کدام یک از گورخرها به دوربین نگاه می کند

در

گورخر

مردم نمی توانند توافق کنند کدام یک از این 2 زبرا به دوربین نگاه می کند

 

Sarosh Lodhi ، عکاس حیات وحش از ناگپور هند ، سال گذشته به کنیا سفر کرد. در آنجا ، لودی به Maasai Mara رفت که یکی از معروف ترین و مهم ترین مناطق حفاظت از حیات وحش در تمام آفریقا است. Maasai Mara به دلیل جمعیت استثنایی شیرها ، پلنگ های آفریقایی ، یوزپلنگ ها و فیل های آفریقایی شناخته می شود ، بنابراین Sarosh Lodhi واقعاً سوژه های زیادی برای عکاسی داشت.

 

اما این تصویری است که او از دو گورخر گرفته که بحث داغ  شبکه های اجتماعی شده است. این تصویر پس از آنکه یکی از کارکنان حیات وحش ، Parveen Kaswan ، آن را در صفحه توییتر خود منتشر کرد ، بحث رسانه های اجتماعی را برانگیخت و از مردم خواست تا حدس بزنند کدام یک از گورخرها  روبروی دوربین است. در حالی که این چالش ساده به نظر می رسد ، رسیدن به یک جواب قطعی به راحتی نیست. به پایین بروید ، تصویر را برای خودتان بررسی کنید ، و نظرات خود را در مورد عکس به ما بگویید.

همه این کار با یک سؤال ساده آغاز شد: کدام یک از گورخرها رو به دوربین است؟
سمت چپ یا یک سمت راست؟

 

نظرات

۱۳۹۹/۴/۲۲سمت راستی

در ادامه بخوانید...

ترفند هالیوودی در عکس 12 ترفند

در
ما همیشه می خواهیم در عکس ها باریک و زیبا باشیم، اما به دلیل موقعیت یا زاویه اشتباه، یک خاطره خوب اغلب مستقیم به سطل زباله فرستاده می شود.
 
sayarak.com برای شما 12 ترفند عکاسی، که بر شایستگی و نقاط قوت شما تأکید دارد را در این پست برای داشتن عکس های بهتر معرفی می کند.

ترفند شماره 1

یکی از موفق ترین و ساده ترین ژست در عکاسی شماره 1 این ترفند ها است.. یک دست را روی باسن و یک دست دیگر روی کمر قرار دهید. این حالت یک فضای خالی با بدن ایجاد می کند. در این حالت کمر باریک تر به نظر می رسد.

ترفند شماره 2

این وضعیت همانند پیشین است، اما در اینجا دست راست به سادگی رها شده است. در این مدل بدن کمی به سمت آزاد انحنا پیدا کرده است.

ترفند شماره 3

اگر یک حصار، نرده یا میز در اطراف وجود دارد، پس شما می توانید به راحتی بر روی این شیء با دستان خود تکیه دهید. مهم است که حالت شانه ها مانند عکس بالا رعایت شود.

ترفند شماره 4

همیشه جای خاصی برای دست ها وجود ندارد. بهتر است که آنها را در موقعیت طبیعی خود قرار دهید،ریلکس باشید. همان را می توان در مورد پاها گفت. تنها باید به یاد داشته باشید که وزن بهتر است روی یک پا باشد.
 

ترفند شماره 5

شما می توانید آرنج خود را روی لبه یک تکیه گاه قرار دهید. در این مورد، بهتر از طرفین باشد. این وضعیت دست ها را برجسته می کند. برای فیلمبرداری در فضای باز مناسب است.
 

ترفند شماره 6

اغلب در موقعیت های عادی عکس ها موفق تر هستند. وزن بدن را بر روی یک پا قرار دهید و بدن کمی خم شود. شکل بدن ظاهر S خواهد شد .
 

ترفند شماره 7

حالت عالی، که به خوبی برای یک پرتره مناسب است. آرنج خود را خم کنید و آنها را روی یک پلت فرم قرار دهید. سر می تواند کمی به سمت راست بچرخد.
 

ترفند شماره 8

خطوط در عکس اجازه می دهد توجه بیننده به موضوع اصلی متمرکز شود . به آرامی  روی سطح یک شاخه درخت را لمس کنید، این حالت برای یک عکس پرتره مناسب است.
 

ترفند شماره 9

اگر شما نمی دانید که با دست هایتان چه کار کنید، پس فقط آنها را پشت سر خود قرار دهید یا در جیب های خود پنهان کنید. این غیر معمول است، اما ساده است. نکته اصلی این است که دستان خود را در جیب خود نگه دارید.
 

ترفند شماره 10

ساده ترین عکاسی پرتره و یک زاویه عالی، کمی به سمت چپ بچرخید، سر و گردن مانند عکس قرار بگیرد.

ترفند شماره 11

یکی دیگر از این ژست ها که به خوبی برای یک عکس پرتره مناسب است. دستان خود را به دیوار برسانیدمانند عکس. سپس دستان شما در قاب قرار می گیرند، اما همه توجه به چهره جلب می شود.

ترفند شماره 11

اعتقاد بر این است که پاها و خطوط متقاطع ایجاد یک مانع روانی بین مردم است. اما هنوز هم ارزش تلاش دارد تا آنها را در عکس به شکل متقاطع قرار دهید. در چنین وضعیتی شانه های خود را صاف کنید و گردن خود را صاف نگه دارید. و در عکس به دوربین با اعتماد به نفس نگاه کنید.

نظرات

در ادامه بخوانید...

بازسازی عکس های خنده دار کودکی 23 عکس

در
شما می توانید عکس هایی از لحظاتی در گذشته را پیدا کنید که در آن شما یا دوستانتان با چهره های احمقانه جلو دوربین ژست گرفته اید.عکس هایی که معمولا برای نشان دادن به هر کسی نبوده، اما در واقع این یک راه عالی برای خندیدن و تجدید خاطره است. بله، دوران کودکی هرگز بر نخواهد گشت و این هنر عکاس و عکاسی است که می تواند گذشته را برای ما ذخیره کند . 
 
 sayarak.com عکس 23 نفر را پیدا کرد که تصمیم به بازسازی عکس های قدیمی خود کردند. با نگاهی به این تصاویر، احساس می کنید که یک ماشین زمان واقعی را سوار شده اید.
 
آیا عکس های خنده دار از کودکی خود دارید؟ آیا سعی کرده اید آنها را دوباره بسازید؟

نظرات

در ادامه بخوانید...

چگونه یک قطره آب را به یک شاهکار تبدیل کنیم

در
قطره آب

عکاس آماتور آلمانی ، که نمی خواست از مناظر معمولی عکاسی کند ، شروع به گرفتن قطره و پاشش مایعات مختلف از نزدیک و با سرعت شات های کوتاه کرد. برای تنوع بخشیدن به رنگ ها و سایه ها ، او ژل و رنگ به مایع اضافه می کرد. اکنون او حتی فراتر رفته است ، کاری که می توان با یک قطره معمولی آب انجام دهد ، باورکردنی نیست.

 

هنر

 

قطره

 

قطره آب

 

دلقک

 

دلقک  اسیر شده در داخل قطره آب

 

سوپرمن
قطره سوپرمن

 

زمین
زمین را رها کنید

مدتهاست درباره مارکوس رویگلز عکاس آلمانی گفته می شود که او استعداد بی نظیری برای دیدن زیبایی در اشیاء ریز دارد. او این زیبایی را از طریق یک سری عکس ها نشان می دهد.

 

قطره آب

علاوه بر این ، همه متذکر می شوند که او از هیچ تجهیزات و فناوری های فوق طبیعی برای عکاسی استفاده نمی کند. او به سادگی زمینه را انتخاب می کند ، یک دوربین دیجیتال را تنظیم می کند و شیر آب را باز می کند ، اجازه می دهد قطره ها به راحتی چکه کنند. و او تا رسیدن به نتیجه مطلوب منتظر می ماند.

نظرات

در ادامه بخوانید...

راهنمای کامل عکاسی با آیفون

در
راهنمای کامل عکاسی با آیفون

به یک مقدمۀ مختصر برای جهان عکاسی آیفون خوش آمدید. این راهنمای سریع شامل یک مجموعه از توصیه ها است که از متخصصان، دوستان و تجربۀ شخصی به دست آمده است. چه بخواهید که عکس های با کیفیت DSLR بگیرید یا فقط بازی اینستاگرام را عمل بیاورید، این راهنمای کامل تمام ابعاد توسعۀ عکس های آیفون را پوشش می دهد.

حساب اینستاگرام بسازید، برای اشتراک گذاری عکس ها و دنبال کردن عکاس های دیگر

 بیشتر عکاسان یک سبک اثر دارند و در لفظ هزاران راه مختلف برای شکل دادن کارتان وجود دارد.مانند عکاسی غذا، مد، سبک زندگی، منظره، طبیعت، شهری، چهره ها، سیاه و سفید، ...

شروع کنید از هر چیزی که فکر می کنید عکس گرفتن،  یک عکس خوب بگیرید، لازم نیست حتماً عالی باشد. این فقط شروع کار است.

تعدیلات محیطی

بسیاری از عکاسان بهترین زمان را برای عکس انداختن در طول زمان طلایی می دانند. زمان طلایی دورۀ کوتاهی بعد از طلوع یا قبل از غروب خورشید است که درطول آن نور روز نرم تر از وقتی است که خورشید در آسمان بالاتر است. اما قبل از آن که زمان بندی تمام عکس هایتان را در طول ساعت طلایی آغاز کنید، عکس انداختن تحت تمام انواع نور را تمرین کنید. نور از طریق لنز دوربین آیفون وارد می شود و یک تصویر در متوسط حساسیت نور ضبط شده است. نور خیلی زیاد یا خیلی کم می تواند عکستان را خیلی درخشنده یا تیره کند و باعث شود وضوح، رنگ ها و آهنگ ها را از دست دهید. در اینجا چند راه برای تعدیل جایگاهتان برای نور طبیعی وجود دارد:

• در طول ساعت طلایی می توانید اساساً در هر جهتی عکس بندازید. می توانید به سمت خورشید، دور از خورشید، یا با خورشید در کنارتان عکس بندازید.

• در طول روز تلاش کنید که مخالف خورشید عکس بندازید. سخت است که بدون خراب کردن قاب تصویر، در زاویه ای عکس بندازید که با خورشید مواجه نشوید. (سیارک)

• در شب نور کم است و عکس ها تیره می شوند. از فلش تلفن همراه استفاده نکنید و یک منبع نور خارجی بیابید.

تعدیلات فنی

آنچه آیفون را محبوب می کند آن است که طراحی فنی جهانی و کاربر دوست است. در اینجا برخی نکات وجود دارد که همه می توانند به کار ببرند که فوراً عکاسی آیفونشان را بهبود دهند.

• در بخش تنظیمات، به سمت تب "عکس ها و دوربین" بروید، حالت شبکه ای را انتخاب کنید بنابراین می توانید عکس هایتان را در حالی بیندازید که دقیقاً نسبت طلایی مارپیچ فیبوناچی آکا را به کار ببرید یا قاعدۀ سومی ها را استفاده کنید.

• فلش را خاموش کنید، همیشه یک منبع نور خارجی یا طبیعی داشته باشید.

• در موقعیت های کم نور، ضربه زدن به قسمت های تاریک تر صفحه نمایشتان پرتودهی و تمرکز را افزایش می دهد.

• از زوم استفاده نکنید، دوربین آیفون واقعاً زوم نمی کند، فقط تصویر را بزرگتر میکند.

• روی جهت تمرکز کنید، برای مثال افق و سوژۀ شما.

• برای داشتن گزینه های بیشتر همیشه عکس افقی و عمودی بیندازید.

• جای راحت پیدا کنید. دست شما باید ثابت باشد. روی میز یا نیمکت بگذارید.

• پایین بروید، روی یک زانو قرار بگیرید. عکس انداختن از یک زاویه ی پایین تر می تواند یک چشم انداز متفاوت نسبت به سطح چشم بدهد. عکس از زاویۀ پایین می تواند سوژه را مسلط جلوه دهد، عکس از یک زاویۀ بالا می سوژه را ضعیف جلوه دهد.

راهنمای کامل عکاسی با آیفون

• لنز آیفون بخرید. در اینجا یک لنز گران وجود دارد که من اخیراً خریدم. گزینه هایتان را قبل از آن که هر نوع از لنز یا هر لنز گرانی را بخرید بررسی کنید. این همیشه یک ایدۀ خوب است که با یک تجهیز بودجه ی پایین شروع کنید.

ویرایش یا فتوشاپ

یک محصول نهایی 30% گرفتن عکس و 70% ویرایش است. اپلیکیشن های زیادی وجود دارند که ویرایش عکس ها را مستقیماً روی آیفون پشتیبانی می کنند. من یک تن اپلیکیشن ویرایش عکس روی تلفنم دارم، گاهی اقوات از بیش از 6 اپلیکیشن برای ویرایش یک عکس استفاده می کنم! 2 اپلیکیشن رایگان که من توصیه می کنم VSCO و Priime هستند.

این دو اپلیکیشن مؤثر و راحن برای مبتدیان هستند.

• قبل از هر ویرایشی، روشنایی صفحه نمایش تلفنتان را به 100% افزایش دهید. اگر ممکن است، سعی کنید در یک اتاق تاریک ویرایش کنید و سپس تحت نورهای متفاوت نقد کنید.

• افزایش چند بعد نظیر نور، تیزی، و سایه ها می تواند کیفیت هر عکسی را افزایش دهد.

• تعدیلات کوچک را با آرام و زیرک کار کردن انجام دهید. به یاد داشته باشید که شما می خواهید بهترین کیفیت های عکس را با استفاده ی عناصر در عکس به وجود بیاورید نه با خلق عکس مصنوعی.

• ویرایش مشابهی را برای هر عکسی دنبال نکنید، هر عکس به ویرایش یکتای خود نیاز دارد. 

• از نظر دیگران استفاده کنید و عکس ویرایش شده را به 2 یا 3 نفر نشان دهید.

• کارتان را با عکس ها و عکاسان مورد علاقه تان مقایسه کنید. تشابهات را پیدا کنید. شاید عکس شما بهتر باشد. 

نظرات نهایی دربارۀ عکاسی آیفون

اگر شما یک طرفدار بزرگ آیفون نیستید، در اینجا برخی جایگزین های عالی وجود دارد.

• گالاکسی S7 دوربین 12 مگاپیکسل با عملکرد نور پایین عالی دارد.

• LG G5 دوربین بزرگ 16 مگاپیکسل و لنز زاویۀ باز 135 میلی متری دارد.

همچنان که تلفن های هوشمند به توسعه ی فنآوری دوربینشان ادامه می دهند، پیش بینی می کنم در آیندۀ نزدیک جامعه خیلی به عکاسی و فیلم DIY علاقمندتر می شود. گرفتن عکس های باکیفیت در آیفون یا هر تلفن هوشمند یک کار سختی نیست. 

نظرات

۱۳۹۵/۱۰/۲۸عکاسی هم دیگه از اون حالت حرفه ایش دراومده با این گوشی ها

در ادامه بخوانید...

معجزه عکاسی و تصاویر فراموش‌نشدنی در تاریخ

در

معجزه عکاسی، عکس ماندگار و تصاویر فراموش‌نشدنی در تاریخ

عکاسی از تصاویر تأثربرانگیز  ماندگار از گوشه و کنار جهان با توضیحی کوتاه در زیر هر عکس 

 

مردی  در حال سقوط از ساختمان مرکز تجارت جهانی در روز حادثه 11 سپتامبر

 مردی فرانسوی که هنگام اشغال پاریس بوسیله نیروهای نازی در جنگ جهانی دوم در حال گریستن

 پسر 12 ساله برزیلی که در مراسم تدفین معلم خود با گریه ویولون می‌نوازد. معلم این کودک به او کمک کرد از طریق یادگیری و نواختن این ساز از فقر و خشونت نجات یابد.

کودکانی که در سال 1948 در شیکاگو به فروش گذاشته شده‌اند.

سگی که در کنار مزار صاحبش نشسته است. صاحب این سگ بر اثر رانش زمین در ریو دو ژانیرو در سال 2011 جان باخت.


پسر خردسال «جان اف کندی» در مراسم تدفین پدر به تابوت او ادای احترام می‌کند. جان اف کندی 35امین رئیس‌جمهور آمریکا بود که در سال 1963 ترور شد.پیرمردی از کره جنوبی در حال گریه به دلیل خداحافظی از خویشاوند خود که در کره شمالی زندگی می‌کند. این دو پس از 60 سال در سال 2010 اجازه یافتند به مدت سه روزه نزدیک مرز کنار یکدیگر باشند.


یک راهب در اعتراض به آزار و اذیت بودایی‌ها بوسیله دولت ویتنام خود را آتش زده است.یک کودک خردسال که در حال تلاش برای سرپاکردن پدر الکلی خود است.


 پس از فرو ریختن یک کارخانه در بنگلادش زن و شوهری در آغوش هم زیر آوار جان دادند.در سال 1958 دختر آفریقایی در باغ‌وحشی در بلژیک به نمایش گذاشته شد.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک

نظرات

۱۳۹۵/۱۰/۲۸چقدر تاثر برانگیز ؟

در ادامه بخوانید...

انواع مختلف عکاسی

در

ترکیب انواع مختلف تکنیک های عکاسی به بیننده یک پیام در قالب هنر می دهد. تمام آن در مورد زاویه درست، نوردهی درست و لنزهای بزرگ است. برای انواع مختلف عکس ها، لنزها باید بر طق آن تغییر کند. اگر جزئیات بیشتری در عکس خود می خواهید، پس لنز ماکرو را انتخاب کنید.


شما می توانید تعداد زیادی از مردم را در حال گرفتن عکس با دوربین ها و تلفن های همراه خود ببینید، اگر شما می-خواهید عکس های شما نسبت به بقیه برجسته تر باشد، یادگیری برخی از کارهای رتوش، با استفاده از فتوشاپ و غیره مهم و ضروری است. برخی از افراد عکاسی زیبا را با عکاسی گلامور اشتباه می گیرند. عکاسی گلامور مانند عکاسی فانتزی و عکاسی زیبا مانند عکاسی پرتره است. اجازه دهید انواع مختلف سبک های عکاسی را برای الهام بخشیدن به شما بررسی کنیم. (سیارک)  
انواع عکاسی:
-  عکاسی از طبیعت
-  عکاسی اجسام بی جان (عکاسی از طبیعت خاموش)
- عکاسی انتزاعی
- عکاسی پرتره
-  عکاسی مد
- عکاسی تبلیغاتی
-  عکاسی حیات وحش
-  عکاسی مجالس ، عروسی و ... 

1. عکاسی مد
در دنیای عکاسی، عکاسی مد یکی از محبوب ترین عکاسی های بعد از شغل است زیرا یکی از پردرآمدترین شغل ها محسوب می شود. عکاسان مد به دنبال ایجاد پورتفولیو برای رشد و شکوفایی، و مدل های آزمایش شده هستند. عکاسان مد مانند دروازه ای گلامور هستند. 
2. عکاسی زیبایی
عکاسی زیبایی مشابه با عکاسی پرتره است چنانچه عکاس زیبایی واقعیِ مدل های خود را از طریق استعدادش به ارمغان می آورد. بهترین عکاسی زیبایی زمانی اتفاق می افتد که یک ترکیب مناسب از اعتماد، روشنایی و مهارت-های تخیلی از هر دو مدل و عکاس وجود داشته باشد.
3. عکاسی از طبیعت
عکاسی از طبیعت تنها شامل گیاهان و درختان نیست. این عکاسی شامل مناظر طبیعی ای که از طریق چشم عکاس دیده شده، می باشد. که می تواند مناظر، تپه ها، آبشارها و یا هر چیزی که می تواند در خارج از منزل بدست آید، باشد. 
4. عکاسی حیات وحش
عکاسی حیات وحش یک سبک چالش برانگیز از عکاسی است بطوریکه عکاس باید دارای تخصص میدانی خوب باشد. صبر زیاد، زاویه صحیح و حس زمان سنجی، برای شات کامل و بی عیب مورد نیاز است. (سیارک)  
5. سیاه و سفید
بیشتر سبک های عکاسی سیاه و سفید کلاسیک هستند طوریکه زیبایی اولیه ی اشیاء را ارائه می دهد. کنتراست و سایه ها نقشی مهم در واقعی کردن و زیبایی عکس های شما دارد.
6. عکاسی عروسی
بهترین لحظات زندگی خود را می توانید توسط عکاسان عروسی بدست آورید. با استفاده از لنزهای سریع و نوردهی خلاق، شما از نتایج نهایی شگفت زده خواهید شد.
7. عکاسی اچ دی آر (HDR)
تمام عکاسی اچ دی آر در مورد گرفتن سه نوع مختلف از تصاویر و ادغام آنها باهم است که کنتراست شگفت انگیزی در عکس های شما بوجود آورد. در حالیکه در عکسبرداری اچ دی آر بهتر است از عکس گرفتن خودکار استفاده شود، در غیر اینصورت دوربین خود را بر روی سه پایه تنظیم کنید و مطمئن شوید که حرکت نمی کند. این یکی از نکات مهم هنگام گرفتن عکس در اچ دی آر است.
8. عکاسی سفر
کسانی که عاشق سفر کردن هستند می توانند به عکاسان شگفت انگیزِ سفر تبدیل شوند. موقع سرگرمی و تفریح تنها به عکس گرفتن ادامه دهید و همچنین به جزئیات هم توجه کنید. سنت های مختلف کشور را می توان از طریق عکاسی در سفر مشاهده کرد. 
9. عکاسی تایم لپس یا زمان گریز (سیارک)  
عکاسی تایم لپس بهترین راه برای عکس گرفتن از حرکت است. که شامل عکاسی پی در پی از شیء خاص در فواصل زمانی مختلف است.
10. عکاسی ماکرو
عکاسی ماکرو جزئیات ریز شئ انتخاب شده را فراهم می کند. چیزهایی که بطور معمول از دید چشم انسان مخفی می ماند در عکاسی ماکرو، شگفت انگیز به نظر می رسد.
11. عکاسی در زیر آب
12. عکاسی با سرعت بالا
13. عکاسی پانوراما (وسیع)
14. عکاسی حرکت (motion)
15. عکاسی مادون قرمز
16. عکاسی نوزاد
17. عکاسی گذشته و حال
18. عکاسی از طلوع خورشید
19. عکاسی از باران
20. عکاسی از طوفان
22. عکاسی از پرنده
23. عکاسی در شب
24. عکاسی از منظره(سیارک)  
این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

مترجم  itrans.ir 

نظرات

در ادامه بخوانید...