اولین علائم سرطان خون

سرطان خون

متخصص انکولوژیست ، ماموگرافی گفت که بیماری های بدخیم سیستم خونساز با تخریب گلبول های قرمز ، پلاکت ها و لکوسیت ها در ارتباط است ، اما به طور کامل مشخص نیست که علت این روند غیرطبیعی چیست.


متخصص انکولوژیست برخی از علائم اولیه سرطان خون را ذکر کرد. اینها می تواند سردرد و سرگیجه ، افزایش نامعقول دما ، اشتهای ضعیف ، ضعف و خستگی مداوم ، عفونت های مکرر و کاهش ناگهانی وزن باشد.

 

در مراحل پیشرفته ، سرطان خون می تواند به صورت تاکی کاردی ، کبودی روی بدن (بدون ضربه به شخص) ، زخم های خوب بهبود نیافته ، مایل به آبی در لب و ناخن ، غش ، بثورات پوستی دردناک و درد مفاصل و استخوان ها ظاهر شود.به گفته پزشک ، سرطان خون می تواند در اثر تشعشعات رادیواکتیو ، مواد شیمیایی مضر ، رژیم غذایی ناسالم ، اضافه وزن و عادت های بد ایجاد شود. بزرگسالان و کودکان هم به این بیماری خطرناک حساس هستند.

 

- تشخیص درست سرطان خون در مراحل اولیه بسیار دشوار است. دکتر گفت: به عنوان یک قاعده ، این بیماری در معاینات پزشکی یا هنگامی که بیمار به یک دلیل دیگر به دنبال آزماش های پزشکی است ، تشخیص داده می شود.همانطور که برای تجزیه و تحلیل ، متخصص باید نسبت به تغییر در فرمول خون بیمار ، به طور عمده تعداد زیادی از عناصر نابالغ در برابر پس زمینه کاهش حجم پلاکت و گلبول های قرمز ، هشدار داده شود.

 

لوسمی (سرطان خون) یک بیماری بدخیم نئوپلاستیک در سیستم خونساز است. هدف اصلی آسیب سلولهای خونساز مغز استخوان است.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام
  • OOOВалок_Харлам 134 :

    یک علامت سرطان خون که خود را روی پوست نشان می دهد به گفته پزشکان انگلیسی، کبودی دائمی روی پوست ممکن است نشان دهنده ایجاد سرطان خون باشد. در ابتدا آنها مانند لکه های قرمز به نظر می رسند، سپس تغییر رنگ می دهند، تیره می شوند و گاهی اوقات شروع به درد می کنند. چنین علائمی به ویژه در افراد با پوست روشن آشکار است. متخصصان Blood Cancer UK خاطرنشان کردند: اگر علاوه بر کبودی، کاهش وزن شدید غیر منطقی، برجستگی روی بدن، تعریق شبانه، رنگ پریدگی وجود داشت، باید فوراً به پزشک مراجعه کنید. به گفته پزشک ، علائم شایع تومورهای خونی عبارتند از: تب؛ ضعف مداوم؛ از دست دادن اشتها؛ ناراحتی در معده؛ کاهش وزن شدید؛ عرق شدید در شب؛ درد مفاصل؛ تنگی نفس؛ بیماری های عفونی مکرر؛ بثورات، خارش؛ غدد لنفاوی بزرگ شده سرطان خون نام یک گروه از سرطان ها است که از جهش در سلول های مغز استخوان به وجود می آیند. آنها کل سیستم خونساز از جمله کبد، طحال و سیستم لنفاوی را مختل می کنند.

    1400/9/16 19:17

بیشتر بخوانید