هفت علامت که شما با مشکلات کلیوی روبرو هستید

کلیه

دردهای کشیده یا تیز در کلیه تنها با هیپوترمی رخ نمی دهد: درد می تواند نشانه ای از بیماری دستگاه ادراری تناسلی باشد. بسیار مهم است که سریعاً به علائم ناخوشایند پاسخ دهید تا باعث تحریک بیماری نشود.


با چه علائمی می توانید بفهمید که  با مشکلات کلیوی روبرو هستید

و وقت آن است که به متخصص مراجعه کنیم؟

این فقط درد کمر نیست. این موارد شامل:

تورم ،

تنگی نفس ،

از دست دادن اشتها ،

مشکلات خواب ،

فشار خون بالا

احساس سردی 

و خستگی مداوم است.

بیماری مزمن کلیه (CKD) از آن جهت موذی است که تشخیص آن در مراحل اولیه تقریباً غیرممکن است. این یک روند طولانی و کسل کننده است ، اما با آن کلیه ها به تدریج توانایی کار کامل خود را از دست می دهند.تشخیص نارسایی کلیه معمولاً پس از آزمایش خون در اندازه گیری نیتروژن اوره ، کراتینین و میزان فیلتراسیون گلومرولی (GFR) انجام می شود.

 

پزشکان خاطرنشان می کنند که تغییر سبک زندگی می تواند سرعت بیماری را کاهش دهد. اولاً ، کنترل فشار خون و مصرف قرص های تجویز شده نه هنگام احساس مشکل ، بلکه به طور منظم ، طبق دستور پزشک بسیار مهم است. دوم ، سطح قند خون خود را زیر نظر داشته باشید ، زیرا قند بالا برای عملکرد این کلیه مضر است.

 

غذاهایی بخورید که پروتئین کم و همیشه بدون نمک هستند. اگر اضافه وزن دارید،  از  اضافه وزن خلاص شوید. به هر حال ، این هم فشار خون و هم قند را کاهش می دهد. اگر سیگار می کشید این اعتیاد را ترک کنید. بیشتر تحرک داشته باشید و سعی کنید خود را با داروهای ضد درد درمان نکنید.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید