پایان نفرین سردرد

گرفتار تپش ثابت هستید؟ تو تنها نیستی. زنان احتمالا سه برابر بیشتر از مردان به میگرن دچار می شوند، و ما نیز بیشتر مستعد ابتلا به سردرد تنشی هستیم. اما لازم نیست یک روز را در اتاقی تاریک برای بهبود سردرد خود صرف کنید. سعی کنید بفهمید که چه چیزهایی باعث سردرد شما می شود و فورا از آنها رهایی یابید.
چه چیزهایی باعث سردرد می شود ؟(سیارک


کار شما


هیچ پوشیده نیست که استرس کاری می تواند به سردرد منجر شود. اما شگفت آور آنکه می تواند باعث سردردی شود که کارشناسان به آن سردردهای مایوس کننده می گویند.نیومن مدیر موسسه سردرد می گوید : این سردردها بعد از اینکه یک پروژه به پایان رسد و یا حتی در طول یک تعطیلات مورد نیاز ، از بین می روند. غوطه وری سطح هورمون استرس، که می تواند مواد شیمیایی حساس مغز شما را تحت تاثیر قرار دهد، ممکن است سرزنش شوند.
دور کردن صدمه: روزانه پنج دقیقه استراحت با این تمرین تجسمی استرس مدار کوتاه انجام دهید: چشمانتان را ببندید و به یک مکان شاد فکر کنید، مثلا ساحل مورد علاقه تان. به یک تصویر زل بزنید و سپس واقعا بر احساس بودن در آنجا تمرکز کنید - گرمای خورشید بر روی صورت ، بوی آب نمک، و احساس شن و ماسه روی پای خود . در روزهای خاص خسته کننده، درمان خود را به یک ماساژتغییر دهید: یک مطالعه اسپانیایی دریافت که یک ماساژ 40 دقیقه ای سردرد تنش زا را در طول 24 ساعت از بین ببرد.


رژیم غذایی شما


یا مصرف وعده های غذایی که باعث پایین آمدن قند خون می شود و می تواند جرقه سردرد را بزند را به تاخیربیاندازید ویا کنار بگذارید ، اما آیا می دانید که خوردن غذاهای خاص نیز می تواند باعث آنها شود ؟ با توجه به بنیاد سردرد ملی (NHF) حداقل 30 درصد از میگرن ها توسط رژیم غذایی ایجاد می شود . در میان بزرگترین مجرم ها، موارد حاوی تیرامین اند، ماده ای که به طور طبیعی در غذاهایی مانند گوشت اغذیه فروشی، کلم ترش، سس سویا، و پنیرهای کهنه موجود است. برخی از افراد سردردی را تجربه می کنند که توسط پیاز و میوه های خانواده مرکبات آورده می شوند. مواد دیگر که می تواند درد را تحریک کنند شامل کافئین، MSG، و آسپارتام اند که در برخی از شیرین کننده های مصنوعی وجود دارند. (سیارک
دور کردن صدمه: دکتر نیومن می گوید "محرک های مواد غذایی می تواند بسیار منحصر به فرد است، بنابراین ما اغلب از مردم می خواهیم که موارد به سردرد روزانه خود را برای چند ماه بنویسند تا ببینیم که آیا غذاهای خاصی است که می توانند محرک های پنهان درد باشند". نوشتن همه چیز(تجربه روزانه) در مورد تغذیه در یک برنامه خاطرات سردرد ، مانند میگرن من (رایگان، آیتونز)، برای به دست آوردن یک حس شخصی از محرک های سردرد خود است به طوری که شما بتوانید از آنها اجتناب کنید. اگر خوردن تیرامین برای شما مشکل به نظر می رسد ، سعی کنید رژیم غذایی NHF با تیرامین پایین برای میگرن (headaches.org) استفاده کنید. دکتر نیومن پیشنهاد می دهد مطمئن باشید که حداقل هر سه ساعت یک بار با هدف حدود سه وعده غذایی کوچک و سه وعده کوچک در روز بخورید. به خاطر داشته باشید، کم آبی بدن همانند مصرف بیش از حد کافئین می تواند باعث سردرد شود. بنابراین حداقل هشت فنجان 8 اونسی آب در روز بنوشید و مصرف کافئین روزانه خود را به کمتر از 200 میلی گرم (یک فنجان شش اونسی قهوه حاوی حدود 100 میلی گرم است، در حالی که یک قوطی نوشابه رژیم غذایی حدود 30 تا 50) محدود کنید.


زندگی اجتماعی شما


هنگامی که جمعه شب بیاید، شما با برخی از دوستان دیدار می کنید ، چند نوشیدنی می نوشید، تا دیروقت بیرون می مانید، و پس از آن در روز شنبه می خوابید. آخ! برایان Grosberg، MD، مدیر مرکز سردرد مونته فیور در شهر نیویورک می گوید : " ترکیب همه ی این عوامل است که نشان می دهد اغلب چرا زنان صبح روز شنبه با میگرن از خواب بیدار می شوند." الکل یک محرک میگرن در حدود یک سوم از افراد مبتلا به آن است، و اگر شما در یک میخانه ی دودی بوده باشید، دود سیگار می تواند همه چیز را حتی بدتر کند. اما برنخاستن از تخت تا 10 صبح بدبختی واقعی است. "ما می دانیم که کمبود خواب می تواند میگرن را راه اندازی کند، اما اختلال در برنامه خواب منظم نیز می تواند میگرن را شروع کند." دکتر نیومن می گوید. این موضوع تا حدودی به این دلیل است که تغییرات در ریتم شبانه روزی مغز شما را تحت تاثیر قرارمی دهد ، و همچنین به این دلیل که خواب اضافه ی شما، قهوه صبح را به تاخیر می اندازد، که به نوبه خود می تواند سردرد را بدتر کند. (سلام، ترک کافئین!).
دور کردن صدمه: شما لازم نیست که به طور کامل و مجدد آخر هفته خود را تنظیم کنید. صرفا با چند ترفند : اول، دکتر نیومن می گوید: زمانی که شما در حال نوشیدن هستید، خودتان را به یک یا دو کوکتل محدود کنید و یا به سراغ آنهایی بروید که رنگ روشن دارند مانند ودکا یا شراب سفید . (شراب قرمز حاوی تانن، یک ماده شیمیایی که یک علت شناخته شده ی سردرد است.) دوم، کمی زودتر به خانه بروید به طوری که برنامه خواب خود را بیش از حد اخلال نکنید. در حالت ایده آل شما می خواهید صبح روز بعد زودتر از خواب بیدار شوید نه خیلی بیشتر از یک ساعت بعد از زمان معمول طلوع خورشید. اگر بعد از ظهر شنبه شما هنوز هم خواب آلود هستید همیشه می توانید خواب نیمروز داشته باشید.


وزن شما


داشتن اضافه وزن خطر ابتلا به سردرد مزمن را افزایش می دهد و اگر اضافه وزن در میانه های بدنتان باشد، شما را در دردسر دوگانه قرار می دهد. با توجه به مطالعه کالج پزشکی دانشگاه درکسل، زنان با برآمدگی شکم به احتمال زیاد در حدود 30 درصد بیشتر به میگرن دچار می شوند تا زنانی که می توانند یک اینچ لاغر تر باشند. نویسنده مقاله، Peterlin، DO، مدیر تحقیقات سردرد در مرکز سردرد جانز هاپکینز توضیح می دهد که "ما دقیقا نمی دانیم چرا، اما معلوم است که بخشی از مغز که تنظیم تمایل به خوردن شما و عملکرد سلول های چربی را کنترل می کنند نیز در طول یک حمله حاد میگرن فعال می شوند" . "سلول های چربی سطح بالایی از پروتئین را ترشح می کنند ، مانند آدیپونکتین و لپتین، که ممکن است به التهاب در بدن شما کمک کند و این خود می تواند میگرن را تحت تاثیر قرار دهد."
دور کردن آسیب: عرق خود را دربیاورید. این نه تنها کمک به آرام شدن شما می کند، بلکه دارای خاصیت ضد درد قوی است. یک مطالعه سوئدی دریافتنه است که 40 دقیقه ورزش هوازی سه بار در هفته می تواند مانند مواد مخدر در جلوگیری از میگرن موثر باشد. چیز بیشتری که شما می توانید بهتر انجام دهید: با توجه به تحقیقات دانشگاه دوک افرادی که معادل 20 مایل در هفته آهسته می دوند چربی بیشتری از دست می دهند.(سیارک


هورمون شما


علاوه بر دادن گرفتگی عضله و عصبانیت به شما می تواند باعث دردسر شود. میگرن قاعدگی 60 درصد از زنان مبتلا به میگرن را اذیت می کند. راپاپورت،استاد بالینی مغز و اعصاب توضیح می دهد "درست قبل از پریود شما، سطح استروژن، که باعث تغییرات مغز که باعث تحریک میگرن،" می شود کاهش می یابد.
دور کردن آسیب: بهترین دفاع شما یک حمله خوب است. دکتر راپاپورت می گوید: با در نظر گرفتن روزانه یک مسکن OTC ضد التهابی غیر استروئیدی مانند ایبوپروفن، با شروع آن از چند روز قبل از قاعدگی ممکن است به کاهش برخی از التهاب ها و تغییرات عروق خونی که منجر به میگرن می شود کمک کند. اگر داروی OTC به اندازه کافی قوی نیست، دکتر شما می تواند برای شما NSAID تجویز کند مانند دارو Cambia . یکی دیگر از گزینه ها : دکتر Grosberg می گوید با متخصص زنان و زایمان در مورد استفاده از قرص های کنترل بارداری و یا پچ مداوم به منظور نادیده گرفتن پریود خود صحبت کنید، که از کم شدن سطح استروژن جلوگیری می کند. اگر شما هنوز هم تسکین نیافتید، دکتر شما می تواند یک داروی میگرن مانند فرواتریپتان یا ناراتریپتان، که در سیستم بدن شما بیشتر از دیگر داروها باقی می ماند تجویز کند.


عادات خواب شما


سردرد ممکن است یک نشانه مشکل فک باشد - برای مثال، با توجه به اظهارات ریچارد استاد دانشگاه پزشکی، دندانپزشکی مشکلی که باعث می شود شما هنگام خواب دندانهایتان به سختی کار کند و یا دندان های شما در طول روز به هم برخورد کنند. برای افراد مبتلا به سردرد تنشی (شایع ترین نوع) مرسوم است که TMJ، مجموعه ای از شرایطی که باعث درد در اطراف مفصل فک و عضلات به خاطر جویدن معمول ، داشته باشند. سوزان، متخصص مغز و اعصاب می گوید: "این یک مشکل بزرگ است. بسیاری از بیمارانی که من داشتم TMJ تشخیص داده نشده داشته اند". یکی دیگر از مقصران معمول: خروپف. یک مطالعه اخیر موسسه ملی سن دریافته است که قربانیان -سردرد مزمن روزانه به احتمال زیاد بیش از دو برابر ممکن خروپف می کنند.
جلوگیری از آسیب: علائم احتمالی TMJ عبارتند از درد فک، درد گوش و یک صدای کلیک در زمانی که شما دهان خود را بازمی کنید و یا می جوید. دندانپزشک شما می تواند با بررسی فرسایش دندانهای شما بگویید که آیا آنها درگیرند یا نه و می تواند یک محافظ دهان و دندان برای جلوگیری از مشکل وقوع آن هنگام خواب تجویز کند. اگر مورد شما شدید باشد نسخه شل کننده های عضلانی شب نیز می تواند کمک کند؛ هر چند، شما ممکن است به درمان های فیزیکی و / یا تزریق استروئید در مفصل فک نیاز داشته باشید. برای خروپف، متخصص داروی خواب را ملاقات کنید ، که می تواند تعیین کند که آیا شما دچار این اختلال خواب، یک اختلال ناشی از مکث غیر طبیعی در تنفس شما هنگام چرت زدن، هستید یا نه. آن هم با قطعه دهانی سفارشی و یا یک دستگاه تنفس که شما در شب می پوشید درمان می شود.


آیا این یک سردرد است یا میگرن؟
ID درد شما


با توجه به موسسه ملی سردرد، بیش از نیمی از تمام افراد مبتلا به میگرن تشخیص داده نشده اند یا با تنش یا سردرد سینوسی اشتباه تشخیص داده شده اند ،. در اینجا باید بگوییم چه به چه است.(سیارک


تنش (رایج ترین)
احساساتی مانند: دردی در پیشانی، شقیقه ها، و یا پشت سر که با فشار دادن خفیف یا محکم ایجاد می شود ، و با فعالیت بدتر هم می شود. حدود 88 درصد از زنان از سردرد تنشی رنج می برند.


میگرن (در زنان شایع تر)
احساساتی مانند: درد متوسط و یا شدید در یک طرف پیشانی و یا در یک شقیقه که با فعالیت بدتر شده است؛ درست دقیقا در مقابل سردرد تنشی. شما همچنین ممکن است تهوع و / یا استفراغ را تجربه کنید و حساسیت به نور و صدا افزایش بیابد. کمتر از یک سوم از افراد مبتلا "اورا" دارند- بارقه هایی از نور و نقاط کور. حدود 18 درصد از زنان دچار میگرن هستند.

سینوس (به ندرت)
احساساتی مانند: درد و فشار در اطراف چشم، گونه ها، پیشانی و، همراه با گرفتگی بینی، ترشحات زرد یا سبز، و حتی تب و لرز. این علائم با آنتی بیوتیک و ضد احتقان درمان می شود. بسیاری از افرادی که فکر می کنند که سردرد سینوسی دارند در واقع یک عفونت سینوس دارند و یا دچار میگرن هستند.

طبیعی
با توجه به داده های آکادمی نورولوژی آمریکا و انجمن سردرد آمریکا نزدیک به 40 درصد از افراد مبتلا به میگرن می تواند از درمان پیشگیرانه بهره مند شوند، اما کمتر از 14 درصد از آن استفاده می کنند،. با دکتر خود در مورد گرفتن یک یا همه این مکمل های گیاهی و ویتامینی گفتگو کنید. مطالعات اخیر نشان داده است که موارد زیر موثر باشند.(سیارک

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید..

مترجم itrans.ir  

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید