مفید ترین گوشت برای تقویت سیستم ایمنی بدن

سیستم ایمنی
متخصص تغذیه گفت: گوشت مرغ به ویژه برای تقویت سیستم ایمنی بدن مفید است ، که با مزایای دیگر ، مقدار زیادی اسید آمینه دارد.مرغ در درجه اول یک ماده غذایی پروتئینی است ، یعنی پروتئین ها به اسیدهای آمینه تجزیه می شوند. به گفته متخصص تغذیه  ، تریپتوفان ، لوسین ، ایزولوسین ، والین ، ترئونین ، لیزین ، متیونین ، فنیل آلانین از اهمیت ویژه ای برخوردار است .

 

متخصص یادآوری کرد: "با کمبود اسیدهای آمینه ، سلول های ایمنی بدن به راحتی قادر به ساخت ایمونوگلوبولین های طبیعی و به میزان لازم برای پاسخ ایمنی نیستند."گوشت مرغ حاوی پروتئین ، با ترکیب اسید آمینه کامل است و بیشتر آن در فیله وجود دارد. یکصد گرم فیله نیمی از پروتئین دریافتی روزانه را می دهد.

 

در بیماری همه گیر کرونا ، شما باید سیستم ایمنی بدن خود را حفظ کنید و به آن آسیب نرسانید. فست فود ، کنسرو و غذاهای سرخ کردنی بهترین روش تغذیه نیستند. همچنین خوب است که قند را از رژیم غذایی حذف کنید ، زیرا بر نفوذ پذیری دیواره عروق و رشد باکتری ها تأثیر می گذارد.

 

اکنون دریافت ویتامین ها و مواد معدنی که در سبزیجات و گیاهان وجود دارد از اهمیت ویژه ای برخوردار است. پزشک توصیه می کند ماهی ، غذاهای دریایی ، مرغ ، محصولات لبنی بخرید ، نوشیدنی های میوه ای و شیرین نشده میوه ای و همچنین آب ساده بیشتر بنوشید.علاوه بر این ، باید به یاد داشته باشید که محصولات به تنهایی نمی توانند ایمنی بدن را افزایش دهند. همچنین لازم است بیشتر حرکت کنید ، هوای تازه تنفس کنید ، خواب کافی داشته باشید و در صورت امکان از استرس پرهیز کنید.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام
 • کاوه طاهری :

  مرغ داره قیمت گوشت میشه دیگه خواصش هم بیشتر شده

  1399/7/29 0:06
 • Enlightened herenow :

  متشکر از مقاله ولی با این قیمتها ازکجا این غذاها رو گیر بیاریم بخوریم؟! ولی حالا از این شوخی "جدی" که بگذریم...رژیم های غنی از پروتئین دیگه ای هم هست که به کشتن حیوانات (که گوشتشون حاوی اوره و کلسترول ومواد مضر دیگه هم هست) احتیاجی نیست. مثلا" مصرف باندازه لوبیا (برای افرادی که مشکل هاضمه ندارن) ، قارچ و بادام زمینی و...

  1399/7/29 8:26
  • طاهره مصطفوی :

   ممنون از این که نظرتون رو گذاشتین .صحیح می فرمایید می تونیم از لوبیا و عدس و... استفاده کنیم . ولی تقریبا هیچ پروتئینی جای پروتئین حیوانی رو نمی گیره مخصوصا برای کودکان و نوجوانان که در حال رشد هستند.

   1399/7/29 12:08

بیشتر بخوانید