بیمار مبتلا به کرونا در روز چندم حس بویایی را از دست می دهد

در

دختر

یک محقق از دانشگاه سینسیناتی می گوید ، مطالعه روی بیماران مبتلا به کرونا  COVID-19 نشان می دهد که از دست رفتن حس بویایی به احتمال زیاد در روز سوم عفونت با ویروس کرونا  است. بیشتر این بیماران از بین رفتن چشایی را نیز تجربه می کنند.

 

یک مطالعه تلفنی متقاطع احتمالی ، ویژگی ها و علائم 103 بیمار مبتلا به COVID-19 را طی یک دوره شش هفته در Kantonsspital Aarau در آراو ، سوئیس بررسی کرد. از بیماران پرسیده شد که چند روز علائم COVID-19 دارند و از آنها خواسته شد که زمان و شدت از دست دادن یا کاهش حس بویایی خود را همراه با سایر علائم توصیف کنند.حداقل 61٪ بیماران کاهش یا از دست دادن حس بویایی خود را گزارش کرده اند. متوسط ​​شروع کاهش یا از دست دادن بو 3.4 روز بود.

 

احمد صداقت ، دانشیار گروه گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن ، کالج پزشکی دانشگاه کالیفرنیا و پزشک بهداشت UC :

"در این مطالعه ، ما همچنین دریافتیم که شدت از دست دادن بو با شدت علائم دیگر کرونا ارتباط دارد. اگر آنوسمی ، که به عنوان کاهش بویایی نیز شناخته می شود ، به اندازه کافی شدید باشد ، بیماران احساس تنگی نفس شدید ، تب بیشتر و سرفه می کنند. اگر کسی حس بویایی اش کاهش یافته باشد ، می دانیم که در اولین هفته پس از شروع بیماری است و هنوز یک یا دو هفته دیگر منتظر عواقب جدی تر COVID-19 است. "

 

 

این مطالعه همچنین نشان می دهد که یک داروی ضد ویروسی تجربی ، remdesivir ، که توسط Gilead علوم برای درمان اولیه ابولا تولید شده است ، نویدبخشی در درمان بیماران COVID-19 را نشان می دهد. FDA همچنین تصویب اضطراری برای درمان بیماران مبتلا به COVID-19 شدید را داد زیرا یک مطالعه بالینی با حمایت مالی انستیتوی ملی بهداشت آمریکا نشان داد که بیماران در مقایسه با دارونما زمان بهبودی کمتری با remdesivir را تجربه کردند.

 

این مطالعه نشان می دهد که کاهش حس بویایی می تواند در بیماران مبتلا به مراحل اولیه بیماری و همچنین در افرادی که ممکن است علائم شدیدتری مانند تنگی نفس ایجاد کنند ، یک شاخص قابل توجه است. کاهش حس بویایی می تواند بیمارانی را شناسایی کند که کاندیداهای بسیار خوبی برای دارو هستند که در مراحل اولیه بیماری بهتر کمک می کنند.

 

دانشمندان هشدار می دهند که گرچه از دست دادن بویایی شاخص COVID-19 است ، اما این تنها عامل نیست. بیماران جوانتر و زنان در این مطالعه همچنین بیشتر دچار بوی بد می شوند. علاوه بر این ، حدود 50٪ از بیماران تحت مطالعه گرفتگی بینی و 35٪ از آنها آبریزش بینی داشتند. مطالعات قبلی نشان داده است که این علائم بینی در COVID-19 نادر بوده و این علائم به آلرژی نسبت داده می شود و نه به ویروس کرونا .

 

احمد صداقت ، دانشیار گروه گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن ، کالج پزشکی دانشگاه کالیفرنیا و پزشک بهداشت UC.:

 

"این فقط به این معنی است که در مورد علائم بینی در COVID-19 آگاهی بیشتری لازم است تا مردم در ملا عام عطسه نکنند و فکر نکنند اشکالی ندارد زیرا فقط آلرژی است. به خوبی می تواند COVID-19 باشد و استفاده از ماسک به عنوان تجهیزات محافظتی برای کسانی که با آنها روبرو می شوید ایده خوبی است. "

 

در عین حال ، مهم است که درک کنیم هیچ کس به دلیل از دست دادن حس بویایی از بین نخواهد رفت و این علامتی نیست که کسی را بکشد. اما این مهم است زیرا به شناسایی این بیماران COVID-19 به عنوان ناقلین بدون علامت کمک می کند تا بیماری را به دیگران منتقل نکنند. اکنون می توان بالقوه آنها را در مراحل اولیه بیماری شناسایی کرد تا بتوان از داروهای ضد ویروس استفاده کرد و در نهایت امکان درمان موثر را به حداکثر رساند.

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

احساس بوی خیالی

در

اگر شما بوی چیز هایی را احساس می کنید که در حقیقت آن جا نیستند، شما تنها نیستید.

درصد کمی از مردم اغلب بوهایی را احساس می کنند که در واقع آن بو در آنجا وجود ندارد. از هر 15 آمریکایی بالایی 40 سال یک نفر از آن ها به طور منظم این مورد را تجربه می کند که آن را عارضه ی احساس بوی خیالی می نامند. اما ما ایده ای نداریم که چرا این اتفاق پیش می آید. اما مطالعات جدیدی در این مورد صورت گرفته است که نتایج آن در مجله ی جاما که در خصوص  جراحی و پزشکی است منتشر شده است. این مطالعه توسط محققان موسسه ی سلامت ملی انجام شد که به این موضوع با دقت و دید وسعی نگاه کرده و در خصوص آن به تحقیق پرداخته اند. کتلین بینبریج محقق ارشد این پروژه بیان کرده است که ما اطلاع داریم که پدیده ی بوی خیالی در کلینک های پزشکی گزارش شده اند اما ما دقیق نمی دانیم که این پدیده تا چه اندازه متداول بوده و در ادامه اضافه کرده است که ما حتی اطلاع نداریم که این اثر در میان چه افرادی متداول تر است.

بینبریج و تیمش داده های به دست آمده از مرکز سلامت ملی را در طی سال های متمادی به ترتیب مورد مطالعه و بررسی قرار دادند. آن ها به طور مشخص بیش از 7000 فرد بالای 40 سال را از سال 2011 الی 2014 مورد بررسی قرار دادند. در این میان، 506 درصد یا 534 نفر به این سوال که آیا آن ها بویی ناخوشایند، بد یا بوی سوختگی را زمانی که چیزی آن جا نیست احساس کرده اند، پاسخ مثبت داده اند.

در حالی که آن ها هنوز مطمئن نیستند که چرا این پدیده اتفاق می افتد، چندین دلیل احتمالی را در بیان کرده اند.

در این خصوص آن ها بیان کرده اند که احتمال این که زنان به پدیده ی بوی خیالی مبتلا شوند بیشتر از احتمال ابتلای مردان به این عارضه است.

همچنین بین پیش آمدن این اتفاق و سن و سال نیز ارتباط وجود دارد. برای مثال احتمال دارد زنان بیشتر از مردان با بالا رفتن سن احساس این بوهای خیالی را گزارش کنند. این نشان می دهد که یکی از دلایلی که امکان دارد در به وجود آمدن این احساس تاثیر گذار باشد بالا رفتن سن باشد زیرا ما تا زمانی که جوان هستیم تنها بوهایی را احساس می کنیم که واقعا وجود دارند و علاوه بر خود ما دیگران نیز می توانند این بو ها را احساس کنند.

بینبریج می گوید که من بسیار علاقه مندم که به جست و جوی افرادی بپردازم که کمتر از 40 سال سن دارند اما عارضه ی بوی خیالی را تجربه کرده اند.

چند مورد دیگر از فاکتور های محتمل به وجود آورنده ی پیشامد بوی خیالی شامل آسیب به سر، خشکی دهان و وضعیت اقتصادی ضعیف می باشد. افرادی که برای تامین معیشت خود در جدال هستند به طور کلی وضعیت سلامت ضعیف تری را تجربه می کنند. پس این خطرهای اضافی به طور مستقیم سلامت آن ها را تحت تاثیر قرار می دهد یا آن ها دچار بیماری هایی هستند که به درستی مدریت نشده است. تاریخچه ای از گذشته ی افراد سیگاری ارائه شد و در هنگام مطالعه ی این تاریخچه تیم تحقیقاتی به ارتباطاتی میان سیگار کشیدن و احساس بوی خیالی پی بردند اما این ارتباط ها با اعمال شاخص های مربوط به سن و وضعیت اجتماعی اقتصادی افراد از بین رفت. در هر حال محققان دریافتند که افراد سیگاری بیشتر از دیگر افراد جامعه بعد از 40 سالگی دچار پدیده ی احساس بوی خیالی می شوند.

در خصوص این پدیده همواره سوال ها بیشتر از پاسخ ها هستند. ما نمی دانیم که مردم تا چه زمانی این پدیده را احساس می کنند یا اطلاع نداریم که گذر زمان آیا می تواند این احساس را شدید تر کند یا می متواند آن را به دست زمان سپر زیرا به مرور زمان درست می شود. مطالعه ی جاری همچنین شامل داده ها در خصوص عناصر ممکنی مانند صرع یا بیماری های روحی جدی نبود که می تواند احتمالا احساس بوی خیالی را توضیح دهد.

بیشتر مردمی که تحت تاثیر عارضه ی بوی خیالی هستند در بی اطلاعی به سر می برند.

تنها تعداد کمی از افرادی که این بو ها را احساس می کنند به پزشک مراجعه می کنند و به دکتر می گویند احساس می کنند در حس بویایی یا چشایی آن ها اختلالی به وجود آمده است.

هرچند که این تیم تحقیقاتی به دلیل روشنی دست پیدا نکرده است اما با انتشار عمومی نتایج تحقیقات خود بیان کرده اند که بسیار امیدوارند تحقیقات آن ها بتواند به محققانی که می خواهند راه آن ها را ادامه دهند کمک کند.

بینبریج در ادامه اضافه می کند که اولین و بهترین قدم در درک یک وضعیت پزشکی این است که توضیح واضحی برای آن وجود داشته باشد. در این مورد دیگر محققان ممکن است ایده هایی داشته باشند که در آینده در کجا برای علت های محتمل جست و جو کنند و راه های درمان را نیز بیابند.

بینبریج و تیمش برای جست و جوی درمان ها و راه حل های محتمل به کار خود ادامه می دهند. دیگر محققان می توانند به مطالعه ی این مورد نیز بپردازند که چگونه شناسایی علائم مردم می تواند به درمان کمک کند و مکانیزم زیستی که منجر به احساس بوی خیالی می شود را بیابند.

نظرات

۱۳۹۷/۷/۱۰یه چیزی مثل صدایی که در گوش می شنویم اما بجز خودمان کسی نمی شنود؟

۱۳۹۸/۷/۱۵ بوی کبریت یا بوی گوگرد احتمال دارد به دلیل سوختگی مخاط بینی باشد. احتمالا آمونیاک را بو نکشیده اید؟آمونیاک معمولا در خانه ها در جرم گیرها موجود است و برای تمیز کردن سرویس های بهداشتی استفاده می شود. یک سری علل دیگر برای توهمات بویایی هم که به نظرم رسید را توضیح داده ام در نظر بگیرید که این ها همه جزو احتمالات است و برای تشخیص باید به پزشک مراجعه کنید. توهمات تخمیری ، فانتوسمی است. فرد از حضور مداوم بوهای ناخوشایند شکایت می کند ، غذاهای آشنا شروع به بوی گوگرد می کنند ، بوی تجزیه شدن می دهند و عطرهای دلپذیر کمتر افراد را غافلگیر می کند. علل اصلی توهم بویایی داروها ، مصرف برخی داروها یا مواد روانگردان ، اختلالات روانی یا عصبی است. گاهی اوقات مشکل با واکنش به بوهای ناخوشایند تشدید می شود - کم شدن بزاق ، از بین رفتن اشتها. بوی تند و زننده در برابر آسیب مغزی شروع به تعقیب شخص می کند: - صدمات سر - خونریزی - تومورهای خوش خیم و بدخیم. - ضایعات عفونی سلولهای مغزی. فانتوسمی اغلب با صرع ، هیپوکندری ، اختلالات شخصیتی بروز می کند. با آسیب به لوب تمپورال مغز ، اسکیزوفرنی بیمار شروع به احساس بوی پوسیدگی می کند. بعضی اوقات توهم های بویایی به دلیل آسیب به مخاط بینی رخ می دهد. برای بعضی ها بوی بنزین است. برخی دیگر از حضور مداوم عطر و بوی دلپذیر که قابل تفکیک نیست شکایت دارند. با بوهایی که به نظر خیالی می رسد، چه باید کرد؟ با توهم بویایی ، لازم است مخاط نازوفارنکس بررسی شود ، فلور روده را برای حساسیت به آنتی بیوتیک ها و وجود پاتوژن های قارچی بررسی کنند. اگر همه نتایج طبیعی باشد ، مشاوره با روان درمانی و متخصص مغز و اعصاب لازم است. اغلب افراد به دنبال کمک پزشکی نیستند ، توهم های بویایی را یک عیب کوچک در نظر می گیرند. اما فانتوسمی نیاز به تشخیص دقیق و درمان طولانی مدت دارد. هرچه زودتر علت بیماری مشخص شود ، احتمال از بین بردن موفقیت آمیز آن بیشتر است. چگونه به فرد مبتلا به توهم بویایی کمک کنیم: - بیمار را به غیر واقعی بودن بوها قانع نکنید ، برای او هر آنچه اتفاق می افتد واقعیت دارد - در مورد بویی که بیمار استشمام می کند شوخی نکنید. توهم تخمیری یک وضعیت پزشکی جدی است که ممکن است نشان دهنده یک اختلال روانی یا تومور در مغز باشد. درمان چنین بیماریهایی در صورت غفلت دشوار است. بنابراین ، اگر دائماً بویی را دنبال می کنید ، باید به پزشک مراجعه کنید.

۱۳۹۸/۷/۱۴با سلام من همیشه بوی جیوه کبریت توی مشامم هست خیلی کلافه شدم میشه کمک کنید؟

در ادامه بخوانید...

درمان کرونا

در

همانطور که مشخص است این مقاله علمی نیست و در بخش بهداشت و درمان نیز قرار ندارد، بیشتر موارد ذکر شده هیچ پایه علمی ندارند. اگر علائم ویروس کرونا را دارید به نزدیک ترین مرکز درمانی مراجعه کنید.

 

از زمان شیوع ویروس کرونا، درمان های خانگی زیادی برای آن معرفی شده است، ما در این مقاله به 10 + 1 مورد ویژه درمان ویروس کرونا می پردازیم.

 

سیر

برخی در چین اعتقاد دارند که سیر جوشانده شده در آب می تواند ویروس ها را بکشد.

 

پیاز

در ورودی یکی از هتل ها در کرایكودی هندوستان روی تابلو نوشته شده "برای جلوگیری از کرونا پیاز کوچک بخورید"

 

پیاز کوچک

در طب باستان هندی ذکر شده که پیاز برای درمان آنفولانزا یا حداقل بیماری با علائم آنفولانزا موثر است.

 

جوشانده پیچ امین‌الدوله (سرده)

بر طبق یک اعتقاد باستانی چینی جوشانده سرده نیز موثر است، جالب است که مردم چین پیگیر داستان شدند ولی به نظر این معجون به سرعت اثر نمی کند.

 

Shuang Huang Lian

بعد از انتشار خبری در مورد موثر بودن این دارو در برابر ویروس توسط Chinese Academy of Sciences ملت به داروخانه ها حمله کردند، البته شباهت شیشیه دارو به نمونه ای در فیلم "شیوع" نیز بی تاثیر نبوده است!

 

ادرار گاو

سوامی چاکراپانی روز جمعه اعلام کرد ادرار گاو برای درمان بیماری ویروس کرونا موثر است. 

 

 

Arsenicum album-30

مصرف این دارو به همراه مالیدن روغن های گیاهی نیز توسط فردی در هند توصیه شده بود که بعدا توسط منابع علمی رد شد.

 

 

 

داروهای سنتی اونانی شامل انواع دمنوش های Musta, Parpat, Usheer, Chandan,Udeechya & Nagar که در یک لیتر آب جوشانده و در هنگام تشنگی نوشیده شود

 

دالایی لاما از پیروانش خواست دعا کنند. به نظر این روش از تمامی روش های بالا موثر تر است.

 

چایی نبات

بله و در نهایت یکی از بهترین داروها برای تمامی دردها، چایی نبات خودمان است که با کمی زعفران حتی ویروس کرونا را نیز از پای در خواهد آورد.

 

 

ویروس کرونا بسیار خطرناک است اگر هریک از علائم این بیماری را دارید یا حتی شک دارید که ممکن است در خطر باشید به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید و حتما پرستار و پزشک معالج را از وضعیت خود مطلع سازید. تا این لحظه ویروس کرونا جان بیش از 600 نفر را گرفته و هیچ درمان قطعی یا واکسن قابل اطمینانی برای آن ساخته نشده است.

 

 

 

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

آیا ماسک تاثیری در جلوگیری از کرونا دارد؟

در

بعد از همه گیری ویروس جدید کرونا در چین و چند کشور دیگر، یکی از اصلی ترین راه ها برای جلوگیری از سرایت ویروس کرونا استفاده ماسک اعلام شد، ولی "آیا ماسک تاثیری در جلوگیری از کرونا دارد؟"

 

خیر، متاسفانه ماسک بالا معروف به ماسک جراحی یا همان ماسک دندان پزشکی که به معمولا ارزان قیمت است و در همه جا پیدا می شود تاثیری در جلوگیری از سرایت ویروس کرونا ندارد.

دکتر ویلیام شافنر متخصص بیماری های عفونی از دانشگاه تنسی امریکا تاکید کرد ماسک جراحی به شما کمکی نخواهد کرد. ماسک های تخصصی تر مانند N95 در برابر کرونا مقاوم هستند. البته دکتر شافنر استفاده عمومی از این ماسک را درحال حاضر توصیه نمی کند. شاید در مراحل بعدی...

استفاده از ماسک های تنفسی N95 برای همه کار آسانی نیست، این ماسک ها گران قیمت هستند، تنفس از داخل فیلتر آن ها دشوار است و زمان زیادی نمیتوان آن را روی صورت نگه داشت. پیشنهاد می شود هر نیم ساعت استفاده از این ماسک به یک فضای تمیز بروید و چند نفس عمیق بکشید سپس دوباره ماسک را بگذارید و در محیط آلوده وارد شوید. پوشیدن صحیح ماسک نیز بسیار مهم است، باید تمامی منافذ را بپوشانید و فقط از طریق فیلتر ماسک نفس بکشید. 

 

در انتها دکتر شافنر متذکر می شود اگر مبتلا به سرماخوردگی یا انفلانزا هستید و می خواهید با استفاده از ماسک جلوی سرایت بیماری خود به دیگران را بگیرد، این کار را نکنید، بهتر است تا زمان بهبودی در منزل استراحت کنید و دیگران را در خطر ابتلا قرار ندهید.

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

افراد مشهور که قربانی کروناویروس شدند

در
کروناویروس تمام دنیا را در دست گرفته است و به نظر می رسد که متوقف نخواهد شد. کروناویروس نسبت به همه بی رحم است و برای او فرقی نمی کند که یک فرد دارای چه وضعیتی باشد و در میان قربانیان کروناویروس افراد مشهور زیادی وجود دارند. کسانی که نتوانستند با این بیماری کنار بیایند را به یاد بیاورید.یاد تمام قربانیان کروناویروس گرامی باد

 

آدام شلسینگر ، خواننده آمریکایی

سه بار برنده جایزه امی ، برنده جایزه گرمی ، برنده جایزه اسکار و گلدن گلوب ، آدام شلسینگر به یک دستگاه تنفس مصنوعی وصل شد ، اما نتوانست از عوارض ناشی از عفونت کروناویروس بهبود یابد. او 52 سال داشت.
 

 

لی Fierro بازیگر آمریکایی

مادر پسری که در فیلم Jaws توسط یک کوسه خورده شد ، نقشی است که شهرت Fierro را به ارمغان آورد.این بازیگر 91 ساله در یک شبانه روزی زندگی می کرد و از عوارض ناشی از COVID-19 درگذشت.
 

 

ترنس مک نالی

یکی از نمایشنامه‌نویسان مشهور زمان ماست: نمایشنامه‌های او در صحنه های کل دنیا به صحنه می رود. مک نالی از بیماری مزمن ریه رنج می برد و به همین دلیل بدن او نتوانستد با ویروس مقابله کند. ترنس 82 ساله بود.
 

 

فرانسیسکو گارسیا بازیکن فوتبال

شاید این ورزشکار یکی از جوانترین قربانیان coranavirus باشد - این بازیکن اسپانیایی تنها 21 سال سن داشت. مشخص است که چند هفته قبل از این ، این بازیکن به انکولوژی تشخیص داده شد. عفونت کورون ویروس وضعیت در حال حاضر دشوار او را تشدید می کند - بدن نمی تواند با ویروس مقابله کند.
 

 

مارک بلوم بازیگر

این بازیگر آمریکایی در سال 1985 مشهور شد 69 ساله بر اثر عوارض ناشی از COVID-19 درگذشت
ادی بزرگ ، بازیگر
 

 

ادی لارژ کمدین

ادی برای همه کاره بودنش مشهور بود. او نه تنها یک کمدین درخشان بود ، بلکه در فیلم ها نیز بازی کرد ، آواز خواند ، فیلمنامه ها را نوشت. به گفته پسرش ، این پدر 78 ساله با نارسایی قلبی در بیمارستان بستری شد و در آنجا او تاج ویروس گرفت. متأسفانه بدن ضعیف نتوانسته است با این بیماری مقابله کند.
 

 

گویو بنیتو ، بازیکن فوتبال

مدافع افسانه ای رئال مادرید به همراه این تیم 11 عنوان کسب کرد. در سالهای اخیر ، وی با بیماری آلزایمر دست و پنجه نرم کرده است و ابتلا به کروناویروس تنها وضعیت او را بدتر کرد. این ورزشکار 73 ساله بود.
 

 

آلن گارفیلد ، بازیگر

وی در فیلمبرداری بیش از صد اثر ، بار کارگردانان مشهوری چون فرانسیس کوپولا ، رومن پولانسکی و دیگران بازی کرد. بینندگان او را در فیلم "دروازه نهم" به خوبی به یاد می آورند.
گارفیلد 80 ساله در 7 آوریل در کالیفرنیا درگذشت و نتوانست با عفونت کروناویروس کنار بیاید.
 

 

موریس باریار ، بازیگر

یکی از مهمترین آثار این بازیگر فرانسوی ، حضور وی در کمدی "بلوند در یک چکمه سیاه" بود. در یک زمان او با بازیگران مشهوری چون آلن دلون و ژان پاول بلموندو بازی کرد.
در ماه مارس ، باریار 87 ساله در بیمارستان با مشکلات ریه بستری شد و به علت بیماری کرونوروئید بستری شد. افسوس که ، این درمان که تقریباً یک ماه به طول انجامید و نتیجه ای نداد.
 

 

ماریا ترزا شاهزاده خانم اسپانیایی

اگر شاهزاده انگلیسی چارلز و همکارش از موناکو آلبرت توانستند با کروناویروس کنار بیایند ، اما ماریا ترزا خوش شانس نبود. دختر عموی پادشاه سلطنتی اسپانیا ، فیلیپ ششم ، در پایان سال مارس در سن 86 سالگی در پاریس درگذشت.
 
شیمون اوشتین ، هنرمند
شیمون در اوکراین متولد شد و در اواخر دهه 70 به ایالات متحده نقل مکان کرد. مجموعه ای از آثار "دختران تحت پوشش" (1984) گذر او به دنیای هنر بزرگ شد. از آن زمان ، شیمون یکی از مشهورترین هنرمندان معاصر آمریکایی به حساب می آمد.همانطور که یکی از دوستان او در شبکه های اجتماعی اعتراف کرد ، شیمون 70 ساله یکی دیگر از قربانیان کرونا بود.
 

 

جان پرایم ، خواننده

باب دیلن استعداد پرنا را که یکی از مشهورترین خواننده های کشور زمان ما بود ، تحسین کرد. مشخص است که در سالهای اخیر جان با سرطان دست و پنجه نرم می کرد ، و پزشکان حتی مجبور به قطع یک ریه شدند.
در اواسط ماه مارس ، این خواننده پس از بازگشت از تور اروپا ، مبتلا به کروناویروس شد. چند روز بعد این مرد در شرایط جدی در بیمارستان بستری شد. در ماه اکتبر ، این ستاره 74 ساله می شد.

نظرات

در ادامه بخوانید...

پزشک نسبت به وخامت ناگهانی کرونا هشدار داد

در
روند بیماری ناشی از کروناویروس غیرقابل پیش بینی است
غیرقابل پیش بینی: پزشک نسبت به وخامت ناگهانی کرونا هشدار داد. یک پزشک اظهار داشت که روند بیماری ناشی از کروناویروس غیرقابل پیش بینی است.
 
وی خاطرنشان کرد: "این اتفاق می افتد که صبح شما یک معاینه انجام می دهید ، معاینه انجام می شود ، همه چیز درست است و بعد از دو ساعت بیمار وارد می شود و در حال خفگی است."
 
پزشک هشدار داد که وضعیت بیمار می تواند به شدت بدتر شود. در دو روز اول فرد تب دارد ، سپس برای او راحت تر می شود ، اما این شرایط فریبنده است.
 
پزشک گفت: "پس از زمان دیگر ، سرفه ظاهر می شود ، و بعد از دو روز دیگر بیمار ممکن است شروع به خفگی کند ، اشباع به 79-83 می رسد ، اکسیژن کافی وجود ندارد."
 
بیماران احساسات خود را طوری توصیف می کنند که گویی قطعات شیشه در ریه های آنها ظاهر می شود. و اگرچه این یک احساس مشترک با ذات الریه است ، اما با کوروویروس درد شدید تر است ، بنابراین ، تحمل بیماری کروناویروس دشوارتر است.
 
 
پزشك خاطرنشان كرد كه وضعیت بیماران مبتلا به كروناویروس می تواند ناگهان بدتر شود.
 
دکتر می گوید: "او می تواند بنشیند و صحبت کند ، و در عین حال اشباع اکسیژن 46 را داشته باشد. من هرگز یک فرد زنده با اشباع 46 ندیده ام ، زیرا 70 و زیر آن - مدت طولانی است که لوله گذاری شده است."
 
Coronaviruses یک خانواده گسترده از ویروس ها است که انسان و حیوانات را آلوده می کند. آنها می توانند باعث ایجاد عفونت های تنفسی در انسان شوند ، از سرماخوردگی گرفته تا شرایط جدی تر. آخرین ویروس کرونا ویروس اخیراً کشف شده باعث COVID - 19 می شود. قبل از شیوع عفونت در چین در پایان سال 2019 ، هیچ چیز در مورد ویروس و بیماری جدید شناخته نشده بود.

نظرات

در ادامه بخوانید...

مسابقه ای برای دریافت داروی کرونا در امریکا

در
داروی کرونا طی هفته آینده بین بیمارستان های 50 ایالت امریکا پخش خواهد شد، ولی به نظر میزان دارو کافی نیست، برای مثال در کالیفورنیا 3000 بیمار بستری وجود دارد ولی قرار است حداکثر 200 بیمار دارو را دریافت کنند، در سانفرانسیسکو به اندازه 5 بیمار دارو پخش خواهد شد ولی 70 بیمار بستری در بیمارستان وجود دارد.
c3fe3639-6c14-4af2-a809-3790056d2ed3.jpg
Remdesivir - رمدسیویر، داروی کرونا
به همین دلیل بیمارستان ها قرار است از طریق برگزاری بخت ازمایی بیماران خوش شانسی که اولین دارو را دریافت می کنند انتخاب کنند. 

نظرات

در ادامه بخوانید...