این مرغ چینی تخم عجیب غریب شبیه تخم دایناسور گذاشت

 مرغ
حتی حیوانات عادی مزرعه هم گاهی باعث شگفتی می شوند. یکی از ساکنان چین زمانی که رنگ آمیزی تخم مرغ تخمگذار خود را دید بسیار شگفت زده شد . این تخم مرغ عجیب غریب بیشتر با تخم دایناسور و یا ، با برخی از پرندگان گرمسیری شبیه بود.

پرندگان تخم های رنگارنگ را از دایناسور ها به ارث برده اند ، بنابراین اگر منظور از تقلب و غذا خوردن نباشد ، جلوه ای از یک ویژگی وراثتی وجود دارد.

حال ببینیم دقیقا جریان چه بوده است. مرغی در منطقه شهر سوکیان واقع در شرق چین در استان جیانگ سو صاحب خود را با تخمهایی از نوع غیر معمول شگفت زده کرد.

 

خانم گائو هفت مرغ و یک خروس دارد ، او مدت هاست که مرغ پرورش می دهد اما این اولین بار است که با چنین چیزی روبرو می شود. او تخم مرموز عجیب غریب  را به گزارشگر تلویزیون محلی نشان داد و بلافاصله مورد توجه مطبوعات قرار گرفت.هنوز توضیحی در مورد ظاهر عجیب غریب تخم مرغ یافت نشده است - به گفته صاحب مرغ ها ، ظاهراً همه چیز از وزن و اندازه شبیه تخم مرغ های معمولی است ، تنها تفاوت در رنگ آمیزی عجیب غریب  تخم مرغ است.

 

 تخم مرغ

 

به گفته دامپزشکان ، دلیل این امر ممکن است نوعی تغذیه باشد ، اما این نظریه توسط خانم گائو رد می شود. او ادعا می کند که همه پرندگان را یکسان و مثل همیشه تغذیه کرده است: ذرت ، سبزیجات و گیاهان.

 

تخم مرغ غیرمعمول ، که شبیه چیزی کتاب کودکان "تخمهای سبز و ژامبون" دکتر سئوس بود ، توسط خانم گائو در خانه اش در شهر سوکیان ، استان جیانگ سو در شرق چین کشف شد .


حتی مشخص نیست که تخم مرغ عجیب غریب چه چیزی در داخل خود دارد ، زیرا صاحب مرغ جرات نمی کند آن را بشکند ، اما فقط حس کنجکاوی را به خبرنگاران و تماشاگران نشان می دهد. امکان کلاهبرداری را نمی توان رد کرد - کشاورز می تواند به راحتی به دنبال "پانزده دقیقه شهرت" محصول خود را رنگ کند.

با این حال ، ژانگ ونچنگ ، ​​دامپزشک ارشد در دامداری و ایستگاه دامپزشکی Suqian ، گفت که ممکن است تخم مرغ توسط چیزی از خارج تحریک شده باشد در حالی که هنوز در لوله تخم بر مرغ است. انقباض غیرطبیعی می تواند باعث ترشح نهایی لایه پروتئین به شکل سبز شود.

 

لازم به ذکر است که پرندگان غالباً تخم هایی با رنگهای عجیب غریب می گذارند که از مشخصات آنها نیست. این اغلب به دلیل تغییرات رژیم غذایی یا ناهنجاری های ژنتیکی است. بسیاری از عوامل دیگر می توانند بر خصوصیات تخمها تأثیر بگذارند - از وضعیت سلامتی حیوان گرفته تا خصوصیات ژنتیکی یک نمونه خاص.

 


پیش از این اعتقاد بر این بود که پوسته چند رنگ مکانیسم سازگار شدن پرندگان جدید است که در طی تکامل مستقل آنها ایجاد شده است. با این حال ، در سال 2018 ، دیرین شناسان آمریکایی تخم های پرندگان جدید را با بقایای تخم های دایناسور در سراسر جهان تجزیه و تحلیل و مقایسه کردند. با توجه به آنهانتیجه گیری، منتشر شده در مجله Nature ، تخم های چند رنگ متنوع در بسیاری از گونه های خزندگان باستانی که 70-100 میلیون سال پیش زندگی می کردند ، یافت شد. به عبارت دیگر ، پرندگان رنگ تخم را از اجداد خود به ارث برده اند.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید