چرا هرگز نباید به شخصی که سکته مغزی کرده آب و قرص داد


مغز 

 متخصص مغز و اعصاب به مناسبت روز جهانی سکته مغزی گفت ، بسیاری از بیماران سکته مغزی در ساعات اولیه دچار اختلالات بلع هستند. بنابراین ، در حالی که منتظر آمبولانس هستید ، نباید به بیمار آب یا قرص داده شود.


برای تماس گرفتن با آمبولانس ، حداقل یکی از این علائم کافی است: ضعف در بازو یا پا در یک طرف ،  کج  شدن صورت ، اختلالات گفتاری. پزشک تأکید می کند که کمک در اسرع وقت انجام شود ، زیرا پشتیبانی حیاتی تنها در ساعات اولیه می تواند تاثیر داشته باشد.

 

 متخصص مغز و اعصاب گفت : قبل از ورود آمبولانس ، به بیماران نباید چیزی برای خوردن ، نوشیدن یا بلعیدن قرص داده شود: به دلیل مشکلات بلع ، آب می تواند وارد ریه ها شود.

 

- بنابراین ، ما یک اصل در محیط پزشکی داریم - NCH - هیچ چیز از طریق دهان وارد نشود ، در حالی که در بیمارستان ، در بخش تخصصی سکته مغزی ، برخی از اختلالات بلع تشخیص داده نمی شوند ، روش تغذیه مشخص می شود. 

 

سکته مغزی نقض حاد خون رسانی به مغز است که می تواند در برابر انسداد یا تنگی عروق خونی رخ دهد. اگر کمک به موقع ارائه نشود ، سلولهای مغز به دلیل کمبود اکسیژن رسانی شروع به از بین رفتن می کنند که منجر به عواقب جدی و اغلب به ناتوانی منجر می شود. 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید