این روش ایمنی درمانی جدید می تواند از انواع آلرژی های غذایی جلوگیری کند

آلرژی غذایی در بهترین حالت خسته کننده هستند و در بدترین حالت تهدید کننده حیات و زندگی هستند، اما دانشمندان یک روش ایمونوتراپی ایجاد کرده اند که می تواند تمامی واکنش های آلرژیک در موش را معکوس کند، آنها فکر می کنند این روش می تواند برای درمان آلرژی های در انسان هم بکار رود.


درمان بر مبنای تحریک تولید تعداد کمی از سلول های دندریتیک می باشد این سلول ها به دیگر سلولهای ایمنی سیگنالی می فرستند تا پاسخ های بیش از حد ایمنی را لغو نمایند.این عمل تضمین می کند که فرآیند آنافیلاکسی ، یعنی سریع ترین و شدیدترین واکنش آلرژیک، رخ نمی دهد.(سیارک

جان گوردون دانشمند برجسته از دانشگاه ساسکاچوان در کانادا می گوید:"اگر ما بتوانیم به طور قابل اعتمادی 'درمانی ' برای آلرژی های غذایی، و یا شرایط مشابه مانند آسم یا بیماری های خود ایمنی مانند ام اس با این روش جدید پیدا کنیم، این امر می تواند زندگی افراد مبتلا را تغییر دهد.
سلولهای دندریتیک به طور طبیعی در بافت های که در تماس با محیط خارجی هستند بوجود می آیند، مانند لایه بیرونی پوست شما، و پوشش داخلی بینی ، ریه ها، معده، و روده.
گوردون و تیم او برخی از این سلول ها را از موش ها استخراج کرده اند ، و آنها را در معرض یک ترکیب منحصر به فرد از پروتئین قرار داده اند، یک اسید وابسته به ویتامین A که به طور طبیعی در روده انسان پدید می آید، و یک ماده ی آلرژی زا پروتئین بادام زمینی یا سفیده ی تخم مرغ .
هنگامی که سلول های دندریتیک اصلاح شده دوباره به موش تزریق شدند ، واکنش های آلرژیک موش عملاٌ حذف شدند سلول های ایمنی حساس که قبلا توسط ماده آلرژیک تحریک شده و حرکت داده می شدند اینبار به طوری عادی، و مثل سلول ها ی غیر آلرژیک واکنش نشان می دادند.
در حالی که این روش تا کنون تنها بر روی موش آزمایش شده است ، محققان امیدوارند آزمایشات بر روی انسان در سال آینده پیشرفت های داشته باشد.(سیارک
گوردون می گوید:"در حال حاضر بسیاری افراد مبتلا به آلرژی داوطلبانه سلول های خود را در اختیار ما قرار می دهند تا درآزمایشگاه از آن استفاده کنیم تا پژوهش در این زمینه را پیش ببریم.
درمان موثر برای آلرژی می تواند زندگی میلیون ها نفررا تغییر دهد تنها در ایالات متحده، تخمین زده شده که آلرژی غذایی تا 15 میلیون نفر تحت تاثیرقرار می دهد ،و از هر 13 کودک یک نفر نوعی آلرژی دارد.
و تیم تحقیقاتی معتقد است که این تحقیق همچنین می تواند در مورد بیماری های دیگر مربوط به سیستم ایمنی بدن، مانند مولتیپل اسکلروزیس (MS) استفاده شود.
گوردون توضیح می دهدکه:" "زمان کمی طول می کشد تا این روش را برای درمان بیماری های خود ایمنی وفق دهیم".این مطالعه در مجله آلرژی و ایمونولوژی بالینی منتشر شده است.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

مترجم  itrans.ir

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید