ایا گروه خونی او مثبت کرونا نمیگیرند

گروه خونی کرونا

در چه گروه خونی خطر ابتلا به COVID-19 بیشتر است؟
در بعضی از افراد ، کروناویروس باعث عوارض شدید می شود ، در حالی که در برخی دیگر بدون توجه می گذرد. دانشمندان آلمانی و نروژی تحقیقاتی را انجام دادند که نشان دهنده ارتباط بین COVID-19 و گروه خون است.

 

ایا گروه خونی او مثبت کرونا نمیگیرند

دانشمندان سراسر جهان راز غیرقابل حل و بدون دلیلی را مطرح کردند: چرا برخی از افراد آلوده حتی متوجه نمی شوند که به SARS-CoV-2 آلوده شده اند ، در حالی که دیگران باید برای مراقبت های ویژه فرستاده شده و به دستگاه های تهویه مکانیکی وصل شوند ؟  جواب های زیادی برای این سوال  وجود دارد. گروهی از دانشمندان آلمانی و نروژی ارتباطی بین شدت دوره بیماری و گروه خونی بیماران مشاهده کردند. نتایج مطالعه آنها ، که در 17 ژوئن در مجله پزشکی New England منتشر شد  ، چشمگیر به نظر می رسد. حال ببینیم کدام گروه خونی دربرابر کرونا مقاوم است، رابطه گروه خونی و کرونا وچه گروه خونی کرونا نمی گیرد ؟

 

 

COVID-19 و گروه خونی

دانشمندان 1610 بیمار مبتلا به COVID-19 را از ایتالیا و اسپانیا بررسی کردند و آنها دوره سختی از بیماری را در برخی موارد کشنده به اشتراک گذاشتند . مولکولهای DNA آنها را مطالعه کردند. معلوم شد كه در افراد مبتلا به گروه خونی II - طبق طبقه‌بندی مدرن که به آن گروه خونی A نیز گفته می شود - خطر شدید COVID-19 به میزان قابل توجهی بیشتر است. یعنی ، دو برابر افراد مبتلا به گروه خونی I (گروه خونی 0 ، طبق طبقه بندی مدرن).

 

آیا شدت COVID-19 به نوع خون بیمار بستگی دارد؟

در آلمان حدود 43٪ از جمعیت گروه خون دوم (گروه خونی A) دارند. در مورد افراد خوش شانس با گروه خونی اول ، داده های جدید به هیچ وجه مصون بودن آنها از کروناویروس را نشان نمی دهند - آنها فقط بدان معنی هستند که آنها کمترین خطر ابتلا به COVID-19 را به شکل شدید دارند. به هر حال ، خون اهدا کننده گروه 1 جهانی است ، صرف نظر از گروه خونی آنها ، برای همه گیرندگان مناسب است. خون گروه اول 41٪ جمعیت آلمان را دارد.

 

دو گروه خونی باقی مانده - III و IV یا طبق طبقه بندی مدرن گروه های B و AB - به ترتیب 11٪ و 5٪ ساکنان این کشور در آلمان دارند. بیماران مبتلا به این دو گروه آلوده به کورو ویروس روند واضح و مشخصی در دوره COVID-19 نشان نمی دهند.

 

 

نوع خون و روشهای درمانی

اگر نتایج مطالعه آلمانی و نروژی تأیید شود ، این امر عواقب قابل توجهی را برای توسعه یک روش برای درمان SARS-CoV-2 ناشی از SARS ، و نه تنها آن به همراه خواهد داشت. مشاهدات مشابهی در مورد تأثیر گروه خونی در روند بیماری با توجه به سایر بیماری ها وجود دارد. به عنوان مثال ، مشاهده شده است که افراد با گروه خونی اول به ندرت دچار اشکال شدید مالاریا می شوند. نمونه های معکوس وجود دارد: به عنوان مثال ، افراد دارای گروه خونی دوم احتمالاً طاعون را تحمل می کنند.

 

علاوه بر این ، مشاهدات جدید ممکن است مفهوم "گروه خطر" را در بیماری همه گیر فعلی کرونا تغییر دهد. تاکنون ، این بیماران شامل سنین معینی با بیماری های مزمن ، افراد سیگاری، دیابت و  ... بود. اکنون این امکان وجود دارد که پس از مدتی این رویکرد مجبور به بررسی باشد.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید