شایعه آهن ربا شدن بعد از واکسن کرونا

آهنربا

 

"من مطمئن هستم که شما تصاویر افرادی را که از این عکس ها استفاده کرده اند در سراسر اینترنت مشاهده کرده اید و اکنون آنها مغناطیسی شده اند." "آنها می توانند یک کلید روی پیشانی خود بگذارند ، می چسبد. آنها می توانند قاشق و چنگال را روی همه آنها بگذارند ، و می توانند بچسبند. زیرا اکنون ما فکر می کنیم که یک قطعه فلزی در بدن  وجود دارد."
 
این ادعاها بی اساس است. در Pfizer-BioNTech ، Moderna و Johnson & Johnson در هیچ یک از واکسن کرونا که برای استفاده اضطراری در ایالات متحده تأیید شده اند ، هیچ ماده فلزی وجود ندارد . سازمان غذا و دارو مواد تشکیل دهنده هر یک را به صورت آنلاین منتشر کرده است."این پروتئین و لیپیدها ، نمک ها ، آب و مواد شیمیایی هستند که PH را حفظ می کنند. در اصل همین است ، بنابراین این امکان وجود ندارد."
 

آیا واکسن زدن می تواند باعث مغناطیسی شدن شود

خیر. دریافت واکسن COVID-19 شما را مغناطیسی نخواهد کرد ، از جمله در محل واکسیناسیون که معمولاً بازوی شماست. واکسن های COVID-19 حاوی موادی نیستند که بتوانند یک میدان الکترومغناطیسی در محل تزریق خود تولید کنید. همه واکسنهای COVID-19 عاری از فلزات مانند آهن ، نیکل ، کبالت ، لیتیوم و آلیاژهای خاکی کمیاب و همچنین هرگونه محصول تولیدی مانند میکروالکترونیک ، الکترود ، نانولوله های کربنی ، علاوه بر این ، دوز معمول واکسن COVID-19 کمتر از یک میلی لیتر است که برای جذب آهن ربا به محل واکسیناسیون شما حتی اگر واکسن با فلز مغناطیسی پر شده باشد ، کافی نیست. "
 
فلوریان کرامر ، استاد واکسینولوژی در دانشکده پزشکی Icahn در نیویورک ، قبلا گفته بود که ادعاهای مربوط به مغناطیس واکسن "کاملاً بی معنی" است. 
 
کارشناسان دیگر به AFP Fact Check گفتند که اشیا فلزی بزرگ در فیلم ها و تصاویر مختلف آنلاین احتمالاً به دلایل دیگری می چسبند. به عنوان مثال می توانند روی آنها نوار چسب یا چسب دیگری داشته باشند. یا اینکه به نظر می رسد به دلیل چربی روی پوست یک فرد می چسبد.
 
این ادعا که واکسن های COVID-19 باعث واکنش مغناطیسی می شوند درست نیست. در واکسن ها هیچ فلز یا مواد مغناطیسی دیگری وجود ندارد که در افراد واکسینه شده واکنش مشابه ایجاد کند. ادعای مربوط به ریز تراشه یا ذرات دیگری که گفته می شود به همراه دوز واکسن به انسان تزریق می شود نیز بی اساس است.
 
شهروندان اینترنتی در حال پخش ویدئویی هستند که گفته می شود "خواص مغناطیسی واکسن" را اثبات می کند. یکی از فیلم های ویروسی نشان می دهد که یک زن یک شی گرد را - یک آهن ربا که خودش می گوید - به محل واکسیناسیون COVID-19  می چسباند. جسم به دست "می چسبد" و در حین حرکت همچنان نگه داشته می شود. زن با دست دیگر همین کار را می کند ، اما این بار "آهن ربا" به پوست نمی چسبد. "نانوذرات کنترل شده در واکسن؟
 
سازندگان ویدئوها ادعا می کنند واکسن فایزر Pfizer که گویا روز قبل واکسینه شده اند ، حاوی "عنصر مغناطیسی" ، ذرات نانو یا میکروچیپ است و گفته می شود واکنش "آهن ربا" در محل تزریق این فرضیه را اثبات می کند. . با این حال ، از فیلم مشخص نیست که آیا این افراد واقعاً واکسینه شده اند یا جسم گردی که روی پوست می گذارند آهن ربا است؟
 
StopFake.org بارها و بارها اطلاعات غلط مختلف مبنی بر اینکه واکسن COVID-19 شامل اجزای خطرناک مختلفی از جمله فلزات سنگین است را رد کرده است . لیست مواد تشکیل دهنده برای همه واکسن های ثبت شده COVID-19 در دسترس عموم است. واکسن های mRNA تولید شده توسط Pfizer-BioNTech و  واکسن مدرنا Moderna حاوی mRNA ، لیپیدها ، نمک ها ، قند و موادی هستند که سطح pH پایدار را حفظ می کنند. سخنگوی Pfizer در نامه ای به رویترز تأیید کرد که واکسن آنها فاقد فلز است و هنگام تزریق نمی تواند زیاد شود.
 
واکسن های جانسون و جانسون و AstraZeneca بر اساس ویروس آدنوویروس بیان کننده پروتئین SARS-CoV-2 هستند و همچنین حاوی اسیدهای آمینه ، آنتی اکسیدان ها ، اتانول ، امولسیون کننده ، قند و نمک هستند. علاوه بر این ، واکسن جانسون و جانسون حاوی کلرید منیزیم به عنوان ماده نگهدارنده است. با این حال ، اگرچه منیزیم یک فلز است ، اما مغناطیسی نیست. 
 
سخنگوی Pfizer  در اظهار نظری به رویترز توضیح داد که مقدار فلز برای جذب آهن ربا باید بسیار بیشتر از فلزی باشد که در دوز کمی از واکسن وجود دارد. مایکل کاوی ، استاد فیزیک در کالج ترینیتی دوبلین ، نیز به رویترز گفت: "شما برای جذب و پشتیبانی آهن ربا در محل تزریق به حدود یک گرم آهن نیاز خواهید داشت. و اگر  یک گرم آهن آنجا بود "احساس راحتی می کردید؟". 
 
این ادعا که یک آهن ربا می تواند یک ریز تراشه یا نانوذره دیگری را که ظاهرا همراه با دوز واکسن وارد بدن انسان شده است ، و فلزات را جذب کند بی اساس است. 
 
آهنربا
 
روز سه شنبه گذشته ، ده ها نفر در جلسه کمیته بهداشت کلیولند ، اوهایو ، برای بررسی لایحه ای در مجلس قانونگذاری که موجب تضعیف قوانین واکسیناسیون این ایالت می شود ، جمع شدند . سپس یک پزشک و "شاهد خبره" با یک ادعای عالی پیش قدم شدند: این عکس ها باعث مغناطیسی مردم شده و باعث می شود اجسام فلزی از پنی ها تا چنگال ها به بدن آنها بچسبد.
 
دکتر شری تنپنی ، پزشک پوکی استخوان گفت: "من مطمئن هستم که تصاویر افرادی را که این عکس ها را گرفته اند در سراسر اینترنت مشاهده کرده اید و اکنون آنها مغناطیسی شده اند." "آنها می توانند یک کلید بر روی پیشانی خود بگذارند. می چسبد آنها می توانند قاشق و چنگال را روی سر خود بگذارند و می توانند بچسبند. "
 
زنی که خود را یک پرستار معرفی می کرد با تلاش برای استفاده از بدن خودش و چسباندن کلید به سینه از شهادت تنپنی دفاع کرد. "برای من توضیح دهید که چرا کلید به من می چسبد. این به گردن من نیز می چسبد. ”” او در حالی که مرتباً می خواست کلید را به گردنش بچسباند ، گفت: "بله ، اگر کسی بتواند این موضوع را توضیح دهد ، عالی خواهد بود."
 
این فقط کلیولند نیست: فیلم ها و تصاویر افرادی که آهن ربا ها را بهبدن خود می چسبانند پس از ادعای بی گناهی در شبکه های اجتماعی منتشر شده است. کاربران TikTok حتی در یک "چالش آزمایش آهن ربا " شرکت می کنند که فیلم ها هزاران بازدید را به خود اختصاص داده اند.
 
آجی ستی ، استاد بیماری های عفونی دانشگاه مدیسون به Intelligencer گفت: "این غیرمسئولانه و سهل انگاری است." با این وجود این امر مانع از جلب توجه نظریه توطئه نشده است ، به طوری که مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری هفته گذشته یک بولتن منتشر کردند : "نه. دریافت واکسن COVID-19 شما را مغناطیسی نخواهد کرد ، از جمله در محل واکسیناسیون که معمولاً بازوی شماست ، زیرا واکسن فاقد "فلزاتی مانند آهن ، نیکل ، کبالت ، لیتیوم و آلیاژهای خاکی کمیاب است. به عنوان محصولات تولیدی مانند میکروالکترونیک ، الکترود ، نانولوله های کربنی و نیمه هادی های نانوسیم ”که می توانند یک میدان الکترومغناطیسی ایجاد کنند.
 
دکتر توماس روسو ، رئیس بیماری های عفونی در دانشگاه بوفالو ، به Intelligencer گفت که نظریه توطئه احتمالاً از یک نظریه دیگر سرچشمه گرفته است: بیل گیتس ، میلیاردر مایکروسافت پشت یک طرح جهانی برای کاشت و ردیابی مخفیانه میلیاردها انسان از طریق واکسن است.
 
روسو گفت: "تمام اطلاعات نادرست در مورد واکسن ها که به طور خاص برای دلسرد کردن افراد از واکسیناسیون طراحی شده اند و ضرر دارند." "این از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا اکنون به مرحله ای منتقل شده ایم که افراد بیشتر ریسک می کنند. متأسفانه ، من فکر می کنم بخشی از مردم ما ، نه بخاطر تقصیر خودشان ، بلکه توسط افرادی که این اطلاعات نادرست را منتشر می کنند ، سوء آگاهی دارند.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید