این مرغ چینی تخم عجیب غریب شبیه تخم دایناسور گذاشت

در

 مرغ
حتی حیوانات عادی مزرعه هم گاهی باعث شگفتی می شوند. یکی از ساکنان چین زمانی که رنگ آمیزی تخم مرغ تخمگذار خود را دید بسیار شگفت زده شد . این تخم مرغ عجیب غریب بیشتر با تخم دایناسور و یا ، با برخی از پرندگان گرمسیری شبیه بود.

پرندگان تخم های رنگارنگ را از دایناسور ها به ارث برده اند ، بنابراین اگر منظور از تقلب و غذا خوردن نباشد ، جلوه ای از یک ویژگی وراثتی وجود دارد.

حال ببینیم دقیقا جریان چه بوده است. مرغی در منطقه شهر سوکیان واقع در شرق چین در استان جیانگ سو صاحب خود را با تخمهایی از نوع غیر معمول شگفت زده کرد.

 

خانم گائو هفت مرغ و یک خروس دارد ، او مدت هاست که مرغ پرورش می دهد اما این اولین بار است که با چنین چیزی روبرو می شود. او تخم مرموز عجیب غریب  را به گزارشگر تلویزیون محلی نشان داد و بلافاصله مورد توجه مطبوعات قرار گرفت.هنوز توضیحی در مورد ظاهر عجیب غریب تخم مرغ یافت نشده است - به گفته صاحب مرغ ها ، ظاهراً همه چیز از وزن و اندازه شبیه تخم مرغ های معمولی است ، تنها تفاوت در رنگ آمیزی عجیب غریب  تخم مرغ است.

 

 تخم مرغ

 

به گفته دامپزشکان ، دلیل این امر ممکن است نوعی تغذیه باشد ، اما این نظریه توسط خانم گائو رد می شود. او ادعا می کند که همه پرندگان را یکسان و مثل همیشه تغذیه کرده است: ذرت ، سبزیجات و گیاهان.

 

تخم مرغ غیرمعمول ، که شبیه چیزی کتاب کودکان "تخمهای سبز و ژامبون" دکتر سئوس بود ، توسط خانم گائو در خانه اش در شهر سوکیان ، استان جیانگ سو در شرق چین کشف شد .


حتی مشخص نیست که تخم مرغ عجیب غریب چه چیزی در داخل خود دارد ، زیرا صاحب مرغ جرات نمی کند آن را بشکند ، اما فقط حس کنجکاوی را به خبرنگاران و تماشاگران نشان می دهد. امکان کلاهبرداری را نمی توان رد کرد - کشاورز می تواند به راحتی به دنبال "پانزده دقیقه شهرت" محصول خود را رنگ کند.

با این حال ، ژانگ ونچنگ ، ​​دامپزشک ارشد در دامداری و ایستگاه دامپزشکی Suqian ، گفت که ممکن است تخم مرغ توسط چیزی از خارج تحریک شده باشد در حالی که هنوز در لوله تخم بر مرغ است. انقباض غیرطبیعی می تواند باعث ترشح نهایی لایه پروتئین به شکل سبز شود.

 

لازم به ذکر است که پرندگان غالباً تخم هایی با رنگهای عجیب غریب می گذارند که از مشخصات آنها نیست. این اغلب به دلیل تغییرات رژیم غذایی یا ناهنجاری های ژنتیکی است. بسیاری از عوامل دیگر می توانند بر خصوصیات تخمها تأثیر بگذارند - از وضعیت سلامتی حیوان گرفته تا خصوصیات ژنتیکی یک نمونه خاص.

 


پیش از این اعتقاد بر این بود که پوسته چند رنگ مکانیسم سازگار شدن پرندگان جدید است که در طی تکامل مستقل آنها ایجاد شده است. با این حال ، در سال 2018 ، دیرین شناسان آمریکایی تخم های پرندگان جدید را با بقایای تخم های دایناسور در سراسر جهان تجزیه و تحلیل و مقایسه کردند. با توجه به آنهانتیجه گیری، منتشر شده در مجله Nature ، تخم های چند رنگ متنوع در بسیاری از گونه های خزندگان باستانی که 70-100 میلیون سال پیش زندگی می کردند ، یافت شد. به عبارت دیگر ، پرندگان رنگ تخم را از اجداد خود به ارث برده اند.

نظرات

در ادامه بخوانید...

مکانی منحصر به فرد روی زمین که شبیه به مریخ است

در
A-Shi-Sle-Pa (در نسخه دیگری ، Ah-Shi-Sle-Pah) یک بیابان عظیم است که در آن هیچ حیوان ، آب و گیاهی وجود ندارد و مطمئناً برای بسیاری از کیلومترها اطراف آن سکونت گاه های انسانی وجود ندارد. اما مناظر کاملاً عجیب غریب و خیره کننده ای از صخره های مخروطی و قارچی شکل ، هرم های سنگی ، فسیل های انواع صدف و حشرات و همچنین استخوان های دایناسور دارد.
 
بیابان های کرتاسه.  عکس
بیابان در نیومکزیکو شبیه به مریخ.
 
این جنگل سنگی مسحور کننده در شمال غربی ایالت نیومکزیکو واقع شده است ، شما می توانید با ماشین به آنجا بروید ، بهتر است این کار را در هوای خوب انجام دهید. کل منطقه با  خاک پوشانده شده است ، به همین دلیل مسافر در معرض خطر باران و سقوط از یکی از صخره ها است.
چشم انداز شگفت انگیز.  عکس
اما همین رسوبات سنگ آهک است که دلیل منحصر به فرد بودن این مکان است. در این نهشته ها می توان بقایای کاملاً حفظ شده ای از حیوانات و گیاهان ماقبل تاریخ پیدا کرد.  در زمان گردشگری، یافته های کوچک ، مانند فسیل های صدف را اجازه دارید (به مقدار معقول) به عنوان سوغات به خانه ببرید ، اما به هیچ وجه اجازه ندارید استخوان حیوانات بزرگ را بردارید.
 
در بیابان می توانید ترکیبی از چندین سایه متضاد از سنگ را مشاهده کنید. رنگهای سفید رس ، رنگهای سیاه به رنگ خاکستری آتشفشانی ، رنگهای قهوه ای و مایل به قرمز  و از جمله درختان کوچک شده ماقبل تاریخ را ببینید. گاهی اوقات در اینجا می توانید شاخه هایی از گیاهان را پیدا کنید که در زمان دایناسورهای ماقبل تاریخ ، ماهی ها و پرندگان رشد کرده اند.
 
کل دره A-Shi-Sle-Pa در بیش از 26 کیلومتر مربع امتداد دارد ، اما معروف ترین قسمت آن - با بدترین ، در حاشیه واقع شده است. Hoodoos (انگلیسی hoodoo) صخره های مرتفع سنگهای زمین شناسی نرم هستند که با گذشت سالها توسط آب و باد "نازک" شده اند. در همین زمان ، در بالای این صخره ها یک سنگ مستحکم تر وجود دارد که کمتر تحت تأثیر فرسایش قرار گرفته و درنهایت ظاهر "کلاه قارچ" در این صخره را ایجاد می کند. چنین تشکل هایی به طور معمول در مناطق گرم و بی آب شکل می گیرند و A-Shi-Sle-Pa مکانی ایده آل برای این امر است.
 

نظرات

در ادامه بخوانید...

حداکثر چند تخم مرغ بخوریم؟

در

تخم مرغ خطری برای سلامتی نیست. در حقیقت، برای شما خوب هستند. پس چه تعداد بخوریم؟

منبع کلسترول - تعجب کردید، همان تخم مرغ بدنام! روزهای موثر بودن تخم مرغ نیز بازخواهد گشت. فروش تخم مرغ در انگلستان در سال 2014 تا 2.4 درصد افزایش یافت.

در سال 2007 توصیه بنیاد قلب انگلستان حداکثر 3 تخم مرغ در هفته بود ولی حالا دستور پخت انواع تخم مرغ را در وب سایت قرار داده.

 

تخم مرغ از خطر سلامتی تبرئه می شود- تازه ترین یافته های کمیته اصول رژیم در آمریکا بیان می دارد که خوردن تخم مرغ دارای کلسترول بالا تاثیری بر سطح کلسترول خون ندارد. بنابراین محدودیت تخم مرغ از نظر کلسترول رژیمی را حذف کرده است. زرده بزرگ حاوی 210میلی گرم کلسترول است و محدودیت کلسترول قبلی 300 میلی گرم در روز بود. تازه ترین گزارش پیش نویس کمیته بیان می دارد که خوردن چربی اشباع شده در برخی محصولات گوشتی و رژیمی می تواند عامل موثری در توقف ارتروز و بیماریهای قبلی باشد.

اژانس استاندارد غذایی (FSA) تخم مرغ را به عنوان منبع غنی سرشار از پروتئین با کیفیت بالا لیست می کند که به تبیین شهرت آنها در رژیم های با پروتئین بالا می پردازد. تخم مرغ در رژیم های قدیمی بعنوان غذای مغذی شناخته می شد. امروزه استفاده از این رژیم غذایی، و پختن تخم مرغ خوب می باشد (اما نباید در روغن زیاد باشد).(سیارک)

متقاعد شدید؟ حتی توصیه های مربوط به خوردن تخم مرغ قبل از اینکه تاریخ آنها بگذرد، یعنی براساس گفته FSA تا دو روز سالم می باشند، وجود دارد و البته تا زمانیکه سفیده و زرده آنها خوب بپزد.

حداکثر چند تخم مرغ بخوریم؟

شخصا، از تخم مرغ متنفرم مگر در کیک و مایونز، اما نه تنها تخم مرغ منبع خوبی از پروتئین می باشد بلکه میزان چربی آنها غیراشباع است (طبق گفته اژانس استاندارد غذایی 44درصد چربی اشباع نشده دارد). یک تخم مرغ متوسط دارای 80 کالری می باشد، نسبتا ارزان است، پخت آن آسان می باشد و زرده تخم مرغ حاوص مواد مغذی و مفیدی همچون ویتامین ب 12، ریبوفلاوین و ویتامین د می باشد.(سیارک)

هیچ دلیل خوبی برای تعداد مصرفی تخم مرغ وجود ندارد اما تحقیقات نشان می دهند که یک تخم مرغ در روز خوب می باشد- اگرچه می تواند خطر بیماری قلبی را در افراد مبتلا به دیابت افزایش دهد. شواهد زیادی از خوردن سه یا چند تخم مرغ در روز و عدم ضرر تخم مرغ نیز گزارش شده است. تخم مرغ نسبت به غلات شکردار،‌ صبحانه سالم تری می باشد البته در صورتیکه با محصولات کم چربی استفاده شوند. یعنی با سس و گوشت سرخ شده و با تست کره دار و پر از نمک میل نشود.

ترجمه توسط itrans.ir

نظرات

در ادامه بخوانید...

به به تخم مرغ

در

تخم مرغ علاوه بر چربی (زرده) و پروتئین (سفیده) از مقادیر بسیار زیادی از ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن تشکیل شده است که در زیر به آن اشاره شده است. میزان مجاز مصرف روزانه 2 عدد در روز و برای از بین بردن سالمونلا باید بصورت کاملا  پخته مصرف شود.(سیارک

خالص ترین نوع پروتئین

سفیده تخم مرغ  از خالص ترین نوع پروتیین ها می باشد .  پروتئین سفیده تخم مرغ به عنوان استاندارد در محاسبه پروتئین سایر غذاها استفاده می شود.

ویتامین ها

A: مناسب برای پوست و رشد (سیارک
D: با تولید کلسیم مقاومت استخوان ها را افزایش می دهد
E: از سلول ها در برابر فرایند اکسایش جلوگیری می کند
B1: باعث آزاد شدن انرژی موجود در کربوهیدرات ها می شود
B2: انرژی موجود در چربی ها و پروتئین ها را آزاد می کند
B6: سوخت و ساز پروتئین در بدن را بهبود می بخشد
B12: در ساختار بافت های عصبی و سلول های خونی نقش مهمی دارد

مواد معدنی

آهن: در ساخت گلبول های قرمز خون بسیار موثر است
روی: به تعادل آنزیم ها کمک کرده و فرایند بلوغ را تسریع می بخشد
کلسیم: مهمترین ماده معدنی در تقویت استخوان و دندان
ید: ترشح هورمون ها تیروئید را کنترل می کند
سلنیوم: مانند ویتامین E از سلول ها در برابر فرایند اکسایش محافظت می کند.   

نظرات

۱۳۹۵/۱۰/۲۸ممنون، کاش بیشتر غذاها مثل تخم مرغ راحت آماده میشد.

۱۳۹۵/۷/۵سلام مفید بود. خدا قوت

در ادامه بخوانید...

آیا می توانیم یک دایناسور را با استفاده از تکنولوژی امروزی از رشته کامل DNA به وجود آوریم

در

در صورتی که رشته کامل DNA را داشته باشیم با تکنولوژی موجود می توانستیم یک دایناسور را به وجود آوریم؟ نه نمی توانستیم. ما ژنوم ماموت پشمالو را توالی یابی کردیم. و هنوز ماموت را احیا نکرده ایم گرچه گونه هایی از آن زنده هستند. در این مورد، فیل آسیایی می تواند بعنوان مادر جانشین جنین فیل به کار رود تا ژنهای ماموت را با ویرایش ژن CRISPR تولید کند . در حال حاضر چنین تلاشی در حال انجام است اما به نظر من با اینکه امکان پذیر می باشد اما احتمالش کم است. و این یک مورد ایده آل می باشد چرا که یک حیوان بسیار مشابه با ژنوم مشابه هنوز زنده است.(سیارک)  

در مورد دایناسور، نزدیکترین گونه های زنده، پرندگان هستند که همنژاد آنها هستند و بعد از پرندگان، تمساح ها می باشند. اما دایناسورها حدود 65 میلیون سال پیش نسلشان منقرض شد. این برای واگرایی، مدت زمانی طولانی است. حتی اگر هم DNA دایناسور را داشته باشیم که بسیار بعید است چون DNA برای چنین مدت طولانی دوام نمی اورد (توالی یابی قدیمی ترین DNA کمتر از 1 میلیون سال می باشد) ما مجبور خواهیم بود تا از جنین پرندگان یا تمساح استفاده کنیم تا ژنهای دایناسور را ویرایش کرده در نهایت چیزی که حاصل می شود بیشتر پرنده یا تمساح است تا یک دایناسور. البته هرگز نمی توانیم بگوییم که هیچ وقت امکان پذیر نیست: برخی از بافت های نرم شامل کلوژن و سلول های خونی بالقوه از دایناسوری 75 میلیون سال پیش بازیابی شده است. از آنجایی که نمونه های موزه ای بسیاری تجزیه و تحلیل می شوند شاید بتوانیم برخی توالی پروتئین ها را بدست آوریم و تلاش کنیم تا جوجه یا جنین تمساح را بدست آوریم و حداقل یک یا دو پروتئین دایناسور را بدست آوریم. اما در حال حاضر این فقط یک تخیل علمی سرگرم کننده است.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

مترجم  itrans.ir

نظرات

در ادامه بخوانید...

نمونه ای منحصر به فرد از بال و پر دایناسوری حفظ  شده در کهربا

در

واقعا باور نکردنی است.
(سیارک) : دم دایناسور با پر و بال که هنوز هم به زیبایی در کهربا حفظ شده و به استخوان متصل است پیدا شده است و این یکی از جالبترین چیزهایی است که ما تا کنون دیده ایم.این اولین  پرهای به دام افتاده است در کهربا نیست، اما اولین بار است که محققان قادرند قطعا آنها را به یک دایناسور پیوند دهند.این کشف ارزشمند بینش ما را که چگونه  دایناسورها تکامل یافته اند را توسعه می دهد.

قطعه کهربا ی مذکور ، بطرز شگفت انگیزی ، در بازاری در میانمار سال گذشته، به عنوان یک تکه کهربا که حاوی مواد گیاهی است پیدا شد. با استفاده از میکروسکوپ دقیق و یک اسکنر CT به ساختار پرها و استخوانهای متصل به آن پرداختند، این تیم پیش بینی کرد که دم متعلق به یک coelurosaur جوان، یک خانواده از دایناسورها ی گوشتخوار پرنده مانند که حدود 99 میلیون سال پیش دردوران کرتاسه زندگی می کرده است می باشد.

 

                                  "بهترین جزئیات قابل مشاهده در سه بعد است."

تا آنجا که محققان آگاه هستند، این اولین پرهای دایناسور غیر پرنده پیدا شده در کهربا می باشد.

 

 تجزیه و تحلیل از پر نشان می دهد که دم سطح بالایی قهوه ای بلوطی و سطح زیرین رنگ پریده یا سفیدبوده است.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

نظرات

در ادامه بخوانید...

طرز تهیه نرگسی اسفناج

در

(سیارک) : نرگسی اسفناج یکی از غذاهای محلی مازندران است.
نرگسی اسفناج را می توانید در وعده ناهار ، میان وعده ، شام و پیش غذا میل بفرمایید .

مواد لازم برای تهیه نرگسی اسفناج

اسفناج تازه/ 500 گرم
پیاز /2 عدد
تخم مرغ /4 عدد
سیر /4 حبه

طرز تهیه نرگسی اسفناج

اسفناج ها را تمیز کرده ،شسته و  سپس داخل قابلمه ای بریزید ،  15 دقیقه با حرارت ملایم اسفناج ها را بدون آب بپزید. اگر قبل از ریختن در قابلمه ، اسفناج ها را کمی با چاقو ریز کنید در زمان پخت هم مقداری آب می اندازد و هم رنگش سبز تر می شود.
-  پیاز را خلالی ریز کرده و در روغن تفت داده تا نرم و سبک شوند، سیرهای رنده شده را با پیازها تفت دهید.
-  اسفناج  های پخته را  به تابه پیاز و سیر اضافه کرده  و چند دقیقه باهم تفت دهید.
-  نمک و فلفل را اضافه کنید و درآخر نیز تخم مرغ ها را روی اسفناج ها بشکنید و با حرارت کم اجازه دهید تخم مرغ ها بسته شوند سپس نرگسی را در ظرف بکشید و سرو کنید .(می توانید تخم مرغ را با اسفناج بهم بزنید ویا بصورت کامل روی اسفناج ها بشکنید و بگذارید تا زرده تخم مرغ عسلی شود.)

- نرگسی اسفناج آماده است نوش جان.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ آیا شما آشپزی می کنید؟در صورتی که غذایی را بصورت خاص تهیه می کنید طرز تهیه آن را در قسمت نظر ها بگذارید تا بنام شما در پست جدید گذاشته شود.لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک

نظرات

در ادامه بخوانید...