خارش مقعد از علائم چه بیماری های خطرناکی است

دکتر
انکولوژیست ، پروکتولوژیست(متخصص کولورکتولوژیست) خاطرنشان کرد: خراشیدن به خودی خود تسکین نمی بخشد ، منجر به خراش ، آسیب پوستی و حتی سوزش بیشتر می شود.خارش مقعد باعث تمایل بسیار شدید به خراشیدن می شود. 


انکولوژیست  دلایل احتمالی خارش مقعد را ذکر کرد. این می تواند تعریق بیش از حد (به خصوص در افراد دارای اضافه وزن) ، بهداشت نامناسب (ناکافی و یا بهداشت بیش از حد) ، لباس زیر با مواد حساسیت زا و مصنوعی باشد.

 

اگر این دلایل را از بین برده اید ، اما کمکی به قطع خارش نکرده  ، پس وقت آن است که به پزشک مراجعه کنید.

چه بیماریهایی باعث خارش می شوند

اینها بواسیر ، ترک ، زگیل هستند و باعث التهاب غشای مخاطی و خارش می شوند. یا کرم هستند - انگل یا لارو از طریق مقعد خارج می شوند. این یبوست مزمن یا اسهال است. اینها عفونت های دستگاه تناسلی هستند ، زیرا گنوکوک ، تریکوموناس و غیره نه تنها دستگاه تناسلی بلکه مقعد را نیز تحت تأثیر قرار می دهند.

 

برای تومورها (از جمله آنهایی که بدخیم هستند) یا پولیپ های مقعد ، خارش ممکن است اولین علامت باشد ، به خصوص اگر تومور در خروجی روده واقع باشد.

همچنین ، دلایل خارش مقعد می تواند برفک ، اختلال عملکرد اسفنکتر ، دیابت قندی باشد.

همچنین ، خارش مقعد با نوروزها ، آلرژی ها و بیماری های پوستی (مانند پسوریازیس ، اگزما ، درماتیت) بروز می کند. این پزشک گفت: در موارد کمتری خارش مقعد  با بیماری های غده تیروئید ، کلیه ها و کبد در ارتباط است .

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید