نقص ژنتیکی که فرد را به خون آشام تبدیل می کند

خون آشام

آیا بیماری خون آشام یا پورفیری وجود دارد. چگونه ومپایر های مدرن زندگی می کنند ؟ چگونه بیماری خون آشام بروز می یابد؟ درمان بیماری ومپایر چگونه است؟

 

پورفیری یا بیماری خون آشام چیست

علم تاکنون دقیقاً در مورد دلایل دقیق پورفیری تصمیمی نگرفته است ، اما این فرضیه وجود دارد که این یک نقص ژنتیکی است.پورفیری گروهی از اختلالات ژنتیکی است که در آنها یکی از اجزای اصلی هموگلوبین ، پروتئینی که اکسیژن را در خون خارج می کند ، به درستی تولید نشده است.

فرد مانند قهرمان فیلم خون آشام ها می شود. پوست رنگ غیر طبیعی و رنگ پریده را به دست می آورد ، لب هاکوچک شده دندان را در معرض دید قرار می دهند که به دلیل نازک شدن لثه ها به طور غیر طبیعی دندان ها بلند به نظر می رسند. مفاصل و تاندون ها تغییر شکل می یابد و به انگشتان شکل غیر طبیعی می دهد.

فرد مبتلا به این بیماری سردردهای جدی را تجربه می کند ، که شخصیت او را به وخیم تر تغییر می دهد و روان را نقض می کند. نوشیدن خون تازه تنها راه برای کاهش رنج است. بدون خون ، فرد مانند یک معتاد احساس نیاز می کند. نیازی چنین شخصی این نیست که خون انسان را بگیرد. برای دریافت حداقل دوز خون ، چنین افرادی ترجیح می دهند فرآورده های گوشتی راکه تحت عمل گرما قرار نگرفته اند استفاده کنند.

 

بنابراین ، چگونه می توان اختلالی را که در تولید هموگلوبین تأثیر می گذاردو ممکن است در فرهنگ عامه خون آشام تعبیر شود را توضیح داد؟ خوب ، پاسخ نهفته در علائمی است که پورفیریا از آن رنج می برند ، بیماران پورفیری در قرون گذشته به خوبی درک نشده بودند.

 

 

علائم بیماری پورفیری

1) حساسیت شدید به نور

نور خورشید نیز برای آنها رنج را به همراه دارد. پوست نازک ترک می خورد و با زخم پوشانده می شود.همه اینها از این واقعیت ناشی می شود که یک نقص ژنتیکی باعث اختلال در تولید سلول های قرمز خون در بدن می شود. تنها راه برای کمک به یک فرد مبتلا به این بیماری ، انجام منظم انتقال خون حجمی است. این بیماری بسیار نادر است و باعث طول عمر بیش از حد یا توانایی های خارق العاده ای نمی شود. 
بسیاری از مبتلایان به پورفیریا در نور خورشید و نسبت به نور و قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش حساسیت زیادی دارند و برخی از موارد باعث ایجاد:

-  سوزش پوست ، قرمزی و تاول زدن.
- زخم و ضخیم شدن پوست.
-  رشد بیش از حد مو روی پوست در معرض آفتاب.
- ادرار قرمز


2) کم خونی و پوست کمرنگ

مبتلایان به پورفیریا به دلیل اختلال در سنتز هموگلوبین (یک جزء اصلی در گلبول های قرمز) به شدت کم خونی هستند. این پوست کم رنگ از عدم توانایی آنها در معرض نور خورشید (یا بیشتر چراغهای مصنوعی) تشدید می شود.

 

3) دندان پورفیری 

بسیاری از مبتلایان به پورفیریا کوچک شدن و انقباض لثه را تجربه می کنند. این باعث می شود دندان ها ظاهری بلند تر و مانند دندان سگ داشته باشند.

4) احساس شدید به خون

نیاز به خون سالم دارند مبتلایان به پورفیریا همی را که معمولاً در خون است ، از دست نمی دهند. هوم هموگلوبین به اندازه کافی قوی است که در برابر تخریب در هنگام هضم مقاومت می کند و تصور می شود که بسیاری از مبتلایان اولیه پورفیریا ممکن است برای بهبود علائم خود خون خورده باشند.

 

 

درمان پورفیری

خوشبختانه با پیشرفت های پزشکی مدرن ، ما می دانیم که پورفیریا چیست و چرا مبتلایان به پورفیریا علائمی را که از خود بروز می دهند ، بهتر می دانیم. در حقیقت بیشتر فولکلورها پایه و اساسی ندارند و در حالی که مبتلایان پورفیریا خون آشامهای فیلم های ترسناک نیستند ، متاسفانه در فرهنگ عامه بسیاری وجود دارند و تصور می کنند افراد رنگ پریده و حساس به نور خورشید با دندانهای تیز ممکن است خون نوشیده باشند تا احساس بهتری داشته باشند و باعث بروز خون آشام های مدرن شده اند.

 

خوشبختانه ما بیشتر و بیشتر در مورد پورفیریا و نحوه درمان مناسب علائم آن می دانیم. برخی از پایه های اصلی درمان پورفیریای امروزی عبارتند از:

تزریق خون.
تزریق دارویی که باعث سنتز هموگلوبین در بدن می شود.
مکمل های ویتامین D (از آنجا که بیشتر سنتز ویتامین D از نور خورشید حاصل می شود). 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام
  • طاهره مصطفوی :

    عجب بیماری وحشتناکی

    1399/3/27 23:22

بیشتر بخوانید