دانشمندان به دنبال افرادی هستند که  به کرونا مبتلا نمی شوند

photo-1592671748854-2e0ed15b0441-780x521.jpeg

دانشمندان به دنبال افرادی هستند که  به کرونا مبتلا نمی شوند. آنها بر اساس داده های خود دارو خواهند ساخت


یک تیم بین المللی از محققان می خواهند افرادی را پیدا کنند که از نظر ژنتیکی در برابر ویروس SARS-CoV-2 مقاوم هستند. بنابراین آنها می خواهند داروها و درمان هایی جدید را برای کرونا ویروس  ایجاد کنند.


همانطور که در مقاله منتشر شده در مجله Nature Immunology اشاره شد، یک تیم بین المللی از دانشمندان جستجو برای افرادی را که از نظر ژنتیکی در برابر COVID-19 مقاوم هستند، آغاز کرده اند. این تیم امیدوار است که شناسایی ژن‌هایی که از این افراد محافظت می‌کنند، منجر به تولید داروهای مسدودکننده ویروس شود که نه تنها از افراد در برابر COVID-19 محافظت می‌کند، بلکه از انتقال عفونت کرونا  نیز جلوگیری می‌کند.

 

با این حال، دانشمندان خاطرنشان می کنند که ممکن است اشتباه کنند. اگر مقاومت ژنتیکی در برابر کروناویروس SARS-CoV-2 وجود داشته باشد، ممکن است تنها تعداد کمی از افراد با چنین ویژگی‌هایی وجود داشته باشند. این را ایزابل ماتس، ایمونولوژیست و پزشک اطفال در دانشگاه لوون در بلژیک، که بخشی از کنسرسیومی است که این مطالعه را آغاز کرده است، بیان کرد.

 

ابتدا، محققان جستجوی خود را محدود می کنند - آنها به کسانی مراجعه می کنند که برای مدت طولانی با بیماران در تماس بوده اند، اما آزمایش مثبتی را پشت سر نمی گذارند و پاسخ ایمنی در برابر ویروس ایجاد نکرده اند. افرادی که با یک شریک آلوده زندگی کرده اند اما حتی بدون واکسن نیز به این بیماری مبتلا نشده اند، مورد توجه خاص هستند.

 

تیمی از همکاران از 10 مرکز تحقیقاتی در سراسر جهان، از برزیل تا یونان، در حال حاضر حدود 500 نامزد بالقوه را که ممکن است این معیارها را برآورده کنند، استخدام کرده اند. و پس از انتشار مقاله، 600 نفر دیگر از جمله از روسیه و هند با آنها تماس گرفتند که خود را به عنوان نامزد احتمالی معرفی کردند.

 

به گفته ژان لوران کازانووا، ژنتیک شناس و یکی از نویسندگان مطالعه در دانشگاه راکفلر در نیویورک، این پاسخ ، آنها را شگفت زده کرد. او گفت: "فکر نمی کردم افرادی که در معرض ویروس هستند با ما تماس بگیرند."

 

هدف آنها جذب حداقل 1000 بیمار است. با این حال، محققان قبلاً تجزیه و تحلیل داده‌های داوطلبانی را که با آنها تماس گرفته‌اند آغاز کرده‌اند.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام
 • OOOВалок_Харлам 134 :

  سویه جدید ویروس کرونا که به نام اومیکرون omicron نامگذاری شد، طبق داده های اولیه، بارزترین علامت کرونا را ندارد - هیچ اتفاقی برای بوها نمی افتد، حس بویایی از بین نمی رود. اعتقاد بر این است که این سویه از آفریقای جنوبی آمده است و پزشکان محلی می توانند در مورد آن اطلاعات بیشتری به شما بدهند. دکتر آنجلیکا کوتزی، که در جمهوری آفریقای جنوبی کار می کند، گفت که بیماران از گلودرد غیرمعمول خراش دار شکایت دارند. یکی از بیماران این احساس را گلودرد "خاردار" نامید. پیش از این گزارش شده بود که به گفته زیست شناس Anchi Baranova، بیماران مبتلا به سویه omicron در مورد "خستگی وحشتناک" و در مورد یک ضعف قوی صحبت می کنند. در اواسط نوامبر، دانشمندان در بوتسوانا و آفریقای جنوبی گونه‌ای از ویروس کرونا را کشف کردند که به طور بالقوه می‌تواند خطرناک‌ترین نوع ویروس باشد. نظری نیز وجود دارد - ورود اومیکرون به معنای پایان همه گیری است.

  1400/9/16 13:00
 • OOOВалок_Харлам 134 :

  "خستگی وحشتناک": به عنوان علامت مشخصه عفونت با سویه "omicron" نامگذاری شده است. پیش از این، بارزترین علامت ابتلا به ویروس کرونا از دست دادن بویایی بود. به محض اینکه بوها احساس نشد ، همه چیز بلافاصله حتی بدون آزمایش مشخص می شد. هر دو نوع ووهان و سویه دلتا این ویژگی را داشتند. اکنون که سویه omicron جایگزین دلتا شده است، همه چیز در حال تغییر است. و اگرچه جهش جدید هنوز به خوبی درک نشده است، پزشکان خاطرنشان می کنند که بر حس بویایی تأثیر نمی گذارد. علاوه بر این، سرفه و آبریزش بینی نیز ممکن است ظاهر نشود. چگونه بفهمیم که عفونت امیکرون رخ داده است؟ به گفته زیست شناس، بیماران مبتلا به سویه omicron از "خستگی وحشتناک" صحبت می کنند، یک کاهش بسیار شدید قدرت. او در این باره گفت: در اواسط نوامبر، دانشمندان در بوتسوانا و آفریقای جنوبی گونه‌ای از ویروس کرونا را کشف کردند که به طور بالقوه می‌تواند خطرناک‌ترین نوع ویروس باشد. یک خبر دیگر وجود دارد که نمی توان آن را خوب نامید - طبق داده های اولیه، واکسیناسیون برای omicron جواب نمی دهد. وزیر بهداشت یونان، تانوس پلئوریس، پیشتر گفته بود که اولین مورد عفونت omicron در این کشور، در فردی که کاملا واکسینه شده بود، کشف شد. او یک تاجر 60 ساله است که از آفریقای جنوبی از طریق یکی از کشورهای اروپایی به کرت رسیده است. عفونت کروناویروس (COVID-19) یک بیماری عفونی است که توسط ویروس SARS-CoV-2 ایجاد می شود.

  1400/9/16 17:24
 • OOOВалок_Харлам 134 :

  علائم امیکرون ویروس کرونا سویه جدیدی از ویروس کرونا در بوتسوانا، آفریقای جنوبی و هنگ کنگ شناسایی شده است که ممکن است خطرناک ترین نوع شناخته شده باشد. موارد ابتلا قبلاً در کشورهای اروپایی ثبت شده است. به گفته دانشمندان چینی، سویه جدید دارای سه ویژگی اصلی است که باعث نگرانی جدی در جوامع علمی و پزشکی می شود. تعداد زیادی جهش که در نتیجه آن omicron تشکیل شد. نتیجه: "سرزندگی" سویه جدید در مقایسه با نسخه های قبلی افزایش یافته است توزیع تسریع شده Omicron شروع به تسلط بر جمعیت ها در زمان بی سابقه ای می کند این گزینه می تواند بر مصونیت ایجاد شده در برابر کرونا غلبه کند. دکتر آنجلیک کوتزی از آفریقای جنوبی اولین کسی بود که علائم سویه omicron را نام برد. او بیمارانی را با یک نوع جدید گزارش کرد و آنها افراد جوان بودند. علائم امیکرون Omicron: احساس خستگی شدید/ نبض سریع/ تب/ از دست دادن چشایی یا بویایی وجود ندارد.

  1400/9/16 19:23
 • JamesEluro 464 :

  در اولین علائم امیکرون عفونت با "omicron" باید بیشتر آب بنوشید. انتشار سویه جدید ویروس کرونا باعث نگرانی پزشکان شده است. شاید ما در آستانه موج جدیدی از همه گیری هستیم. با توجه به اینکه سویه دلتا بسیار مسری تر از نوع ووهان بود، ترس پزشکان را می توان درک کرد. شروع بیماری با تب بالا، درد در سر و عضلات و ضعف همراه است. با این علائم باید روزانه حدود دو لیتر آب بنوشید و در صورت لزوم از داروهای تب بر استفاده کنید. اگر تب بیش از سه روز ادامه داشت، باید به پزشک مراجعه کنید. اگر گلودرد دارید، باید از داروهای موضعی استفاده کنید. گرفتگی بینی به قطره و آبریزش کمک می کند. پزشکان یادآوری می کنند که آنتی بیوتیک ها برای ARVI کار نمی کنند، آنتی بیوتیک ها فقط توسط پزشک و فقط بر اساس نشانه ها تجویز می شوند. عفونی بودن سویه omicron در مقایسه با نسخه های قبلی سه تا هفت برابر بیشتر است و دوره کمون به دو تا پنج روز کاهش یافته است.

  1400/11/3 23:46
 • dorsa 87 :

  درمان های غیرمعمول برای کرونا حتی پس از گذشت دو سال، همه به ویروس کرونا اعتقاد ندارند و به نظر خود در مورد درمان آن پایبند هستند. در اینترنت، می توانید نکات عجیب و غریب زیادی در مورد نحوه مقابله با COVID-19 بیابید. کسانی هستند که آنها را تکرار می کنند. در این صورت ممکن است خوش شانس باشید و همه چیز به نتیجه مثبت برسد یا یک روش درمانی غیر متعارف باعث عارضه بیماری شود. از جمله عجیب ترین راه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد

  1400/12/24 22:41
 • dorsa 87 :

  نوشیدن الکل - هنوز این عقیده وجود دارد که ودکا به دلیل خاصیت ضد عفونی کننده به بدن در مبارزه با ویروس ها کمک می کند. اگر از آن برای پاک کردن دست ها و اشیاء اطراف استفاده کنید، این روش واقعاً کار خواهد کرد. اما بلع فقط دری را برای ورود ویروس به بدن باز می کند. علاوه بر این، کبد، قلب و عروق، سیستم گردش خون و غدد درون ریز از الکل رنج می برند. ایمنی انسان در حال ضعیف شدن است، بنابراین نمی توان صحبت از بهبودی کرد

  1400/12/24 22:41
 • dorsa 87 :

  سولاریوم - در طول همه گیری کرونا، محبوبیت یک سولاریوم به میزان قابل توجهی افزایش یافته است، اما احتمال "کشتن" ویروس کرونا با لامپ هایی که در آنجا استفاده می شود یک افسانه است. در سولاریوم ها از طیف تابشی A و B استفاده می شود که چنین تاثیری ندارند. دستگاه های با طیف C را فقط در بخش های جراحی بیمارستان ها می توان یافت و برای پوست بی خطر نیستند. با این حال، هنوز یک لحظه مثبت از سولاریوم وجود دارد: ویتامین D به شدت شروع به تولید می کند ، که مسئول بسیاری از فرآیندهای مهم در بدن است

  1400/12/24 22:42
 • dorsa 87 :

  شنا در زمستان، مالش بدن با برف برای پیشگیری از کرونا؟ - سفت شدن بدن به طور کلی تأثیر مثبتی در کاهش حساسیت به عفونت‌های تنفسی دارد، اما نمی‌تواند به پیشگیری از کرونا تبدیل شود. و اگر شخصی قبلاً بیمار است ، به هیچ وجه نباید در آب سرد فرو رفته و خود را با برف بمالد. هیپوترمی بدن تنها به پیشرفت بیماری کمک می کند و می تواند عوارض جدی ایجاد کند.

  1400/12/24 22:44
 • dorsa 87 :

  بادکردن بالون برای پیشگیری از کرونا؟ آسیب ریوی رایج در بیشتر سویه های SARS-CoV-2 ممکن است به زمان بهبودی طولانی نیاز داشته باشد. برخی از متخصصان ریه باد کردن بالون را برای رشد ماهیچه های تنفسی توصیه می کنند. با این حال، یک روش موثر برای آسم و برونشیت انسدادی با کرونا کار نمی کند. برعکس، به دلیل تجمع هوا در حفره پلور، پنوموتوراکس پلور ممکن است

  1400/12/24 22:46
 • dorsa 87 :

  حجامت برای پیشگیری از کرونا؟ روش مشابهی از درمان غیر سنتی در آغاز همه‌گیری به ویژه در قرقیزستان محبوب بود. بدون دریافت مراقبت های پزشکی موثر، ساکنان این کشور به روش های غیرعادی برای مقابله با ویروس کرونا متوسل شدند. حجامت، به عنوان نجاتی از ذات الریه در ویروس کرونا، توسط خواننده محبوب پاپ، کورال چوکوف، "تبلیغ" شد. هموطنان او بلافاصله از فرصت استفاده کردند و بی چون و چرا نتایج این روش را باور کردند. به دلیل توزیع گسترده، وزارت بهداشت قرقیزستان مجبور شد افسانه مؤثر بودن ماساژ حجامت و خون ریزی را رسما رد کند.

  1400/12/24 22:48
 • dorsa 87 :

  برای پیشگیری از کرونا؟راه های بسیار بیشتری وجود دارد که مردم در سراسر جهان در تلاشند تا با یک بیماری همه گیر کنار بیایند که برای دومین سال است که کره زمین را ترک نکرده است. برخی از آنها را می توان استفاده کرد، برخی دیگر را مطلقاً نه. در ژانویه 2020، وزارت بهداشت چین حتی فهرستی از داروهای گیاهی را منتشر کرد که در طول شیوع سارس در سال‌های 2002-2003 موثر در نظر گرفته شدند. پزشکان چینی استفاده از آنها را برای COVID-19 نیز توصیه کردند . این لیست شامل: نعناع ; شیرین بیان ؛ مریم گلی ; پیچ امین الدوله ; گل صد تومانی قرمز؛ گلرنگ

  1400/12/24 22:50
 • dorsa 87 :

  همه این گیاهان واقعاً دارای اثرات شفابخش هستند: شیرین بیان دارای اثرات ضد التهابی و ضد ویروسی است، مریم گلی برای برونشیت موثر است، گل صد تومانی بی حس می کند، به از بین بردن بلغم از نایژه ها کمک می کند، نعنا یک ضد عفونی کننده عالی است، گلرنگ خون را رقیق می کند و با عفونت مبارزه می کند. اما نباید فراموش کرد: داروهای سنتی نیز همراه با گیاهان برای بیماران تجویز می‌شد، بنابراین باور کردن یا نکردن اطلاعات موضوعی بحث‌انگیز است. به همین دلیل است که قطعاً توصیه نمی شود که در صورت ابتلا به ویروس کرونا، طب رسمی را به نفع طب عامیانه کنار بگذارید.

  1400/12/24 22:51
 • dorsa 87 :

  سیر، پیاز و زنجبیل به غلبه بر این بیماری ، کرونا کمکی نمی کنند. با وجود مفید بودن آنها برای بدن و حتی اثرات ضد میکروبی اثبات شده، چنین محصولاتی را نمی توان با داروهای ضد ویروسی مقایسه کرد. البته امتناع از استفاده از زنجبیل، پیاز یا سیر ارزشش را ندارد. برعکس، توصیه می شود آنها را وارد رژیم غذایی کنید، زیرا در طول همه گیری، بدن به ویتامین ها و مواد معدنی مفیدی که در آنها وجود دارد نیاز دارد. و این محصولات طعمی دلپذیر و غیرمعمول به ظروف می بخشد که لذت را به ارمغان می آورد. در مورد گیاهان نیز می توان از آنها به عنوان مکمل رژیم درمانی تجویز شده توسط پزشک استفاده کرد. آنها را می توان به جای چای نوشید، زیرا مقدار زیادی مایع به سرعت سموم را از بدن دفع می کند. اما قبل از آن، باید با درمانگر خود مشورت کنید تا از تداخلات دارویی نامطلوب احتمالی جلوگیری کنید.

  1400/12/24 22:52

بیشتر بخوانید