زنده سوزانده شد

احتمال بازگشت: 0%

 

کلاغ سه چشم

Three-Eyed Raven

نقش: جادوگر و مربی برن

زمان مرگ: فصل 6، اپیزود 5

نوع مرگ: توسط شاه شب کشته شد

احتمال بازگشت: 25% به صورت فیزیکی از بین رفته ولی ممکن است در مسافرت های برن به او کمک کند

 

 

برگ

Leaf

نقش: کودک جنگل

زمان مرگ: فصل 6، اپیزود 5

نوع مرگ: برای کمک به نجات برن خودش را منفجر کرد

احتمال بازگشت: 0%

 

 

هودور

Hodor

نقش: خدمتکار خانواده استارک

زمان مرگ: فصل 6، اپیزود 5

نوع مرگ: توسط وحشی ها تکه پاره شد

احتمال بازگشت: 0%

 

آیریس دوم تارگرین   شاه دیوانه

Aerys II Targaryen, The Mad King

نقش: پادشاه هفت اقلیم

زمان مرگ: فصل 6، اپیزود 6 فلاش بک

نوع مرگ: ضربه شمشیر از پشت توسط جیمی لنیستر

احتمال بازگشت: 0%

 

برادر ری

Brother Ray

نقش: ایمان به هفت سپتون

زمان مرگ: فصل 6، اپیزود 7

نوع مرگ: دار زده شد

احتمال بازگشت: 0%

 

 

لم

Lem

نقش: عضو برادران بدون پرچم

زمان مرگ: فصل 6، اپیزود 8

نوع مرگ: توسط هاند دار زده شد

احتمال بازگشت: 0%

 

برندین تولی ماهی سیاه

Brynden Tully  The Blackfish

نقش: لرد رودررو

زمان مرگ: فصل 6، اپیزود 8

نوع مرگ: در دفاع از رودررو کشته شد

احتمال بازگشت: 50% صحنه کشته شدن دیده نشده

 

لیدی کرین

Lady Crane

نقش: بازیگر در براووس

زمان مرگ: فصل 6، اپیزود 8

نوع مرگ: گلویش توس وایف بریده شد

احتمال بازگشت: 0%

 

وایف

The Waif

نقش: دستیار مردان بدون چهره

زمان مرگ: فصل 6، اپیزود 8

نوع مرگ: توسط آریا استارک کشته شد

احتمال بازگشت: 0%

 

 

Razdal mo Eraz

نقش: استاد بزرگ

زمان مرگ: فصل 6، اپیزود 9

نوع مرگ: گلویش توسط گری ورم بریده شد

احتمال بازگشت: 0%

 

 

Belicho Paenymion

نقش: ولنتاین نوبلمن

زمان مرگ: فصل 6، اپیزود 9

نوع مرگ: گلویش توسط گری ورم بریده شد

احتمال بازگشت: 0%

 

ریکن استارک

Rickon Stark

نقش: لرد خانواده استارک

زمان مرگ: فصل 6، اپیزود 9

نوع مرگ: توسط رمزی از پوشت تیر خورد

احتمال بازگشت: 0%

 

 

Jon Umber

نقش: لرد خانواده امبر

زمان مرگ: فصل 6، اپیزود 9

نوع مرگ: سرش توسط ترمند خورد شد

احتمال بازگشت: 0%

 

Wun Weg Wun Dar Wun

نقش: غول در ارتش وحشی ها

زمان مرگ: فصل 6، اپیزود 9

نوع مرگ: تیر رمزی بولتون در چشم

احتمال بازگشت: 50% برن تصویری دیده که شبیه این غول است

 

 

رمزی بولتون

Ramsay Bolton

نقش: سرپرست شمال

زمان مرگ: فصل 6، اپیزود 9

نوع مرگ: به دستور سانسا توسط سگ ها زنده خورده شد

احتمال بازگشت: 0%

 

 

Grand Maester Pycelle

نقش: میستر سرزمین پادشاهی

زمان مرگ: فصل 6، اپیزود 10

نوع مرگ: ضربه

احتمال بازگشت: 0%

 

لنسل

Lancel

نقش: برادر اسپراو

زمان مرگ: فصل 6، اپیزود 10

نوع مرگ: توسط گروه پرنده های کوچک ضربه خورد

احتمال بازگشت: 0%

 

گنجشک اعظم

The High Sparrow

نقش: ارشد سپتون

زمان مرگ: فصل 6، اپیزود 10

نوع مرگ: توسط سرسی سوزانده شد

احتمال بازگشت: 0%

 

 

Loras Tyrell

نقش: لرد فرمانده سابق

زمان مرگ: فصل 6، اپیزود 10

نوع مرگ: توسط سرسی سوزانده شد

احتمال بازگشت: 0%

 

Mace Tyrell

نقش: لرد های گاردن، سرپرسن جنوب

زمان مرگ: فصل 6، اپیزود 10

نوع مرگ: توسط سرسی سوزانده شد

احتمال بازگشت: 0%

 

 

Kevan Lannister

نقش: دست شاه

زمان مرگ: فصل 6، اپیزود 10

نوع مرگ: توسط سرسی سوزانده شد

احتمال بازگشت: 0%

 

 

Margaery Tyrell

نقش: ملکه هفت اقلیم

زمان مرگ: فصل 6، اپیزود 10

نوع مرگ: توسط سرسی سوزانده شد

احتمال بازگشت: 0%

 

 

Tommen Baratheon

نقش: پادشاه هفت اقلیم

زمان مرگ: فصل 6، اپیزود 10

نوع مرگ: در پی کشته شدن مارگری خودکشی کرد

احتمال بازگشت: 0%

 

 

Walder Rivers

نقش: حرامزاده والدر فری

زمان مرگ: فصل 6، اپیزود 10

نوع مرگ: توسط آریا استارک کشته و سپس با جسد او شیرینی پخته شد

احتمال بازگشت: 0%

 

 

Lothar Frey

نقش: پسر والدر فری

زمان مرگ: فصل 6، اپیزود 10

نوع مرگ: توسط آریا استارک کشته و سپس با جسد او شیرینی پخته شد

احتمال بازگشت: 0%

 

 

Walder Frey

نقش: لرد ریورون

زمان مرگ: فصل 6، اپیزود 10

نوع مرگ: گلویش توسط آریا استارک بریده شد

احتمال بازگشت: 0%

 

لیانا استارک

Lyanna Stark

نقش: خواهر ند استارک، مادر جان اسنو

زمان مرگ: فصل 6، اپیزود 10

نوع مرگ: بعد از تولد جان اسنو در زمان قیام رابرت از دنیا رفت

احتمال بازگشت: 0%

 

نمیرا سند

Nymeria Sand

نقش: دختر ابراین مارتل

زمان مرگ: فصل 7، اپیزود 2

نوع مرگ: توسط ایرون گریجوی غرق شد

احتمال بازگشت: 0%

 

 

Obara Sand

نقش: دختر ابراین مارتل

زمان مرگ: فصل 7، اپیزود 2

نوع مرگ: توسط ایرون گریجوی با چاقو کشته شد

احتمال بازگشت: 0%

 

 

Tyene Sand

نقش: دختر ابراین مارتل

زمان مرگ: فصل 7، اپیزود 3

نوع مرگ: توسط سرسی لنیستر مسموم شد

احتمال بازگشت: 1%

 

 

Olenna Tyrell

نقش: رئیس خاندان تریل

زمان مرگ: فصل 7، اپیزود 3

نوع مرگ: توسط جیمی به دستور سرسی مسموم شد

احتمال بازگشت: 0%

 

 

Randyll Tarly

نقش: لرد هرن هیل

زمان مرگ: فصل 7، اپیزود 5

نوع مرگ: با آتش اژدهای دنریس زنده سوزانده شد

احتمال بازگشت: 0%

 

 

Dickon Tarly

نقش: پسر رندیل

زمان مرگ: فصل 7، اپیزود 5

نوع مرگ: با آتش اژدهای دنریس زنده سوزانده شد

احتمال بازگشت: 0%

 

 

Thoros of Myr

نقش: عضو برادران بدون پرچم

زمان مرگ: فصل 7، اپیزود 6

نوع مرگ: در یخ بندان رها شد تا بمیرد

احتمال بازگشت: 0%

 

پیتر بیلیش  انگشت کوچیه   لیتل فینگر

Petyr "Littlefinger" Baelish

نقش: لرد ویل

زمان مرگ: فصل 7، اپیزود 7

نوع مرگ: به دستور سانسا گلویش توسط آریا بریده شد

احتمال بازگشت: 0%

 

ند آمبر

Ned Umber

نقش: رئیس خاندان امبر

زمان مرگ: فصل 8، اپیزود 1

نوع مرگ: توسط وایت واکر ها کشته شد. بدنش سلاخی و به دیوار آویزان شده بود.

احتمال بازگشت: 0%

 

لیانا مورمونت

Lyanna Mormont

نقش: رئیس خاندان مورمونت

زمان مرگ: فصل 8، اپیزود 3

نوع مرگ: وقتی غول را با ضربه ای به چشمش کشت له شد

احتمال بازگشت: 0%

 

Eddison Tollett

نقش: لرد فرمانده نگهبان شب

زمان مرگ: فصل 8، اپیزود 3

نوع مرگ: کشته شد

احتمال بازگشت: 0%

 

بریک داندارین

Beric Dondarrion

نقش: لرد بلک هون

زمان مرگ: فصل 8، اپیزود 3

نوع مرگ: در هنگام نجات آریا ضربه ای از وحشی ها خورد

احتمال بازگشت: 0% او چندین بار زنده شده است و میلساندرا گفت او وظیفه اش که نجات آریا بوده را انجام داده و نیازی به او نیست!

 

 

جوراه مورمونت

Jorah Mormont

نقش: مشاور دنریس تارگرین

زمان مرگ: فصل 8، اپیزود 3

نوع مرگ: درحال نجات دنریس در برابر وحشی ها کشته شد

احتمال بازگشت: 0%

 

تیون گریجوی

Theon Greyjoy

نقش: سرباز دنریس و جان اسنو

زمان مرگ: فصل 8، اپیزود 3

نوع مرگ: با شمشیر خودش توسط شاه شب کشته شد

احتمال بازگشت: 0%

 

 

شاه شب

The Night King

نقش: رهبر وایت واکرها

زمان مرگ: فصل 8، اپیزود 3

نوع مرگ: با چاقو والریان استیل آریا استارک کشته شد

احتمال بازگشت: 0%

 

Melisandre

نقش: جادوگر ارباب روشنایی

زمان مرگ: فصل 8، اپیزود 3

نوع مرگ: گردنبند جوانی را باز کرد. داخل برف ها رفت تا بمیرد.

احتمال بازگشت: 0%

 

 

میس اندی

Miss andei

نقش: مترجم و مشاور دنریس

زمان مرگ: فصل 8، اپیزود 4

نوع مرگ: مانتین به دستور سرسی گردنش را زد

احتمال بازگشت: 0%

 

 

واریس

Varys

نقش: عنکبوت، استاد زمزمه، مشاور دنریس تارگرین

زمان مرگ: فصل 8، اپیزود 5

نوع مرگ: به جرم خیانت توسط آتش اژدهای دنریس کشته شد

احتمال بازگشت: 0%

 

یورون گریجوی

Euron Greyjoy

نقش: شاه دزدان جزایر آهنین

زمان مرگ: فصل 8، اپیزود 5

نوع مرگ: در نبرد با جیمی لنیستر کشته شد

احتمال بازگشت: 0%

 

Qyburn

نقش: دست ملکه سرسی

زمان مرگ: فصل 8، اپیزود 5

نوع مرگ: سرش توسط مانتین خرد شد

احتمال بازگشت: 0%

 

 

سندور کلیگان، سگ شکاری

Sandor 'the Hound' Clegane

نقش: یکی از بهترین جنگجو های وستروس معروف به سگ شکاری

زمان مرگ: فصل 8، اپیزود 5

نوع مرگ: در نبرد با مانتین، خودش و مانتین را از بالای برج پرتاب کرد

احتمال بازگشت: 0%

 

 

کوه 

The Mountain

نقش: محافظ شخصی سرسی، یک بار در نبرد کشته شده و سپس احیا شده است.

زمان مرگ: فصل 8، اپیزود 5

نوع مرگ: در نبرد با سندور(سگ شکاری) از بالای برج به داخل آتش اژدهای دنریس پرتاب شد و احتمالا کشته شد.

احتمال بازگشت: 0%

 

جیمی لنیستر

 Jaime Lannister

نقش: فرمانده سابق ارتش لنیستر، برادر سرسی

زمان مرگ: فصل 8، اپیزود 5

نوع مرگ: با عشق و خواهر دوقولویش سرسی در زیر قصر پادشاهی درهنگام حمله اژدهای دنریس زیر آوار دفن شدند.

احتمال بازگشت: 0%

 

مرگ سرسی لنیستر

مرگ جیمی لنیستر

Cersei Lannister

نقش: ملکه هفت اقلیم

زمان مرگ: فصل 8، اپیزود 5

مرگ سرسی و جیمی لنیستر

نوع مرگ: با عشق و برادر دوقولویش جیمی در زیر قصر پادشاهی درهنگام حمله اژدهای دنریس زیر آوار دفن شدند.

سکانس مرگ جیمی لنیستر  و  مرگ سرسی  بسیار ناراحت کننده است.

احتمال بازگشت: 0%

 

Unella

نقش: سپتا

زمان مرگ: فصل 8، اپیزود 5

نوع مرگ: در زمان نابودن کردن رد کیپ توسط دنریس له شد

احتمال بازگشت: 0%

 

 

دنریس تارگرین

نقش: ملکه آندال، کلیسی، پاره کننده زنجیر، مادر اژدها، ملکه هفت پادشاهی

زمان مرگ: فصل 8، اپیزود 6

نوع مرگ: توسط جان اسنو پسر برادر و معشوقه اش کشته شد

احتمال بازگشت: 0%

 

آخرین کشته بازی تاج و تخت دنریس تارگرین است. سریال بعد از پادشاهی برن تمام می شود.

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

آخرین قسمت بازی تاج و تخت

در

سریال بازی تاج و تخت بالاخره دوشنبه این هفته به پایان میرسد، داستانی که با هیجان شروع شد و رکورد های سریال های سابق را جابجا کرد ولی در نهایت باعث نا امیدی بینندگان در 2 قسمت قبلی شد. آیا داستان بازی تاج و تخت به پایان می رسد؟

ممکن است فردا داستان بازی تاج و تخت به پایان نرسد و ادامه بازی تاج و تخت به سریال دیگری ارجاع داده شود. متاسفانه قسمت قبلی بسیار ضعیف بود.

این آخرین فرصت شاید انقدر طولانی نباشد که خرابکاری های قسمت های قبلی را جمع کند و ببیندگان را راضی کند.

 

پشت صحنه قسمت 5 فصل 8

 

 

 

نظرات

در ادامه بخوانید...