علل غیرمعمول تهوع زمانی که غذا مقصر نیست

تهوع

حالت تهوع یکی از علائم بسیاری از بیماری ها است. از جمله ARVI (عفونت حاد ویروسی حاد تنفسی) و کروناویروس. اما بعضی اوقات شما بدون هیچ دلیلی احساس تهوع دارید، بدون این که چیز بدی خورده باشید.از نظر سلامتی شما خوب هستید پس چرا این اتفاق می افتد؟


یکی از دلایل شایع تهوع ، کم آبی بدن است. به خصوص اغلب در گرما با این مشکل روبرو می شوید - شما به طور فعال عرق می کنید و اگر مایعات را بازیابی نکنید ، بدن ممکن است دچار کمبود آب شود. اغلب در این حالت ، حالت تهوع با خشکی دهان همراه است. در عین حال ، ممکن است عطش به همین صورت نباشد ، اما بعد از نوشیدن یک لیوان آب ، ظرف چند دقیقه اصلاح می شود.


به هر حال ، حالت تهوع نیز می تواند نشانه آفتاب باشد. بنابراین اگر بدون کلاه زیر آفتاب بروید ، باید به اتاق خنک بروید و استراحت کنید. به عنوان یک قاعده ، پس از چند ساعت ، علائم ناخوشایند ناپدید می شوند. اگر وضعیت بدتر شود ، ضعف ، سرگیجه ، سردرد مشاهده  شود ، نیاز فوری به کمک پزشکی دارید.

 

حالت تهوع ممکن است به دلیل بیماری های گوش داخلی باشد. اگر هم زمان با جهت گیری در فضا مشکل دارید ، با متخصص گوش و حلق و بینی مشورت کنید. به طور مستقل مقابله با علائم در این مورد کار نخواهد کرد.

 

اگر حالت تهوع با ضعف در پاها و سرگیجه همراه باشد ، این ممکن است نشان دهنده کاهش فشار خون باشد. می توانید قهوه ، یا آب بنوشید و چیزی شور بخورید - چنین اقداماتی می تواند به افزایش فشار و عادی سازی شرایط کمک کند. اگر فشار خون شما اغلب افت می کند ، برای فهمیدن علت باید به پزشک مراجعه کنید.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید