بهداشت

عشق از راه دور: چرا تماس بیش از حد با گربه ممکن است خطرناک باشد

چرا تماس بیش از حد با گربه ممکن است خطرناک باشد

 

چرا تماس بیش از حد با گربه ممکن است خطرناک باشد

پزشکان معتقدند گربه ها حامل بسیاری از بیماری ها و انگل ها هستند و باید مراقب بود.
کسانی که گربه در خانه نگه می دارند اغلب فکر نمی کنند که حیوانات می توانند انگل ها و بیماری های مختلف را منتقل کنند. به خصوص اگر حیوان خانگی برای پیاده روی به خیابان می رود.

به عنوان مثال، گربه ها می توانند حامل سل، سالمونلا،توکسوپلاسموز، ژیاردیا و کریپتواسپوریدیا، عفونت قارچی کرم حلقه ای و بر اثر گاز گرفتن و چنگ زدن گربه، باکتری به نام بارتونلا (Bartonella) را به انسان منتقل می کند که باعث ورم غدد لنفاوی می شود. به تازگی، دانشمندان دریافته اند که توکسوپلاسما، یکی از رایج ترین انگل های درون سلولی در گربه های خانگی است که در هنگام مصرف 50 درصد خطر ابتلا به اسکیزوفرنی را افزایش می دهد. علاوه بر این، گربه ها اغلب دارای کرم ها، کک ها، شپش ها و سایر انگل ها هستند.

پزشکان توصیه می کنند که احتیاط کنید. اول از همه، شما باید مراقب سلامت حیوان خانگی خود باشید. یک گربه، به ویژه اگر بیرون می رود، باید واکسینه شود، پیشگیری از کرم ها و درمان از انگل ها انجام شود. مهم است که فاصله خود را با حیوان حفظ کنید - گربه نباید به محصولات، ظروف، وسایل شخصی شما دسترسی داشته باشد. توصیه نمی شود محل خواب حیوانات با صاحبان در همان تخت خواب باشد. شما نباید گربه را ببوسید و بعد از نوازش و دست زدن به حیوانات، باید دست های خود را بشویید

 

گربه ها خطر اسکیزوفرنی را در انسان افزایش می دهند

انگل های درون سلولی که اغلب در گربه ها یافت می شوند خطر اسکیزوفرنی را در انسان افزایش می دهند.
محققان دانمارکی دریافتند که توکسوپلاسما ، انگلی داخل سلول هستند و ممکن است خطر ابتلا به اسکیزوفرنی را افزایش دهد. نمونه های خون از هزاران نفر مبتلا به بیماری روانی مورد آزمایش قرار گرفتند. معلوم شد که وجود ویروس توکسوپلاسما در بدن خطر ابتلا به اسکیزوفرنی را در حدود 50 درصد افزایش می دهد.
 
پزشکان خاطر نشان کردند که وجود توکسوپلاسما در خون می تواند در طول مدت طولانی قبل از شروع بیماری شروع شود. در این حالت، اگر فرد مبتلا به توکسوپلاسموز تشخیص داده شود، لازم است که درمان شود تا پایان و توجه بیشتری به بهداشت حیوان خانگی شود.
 
توکسوپلاسموز در انسان، به عنوان یک قاعده، بدون علائم ادامه می یابد. اغلب این علائم در زنان باردار، نوزادان و افراد دارای ایمنی ضعیف ظاهر می شود. در این مورد، این بیماری ممکن است همراه با تب بالا، و نیز تظاهرات خاص آسیب به کبد و سیستم عصبی باشد.
 
توکسوپلاسموز گسترده است. انگل اغلب در روده گربه زندگی می کند، اما همچنین می تواند حیوانات دیگر و هم چنین محصولات کشاورزی را آلوده کند. عفونت در تماس با حیوانات و نیز خوردن گوشت خام رخ می دهد. کارشناسان، قانون اساسی بهداشت یعنی پیشگیری را توصیه می کنند - غیر از اجازه ندادن ورود حیوانات در محل خواب ،در خوردن صبحانه با صاحبان و پس از تمیز کردن توالت حیوانات لازم است دست های خود را کاملا شستشو دهید. همچنین، تحت نظارت یک دامپزشک، ممکن است پیشگیری از انگل ها انجام شود.

 

توکسوپلاسموز چیست و چگونه بر رفتار افراد تاثیر می گذارد

یک تیم بین المللی دانشمندان نتیجه گرفت که عفونت توکسوپلاسمایی جزء خاصی از انگل های گربه است.
توکسوپلاسما یک انگل تک سلولی است که اغلب در گربه ها زندگی می کند. حدود یک چهارم از همه مردم در سیاره ما نیز می توانند توسط آن آلوده شوند. این بدون هیچ نشانه قابل مشاهده است، گاهی اوقات فقط یک سردرد کوچک است، و برخی از علائم شبیه به سرماخوردگی است.
 
به طور معمول، جوندگان این انگل ها را حمل می کنند. بعضی از دانشمندان معتقدند که اشتیاق مردم برای گربه ها ممکن است با عفونت با توکسوپلاسما همراه باشد.
 
در یک مطالعه جدید، کارشناسان بررسی کردند که رفتار افراد مبتلا به توکسوپلاسموز چگونه تغییر می کند.
کارشناسان قصد دارند تحقیقات خود را ادامه دهند تا ببینند چه تغییراتی در رفتار مردم دیده می شود. علاوه بر این، آنها می خواهند بدانند آیا رابطه بین توکسوپلاسما و تمایل به محافظه کاری وجود دارد یا خیر؟

 

دانشمندان راهی برای محافظت در برابر "انگل زامبی" پیدا کرده اند

انگلی که می تواند بر رفتار انسان تاثیر بگذارد، نه تنها می تواند شکست بخورد، بلکه مانع از آلوده شدن نیز بشود.
زیست شناسان آمریکایی راهی برای جلوگیری از عفونت های انسانی با توکسوپلاسما پیدا کرده اند - انگلی که به گربه ها حمله می کند، اما در بعضی موارد ممکن است به انسان منتقل شود و همچنین می تواند بر رفتار فرد آلوده تأثیر بگذارد. این انگل نسبتا شایع است که اغلب در گربه های خانگی دیده می شود و علاوه بر این ممکن است به هیچ وجه آشکار نشود. توکسوپلاسموز می تواند به خودکشی تبدیل شود. چرا باید باکتری ها مردم را بکشند هنوز روشن نیست.
دانشمندان دریافته اند که انگل داخل سلولی نمی تواند در بدن انسان بدون آنزیم CPL زندگی کند و مسدود شدن آن مردم را از عفونت محافظت می کند. همانطور که توسط کارشناسان اشاره شد، شکل حاد در طبیعت می تواند با موفقیت مبارزه کند.
 
مثلا توسکوپلاسما می تواند تغییرات غیر قابل برگشت در مغز ایجاد کند، مثلا، موش های آلوده دیگر از گربه ها نترسند و افراد مستعد اقدامات غیرمنطقی و خودکشی کنند. عفونت در یک زن باردار باعث جنین غیرطبیعی و یا سقط جنین شود.
دانشمندان موش را با توکسوپلاسما آلوده کرده و مشاهده کردند که چگونه کار ژن های انگل در طی گذار از حاد به مرحله مزمن عفونت تغییر می کند. معلوم شد که یک پروتئین مسئول انتقال است و اگر این پروتئین غیر فعال شود، توکسوپلاسما قادر به تبدیل شدن به یک فرم مزمن نیست.

 

انگل می تواند ما را کنترل کند

معلوم شد که برخی از میکروارگانیسم های انگلی می توانند بر رفتار میزبان خود تاثیر بگذارند.
دانشمندان آمریکایی دریافته اند که برخی از انگل ها نمی توانند با کمک صاحب خود زندگی کنند و تکثیرشوند، بلکه از آن برای اهداف خود استفاده می کنند که بر رفتار فرد تاثیر می گذارد.
این انگل نسبتا معمولی است که اغلب در گربه های خانگی یافت می شود و می تواند به انسان منتقل شود. توکسوپلاسموز می تواند به خودکشی تبدیل شود. چرا باید باکتری ها مردم را بکشند؟ هنوز روشن نیست. همچنین عوامل ایجاد کننده لیشمانیوز می توانند بر رفتار انسان و دیگر پستانداران تأثیر بگذارند. آنها، به طور خاص، باعث تحریک گرسنگی فوق العاده قوی می شوند که میزبان انگل نمی تواند آن را کنترل کند. در نتیجه، بیمار می تواند، به معنای واقعی، همه چیز را بخورد.
تعدادی از انگل هایی که می توانند بر رفتار میزبان تاثیر بگذارند، در حیوانات ساده تر یافت می شوند. به عنوان مثال، یکی از قارچ ها حشرات را به سمت خودکشی سوق می دهد.  همچنین موجودات مضری هستند که حلزون ها را آلوده می کنند و باعث می شوند که آنها به غذای پرندگان تبدیل شوند و توجه آنها را جلب کنند.

 

چرا صاحبان حیوانات خانگی باید مراقب باشند

پزشکان توضیح دادند در صورتی که گربه یا سگ در خانه دارید، مراقب باشید.
 
داشتن حیوانات خانگی،  بدون شک خوشبختی بزرگ است. آنها به ما شادی می دهند، احساسات خود را به ما منتقل می کنند، عشق و مراقبت را آموزش می دهند. اما پزشکان هشدار می دهند که افرادی که حیوانات خانگی دارند، باید مراقب سلامت آنها باشند. معلوم می شود که همه چیز در مورد انگل هاست.
 
کارشناسان ایتالیایی که علاقه مند به این موضوع هستند، می گویند که صاحبان گربه ها یا سگ ها دو برابر در معرض ابتلا به انگل های مختلف هستند. به گفته کارشناسان، عمدتا افراد کرم ها و ژیاردیا را دریافت می کنند.
 
علاوه بر این، گاهی اوقات فرد حتی ممکن است چندین سال متوجه شود که انگل در بدن او چند برابر شده است. گاهی اوقات انگل می تواند تهدید جدی برای زندگی بشر باشد. بنابراین، دانشمندان به صاحبان حیوانات خانگی توصیه می کنند که اقدامات پیشگیرانه را نادیده نگیرند و داروهای انگلی را به حیوانات خانگی خود بدهند. علاوه بر این، افراد نیز باید به صورت دوره ای مورد بررسی قرار گیرند و مراقب سلامت شخصی خود باشند.

 

خواب مشترک با حیوان خانگی مشکلات جدی برای سلامتی دارد

خواب مشترک با حیوان خانگی مشکلات جدی برای سلامتی دارد. دانشمندان از مردم می خواهند که حیوانات خانگی خود را در تخت خود نگذارند.
بعضی از مردم می دانند که این کار غیرممکن است و به نحوی با این عادت مبارزه نمی کنند. با این حال، تعداد کمی از مردم متوجه آسیبی که خواب مشترک حیوان خانگی و صاحب حیوان به سلامتی وارد می کند، هستند.
 
اگر حیوان خانگی شما شب در نزدیکی شما باشد، ممکن است صبح احساس سرگیجه کنید. این به خاطر نوسانات امواج الکتریکی مغز است که حتی در طول خواب نیز رخ می دهد. ریتم های آلفا با فرکانس مشخص می شوند، زمانی که یک فرد در حال خوابیدن و تلاش برای خوابیدن است، و امواج دلتا برای زمانی است که فرد به خواب عمیق می رود. 
 
هنگامی که ما به رختخواب می رویم مغز شروع به افکار مختلف می کند و هر نوع فعالیت الکتریکی را دنبال می کند. بنابراین، زمانی که یک فرد خواب میبیند، دستگاههای الکتریکی و حتی سوکتها در خانه روی عملکرد مغز تاثیر دارند.
هر سال، دامنه نوسانات افزایش می یابد و مردم را دچار سرگیجه می کند.ریتم آلفای انسان و حیوانات خانگی مطابقت ندارد، که در آن تعادل روانپراشی بیشتر تشدید می شود.
 
محققان معتقدند که در برخی موارد خوابیدن در کنار یک گربه یا سگ می تواند باعث بی خوابی شود. زیست شناس ویکی وارن می گوید: حیوانات می توانند میدان الکترومغناطیسی انسان را تحریف کنند. 
 
به عنوان بخشی از این آزمایش، دانشمندان داوطلبان بین 35 تا 65 ساله را که از بی خوابی رنج می برند دعوت کردند. معلوم شد که 87٪ گربه ها در خانه زندگی می کنند که دوست دارند با صاحبانشان بخوابند.

- نظرات

برای ارسال نظر، لطفا وارد حساب خود شوید یا ثبت نام نمایید.


اولین باری که این برجستگی های بنفش رنگ و بدون درد ظاهر شدند را لوسیانا به سختی بیاد می آورد.

پشه خاکی ها ، سالک و رمز و راز پزشکی

اولین باری که این برجستگی های بنفش رنگ و بدون درد ظاهر شدند را لوسیانا به سختی بیاد می آورد.

پشه خاکی با تغذيه از خون فرد بيمار به انگل آلوده مي­شود

بیماری سالک، لیشمانیوز

پشه خاکی با تغذيه از خون فرد بيمار به انگل آلوده مي­شود

پرندگان کی وی Kiwi در استرالیا وجود ندارد، اما واقعا تعداد زیادی گربه وجود دارد

چرا استرالیا قصد دارد میلیون ها گربه را مسموم کند

پرندگان کی وی Kiwi در استرالیا وجود ندارد، اما واقعا تعداد زیادی گربه وجود دارد

دامپزشک داره واسه گربهه توضیح میده که چقدر چاقه!!!!

دامپزشک داره واسه گربه توضیح میده که چقدر چاقه

دامپزشک داره واسه گربهه توضیح میده که چقدر چاقه!!!!

اگر گربه داشته باشید، زندگی جالب و غیر قابل پیش بینی می شود.

گربه ها همه جا هستند

اگر گربه داشته باشید، زندگی جالب و غیر قابل پیش بینی می شود.

این عبارت برای سالیانی دراز در وال استریت مورد استفاده بوده است.

الگوی قیمت جهش گربه ی مرده

این عبارت برای سالیانی دراز در وال استریت مورد استفاده بوده است.

می‌د ونم !همین‌جوری د وستش د ارم،من رو همون‌طوری که هستم نشون مید ه…

دیالوگ

می‌د ونم !همین‌جوری د وستش د ارم،من رو همون‌طوری که هستم نشون مید ه…

دخترا خیلی زود فراموش میکنن، اما پسرا فقط وانمود میکنن که فراموش کردن، اما همیشه یاد شونه…

دیالوگ: ماهی و گربه

دخترا خیلی زود فراموش میکنن، اما پسرا فقط وانمود میکنن که فراموش کردن، اما همیشه یاد شونه…

در این برنامه ابتدا در ساعت ۱۷ فیلم «هجوم » با حضور شهرام مکری کارگردان و نسیم احمدپور فیلم‌نامه‌نویس نمایش داده شده و پس از آن تماشاگران می‌توانند سوالات و نظرات خود را با عوامل فیلم درمیان بگذارند.

«هجوم» در اصفهان نقد و بررسی می‌شود

در این برنامه ابتدا در ساعت ۱۷ فیلم «هجوم » با حضور شهرام مکری کارگردان و نسیم احمدپور فیلم‌نامه‌نوی...

مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تولیدکنندگان فرآورده‌های گوشتی انتشار شایعاتی درباره استفاده از گوشت گربه در تولید فرآورده‌های گوشتی و تعطیلی ۱۸ واحد تولیدکننده در این صنعت را تکذیب کرد.

استفاده از گوشت گربه در فرآورده‌های گوشتی؟/ مدیرعامل اتحادیه:تکذیب می کنم،صرفه اقتصادی هم ندارد

مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تولیدکنندگان فرآورده‌های گوشتی انتشار شایعاتی درباره استفاده از گوشت گربه ...

مردم خاور نزدیک اولین کسانی بوده‌اند که گربه را اهلی کردند

زیبا مغرور بی رحم

مردم خاور نزدیک اولین کسانی بوده‌اند که گربه را اهلی کردند

خرچنگ و گربه کیهانی که سلام میکنند

خرچنگ و گربه کیهانی که سلام میکنند

خرچنگ و گربه کیهانی که سلام میکنند

اگر دندان عقل به درستی رشد کرده باشد، یعنی به دندان بغلی یا هفتم فشاری نمی آورد

آیا دندان عقل را بکشیم

اگر دندان عقل به درستی رشد کرده باشد، یعنی به دندان بغلی یا هفتم فشاری نمی آورد

در بیشتر افراد؛ تغییرات هورمونی میتواند موجب ایجاد جوش یا آکنه شود.

علت جوش یا آکنه در مردان

در بیشتر افراد؛ تغییرات هورمونی میتواند موجب ایجاد جوش یا آکنه شود.

یک پیاده روی در کنار ساحل با پای برهنه به زندگی یک زن خاتمه داد

خطرات پابرهنه بودن در ساحل

یک پیاده روی در کنار ساحل با پای برهنه به زندگی یک زن خاتمه داد

اما در بسیاری از موارد، ظاهر شدن آکنه گناه ژن هاست

علل اصلی آکنه

اما در بسیاری از موارد، ظاهر شدن آکنه گناه ژن هاست

بهداشت پاها را فراموش نکنید. پاهای خود را بطور کامل هر روز بعد از برگشت

چگونه از بوی بد پا و کفش خلاص شویم

بهداشت پاها را فراموش نکنید. پاهای خود را بطور کامل هر روز بعد از برگشت

سرمایه اجتماعی یک ساختار مرتبط با سلامت است

اهمیت سرمایه گذاری در روابط

سرمایه اجتماعی یک ساختار مرتبط با سلامت است

دانشمندان مشخص کرده اند که دستمال مرطوب برای انسان ها و محیط زیست خطرناک است

دستمال مرطوب می تواند به سلامت آسیب برساند

دانشمندان مشخص کرده اند که دستمال مرطوب برای انسان ها و محیط زیست خطرناک است

برخی از درمان های خانگی و طبیعی ، ایمن بوده و می تواند دندان شما را سفید کند.

راه های طبیعی سفید کردن دندان

برخی از درمان های خانگی و طبیعی ، ایمن بوده و می تواند دندان شما را سفید کند.

چرا هنوز دندانپزشکان پیشنهاد می کنند تا دندان عقل خود را بردارند؟

آیا کشیدن دندان های عقل کاری بیهوده است

چرا هنوز دندانپزشکان پیشنهاد می کنند تا دندان عقل خود را بردارند؟

به همین دلیل وجود آکنه یا جوش در بسیاری از افراد میتواند ناراحت کننده باشد.

دلایل ایجاد جوش و آکنه و راه های مقابله

به همین دلیل وجود آکنه یا جوش در بسیاری از افراد میتواند ناراحت کننده باشد.