نام کشور هایی که با کرونا آلوده نشده اند

کشورهای بدون کرونا
از اول ژوئن 2020 ،  6057853 نفر آلوده به SARS-CoV-2 در جهان ثبت شده اند . همه گیر شدن کرونا   213 کشور را تحت تأثیر قرار داده است. بله. باور کردن آن سخت است، اما در زمانی که تمام کشور ها قرنطینه شدند و جمعیت آنها در حال یادگیری زندگی در شرایط جدید بودند ، با انزوا و رژیم ماسک اجباری روبرو شدند ، جایی در این سیاره مکان هایی وجود داشت که تاج ویروس جدید وارد نشد ، جایی که زندگی مانند گذشته ، با ریتم معمول خود در جریان است.
 

لیست مناطقی که با SARS-COV-2 آلوده نشده اند

از اول ژوئن سال 2020 ، تنها 12 کشور در جهان باقی مانده اند که هیچ موردی از COVID-19 ثبت نشده است. بیشتر آنها کشورهای جزیره ای در اقیانوس آرام هستند ، اگرچه کشورهای بزرگی نیز در این لیست وجود دارند.  شایان ذکر است که بسیاری از اپیدمیولوژیست ها در جهان نسبت به این داده ها بسیار تردید دارند. اما بعداً لیست کشورهای بدون coronavirus (داده ها از تاریخ 1 ژوئن 2020) : کره شمالی؛ ترکمنستان؛ جزایر سلیمان؛ واناتو؛ ساموآ كيريباس ؛ میکرونزی تونگا؛ جزایر مارشال؛ پالائو تووالو؛ نائورو بنابراین ، اجازه دهید درک کنیم که چگونه این مناطق توانستند از یک بیماری همه گیر نجات یابند. 
 

کره شمالی ، آسیا (جمعیت 25،778،816)

کره شمالی بزرگترین کشوری است که طبق آمارهای رسمی موفق به جلوگیری از بیماری همه گیر شده است. با این حال ، بسیاری از کارشناسان تعجب می کنند که چگونه نزدیکترین همسایه چین - کشوری که از آنجا پیشروی SARS-CoV-2 آغاز شده است - به اندازه کافی خوش شانس بود که بتواند از خود در برابر بیماری همه گیر کرونا  دفاع کند. اما اگر ما را به حساب رژیم توتالیتر و کنترل گر، که در عمل در کره شمالی حاکم است، و این واقعیت که دولت مرزهای خود را در تاریخ 22 ژانویه بسته ، شاید این او را از ویروس کرونا محافظت کرده است.
 

ترکمنستان ، آسیا (جمعیت 6،031،200 نفر)

همه همسایگان ترکمنستان از جمله قزاقستان ، ازبکستان ، تاجیکستان ، ایران و افغانستان موارد COVID-19 را ثبت کردند. ترکمنستان همچنان به ارائه آمار صفر می پردازد ، اگرچه افراد زیادی به این واقعیت بی اعتماد هستند. این کشور اکثر مرزهای زمینی خود را در اواخر آوریل بسته و در اوایل فوریه کاملاً ارتباط با چین را متوقف کرد. نکته قابل توجه این است که در خود ترکمنستان  استفاده از کلمه "coronavirus" و پوشیدن ماسک ممنوع است. 
 

جزایر سلیمان ، اقیانوسیه (جمعیت 686،884 نفر)

جزایر سلیمان یکی از کم بازدیدترین کشورها در جهان است. می توانید از طریق استرالیا ، پاپوا گینه نو و واناتو وارد این کشور شوید. از ماه فوریه ، هر کسی که مایل به ورود به جزایر باشد ، باید یک گواهی پزشکی ارائه کند. افراد وارد شده از کشورهای آلوده مشمول قرنطینه 14 روزه می شوند. 
 

وانواتو ، اقیانوسیه (جمعیت 307،145)

وانواتو از ابتدای قرنطینه نیز آمار صفر را ارائه می دهد. شما فقط با ارائه یک گواهی بهداشت می توانید وارد کشور شوید. ورود از مناطق آلوده با coronavirus به قرنطینه 2 هفته منجر می شود.
 

ساموآ ، اقیانوسیه (جمعیت 198،413 نفر)

این کشور از 25 مارس در قرنطینه بوده است. ترافیک بین المللی ساموآ به حالت تعلیق درآمد.
 

کیریباتی ، اقیانوسیه (جمعیت 119،451 نفر)

علیرغم اینکه هیچ موردی از آلوده شدن با ویروس جدید در کشور ثبت نشده است ، اما در اکثر کشورهای جهان یک وضعیت اضطراری در کریباتی اعلام شده است.

میکرونزی ، اقیانوسیه (جمعیت 115،030 نفر)

از ماه فوریه ، سفرهای بین المللی در این کشور ممنوع شده است ، از جمله آن ممنوعیت کامل برای شهروندان چینی و افرادی که در کشور چین حضور دارند.
 

تونگا ، اقیانوسیه (جمعیت 105،695 نفر)

از فوریه ، این کشور دارای محدودیت مسافرتی است. تونگا پس از تأیید اولین موارد کرونا ویروس در فیجی ، مرزهای خود را کاملاً بست. یک استثنا فقط برای خارجی هایی که تونگا را ترک می کردند ایجاد شد.
 

جزایر مارشال (جمعیت 59190)

از 21 مارس ، ارتباطات بین المللی با جزایر مارشال به حالت تعلیق در آمد.
 

پالائو ، اقیانوسیه (جمعیت 18094نفر)

در حال حاضر ، فقط یک نفر که از گوام بازگشته است ، برای کروناویروس در کشور بررسی می شود. هنوز هیچ مورد رسمی تایید شده COVID-19 در پالائو وجود ندارد.
 

تووالو ، اقیانوسیه (جمعیت 11793نفر)

خارجی ها به ندرت در تووالو دیده می شوند. سالانه کمتر از 200 گردشگر به اینجا می آیند. اعتقاد بر این است که این واقعیت به کشور کمک کرد تا از همه گیری جلوگیری کند.
 

نائورو ، اقیانوسیه (جمعیت 10823 نفر)

نائورو آنقدر کوچک است که می توانید در طی یک روز به همه جای آن سر بزنید. گردشگران در اینجا میهمان های نادر هستند که به نائورو اجازه می دهد از شیوع بیماری جلوگیری شود.
 
چگونه آنها موفق به جلوگیری از عفونت شدند اگر ما در مورد کشورهای کوچک با درصد کمی از گردشگران صحبت کنیم ، کاملاً ممکن است که فقط انزوا از بقیه جهان باعث شود. علاوه بر این ، برخی از ویروس شناسان پیشنهاد می کنند که آب و هوا به محافظت در برابر ویروس نیز کمک می کند. به ویژه ، ساکنان مناطقی که هیچ گونه نوسان شدید در دما در آنجا مشاهده نمی شود ، مصونیت قوی تر است ، به همین دلیل احتمالاً هیچ بیمار وجود ندارد.
 
با توجه به وضعیت کره شمالی و ترکمنستان ، گرچه رسما WHO آمار صفر ارائه شده توسط این کشور ها را زیر سؤال نمی برد ، اما قصد دارد به منظور بررسی مضاعف داده ها ، کارشناسان خود را به این مناطق بفرستد. رسانه های خارجی در اظهارات خود محدودیت کمتری دارند. روزنامه نگاران دیپلمات مطمئن هستند که رهبری ترکمنستان عمدا این آمارها را پنهان می کند ، و در همین حال ، تعداد بیماران و مرگ و میر ناشی از پنومونی به سرعت در کشور رو به رشد است.
 
کره شمالی برخلاف ترکمنستان ، اطلاعاتی در مورد روش های محافظت در برابر کروناویروس ارائه می کند ، و حتی فرماندهی مرکزی ضد اپیدمیولوژیک را نیز ایجاد کرده است . اما شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه قدرت این کشور هنوز داده های واقعی در مورد بیماران را از جهان پنهان می کند.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید