بیماری - صفحه 9

معرفی بیماری ها و نحوه پیشگیری و درمان

30 شهریور 1397

بیماری
تمامی این راهکارها توسط محققان و متخصصان و پس از انجام بررسی ها و آزمایشات دقیق مطرح شده اند.

یازده راهکار برای پیشگیری از سرطان

در این مقاله نیز صحبت اصلی ما حول محور همین موضوع است و قصد داریم شما را با آن دسته از راهکارهایی آشنا کنیم که به واسطه آن ها تا حدود بسیار زیادی می توان از وقوع سرطان جلوگیری کرد.

29 شهریور 1397

بیماری
به شرکت کنندگان اجازه داده شد تنها بعد از ارائه مدرک پزشکی از آرتروز روماتوئید در مطالعه شرکت کنند.

آرتروز روماتوئید بخش دوم

شرکت کنندگان ملزم به ارائه یک تأیید کتبی از یک روماتولوژیست برای آرتروز روماتوئید بودند. به منظور جلوگیری از مزاحمت مکانیزم های فیزیولوژی آرتروز روماتوئید، شرکت کنندگانی که جایگزین‌های استروژن دوره ای دریافت می‌کردند یا دچار لوپوس بودند از مطالعه حذف شدند

13 شهریور 1397

8 شهریور 1397

بیماری
متأسفانه یکی دیگر از اختلالاتی که بیماری دیابت متوجه بدن افراد می کند، بروز مشکلاتی در کارکرد طبیعی گلبول های قرمز و سفید خون است

علائم دیابت بخش دوم

زخمی که مدت ها است خشک نشده و بهبود نیافته است؛ شکاف یا ترک خوردگی ای بر سطح پوست که از بین نمی رود؛ جراحتی که ماه ها است شما را آزرده کرده و بهبود پیدا نمی کند

7 شهریور 1397

بیماری
اگر احساس خستگی می کنید، گرسنه هستید، حالت تهوع دارید و در نهایت مدام به وزن تان اضافه می شود

علائم دیابت بخش اول

نکته ای که در خصوص این بیماری وجود دارد این است که معمولا تا مدتی طولانی مشکلی برای فرد به وجود نمی آورد و در بلند مدت است که درد سر ساز خواهد شد.

24 مرداد 1397

بیماری
نیمی از کلسترول در بدن و به طور عمده در کبد پستانداران سنتز می‌شود

بیماری کلسترول ارثی

کلسترول چربی آب‌دوست است که پیش‌ساز هورمون‌های استروئیدی مانند کورتیکواستروئیدها ، هورمون‌های جنسی، اسیدهای صفراوی و ویتامین D هستند. کلسترول یک جزء اصلی از غشای سلولی است. کلسترول می‌تواند در بدن ساخته شود یا در رژیم غذایی وجود داشته باشد.

22 مرداد 1397

بیماری
بدیهی است این جمعیت نسبت به بیماران جوان‌تر بروز بیشتری از آسیب، نئوپلاسم‌ها و دیگر بیماری‌ها از خود نشان می‌دهند.

درمان بیماری‌های تیروئید از طریق جراحی

افراد مسن یکی از زیر مجموعه‌های دارای رشد سریع در کشور‌های غربی هستند. تنها در ایالات متحده آمریکا 35 میلیون فرد مسن‌تر از 65 سال وجود دارد. افزایش قابل توجه جمعیت افراد مسن استلزام مهمی برای جراحی غده درون ریز دارند.

بیماری
آسیب های مربوط به تصلب شرایین که باعث 50 درصد یا بیشتر تنگی عروق کرونر بزرگ می شود

آترواسکلروز عروق کرونر یا بیماری CAD

آترواسکلروز عروق کرونر یا بیماری CAD شامل تجمع منطقه ای چربی ها ، ماکروفاژ ها ، پلاکت ها ، کلسیم و فیبروز بافت پیوندی بین عروق کرونر میشود که باعث شکل گیری پلاک های انسدادی و تنگ شدن مجرا می شود که سر انجام باعث نقص یا انسداد جریان طبیعی خون می شود.

16 مرداد 1397

بیماری
درصورتی‌که دچار کاهش بینایی ناگهانی  یا کج ومعوج دیدن خطوط صاف هستید، سریعا به چشم پزشک مراجعه نمایند

دژنراسیون ماکولا وابسته به سن چیست

افراد مسن‌تر باید معاینات منظم چشم را انجام دهند و هر چشم جداگانه مورد بررسی قرار گیرد تا دژنراسیون ماکولا یا وضعیت‌های دیگر تهدیدکننده بینایی که با کاهش ناگهانی بینایی همراه هستند مانند جدا شدن شبکیه ، به موقع شناسایی شوند.

بیماری
تفاوت در خطر آب مروارید بین دو جنس منجر به توجه به نقش استروژن در آب‌مروارید شده است.

چرا آب‌مروارید یا کاتاراکت در زنان شایع تر است

علاوه بر این، منارک زودرس و/یا یائسگی دیررس، و ازاین‌رو طول عمر باروری بلند، با کاهش خطر ابتلا به آب‌مروارید در ارتباط است . ازاین‌رو به نظر می رسد استروژن خواص حفاظتی در برابر کدر شدن عدسی دارد و مطرح‌شده که این به علت کاهش چشمگیر غلظت استروژن در دوران یائسگی است

30 تیر 1397

بیماری
 زیاده روی در خوابیدن کار درستی است؟

عوارض بلند مدت خوابیدن بیش از اندازه

مسلماً همگی ما خوابیدن را به عنوان فعالیتی می شناسیم که برای سلامتی ما مفید و حیاتی است، با این وجود آیا این مسئله درست است که بگوییم هر چه بیشتر بخوابیم، بیشتر قادر خواهیم بود از ثمرات آن برای سلامت خود بهره بگیریم؟

27 تیر 1397

بیماری
 آترواسکلروزیس در نتیجه چربی خون و اکسیداسیون چربی ایجاد می‌شود

آترواسکلروزیس

تصلب شریان، بیماری انتیما رگ (درونی‌ترین لایه‌ی رگ) است، که در آن همه سیستم عروقی از آئورت به عروق (سرخرگ) کرونر درگیر می‌شود و مشخصه‌ی آن پلاک انتیمال است.

25 تیر 1397

بیماری
ارتباط بین درد و پریشانی روانی با استفاده از راهبردهای مقابله ای انطباقی درد مثل فاجعه سازی تبیین شده است .

درد مزمن و پریشانی عاطفی یارهای دوقلوی آرتروز روماتوئید هستند

این اختلال خود ایمنی که با ورم مفصل و حساسیت در محل‌های متعدد بدن توصیف می‌شود یک نرخ افسردگی دو تا سه برابر نرخ شیوع عادی با خود به همراه دارد . پژوهش ها نشان داده است که افزایش‌های اتفاقی در درد مزمن پیش بینی کننده هیجان منفی بیشتر و سطوح کمتر هیجان مثبت در افراد دچار آرتروز روماتوئید است .

22 تیر 1397

بیماری
 به همین خاطر نباید متعجب شد اگر به واسطه اختلال کلیوی، ناحیه دیگری در بدن دچار درد شود

علائم اختلالات و نارسایی های کلیوی

در اغلب موارد، زمانی که اختلالی در کارکرد کلیه به وجود می آید، درد در همان ناحیه کلیه متمرکز نخواهد بود و به وسیله عفونت یا هر عامل دیگری که وجود داشته باشد، قادر به منتقل شدن به نواحی دیگر بدن را خواهد داشت.

17 تیر 1397

بیماری
سه نوع عمده از این بیماری وجود دارد: نوع ۱، نوع ۲، و دیابت بارداری.

چه عواملی خطر دیابت را افزایش میدهد؟

از هر چهار نفر مبتلا به دیابت، یک نفر از دیابت خود بی خبر است. که این تعداد حدود ۷ میلیون آمریکایی را شامل می شود. آیا ممکن است شما یکی از آنها باشید؟ اگر خطر دیابت در شما بالا است، به خواندن این مقاله ادامه بدهید.

8 تیر 1397

بیماری
در جامعه مدرن، استفاده از کامپیوتر در کار متداول شده است و به محیط‌های خانه و مدرسه نفوذ کرده است.

مدیریت درد مربوط به کار گردن و شانه

برآورد می‌شود که 90% کارمندان هر روز از کامپیوتر استفاده می‌کنند که 40% آن‌ها حداقل 4 ساعت در روز از کامپیوتر استفاده می‌کنند. این استفاده فشرده می‌تواند خطر اختلالات اسکلتی عضلانی را افزایش دهد و در ضمن شیوع اختلالات مربوط به کار گردن و شانه در بین کارمندان در طول چند دهه گذشته افزایش قابل‌ملاحظه‌ای یافته است.

28 خرداد 1397

بیماری
دیابت احتمال دچار شدن به طیف گسترده ای از مشکلات پوستی را در شما بالا می برد.

مراقبت از پوست در بیماران دیابتی 6 مورد

این نکات ساده می تواند به شما کمک کند.آموزش ببینید. یک راه حل برای جلوگیری از مشکلات، درک علل آنها می باشد. با دکتر خود صحبت کنید. در مورد عوارض، خطرات خاص شما چه چیزی هستند، و چگونه می توانید آنها را کمتر کنید، یاد بگیرید.

بیماری
این آزمایش‌ها مخصوصاً برای زنانی اهمیت دارد که خطر داشتن کودک با نقص مادرزادی یا مشکلات ژنتیکی دارند.

آزمایش‌های ژنتیک پیش از تولد

پزشکان می‌توانند از آزمایش‌های پیش از تولد برای بررسی علائم خطر برای کودکتان از نظر اختلالات ژنتیکی خاص یا نقص مادرزادی بهره برداری کنند. اجباری به انجام این آزمایش‌ها نیست، اما ممکن است پزشکتان برخی آزمایش‌ها را برای تضمین سلامت کودکتان توصیه کند.

23 خرداد 1397

بیماری
با توجه به پیامدهای استفاده از دستگاه‌های گوشی همراه در چنین وضعیت بدنی به مدت طولانی، عضلات اطراف گردن کاربران ممکن است خسته شوند.

سندرم وضعیت سر به جلو

تعداد در حال افزایش کاربران که از انواع محتوای رسانه و اپلیکیشن ها لذت می‌برند، مدیون گوشی هوشمند است؛ اما بسیاری از کاربران از گوشی هوشمند خود با سر پایین و دستگاه نزدیک کمر و یا ران خود، در حال مسافرت در مثلاً با اتوبوس یا مترو استفاده می‌کنند.

5 خرداد 1397

بیماری
بیماران به دلیل مشخص بالابودن خطر مرگ یا عوارض جدی به بخش مراقبت های ویژه آورده می شوند

دوگانگی بین درمان و آسایش

اگرچه نگرش ها درباره مسئله مراقبت تسکینی درحال تغییر است، اما این دیدگاه که مراقبت تسکینی یک جایگزین متقابل انحصاری برای مراقبت های ویژه تهاجمی است به طور گسترده ای میان کلینیسین ها ، بیماران و خانواده هایشان رواج دارد.

بیماری
هر یک از آنها مانند مردی نابینا بودند که قسمتی از پاسخ را در دست داشتند.

آیا ابتلا به سرطان اتفاقی است؟

اتفاقی بودن بیشتر یک مسئله تئوری است در زندگی ما سرطان باعث ایجاد مقدار زیادی از رنج آدمی است. در دهه 90 میلادی، تفکر انسان ها بر این بود که سرطان در اصل اتفاقی است، به طوری که هر شخص به طور مساوی در خطر قراد دارد.

28 اردیبهشت 1397

بیماری
آنانی که سبک های زندگی ای را اتخاذ کرده اند که آنها را در معرض خطر قرار داده است ، به نسبت بیشتری از بیماری های مزمن رنج می برند

ارتقای سلامت و پیشگیری از بیماری

با وجود اینکه هزینة مراقبت های بهداشتی در وضع بحرانی ای قرار دارد و شهروندان ثروتمندتر دسترسی بیشتری به آن دارند، مراقبت های بهداشتی، مترادف با تندرستی نیست؛ بلکه تنها یکی از چهار عوامل تعیین کنندة سلامت است. درک تعاملات این عوامل، به تسهیل توسعة یک فلسفة بنیادین برای برنامه های ارتقای سلامت، کمک می کند.

18 اردیبهشت 1397

بیماری
آیا فیزیوتراپی یا تنظیمات ارگونومی محل کار در شرکت‌کنندگان مبتلا به بیماری‌های مربوط به کار بازو، گردن یا شانه مفید هستند؟

آیا فیزیوتراپی برای بیماری‌های مربوط به کار بازو، گردن یا شانه مفید هستند

در ایالات‌متحده، اختلالات تجمعی تروما بین 56 تا 65% همه آسیب‌های شغلی را تشکیل می‌دهند. در مجموع، شیوع این آسیب‌ها حدود 30% برآورد شده است و شیوع آن به‌سرعت در حال افزایش است. مداخلات معمول از قبیل فیزیوتراپی و تنظیمات ارگونومی محل کار، نقش مهمی در تیمارها بازی می‌کنند.

11 اردیبهشت 1397

بیماری
بسیاری از مردم از فواید ورزش کردن و تأثیرات خوبی که روی سیستم قلبی عروقی، ماهیچه ها و استخوان ها دارد مطلع هستند.

تقویت سیستم ایمنی بدن هفت روش

سیستم ایمنی بدن انسان به طور طبیعی در برابر بیماریها از بدن محافظت می کند. اما این کافی نیست و با فراهم کردن آنچه سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند، و کنار گذاشتن فعالیتهایی که موجب ضعف این سیستم می شود، می توانید اقدام به تقویت سیستم ایمنی بدن خود کنید

بیماری
عفونت دستگاه ادراری (UTI) یک مشکل مهم بهداشتی در سراسر جهان است.

عفونت ادراری در دوره ی بارداری

زنان بارداری که از سوزش ادراری شکایت دارند باید مشکوک به التهاب حاد مثانه و رحم (سیستیت) باشند، در حالی که بسیاری از موارد پیلونفریت در طول سه ماهه دوم و سوم اتفاق میافتند، و عوارض شامل سندرم شوک سپتیک ، کم خونی، باکتریمی (وجود باکتری در خون)، نارسایی تنفسی، و اختلال عملکرد کلیوی می باشند.

بیماری
عفونت علامت دار مثانه، التهاب مثانه نام دارد و علائم بالینی آن در زنان باردار و غیر باردار یکسان هستند

التهاب مثانه در زنان باردار

سوزش ادرار، خون در ادرار، چرک در ادرار، فوریت و تکرر ادرار. زنان بارداری که در مورد سوزش ادرار شکایت دارند باید به سیستیت حاد مشکوک باشند، و آزمایش ادرار و کشت ادرار باید به منظور راهنمایی برای بهترین درمان آنتی بیوتیکی انجام شوند.

10 اردیبهشت 1397

بیماری
سکته مغزی یکی از علل اصلی معلولیت های شدید طولانی مدت در سراسر جهان است

اختلالات پس از سکته مغزی

ضعف حرکتی، مشکلات هماهنگی و تعادل، اختلال در حرکات عضلات و ناتوانی در انجام کارهای جسمی ، اسپاسم، کاستی حسی ، غفلت یک سویه) آسیب به یکی از نیمکره‌های مغز ( ، زبان پریشی، اختلال تکلم، درد مرکزی، درد شانه، افسردگی، مشکلات شناختی و مشکلات رفتاری بسته به منطقه آسیب دیده مغز.

9 اردیبهشت 1397

بیماری
این پوسچر نامناسب در حال افزایش است

روش بهبود پوسچر

متأسفانه تقاضا برای محیط کار مدرن، منجر به پوسچر ضعیف برای بسیاری از افراد شده است. چه ناشی از وضعیت نادرست مزمن و ایستای بدن در محل کار و حرکت محدود در محل کار باشد و چه حرکت تکراری ناشی از نیاز شغلی باشد، محیط کاری مدرن موجب پوسچر نامناسب برای میلیون‌ها نفر شده است که تأثیر منفی روی سلامتی آن‌ها گذاشته است.

3 اردیبهشت 1397