خطر انسداد عروق پا PAD


بر اساس مطالعات جدید منتشر شده در مجله Arteriosclerosis، Thrombois و Biology Vascular دریافتند که مصرف  روزانه میوه و سبزیجات ممکن است خطر ابتلا به بیماری شریان های محیطی پا را کاهش دهد.
دکتر جفری برگر، استاد پزشکی و جراحی دانشکده پزشکی دانشگاه نیویورک گفت: مطالعه فعلی ما اطلاعات مهم را برای عموم ارائه می دهد،افزودن میوه ها و سبزیجات بیشتر به رژیم غذایی می تواند تاثیر مهمی برپیشگیری از بیماری شریان های محیطی پا  داشته باشد. (سیارک)

دکتر سون هفرون، مدرس پزشکی در دانشکده پزشکی دانشگاه نیویورک، گفت: "مطالعه ما شواهد بیشتری را برای اهمیت ترکیب بیشتر میوه ها و سبزیجات در رژیم غذایی ارائه می دهد.

در بیماری شریان های محیطی پا (PAD)  سرخرگها باریک می شود و رسیدن جریان خون  به عضلات کم میشود ، راه رفتن یا ایستادن دشوار یا دردناک می گردد.

نویسندگان این تحقیق میگویند:

گرچه تاثیرمثبت  مصرف میوه و سبزیجات برای کاهش خطر بیماری های قلبی عروقی و سکته مغزی مشخص بود، اما ارتباط مصرف میوه و سبزیجات با بیماری شریان های محیطی PAD کمتر معلوم شده بود.

نویسندگان این تحقیق گفتند : ما به دنبال توصيه مصرف ميوه و سبزي و بررسي ارتباط مصرف ميوه و سبزي بر پیشگیری از بیماری شریان های محیطی در پا  "PAD" در نمونه بزرگ از افراد بوديم.

پس از مطالعه اطلاعات تقریبا 3.7 میلیون نفر (میانگین سنی 64 سال )، محققان دریافتند:

درافرادی که سه بار یا بیشتر دروعده های روزانه میوه  و سبزیجات مصرف می کنند،احتمال ابتلا به انسداد عروق پا 18 درصد کمتر نسبت به افرادی بود که کمتر میوه  و سبزیجات می خوردند.

 

نویسندگان گفتند: "مطالعه ما تایید کرده است که مصرف میوه و سبزی مصرفی آمریکایی ها به طرز ناامید کننده ای پایین است."

پس از محاسبه سن، جنس، نژاد، وضعیت سیگار کشیدن و چندین عامل خطر دیگر، ارتباط مصرف میوه و سبزیجات با  بیماری های قلبی عروقی و PAD مشخص شد.در ضمن در این مطالعه مشخص شد که مصرف سه وعده میوه و سبزی در زنان سفید پوست قدیمی بیشتر است در حالی که مردان سیاه پوست  ازسبزیجات و میوه ی کمتری استفاده می کنند. (سیارک)

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید