اولین علائم سرطان خون

در

سرطان خون

متخصص انکولوژیست ، ماموگرافی گفت که بیماری های بدخیم سیستم خونساز با تخریب گلبول های قرمز ، پلاکت ها و لکوسیت ها در ارتباط است ، اما به طور کامل مشخص نیست که علت این روند غیرطبیعی چیست.


متخصص انکولوژیست برخی از علائم اولیه سرطان خون را ذکر کرد. اینها می تواند سردرد و سرگیجه ، افزایش نامعقول دما ، اشتهای ضعیف ، ضعف و خستگی مداوم ، عفونت های مکرر و کاهش ناگهانی وزن باشد.

 

در مراحل پیشرفته ، سرطان خون می تواند به صورت تاکی کاردی ، کبودی روی بدن (بدون ضربه به شخص) ، زخم های خوب بهبود نیافته ، مایل به آبی در لب و ناخن ، غش ، بثورات پوستی دردناک و درد مفاصل و استخوان ها ظاهر شود.به گفته پزشک ، سرطان خون می تواند در اثر تشعشعات رادیواکتیو ، مواد شیمیایی مضر ، رژیم غذایی ناسالم ، اضافه وزن و عادت های بد ایجاد شود. بزرگسالان و کودکان هم به این بیماری خطرناک حساس هستند.

 

- تشخیص درست سرطان خون در مراحل اولیه بسیار دشوار است. دکتر گفت: به عنوان یک قاعده ، این بیماری در معاینات پزشکی یا هنگامی که بیمار به یک دلیل دیگر به دنبال آزماش های پزشکی است ، تشخیص داده می شود.همانطور که برای تجزیه و تحلیل ، متخصص باید نسبت به تغییر در فرمول خون بیمار ، به طور عمده تعداد زیادی از عناصر نابالغ در برابر پس زمینه کاهش حجم پلاکت و گلبول های قرمز ، هشدار داده شود.

 

لوسمی (سرطان خون) یک بیماری بدخیم نئوپلاستیک در سیستم خونساز است. هدف اصلی آسیب سلولهای خونساز مغز استخوان است.

نظرات

۱۴۰۰/۹/۱۶یک علامت سرطان خون که خود را روی پوست نشان می دهد به گفته پزشکان انگلیسی، کبودی دائمی روی پوست ممکن است نشان دهنده ایجاد سرطان خون باشد. در ابتدا آنها مانند لکه های قرمز به نظر می رسند، سپس تغییر رنگ می دهند، تیره می شوند و گاهی اوقات شروع به درد می کنند. چنین علائمی به ویژه در افراد با پوست روشن آشکار است. متخصصان Blood Cancer UK خاطرنشان کردند: اگر علاوه بر کبودی، کاهش وزن شدید غیر منطقی، برجستگی روی بدن، تعریق شبانه، رنگ پریدگی وجود داشت، باید فوراً به پزشک مراجعه کنید. به گفته پزشک ، علائم شایع تومورهای خونی عبارتند از: تب؛ ضعف مداوم؛ از دست دادن اشتها؛ ناراحتی در معده؛ کاهش وزن شدید؛ عرق شدید در شب؛ درد مفاصل؛ تنگی نفس؛ بیماری های عفونی مکرر؛ بثورات، خارش؛ غدد لنفاوی بزرگ شده سرطان خون نام یک گروه از سرطان ها است که از جهش در سلول های مغز استخوان به وجود می آیند. آنها کل سیستم خونساز از جمله کبد، طحال و سیستم لنفاوی را مختل می کنند.

در ادامه بخوانید...

10 عدد از مرگبارترین سرطان ها و اینکه چرا درمان ندارند

در

(سیارک) : ترس و وحشتی که با تشخیص سرطان به کسی دست میدهد ریشه در ذات کشنده آن دارد:بر اساس آمار مراکز پیشگیری و کنترل بیماری ها،سرطان دومین بیماری مرگبار در آمریکاست،دقیقا بعد از مشکلات قلبی! حتی زمانی که زود تشخیص داده شده و با جدیدترین روش ها شروع به درمان شود بازهم قدرت کشتن انسان را دارد.10 عدد از سرطان هایی که براساس آمار موسسه ملی سرطان(NCI) بیشترین مرگ و میر را در فاصله بین سال های 2003 و 2007 داشته اند برای شما می آوریم:

 

1.سرطان نای و ریه،792.495 مرگ

سرطان نای و ریه کشنده ترین سرطان در ایالات متحده است.سیگار کشیدن و مصرف فرآورده های تنباکو دلایل اصلی آن هستند و براساس آمار NCI بیشتر قربانیان آن در رنج سنی 55 تا 65 سال میباشند.2 نوع اصلی برای آن وجود دارد:سرطان سلول غیرکوچک ریوی که شیوع بیشتری دارد و سرطان سلول کوچک ریوی که سریعتر منتشر میشود.

2.سرطان روده بزرگ و راست روده،268.783 مرگ

براساس آمار مرکز ملی سرطان،سرطان روده بزرگ در بافت های روده رشد میکند درحالی که سرطان راست روده در چند اینچ آخر لوله روده ای در نزدیکی مقعد رشد مینماید.دربیشتر موارد این سرطان با تعداد زیادی توده خوش خیم به نام "پولیپ" آغاز میشود و سپس به مرور زمان سرطانی خواهد شد.توصیه میشود برای تشخیص این پولیپ ها،پیش از اینکه سرطانی شوند،آزمایشات عکس برداری صورت گیرد.(سیارک

3.سرطان سینه،206.983 مرگ

براساس آمار کلینیک مایو،سرطان سینه پس از سرطان پوست کشنده ترین نوع سرطان در زنان آمریکایی است.این سرطان ممکن است در مردان هم رخ دهد،در فاصله زمانی 2003 تا 2007 ، 2000 مرد به این سرطان مبتلا شده اند.این سرطان معمولا در لنف هایی که شیر را به نوک پستان میبرند یا درغده های شیری زن (که فرآیند ساخت شیر را انجام میدهند) شکل میگیرد.براساس آمار NCI در سال 2010 حدود 40000 نفر از این سرطان خواهند مرد.

4.سرطان لوزالمعده،162.878 مرگ

سرطان لوزالمعده در لایه های لوزالمعده ،که به هضم و جذب غذا کمک میکنند، شکل میگیرد.تشخیص و مداخله زودهنگام برای این سرطان دشوار است زیرا معمولا بصورت خاموش و سریع پیشرفت میکند.(سیارک)

5.سرطان پروستات،144و926 مرگ

بر اساس آمار NCI این سرطان دومین دلیل اصلی مرگ در بین مردان از میان سرطان ها پس از سرطان ریه و نای است.سرطان پروستات معمولا در غده ی پروستات که مایع منی مورد نیاز برای انتقال اسپرم را میسازد، رشد میکند.بر اساس آمار کیلینیک مایو بعضی از انواع آن در غده پروستات باقی میمانند اما برخی پیشرونده تر هستند و سریعا منتشر میشوند.

6.سرطان خون:108.740 مرگ

سرطان خون انواع گوناگونی دارد اما همه آن ها بر بافت های سازنده خون بدن مانند مغزاستخوان و سیستم لنفاوی تاثیر میگذارند و باعث تولید بیش از اندازه سلول های سفید خون میشوند.

انواع سرطان خون بر اساس سرعت پیشرفت و سلول هایی که بر آنها تاثیر میگذارند تقسیم بندی میشوند:نوعی از آن به نام "سرطان وخیم مغز استخوان" در فاصله سال های 2003 . 2007  41714 نفر را کشته است.

7.سرطان لنف غیرهاجکینی،104.407 مرگ

این سرطان بر غده های لنفاوی تاثیر میگذارد و با نشانه های تب،بزرگ شدن غدد لنفاوی و از دست دادن وزن شناخته میشود.بر سااس آمار NCI چند نوع سرطان لنف غیرهاجکینی داریم که براساس سرعت پیشرفت و نوع لنف هایی که بر آن هاتاثیر میگذارند شناخته میشوند. سرطان لنف غیرهاجکینی کشنده تر از سرطان لنف هاجکینی است .(سیارک

8.سرطان کبد و کیسه صفرا،79.793 مرگ

سرطان کبد اگرچه از رایج ترین انواع سرطان در سراسر دنیاست اما در ایالات متحده زیاد رایج نیست.بهرحال،آمار این سرطان در آمریکا در حال رشد است. بیشتر سرطان های کبی که در آمریکا رخ میدهند معمولا از نقاط دیگر بدن آغاز شده و به کبد میرسند.یکی از سرطان هایی که با این سرطان رابطه نزدیکی دارد، سرطان کیسه صفرا است که از مجرای لنف آغاز شده و زردآب را از کبد به روده کوچک منتقل میکند.

9.سرطان تخمدان،73.638 مرگ

بر اساس آمار NCI سرطان تخمدان چهارمین سرطان شایع بین زنان آمریکایی در فاصله سال های 2003 تا 2007 بوده است.میانگین سنی زنانی که به آن دچار شده اند 63 سال است.درمان این سرطان راحت تر اما تشخیص آن  در مراحل اولیه سخت تر است اما طبق گزارش کلینیک مایو تحقیقات جدید نشانه های موثری برای تشخیص زودهنگام آن را کشف کرده است،نشانه هایی مانند ناراحتی شکمی،اضطرار در ادرار و درد لگن.

10.سرطان مری،66.569 مرگ

این سرطان در سلول هایی که مری(لوله ای فذا را ازگلو به معده میرساند) را میسازند شکل میگیرد و براساس نتایج کلینیک مایو معمولا در بخش پایینی مری رخ میدهد.طبق تحقیقات NCI بیشتر قربانیان این سرطان مردان هستند این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

ترجمه  itrans.ir

نظرات

۱۳۹۵/۱۰/۲۸خدا نکنه کسی سرطان بگیره مداوا ؟؟!!! فقط زجر کش می کنن مریض رو

در ادامه بخوانید...

اولین علائم سرطان خون که بیماران غالباً آن را نادیده می گیرند

در


اولین علائم سرطان خون که بیماران غالباً آن را نادیده می گیرند
به گفته پزشکان ، نادیده گرفتن علائم عجیب غیرممکن است - حتی اگر این بیماری نشان دهنده سرطان نباشد ، ممکن است نشانه بیماری یا اختلال دیگری باشد.
 
انکولوژیست های آمریکایی در مورد علائم سرطان خون صحبت کردند ، که اغلب توسط افراد نادیده گرفته می شود و برای درمان به دکتر مراجعه نمی کنند. در نتیجه بیماری در مراحل بعدی مورد غفلت و تشخیص قرار می گیرد. یکی از این علائم کبودی های عجیب است. آنها می توانند در نتیجه تأثیر جزئی ظاهر شوند ، به عنوان مثال ، ضربه ای سبک یا بدون هیچ دلیل. این پدیده ممکن است با کاهش سطح پلاکت در خون همراه باشد.
 
یکی دیگر از علائم شایع عدم قدرت است. اگر احساس می کنید اخیراً از فعالیت های معمول خود خسته شده اید ، اگرچه قبلاً این مسئله را حس نکرده اید ، بهتر است معاینه شوید. برخی از بیماران گفتند که حتی ساده ترین کارها برای آنها دشوار شده است ، از جمله آماده کردن صبحانه یا شستوی در صبحگاهی.
 
بیماران اغلب از سرماخوردگی مکرر رنج می برند. این در شرایطی است که سلولهای سالم قادر به مقابله با ویروس ها و باکتری ها نیستند ، در نتیجه عفونت های حاد تنفسی و عفونت های حاد تنفسی ویروسی به عنوان همراهان ثابت تبدیل می شوند.
 
یکی از علائم نادر خونریزی است. معمولاً در مراحل بعدی ظاهر می شوند ، اما می توانند در آغاز پیشرفت سرطان خون علامت قابل توجه ای داشته باشند. این می تواند از بینی ، خونریزی لثه و غشاهای مخاطی باشد.

نظرات

در ادامه بخوانید...

چرا سرطان خون اغلب با بیماری های دیگر اشتباه گرفته می شود و چگونه می توان آنها را تشخیص داد

در
چرا سرطان خون اغلب با بیماری های دیگر اشتباه گرفته می شود و چگونه می توان آنها را تشخیص داد
چرا سرطان خون اغلب با بیماری های دیگر اشتباه گرفته می شود و چگونه می توان آنها را تشخیص داد
سرطان یک بیماری بسیار موذی است. این بیماری می تواند برای مدت طولانی بدون علامت ایجاد شود یا خود را مانند بیماری های دیگر نشان دهد، مانند سایر بیماری هایی که هیچ ارتباطی با آنکولوژی ندارد. این می تواند نه تنها بیمار بلکه پزشکان را در یک مسیر کاذب سوق دهد.
 
دانشمندان بيمارستان آمريكا گفتند كه بسياري از بيماران مبتلا به سرطان خون بسيار دير هنگام درمورد تشخيص بیماری خود مراجعه می کنند ، زيرا آنها علائم سرطان خون را غالباً با  SARS يا آنفولانزا اشتباه می گیرند.
 
سرطان خون نوعی بیماری است که به نوعی بر سیستم گردش خون تأثیر می گذارد. انواع زیادی از این بیماری وجود دارد. برخی از آنها با گذشت سالها می توانند بی سر و صدا توسعه پیدا کنند ، در حالی که برخی دیگر می توانند طی چند ماه جان بیمار را بگیرند.
 
همانطور که پزشکان گفتند ، یکی از علائم سرطان خون تغییر در غدد لنفاوی در گردن است - غدد لنفاوی در گردن ورم می کنند ، ملتهب می شوند و صدمه می بینند. اما واقعیت این است که این پدیده اغلب در سرماخوردگی یا گلودرد هم اتفاق می افتد و بسیاری از بیماران نمی دانند که این علائم می تواند یک علامت جدی باشد.
 
بنابراین ، اگر غدد لنفاوی در گردن ملتهب شود (سایر غدد لنفاوی ممکن است تحت تأثیر قرار گیرند ، اما کمتر اوقات) و درمان سرماخوردگی به مدت سه روز تسکین پیدا نکند ، قطعاً باید با پزشک مشورت کنید.
 
به خصوص اگر علائم دیگری دارید که ممکن است نشان دهنده سرطان خون باشد. این علائم عبارتند از: ضعف ، رنگ پریدگی پوست ، کاهش اشتها ، کاهش وزن. و ممکن است کبودی ها بدون دلیل ظاهر شود.
 
سرطان خون را می توان بعد از آزمایش معمول خون تشخیص داد. این آزمایش وجود سلولهای آتیپیک را نشان می دهد. برای تشخیص ، البته بسیاری از آزمایشات دیگر لازم است. بنابراین ، اگر دلیلی برای ایجاد نگرانی وجود دارد ، حتماً از پزشک خود بخواهید که برای تجزیه و تحلیل عمومی آزمایشات لازم را برای شما انجام دهد.

نظرات

در ادامه بخوانید...