این عکس ها در دهه 50 تا 70 در سوئیس گرفته شده است

عکس قدیمی
در قرنطینه ، نوه عکس های پدربزرگ خود را که نیم قرن پیش گرفته بود ، دیجیتالی کرد. او نمی دانست چه گنجی را در این سالها نگه داشته است.
نگاهی به این شهادت های زنده تاریخ گذشته بیندازید. این عکس ها در دهه 50 و 70 در سوئیس گرفته شده است.در سال 2014 ، دیلن اسکالت مجموعه بزرگی از عکس ها را از پدربزرگ  خود جک شارپ که بصورت سرگرمی عکاسی می کرد ، به ارث برد. دیلن در حین قرنطینه Covid-19 بود که وقت و پول پیدا کرد تا بایگانی را دیجیتالی کند.

 

"وقتی فهمیدم داخل همه جعبه هایی که به من به ارمغان رسیده چه چیزی وجود دارد ، بسیار هیجان زده شدم. خیلی چیزها ، و هر چیزی می تواند وجود داشته باشد! همانطور که می توانید تصور کنید ، من بسیار شگفت زده شدم ، و این باعث طولانی شدن روند دیجیتال سازی شد و چندین هفته طول کشید.

 

همانطور که درباره عکاسان بزرگی مانند هنری کارتیه برسون و ویویان مایر اطلاعات بیشتری کسب کردم ، تحت تأثیر عکس هایی که در بایگانی پدربزرگم کشف کردم  قرار گرفتم. من همان موقع فهمیدم که این عکس ها خاص هستند. نه تنها به این دلیل که آنها به پدربزرگ من تعلق داشتند ، من زیبایی این عکس ها را به طور عینی تشخیص دادم. ”وقتی اسکالت تمام عکس ها را دیجیتالی کرد (در کل حدود 5 هزار عکس بود) ، متوجه شد که عکس های پدربزرگش یک گنج واقعی است.


جک شارپ مهندس انگلیسی در آزمایشگاه CERN در ژنو سوئیس مشغول به کار بود. در اوقات فراغت ، او عاشق عکاسی در خیابان بود و از سال 1950 تا 1970 عکسبرداری کرد. وی در ابتدای سرگرمی خود ، زمان زیادی را به ساختار دوربین و همچنین نحوه دستیابی به نور کامل اختصاص داد.

دیلن می گوید"من پدربزرگم را ندیده ام. همه آنچه راجع به او می دانم توسط مادرم و سایر اقوام به من گفته شده است. همه او را دوست داشتند و او زندگی را دوست داشت و از آن نهایت قدردانی را می کرد. او به وضوح یک پسر باهوش بود و تمام قلب خود را به کار خود اختصاص داد."

 

عکس قدیمی

عکس قدیمیعکس قدیمیعکس خاصعکس قدیمیعکس قدیمیعکس قدیمیعکس قدیمیعکس قدیمیعکس قدیمیdb5956223ede484423a8d6aaeacbb87c.jpgعکس خاصعکس قدیمیعکس قدیمیعکس قدیمیعکس قدیمیعکس قدیمیعکس قدیمیعکس قدیمیعکس قدیمیعکس قدیمیعکس قدیمیعکس قدیمیعکس قدیمیعکس قدیمی

در قرنطینه ، نوه عکس های پدربزرگ خود را که نیم قرن پیش گرفته بود ، دیجیتالی کرد. او نمی دانست چه گنجی را در این سالها نگه داشته است.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید