عجیب ترین نشانه کمبود ویتامین B12

ویتامین
ویتامین B12 برای بسیاری از عملکردهای هورمونی و متابولیکی بدن مورد نیاز است. به عنوان مثال ، برای تولید آنزیم های گوارشی ، خونسازی طبیعی و عملکرد عصبی. B12 همچنین به انتقال اکسیژن به سلولهای مغزی کمک می کند.


کمبود این عنصر مهم با سردرد ، خستگی مداوم ، تنگی نفس ، سرگیجه ، ضربان قلب سریع نشان داده می شود. برخی از افراد تورم زبان ، گزگز شدن اندام ها ، اختلال در تعادل دارند.کمبود حاد B12 به خصوص می تواند بر سیستم عصبی محیطی تأثیر بگذارد که شامل اعصاب از انواع مختلف با عملکردهای خاص آنها است. به عنوان مثال ، حسی - مسئول انتقال احساساتی مانند درد و لمس.

عجیب ترین نشانه کمبود ویتامین B12

همانطور که دانشمندان آمریکایی اشاره کردند ، یکی از "عجیب ترین" علائم کمبود B12 عدم حساسیت انسان به لمس است. متخصصان این اثر را با تأثیر خاص ویتامین بر سیستم عصبی توضیح دادند. گاهی اوقات در این حالت گیجی ، افسردگی و از دست دادن حافظه رخ می دهد.

 

علائم دیگر کمبود ویتامین می تواند با هضم غذا همراه باشد: حالت تهوع ، استفراغ ، سوزش معده ، یبوست یا اسهال رخ می دهد.به گفته متخصصان موسسه ملی بهداشت ایالات متحده ، جذب ضعیف ویتامین B12 در روده کوچک ممکن است به دلیل ورم معده آتروفیک باشد. واقعیت این است که با این بیماری در معده ، سطح اسید کلریدریک کاهش می یابد ، که برای جذب عنصر کمیاب مهم است.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید