3 اسفند 1397

غده تیروئید مسئولیت عملکرد کل ارگانیسم را برعهده دارد
بیماری

علائم کم کاری تیروئید

تمام علائم کم کاری تیروئید بسیار معمولی است و ممکن است تعدادی از بیماری های دیگر هم همین علائم را نشان دهند. با این حال، با دیدن علائم بصورت مستمر، مهم است که برای تشخیص به موقع و درمان سریعتر بیماری به پزشک مراجعه کنید.

28 بهمن 1397

آپاندیسیت را می توان به 2 نوع تقسیم کرد: مزمن و حاد.
بیماری

آپاندیسیت چیست

آپاندیسیت یک بیماری مزمن است که ممکن است برای مدت طولانی خود را آشکار نکند. علائم این بیماری درد شدید در سمت راست شکم به سمت پایین است، بنابراین در شروع اولین درد، شما باید توسط یک پزشک ویزیت شوید. مهم است که به خاطر داشته باشیم که با این موضوع شوخی کردن غیرممکن است

27 بهمن 1397

آزمایش آخرین واکسن ایدز نتیجه قابل قبولی در پی داشت
بیماری

درمان ایدز، آخرین تحقیقات

آزمایش آخرین واکسن ایدز نتیجه قابل قبولی در پی داشت و تعداد زیادی از ویروس ها را نابود کرده است، مرکز تحقیقاتی ایدز در ایتالیا در روز چهارشنبه هفته گذشته جزئیاتی درباره واکسن Tat تات منتشر کرده است. این مرکز برای 8 سال درحال بررسی این واکسن بوده است.

23 بهمن 1397

بیماری پارکینسون خود را اغلب در سن بالا نشان می دهد
بیماری

درمان بیماری پارکینسون

بیماری پارکینسون خود را اغلب در سن بالا نشان می دهد، زمانی که بیمار بعضی از بیماری های مزمن را در کنار این بیماری دارد. این امر فرآیند درمان را بسیار پیچیده می کند و متخصصان را مجبور می کند تا با در نظر گرفتن تمام عوامل که می تواند بر سلامت یک بیمار خاص تأثیر بگذارد، درمان را انتخاب کنند.

19 بهمن 1397

اغلب، پیسی، ویتیلیگو سگمنتال مشخصه جوانان است.
بیماری

پیسی - ویتیلیگو چیست

پیسی، برص،ویتیلیگو یک بیماری پوستی است که در آن پوست به دلیل نابودی ملانین در بدن، رنگدانه طبیعی خود را از دست می دهد. در نتیجه این فرایند، رنگدانه در برخی از مناطق پوست ناپدید می شود و لکه های سفید تشکیل می شوند.

12 بهمن 1397

50 تا 75 درصد جمعیت بالغ در جهان از سردرد رنج می برند.
بیماری

انواع سردرد نگران کننده 9 سردرد

سردرد و علل سردرد متفاوت است: بیشتر، کمتر یا شدید، ضربان دار، حاد یا کسل کننده، و تمرکز درد ممکن است در قسمت های مختلفی از سر باشد. این می تواند یک بیماری مستقل باشد، که یکی از علائم این بیماری،سردرد است که از آن به عنوان سردرد ثانویه نام برده می شود .

9 بهمن 1397

تنها در ایالات متحده، حدود 610،000 نفر در هر سال از بیماری قلبی میمیرند.
بیماری

بیماری قلبی 8 علامت خطرناک

با توجه به مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها ، تنها در ایالات متحده، حدود 610،000 نفر در هر سال از بیماری قلبی میمیرند. هم مردان و هم زنان به طور مساوی تحت تأثیر قرار می گیرند. بسیاری از بیماری ها به دلیل شیوه نامناسب ایجاد می شوند. اما بیماری به ندرت به طور ناگهانی اتفاق می افتد

30 دی 1397

23 دی 1397

رشد چشمگیر آمار ایدز در میان نوجوانان ایرانی
بیماری

افزایش ایدز بین نوجوانان

در همه جای دنیا رسانه‌ها در آگاه‌سازی مردم نسبت به بیماری ایدز نقش بسیار مهمی دارند و دلیل تاثیر گذاری آنها، پرداختن مداوم و مستمرشان به مقوله ایدز است

پسر من، در هنگامی که درمانهای ADHD برایش تجویز شد، فقط 5 سال داشت
بیماری

آیا می توانیم اختلال بیش فعالی ADHD را بدون دارو درمان کنیم

والدین، درباره اثرات جانبی داروها نگران هستند که این عوارض بوجود آورنده بیماری جدیدی برای فرزندشان شود و میخواهند ، قبل از اقدام به درمان دارویی برای اختلال بیش فعالی یا ADHD ، درمانهای دیگری را امتحان کنند. مهم نیست که چه انتخابی دارید، میتوانید به کودک خود کمک کنید که زندگی موفق‌تری داشته باشد.

14 دی 1397

در این مقاله به شما آموزش می دهیم "چگونه سرما نخوریم؟"
بیماری

چگونه سرما نخوریم؟

در این مقاله به شما آموزش می دهیم "چگونه سرما نخوریم؟" یا "چگونه سرماخورده نشویم؟" از راه های پیشگری از سرماخوردگی تا جلوگیری از انتقال ویروس

24 آذر 1397

 10 نشانه از بیماری انسداد عروق در این پست آورده شده است.
بیماری

10 نشانه انسداد عروق

مطالعات جدید نشان می دهد استرس روانی وافسردگی می تواند بر روی عروق خونی تاثیر داشته و خطر انسداد عروق را افزایش دهد.

23 آذر 1397

علائم هشدار دهنده که نشان می دهد کبد شما پر از سموم است!!
بیماری

10 نشانه که کبد شما مریض است

اگر چربی های کبدی بیش از حد زیادی داشته باشید یا شروع به ایجاد بیماری حاد کبدی کنید، یکی از اولین نشانه هایی که شما در بیماری کبد چرب،  تجربه می کنید، از دست دادن اشتها و یا افزایش  سطح کلسترول است که نشاندهنده کبد بسیار سمی میباشد.

16 آذر 1397

به نظر می رسد که کمبود ویتامین D می تواند در توسعه اسکیزوفرنی نقش داشته باشد.
بیماری

مطالعات جدید ادعا می کند اسکیزوفرنی با کمبود ویتامین D در رحم ارتباط دارد

علل اسکیزوفرنی به مدت طولانی بصورت رمز و راز باقی مانده است، اما تحقیقات جدید و  مطالعات طولانی مدت در مورد 2602 فرد، ارتباط بین کمبود ویتامین D در هنگام تولد و افزایش شیوع اسکیزوفرنیا را در زندگی تایید میکند.

6 آذر 1397

ملاتونین و انفارکتوس میوکارد (سکته قلبی): ارتباطشان چیست؟
بیماری

همه چیز درباره ملاتونین، ارتباط ملاتونین با سکته قلبی

متون حرفه ای مملو از اخبار تعامل ملاتونین با سیستم قلبی و عروقی است. بیماران مبتلا به ترشح ملاتونین شبانه کم، بیشتر احتمال دارد که خطر ابتلا به عوامل قلبی عروقی، بیماری دیابت و فشار خون بالا، را داشته باشند و بیماران با بیماری های قلبی عروقی فعال معمولا دارای سطح ملاتونین شبانه پایین تر هستند.