نتیجه مثبت آزمایش واکسن کرونا

واکسن کرونا
در ایالات متحده ، اولین نتایج مثبت آزمایش واکسن علیه  کرونا ، COVID-19 انجام شد.زیست شناسان مولکولی آمریکایی در مورد نتایج مرحله اول و دوم آزمایشات بالینی واکسن RNA BNT162b1 صحبت کردند. تأیید شده است که داروی جدید بدن انسان را مجبور می کند تا آنتی بادی را برای نوع جدیدی از کروناویروس تولید کند. 

 

خاطرنشان می شود که در تمام شرکت کنندگان در مطالعه ، آنتی بادی های کروناویروس تشکیل شد و حتی با دوزهای حداقل واکسن ، تعداد آنها دو تا سه برابر تعداد آنتی بادی های موجود در بدن افرادی که COVID-19 داشتند ، بود.

 

در مجموع 45 نفر در آزمایشات واکسن شرکت کردند. در مرحله اول ، متخصصان ایمنی آن را بررسی کردند ، در مرحله دوم - اثربخشی. پس از تزریق واکسن ، داوطلبان درد در محل هایی که تزریق انجام شده ، داشتند ، درد مفاصل و احساس خستگی را طی چند روز آینده ذکر کردند. با این حال ، هیچ عارضه جانبی جدی مشخص نشده است.

 

چندین گروه در آزمایش شرکت کردند ، برخی از آنها دوزهای مختلفی از واکسن دریافت کردند و بخشی از آن یک دارو نما بود. این واکسن دو بار و با فاصله زمانی دو هفته به بدن داوطلبان تزریق شد ، پس از آن محققان ارزیابی کردند که چه تعداد آنتی بادی SARS-CoV-2 در بدن آنها شکل گرفته است.

 

این نوع واکسن طبق اصل کلاسیک ساخته نشده است ، حالتی که یک ویروس ضعیف شده وارد بدن می شوند. در این آماده سازی تجربی از قطعات ویروس RNA استفاده می شود. بنابراین ، واکسن دانشمندان آمریکایی حاوی نانوذرات چربی است که به سلولهای انسانی نفوذ می کند و قطعاتی از ژنوم SARS-CoV-2 را در داخل آنها وارد می کند.

 

در حال حاضر ، مشخص نیست که چه مدت آنتی بادی ها دوام خواهند داشت و چقدر بصورت فعال از بدن محافظت می کنند. پزشکان همچنان بر داوطلبان نظارت خواهند کرد.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید