چگونه می توان سطح کلسترول بحرانی را از ظاهر خود تشخیص داد دو علامت مشخص

در

چشم

کلسترول برای عملکرد طبیعی بدن بسیار مهم است: به ویژه ، برای تولید ویتامین D و هورمون ها لازم است.همانطور که می دانید کلسترول "خوب" و "بد" است. با مورد اول ، همه چیز روشن است ، اما کلسترول بیش از حد در دومی خطر آترواسکلروز ، سکته ، بیماری عروق کرونر قلب و سایر بیماری های قلب و عروق خونی را افزایش می دهد. 

 

چرا کلسترول به طور خطرناکی بالا می رود؟

اولین دلیل اختلالات تیروئید ، دیابت ، بیماری های اندام های داخلی ، فشار خون بالا است. دوم وراثت ، سن است. سوم شیوه زندگی: چربی اشباع بیش از حد ، سیگار کشیدن ، چاقی ، فعالیت کم.دانشمندان آمریکایی گفتند که سطح بالای کلسترول را می توان با علائم خارجی تعیین کرد.

 

1- در مرحله اول ، این تشکیلات خوش خیم است که از سلولهای چربی (لیپوماها) تشکیل می شود.

 

2- ثانیا ، این به شکل دایره خاکستری بر روی عنبیه چشم(دایره رنگی چشم) است.

نظرات

در ادامه بخوانید...

کنترل و مدیریت خشم

در

آیا شماسریع منفجر می شوید آیا خودتان را مدام در جر و بحث های مکرر و دعوا می یابید؟ خشم یک حس طبیعی و سالم است ، اما اگر مزمن شود، خشم انفجاری خارج از کنترل ، میتواند عواقب جدی برای روابط شما، سلامتیتان، و حالت های ذهنیتان در بر داشته باشد. با بینش صحیح در مورد دلایل واقعی برای خشمتان و ابزار مدیریت و کنترل این خشم، می توانید خلق وخوی خود را بشناسید و بیاموزید چگونه آن را کنترل کنید که به زندگیتان آسیبی نرساند.


درک وشناخت خشم:
حس عصبانیت نه خوب است نه بد. این کاملا رفتاری طبیعی و سالم است که وقتی مورد ستم یا بدرفتاری قرارگرفتید احساس خشم و عصبانیت کنید. خود این حس مشکل نیست- اینکه شما با آن چه می کنید است که باعث تفاوت در آن می شود. خشم می تواند تبدیل به یک مشکل جدی شود، زمانی که شما به خودتان و دیگران آسیب می رسانید. اگر شما خلق و خوی گرمی داشته باشید ، ممکن است تصور کنید این موضوع از دست شما خارج است و کار کمی می توانید برای آرام کردن این دیو وحشی انجام دهید. اما شمابیش از انکه تصور می کنید می توانید برای کنترل عصبانیت خود انجام دهید. یاد میگیرید که احساساتان را بدون آسیب زدن به دیگران بیان کنید – و وقتی این کار را انجام دهید، هرگز تا این حد حس بهتری نخواهید داشت. مهارت در هنر مدیریت عصبانیت نیاز به کار کردن در این زمینه دارد، اما هر چه بیشتر تمرین کنید ، برایتان راحت تر و ساده تر خواهد شد. و حاصل آن می تواند غیر قابل باور باشد. یادگیری کنترل خشم و ابراز مناسب آن می تواند به شما در ساخت ارتباطات بهتر، دستیابی به اهدافتان کمک کند ، و منتهی به یک زندگی سالم تر و رضایت بخش تر شود.

حقایق و باورهای غلط در باره خشم:
باور غلط: من نباید خشم را در خودم نگه دارم، این سالم تر است که آن را بیرون بریزم و اجاز ه دهم از درون من خارج شود.
حقیقت: زمانی که ناسالم بودن سرکوب کردن عصبانیت درست است، بیرون ریختن آن نیز بهتر نیست. عصبانیت چیزی نیست شما مجبور باشید آن را از راه تهاجمی "آشکار کنید" . در واقع، طغیان و سخن های شدیدالحن فقط این آتش را قوی تر و مشکل عصبانیت شما را تقویت می کند.
باور غلط: خشم، پرخاشگری و ارعاب باعث کسب احترام برای من می شود و کمک می کند به آنچه می خواهم برسم.
واقعیت: قدرت واقعی از قلدری کردن برای دیگران به دست نمی اید. مردم ممکن است از شما بترسند، اما هرگز به شما احترام نخواهند گذاشت اگر نتوانید خود را کنترل کنید و به نظرات مخالف رسیدگی کنید. اگر شما به شیوه ی محترمانه ارتباط برقرار کنید، دیگران بیشتر به شما گوش می دهند و با نیاز های شما وفق پیدا می کنند.
باور غلط: من نمی توانم به خودم کمک کنم، خشم چیزی نیست که بتوانید آن را کنترل کنید.
حقیقت: شما همیشه نمی توانید شرایطی را که در آن قرار دارید کنترل کنید ، اما شما میتوانید چگونگی ابراز خشم خود را کنترل کنید. و شما می توانید خشم خود را بدون توهین کلامی و فیزیکی کنترل کنید. حتی اگر کسی خشم شما را تحریک کرد، همیشه یک انتخاب برای چگونگی پاسخ به آن دارید.
باور غلط: مدیریت خشم در مورد یادگیری سرکوب کردن خشم است.
حقیقت: هرگز عصبانی نشدن هدف خوبی نیست. خشم و عصبانیت طبیعی است، و بیرون می ریزد صرف نظر از اینکه چقدر تلاش می کنید تا آن را سرکوب کنید. مدیریت خشم در مورد آگاه شدن از احساسات و نیاز های اساسی خودتان و توسعه روش های سالم تر برای مدیریت ناراحتی است. به جای تلاش برای سرکوب کردن خشم، هدف بیان آن از راه های سازنده تر است.

چرا مدیریت خشم تا این حد مهم است:
ممکن است تصور کنید که بیرون ریختن عصبانیت راهی سالم تر است، که مردم اطراف شما بیش از حد حساس هستند، خشم شما موجه است، یا شما نیاز دارید خشم خود را برای به دست آوردن احترام ابراز کنید. اما حقیقت این است که عصبانیت احتمال آسیب بیشتری برای آسیب به روابطتان ایجاد می کند، قدرت قضاوت شما را مختل می کند، و تاثیر منفی بر نگاه مردم به شما می گذارد.

- خشم خارج از کنترل به سلامت جسمی شما لطمه می زند. ماندن در سطح بالایی از استرس و تنش بالا برای سلامتی شما بسیار بد است. خشم مزمن باعث می شود شما بیشتر مستعد ابتلا به بیماری های قلبی، دیابت، کلسترول بالا، ضعف سیستم ایمنی، بی خوابی ، و فشار خون بالا می کند.
- خشم خارج از کنترل به سلامت روان شما آسیب می زند. خشم مزمن مقدار بسیار زیادی از انرژی ذهنی شما  را مصرف می کند، تمرکز  و لذت بردن از زندگی را برای شما سخت تر می کند. و همچنین می تواند به افسردگی ، استرس، و سایر مشکلات روحی روانی منجر شود.

- خشم خارج از کنترل به حرفه و شغل شما ضربه می زند. انتقاد سازنده، تفاوت های خلاق، و بحث های داغ می تواند سالم تر باشد. اما تازیانه زدن تنها باعث دوری همکاران، سرپرستان، و یا مشتریانتان می شود و احترام را نابود می کند. بیشتر از آن، شهرت بد می تواند همه جا به دنبال شما بیاید ، و جلو رفتن را برای شما سخت تر و سخت تر کند.

- خشم خارج از کنترل به روابط شما با دیگران لطمه وارد می کند. این امر باعث ایجاد زخم های پایدار در قلب کسانی که دوستشان دارید می شود. خشم شدید و مزمن می تواند اعتماددیگران به شما ، صحبت صادقانه، یا احساس راحتی با شما را سخت تر کند. آنها هرگز نمی دانند چه بر شما می گذرد و یا چه می خواهید انجام دهید. خشم انفجاری بیش از همه به کودکان آسیب می رساند.

مدیریت خشم: نکته 1: کشف آنچه در حقیقت پشت خشم شما است
اگر شما در حال کشمکش با خشم خارج از کنترل خود هستید، ممکن است تعجب کنید که چرا شما اینقدر زود عصبانی می شوید . مشکلات عصبانیت اغلب ریشه در کودکی شما و آنچه که به عنوان یک کودک یاد گرفته اید دارد. اگر شما فریاد زدن دیگران، کتک کاری، پرتاب اجسام ... در خانواده  را تماشا می کردید ، ممکن است اینطور یاد گرفته باشید که این روشی است که عصبانیت ابراز می شود. حوادث و سطح بالای استرس می تواند بیشتر شما را مستعد ابتلا به خشم کند. خشم اغلب پوششی برای دیگر احساسات است. به منظور دریافت مواجهه با نیازها و بیان خشم در مناسب ترین روش، شما نیاز دارید بدانید واقعا چه احساسی دارید. آیا شما واقعا عصبانی هستید؟ یا خشم خود را پوششی برای احساسات دیگر مانند خجالت، نا امنی، آزار، شرم، و یا آسیب پذیری کرده اید؟
اگر پاسخ سریع شما در بسیاری از شرایط خشم است، احتمال بسیار دارد که خلق و خوی شما احساسات و نیاز های حقیقی شما را تحت پوشش قرار می دهد. این عمل به ویژه اگر شما در یک خانواده که در آن ابراز احساست به شدت مایوس کننده بود بزرگ شده اید، ممکن است. به عنوان یک بزرگسال شما ممکن است زمان سختی در اذعان احساسات به غیر از خشم داشته باشد.

سر نخ هایی برای اینکه چیزی بیشتر از خشم شما وجود دارد:
- شما یک زمان سخت برای سازش و مصالحه دارید. آیا این برای شما دشوار است که نقطه نظر مزدم را درک کنید؟ اگر شما در خانواده ای بزرگ شده اید که در آن خشم خارج از کنترل بود ، ممکن است به خاطر بیاورید چگونه یک فرد عصبانی راه خود را توسط بلندتر کردن صدا و خواسته های بیشتر از پیش می برد. مصالحه و سازش ممکن است حس ترسناکی از شکست و آسیب پذیری مطرح کند.

- شما برای ابراز احساسات به غیر از خشم مشکل دارید. آیا شما به خود برای سخت بودن و کنترل کردن خود افتخار می کنید؟ آیا شما حس می کنید که احساساتی مانند ترس، گناه، یا شرم برای شما صدق نمی کند؟و اگر تصور می کنید که اینطور حس نمی کنید، ممکن است از عصبانیت برای پوشش آنها استفاده کنید.

-شما نظرات و دیدگاه های مختلف را به عنوان یک چالش شخصی می نگرید. آیا به اینکه روش شما همیشه درست است و وقتی دیگران با شما مخالفت کنند عصبانی می شوید اعتقاد دارید؟ اگر نیاز شدید به کنترل  دارید، ممکن است دیدگاه های دیگران را به عنوان یک چالش به قدرت خود تفسیر کنید. اگر با خیلی از احساسات بیگانه هستید و احساس نارضایتی می کنید و یا اینکه از عصبانیت به عنوان یک پاسخ همیشگی برای هر چیزی استفاده می کنید، ممکن است نیاز داشته باشیدبرای تشخیصاحساسات واقعیتان به گذشته بارگردید. آگاهی عاطفی کلید موفقیت و خود شناسی در زندگی است. بدون توانایی تشخیص، مدیریت ، و مقابله با طیف گسترده ای از احساسات انسان ، شما محکوم به سردرگمی، انزوا، و شک به خود هستید.

دینامیک خشم:
- زمانی که منابع بدنی ما پایین است و تحت استرس قرار داریم ، بیشتر عصبانی می شویم.
- ما به ندرت به دلایلی که باعث عصبانیت ما می شود فکر می کنیم.
- ما اغلب زمانی که به چیزی که در کودکی به آن نیاز داشتیم نرسیدیم ، عصبانی می شویم.
- ما اغلب زمانی که در دیگران صفتی را میبینیم که نمی توانیم در خودمان تحمل کنیم، عصبانی می شویم.
- زیر پوشش بسیاری از عصبانیت های فعلی نا امیدی های گذشته، صدمات، و محرک ها نهفته است.
- گاهی اوقات ما به دلیل صدماتی که در کودکی دیده ایم عصبانی می شویم.
- ما زمانی که یک رویداد فعلی ما را به یک وضعیت قدیمی حل نشده در گذشته می برد، عصبانی می شویم.
- ما اغلب زمانی که یک وضعیت یک محتوا، کلمات یا انرژی مشابه با آنچه ما قبلا احساس کردیم داشته باشد، عصبانی می شویم.

مدیریت خشم نکته 2: آگاه شدن از علایم هشدار دهنده خشم خود:
زمانی که ممکن است حس کنید شما قرار است بدون هشدار عصبانی شوید، در واقع  علائم هشدار دهنده فیزیکی در بدن شما وجود دارند. خشم یک پاسخ طبیعی فیزیکی است. این تغذیه سیستم "مقابله یا گریز" در بدن است، و عصبانیتی که شما حس می کنید، بدن شما را به حالت تدافعی می برد. آگاه شدن شما به نشانه و علایم شخصی خود که خلق و خوی شما شروع به جوشیدن می کند ، شما وارد مرحله کنترل خشم قبل از اینکه از آن خارج شوید خواهید شد.
به روش هایی که خشم در بدن شما احساس می شود توجه داشته باشید:
-ورم در معده
-فشردن فک و یا دست ها
- احساس رطوبت و یا سرخ شدن
- تنفس سریع
- سردرد
- قدم زدن و یا نیاز به دور زدن در اطراف
- قرمز شدن
- مشکل در تمرکز
- تپش قلب
- منقبض شدن ماهیچه های شانه
شناسایی الگوهای فکری منفی که باعث غضب در شما می شوند:
شما ممکن است تصور کنید که چیزهای خارجی- اقدامات غیر حساس دیگر افراد، برای مثال ، شرایط خسته کننده- می توانند دلیل عصبانیت شما باشد. اما مشکلات عصبانیت کمتر به دلیل آن چیزی است که برایتان اتفاق می افتد نسبت به اینکه شما چگونه اتفاقی که افتاده است را تفسیر می کنید.
الگو های فکری منفی رایج که باعث خشم و غضب می شوند:
- تعمیم بیش از حد، به عنوان مثال " شما همیشه صحبت مرا قطع می کنید. شما هرگز نیاز های من را در نظر نمی گیرید. هیچ کس به من احترام نمی گذارد. من هرگزنمی توانم اعتباری که سزاوار من است به دست بیاورم."
- نگرانی در مورد باید ها و ضروریت ها. داشتن دیدگاه سخت و خشک از راه کارهای باید ها و ضرورت ها و عصبانی شدن زمانی که واقعیت با این دیدگاه در یک خط نباشد.
- خواندن ذهن و پریدن (حدس زدن) به نتایج. با فرض اینکه شما"می دانید" نفر دیگر چه چیزی حس می کند و یا به چه چیز فکر می کند- که او عمدا شما را ناراحت می کند، خواسته هایتان را نادیده می گیرد و یا به شما بی احترامی می کند.
- جمع آوری چیزهای ناچیز. در جستجوی چیزهایی که باعث نارحتیتان شده باشید، معمولا زمانی که یک نگاه کلی می اندازید. اجازه می دهید که این ناراحتی های کوچک روی هم انباشته شود تا به یک "ناچیز نهایی" برسید و منفجر شوید، که اغلب بیش از چیزی نسبتا جزئی نیست.
- سرزنش، هنگامی که هر چیز بدی اتفاق می افتد و یا چیزی اشتباه پیش می رود ، همیشه مقصر کس دیگری است. شما دیگران را برای چیزهایی که برایتان اتفاق می افتد سرزنش می کنید، به جای اینکه مسئولیت زندگی خودتان را بر عهده بگیرید.
اجتناب از افراد، مکان ها، و موقعیت هایی که بدترین را در شما به وجود می آورند:
رویدادهای استرس زا عصبانیت را توجیح نمی کنند، اما درک چگونگی تاثیر این اتفاقات بر شما ، کمک می کند کنترل محیط را در دست بگیرید و از خشم های غیر ضروری اجتناب کنید. نگاهی به برنامه منظم خود بیندازید و سعی کنید فعالیت ها و اقدامات، زمان ها و روزها، مردم، مکان ها، و یا شرایطی که باعث تحریک احساسات یا حس خشم می شود را شناسایی کنید. امکان دارد شما هر بار که با گروه خاصی از دوستان بیرون می روید به مبارزه بی انجامد. یا امکان دارد ترافیک در رفت و امد روزانه باعث دیوانگی شما شود. سپس درباره راه هایی که می توانید از این محرک ها جلوگیری کنید یا نگرش متفاوتی به وضعیت داشته باشید که خون شما را به جوش نیاورد.
مدیریت خشم: نکته 3: آموزش روش های خنک کردن (آرام شدن)
هنگامی که شما دانستید چگونه علایم هشداری که خشم شما را افزایش می دهند بشناسید و محرک هایتان را پیش بینی کردید، می توانید به سرعت برای مقابله با خشم خود اقدام کنید قبل از اینکه از کنترل شما خارج شود. تکنیک های بسیاری وجود دارد که می تواند به شما جهت آرام شدن و نگه داشتن خشم خود از آنها استفاده کنید.
نکته های سریع برای آرام شدن:
- تمرکز بر احساسات فیزیکی خشم. در حالی که متضاد به نظر می رسد، تنظیم راهی که بدن شما حس می کند زمانی که عصبانی هستید اغلب شدت احساسات خشم شما را کاهش می دهد.
- چند نفس عمیق. نفس آرام و عمیق برای مقابله با افزایش تنش کمک می کند. نکته کلیدی این است که نفس عمیق از شکم بکشید ، که تا اندازه ممکن به ریه های شما هوا برسد.
- ورزش. پیاده روی سریع در اطراف یک ایده بسیار عالی است. این انرژی سرکوب شده را آزاد می کند. بنابراین می توانید به وضعیت آرامش و خونسردی باز گردید.
- از حواس خود استفاده کنید. از قدرت آرامش بخش حواس خود مثل دیدن، بویایی، شنوایی، لامسه، و چشایی استفاده کنید. ممکن است بخواهید به موسیقی دلخواه خود گوش کنید و یا خودتان را در مکان مورد علاقه تان به تصویر بکشید.
- کشش و یا ماساژ تراپی در محل هایی که مورد تنش واقع شدند. شانه هایتان را بچرخانید اگر در آنها احساس تنش و سفتی می کنید، برای مثال، گردن و پوست سرتان را به آرامی ماساژ بدهید.
- به آرامی تا ده بشمارید. تمرکز بر شمارش به شما اجازه می دهد ذهن شما با احساساتتان سازگار شود. اگر پس از رسیدن به 10 هنوز هم احساس خارج از کنترل دارید دوباره از نو شروع کنید.
زمانی که شروع به ناراحت شدن از چیزی کردید، یک لحظه به وضعیت فکر کنید. و از خود بپرسید:(سیارک
- چقدر مهم است؟
- آیا واقعا ارزش عصبانیت را دارد؟
- آیا ارزش خراب کردن باقی مانده روز من را دارد؟
- آیا پاسخ من به شرایط مناسب است؟
- آیا چیزی هست که من در مورد آن بتوانم انجام دهم؟
- آیا این عمل ارزش گرفتن وقت من را دارد؟
مدیریت خشم: نکته 4: یافتن راه های سالم برای بیان خشم خود:
اگر تصمیم گرفتید که وضعیت موجود ارزش عصبانی شدن را دارد، و چیزی وجود دارد که شما می توانید برای بهتر کردن آن انجام دهید، کلید آن ابراز احساسات در سالم ترین راه ممکن است . زمانی که با احترام ارتباط برقرارکنید و به طور موثر آن را هدایت کنید، عصبانیت می تواند یک منبع فوق العاده از الهام و انرژی برای تغییر باشد.
مشخص کنید دقیقا چه چیزی باعث عصبانیت شما شده است:
آیا تا به حال وارد بحثی احمقانه راجع به چیزی شده اید؟ دعواهای بزرگ اغلب بر سر چیزهای کوچک اتفاق می افتد، مانند جا گذاشتن ظرف، یا ده دقیقه دیرتر. اما معمولا یک مسئله بزرگتر در پشت آن مخفی شده است. اگر عصبانیت خود را در حال افزایش دیدید از خودتان بپرسید" چه چیزی من را واقعا عصبانی کرده است؟" شناسایی منبع واقعی سرخوردگی و ناکامی به شما کمک خواهد کرد با خشم خود ارتباط بهتری برقرار کنید، اقدامی سازنده تر انجام دهید، و واضح تر کار کنید.
اعمالی برای کنترل خشم :
اگر به نظر می رسد که خشمتان به طور فزاینده از کنترل خارج شده است، خودتان را از وضعیت موجود برای چند دقیقه جدا کنید یا تا مدت زمانی که طول می کشد تا آرامش پیدا کنید. پیاده روی سریع، سالن ها و باشگاه های ورزشی، چند دقیقه گوش دادن به موسیقی هایی که شما را به آرامش دعوت می کند، آزاد کردن احساسات سرکوبشده، و پس از همه اینها رسیدگی به رویکرد وضعیت با احساس آرامش.
همیشه عادلانه مبارزه کنید:
این درست است که شما از کسی ناراحت هستید، اما اگر عادلانه مبارزه نکنید، رابطه به سرعت شکسته می شود و از بین می رود. مبارزه عادلانه اجازه می دهد که شما نیازهای خود را در حالی که هنوز احترام به دیگران را حفظ می کنید بیان کنید.
- رابطه را در اولویت خود قرار دهید. حفظ و تقویت رابطه، به جای برنده شدن در جر و بحث، می بایست اولین اولیت شما باشد. به طرف مقابل و دیدگاه و نظر او احترام بگذارید.
- به زمان حال تمرکز کنید. هنگامی که در گرمای جر و بحث هستید، ساده است که شروع به ادغام نارضایتی های گذشته با وضعیت کنونی کنید. به جای نگاه به گذشته و سرزنش ، بر روی شرایط موجود و اینکه برای حل مشکل چه کاری می توانید انجام دهید تمرکز کنید.(سیارک
- به بخشش و عفو تمایل نشان دهید. اگر شما تمایلی به عفو نداشته باشید و قادر به بخشش نباشید، حل اختلافات غیر ممکن است. وضوح در تمایل به مجازات، هرگز نمی تواند خسارات ما را جبران کند و تنها به آسیب ها می افزاید، علاوه بر آن زندگی ما را تهی و تخالی می کند.
هنگامی که به دنبال کمک برای مدیریت و کنترل خشم هستید:
اگر خشم شما با توجه به اعمال تکنیک های مدیریت خشم که در پیش توضیح داده شده، هنوز به طور فزاینده از کنترل خارج است، و یا اگر شما در حال ورود به مشکل با قانون و یا صدمه زدن به دیگران هستید- شما به کمک بیشتری نیاز دارید.
بسیاری از درمانگران، کلاس ها، برنامه ها، برای افراد با مشکلان مدیریت کنترل خشم وجود دارد.
درخواست کمک نشانه ضعف نیست.
شما اغلب دیگران را در شرایطی همانند خودتان می یابید، گرفتن بازخورد مستقیم بر تکنیک هایی برای کنترل خشم می تواند فوق العاده مفید باشد.
کمک های حرفه ای را در نظر بگیرید اگر:
- شما دائما احساس خشم و ناامیدی می کنید بدون توجه به اینکه چقدر سعی می کنید.
- خشم شما باعث بروز مشکلاتی در محل کار و روابطتان شده است
- از رویداد ها و افراد جدید دوری می کنید زیرا حس می کنید نمی توانید خش خود را کنترل کنید.
- به دلیل خشم وعصبانیت خود با قانون به مشکلاتی برخوردید.
- عصبانیت شما تا به حال به خشونت فیزیکی منجر شده است.
درمان (تراپی) می تواند یک راه بسیار خوب برای کشف دلایل خشم شما باشد. اگر شما ندانید که چرا عصبانی می شوید، کنترل آن بسیار سخت می شود.. تراپی یک محیط امن برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دلایل و شناسایی محرک خشم وعصبانیت شما است.   (سیارک

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید. 

ترجمه توسط itrans.ir

نظرات

در ادامه بخوانید...

دانستن الفبای (ABC) دیابت

در

با تیم مراقبت از سلامتی تان در مورد چگونگی مدیریت A1C، فشار خون، و کلسترول ، صحبت کنید. که این می تواند به کاهش شانس شما برای حمله قلبی، سکته مغزی، یا دیگر مشکلات دیابت کمک کند.


A برای تست A1C چه چیزی است؟
A1C یک تست خون است که سطح متوسط قند خون شما را در سه ماه اخیر اندازه گیری می کند. و نسبت به بررسی های قند خونی که شما هر روزه انجام می دهید، متفاوت است.(سیارک
چرا مهم است؟
شما باید سطح قند خونتان را در طی زمان بدانید. شما نمی خواهید آن اعداد خیلی بالا بروند. سطوح بالای قند خون می تواند به قلب، رگ های خونی، کلیه ها، پاها، و چشم های شما آسیب بزند.
هدف A1C چیست؟
هدف A1C برای بسیاری از مردم که دیابت دارند، زیر 7 است. ممکن است برای شما متفاوت باشد. در مورد اینکه هدف شما بایستی چه چیزی باشد، بپرسید.
B برای فشار خون.
چه چیزی است؟
فشار خون، نیرو یا فشار خون شما بر دیوار رگ های خونی تان است.
چرا مهم است؟
اگر فشار خون شما خیلی بالا رود، کاری می کند که قلبتان به سختی کار کند. می تواند سبب حمله قلبی، سکته مغزی، و آسیب به کلیه ها و چشم های شما شود.
هدف فشار خون چیست؟
هدف فشار خون برای بیشتر افراد دیابتی زیر 90/140 است. که ممکن است برای شما متفاوت باشد. در مورد اینکه هدف شما باید چه چیزی باشد، بپرسید.(سیارک
C برای کلسترول (ko LESS tuh ruhl).
چه چیزی است؟
دو نوع کلسترول در خون شما وجود دارند: LDL و HDL.
LDL یا کلسترول "بد" می تواند باعث تجمع و گرفتگی در رگ های خونی شما شود. و می تواند سبب یک حمله قلبی یا سکته مغزی شود.
HDL یا کلسترول "خوب" به حذف کلسترول "بد" از رگ های خونی شما کمک می کند.
اهداف LDL و HDL چه چیز هستند؟
در مورد اینکه اعداد مربوط به کلسترول شما چقدر باید باشند، بپرسید. اهداف شما ممکن است که نسبت به دیگر افراد متفاوت باشد. اگر سن شما بیش از 40 سال است، امکان دارد که شما برای سلامتی قلبتان به داروی استاتین نیاز پیدا کنید.
اقداماتی که باید اتخاذ کنید
• از تیم مراقبت از سلامتی تان بپرسید
• اعداد مربوط به A1C، فشار خون، و کلسترول شما، چیستند و آنها باید چه چیز باشند. اهداف ABC شما به اینکه چه مدت شما به دیابت، یا دیگر مشکلات سلامتی دچار شده اید، و مدیریت دیابت تان چقدر سخت است، بستگی دارد.
• برای رسیدن به اهداف ABCتان چه چیزی می توانید انجام دهید
• اعدادتان را در یک کتابچه بنویسید تا به میزان پیشرفت تان پی ببرید.

پست های مرتبط :

انواع دیابت

رژیم غذایی برای دیابتی ها

پیوند ISLET

چگونه به عزیزانمان کمک کنیم تا دیابت را کنترل کنند.

9ماده غذایی شگفت انگیز برای دیابتی ها

کنترل سطح قند خون در دیابت نوع 2

انتخاب جوراب مناسب برای پای دیابتی

در مورد دیابت بیشتر بدانید

دیابت را جدی بگیرید

دانستن الفبای (ABC) دیابت

یاد بگیرید که چگونه با دیابت­ زندگی کنید

بیماران دیابتی از روال عادی مراقبت مطلع شوید تا سالم بمانید

پیش­ دیابت و مقاومت به انسولین چیست

چگونه مقاومت به انسولین به دیابت نوع 2 و پیش دیابت مربوط می­شود

آیا مقاومت به انسولین و دیابت می توانند معکوس شوند

چه گام هایی می تواند مقاومت به انسولین و پیش دیابت را معکوس کند

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

مترجم  itrans.ir 

نظرات

در ادامه بخوانید...

بیماران دیابتی از روال عادی مراقبت مطلع شوید تا سالم بمانید

در

حداقل دوبار در سال تیم مراقبت از سلامی تان را ببینید تا هر مشکلی که دارید، سریع تشخیص داده شده و درمان شود.
در هر بازدید، از موارد زیر مطمئن شوید:


• بررسی فشار خون
• بررسی پاها
• بررسی وزن
• مرور برنامه ی خود مراقبتی تان
دو بار در سال، موارد زیر را دارد:
• تست A1C. اگر بالای 7 باشد، ممکن است در اغلب موارد بررسی شود.
یک بار در سال، مطمئن شوید موارد زیر را داشته باشید:(سیارک)
• تست کلسترول
• معاینه کامل پا
• معاینات دندانپزشکی برای بررسی دندان ها و لثه ها
• آزمایش چشم متسع برای بررسی مشکلات چشم
• آمپول یا واکسن آنفلوآنزا
• آزمایش ادرار و آزمایش خون برای بررسی مشکلات کلیوی
حداقل یکبار در طول زندگی تان، موارد زیر را بکار برید
• آمپول پنومونی (nu mo nya) یا ذات الریه
• آمپول هپاتیت B (HEP uh TY tiss)
مراقبت های پزشکی و دیابت
اگر شما مراقبت پزشکی دارید،بررسی کنید تا ببینید که چگونه برنامه شما، مراقبت از دیابت را پوشش می دهد. مراقبت های پزشکی هزینه هایی برای شما دارد:
• آموزش دیابت
• لزومات دیابت
• داروهای دیابت
• ملاقات با یک متخصص تغذیه
• کفش های خاص، اگر شما به آنها نیاز داشته باشید
اقداماتی که باید اتخاذ کنید
• از تیم مراقبت از سلامتی تان در مورد این آزمایش ها و دیگر آزمایش هایی که نیاز دارید، بپرسید. در مورد نتایج تان بپرسید.
• تاریخ و زمان ملاقات بعدی تان را یادداشت کنید.
• از برگه ی پشت این کتابچه برای یادداشت های مربوط به مراقبت از دیابت تان، استفاده کنید.
• اگر شما مراقبت پزشکی دارید، برنامه خود را چک کنید.
چیزهایی که باید به خاطر داشت:
• شما مهم ترین عضو از تیم مراقبت از سلامتی تان هستید.
• چهار گام ذکرشده در این کتابچه را دنبال کنید تا به شما در مورد چگونگی مدیریت دیابت تان کمک کند.
• یاد بگیرید که چگونه به اهداف ABC دیابت خود برسید.
• از تیم مراقبت از سلامتی تان درخواست کمک کنید.
یادداشت های مراقبت از دیابت من
چگونه از یادداشت ها استفاده کرد.
ابتدا نوار سایه زده شده را در صفحه بخوانید، که به شما می گوید:
• نام آزمایش یا چک آپ
• هرچند وقت یکبار آزمایش یا چک آپ می گیرید
• هدف شخصی شما چیست (برای A1C، فشار خون، و کلسترول)
سپس، تاریخ و نتایج را برای آزمایش یا چک آپی که گرفته اید بنویسید. این برگه را با خود به بازدیدهای مربوط به مراقبت درمانی تان ببرید. آنرا به تیم مراقبت از سلامتی خود نشان دهید. در مورد اهداف و چگونگی انجام آن صحبت کنید.
A1C – حداقل دوبار در سال هدف من:
تاریخ
نتیجه
فشار خون (BP) – در هر بازدید هدف من:
تاریخ
نتیجه
کلسترول – یکبار در سال هدف من:
تاریخ
نتیجه

چگونه از یادداشت ها استفاده کرد.(سیارک)
از این صفحه برای نوشتن تاریخ و نتایج هر آزمایش، معاینه، یا آمپول (شات) استفاده کنید.
هر بازدید تاریخ نتیجه
چک کردن پا
بازبینی برنامه خود مراقبتی
چک کردن وزن
بازبینی داروها
یکبار در سال تاریخ نتیجه
معاینه دندان پزشکی
آزمایش چشم متسع
معاینه کامل پا
آمپول یا واکسن آنفلوآنزا
چک کردن کلیه
حداقل یکبار تاریخ نتیجه
آمپول پنومونی (ذات الریه)
آمپول هپاتیت B
خود چک کردن قند خون
چگونه از این برگه استفاده کرد.
این برگه دارای سه بخش است. هر بخش به شما می گوید چه زمانی قند خون خود را چک کنید: قبل از هر وعده غذایی، 1 تا 2 ساعت پس از هر وعده غذایی، و هنگام خواب. هر بار که شما قند خون خود را چک می کنید، تاریخ، زمان، و نتایج را بنویسید. این برگه را با خودتان به بازدیدهای مربوط به مراقبت از سلامتی ببرید. آن را به تیم مراقبت از سلامتی تان نشان دهید. در مورد اهداف خود و چگونگی انجام آن صحبت کنید.
تاریخ زمان نتیجه
قند خون من قبل از وعده ها:
هدف معمول 80 تا *130
هدف من:

قند خون من 2 1 ساعت بعد از وعده ها:
هدف معمول زیر *180
هدف من:

قند خون من در زمان خواب:
هدف معمول 110 تا *150
هدف من:

* اگر شما یک فرد بالغ مسن تر هستید (بیش از 65 سال) و مدت زمان زیادی دیابت داشته اید، اهداف قند خون شما می تواند متفاوت باشد. اگر شما دیگر مشکلات سلامتی نظیر بیماری های قلبی دارید، یا قند خون شما اغلب خیلی بالا می رود، این اهداف می توانند متفاوت باشند.

پست های مرتبط :

انواع دیابت

رژیم غذایی برای دیابتی ها

پیوند ISLET

چگونه به عزیزانمان کمک کنیم تا دیابت را کنترل کنند.

9ماده غذایی شگفت انگیز برای دیابتی ها

کنترل سطح قند خون در دیابت نوع 2

انتخاب جوراب مناسب برای پای دیابتی

در مورد دیابت بیشتر بدانید

دیابت را جدی بگیرید

دانستن الفبای (ABC) دیابت

یاد بگیرید که چگونه با دیابت­ زندگی کنید

بیماران دیابتی از روال عادی مراقبت مطلع شوید تا سالم بمانید

پیش­ دیابت و مقاومت به انسولین چیست

چگونه مقاومت به انسولین به دیابت نوع 2 و پیش دیابت مربوط می­شود

آیا مقاومت به انسولین و دیابت می توانند معکوس شوند

چه گام هایی می تواند مقاومت به انسولین و پیش دیابت را معکوس کند

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

مترجم  itrans.ir

نظرات

۱۳۹۵/۱۲/۲۶By July 2, 2012 - 7:52 pmThis web-site is actually a walk-through rather than the info you desired concerning this and din¢„¢â‚¬âÃdt know who to inquire about. Glimpse here, and you will definitely discover it.

در ادامه بخوانید...

علت سرد بودن دائمی پا چیست

در
چرا پاهای سرد خطرناک است؟ بعضی از اوقات همه می توانند در پاهای خود احساس سردی کنند. اما افرادی هستند که حتی در درجه حرارت 30 درجه احساس سرما در پا ها دارند. حال ببینیم علت سرد بودن دائمی پا چیست؟

 

8 علت پاهای سرد

کاهش دمای هوا

هنگامی که هوا سرد است، پا ها، به عنوان یک قاعده، نیز سرد می شود. این بسیار آسان است که توضیح دهید چرا؟ این واکنش طبیعی بدن به کاهش دما است.در سرما، اسپاسم در عروق اندام فوقانی و پایین رخ می دهد، بنابراین گردش خون از طریق آنها کاهش می یابد و در این قسمت از بدن فرد احساس سردی می کند.
چرا در سرما جریان خون در اندام ها مختل می شود؟ توضیحاتی برای این نیز وجود دارد. طبیعت راه شگفت انگیزی برای مراقبت از حفظ انسان دارد. تمام اندام های حیاتی در مرکز بدن قرار دارند. یعنی، گردش خون کافی در این منطقه همیشه باید حفظ شود، حتی زمانی که سرد است. و حفظ گرما در قسمت مرکزی بدن به دلیل خروج خون از نقاط دورتر، بسیار مهم تر از حفظ بازوها و پاها است.
اگر یک فرد برای مدت زمان بسیار طولانی در معرض سرما قرار گیرد و گردش خون در اندامها برای مدت طولانی مختل می شود، این می تواند سبب ایجاد سستی پاها و بازوها شود. این به دلیل کمبود اکسیژن در بافت رخ می دهد. اگر این علامت موقتی است و پس از گرم شدن بدن از بین می رود، نگران نباشید. در غیر این صورت، با دکتر مشورت کنید.
 

استرس شدید و اضطراب

در برخی از افراد، پاها به علت استرس یا اضطراب سرد می شوند. واقعیت این است که در حالت استرس در بدن، آدرنالین آزاد می شود. همانطور که از طریق بدن، اسپاسم عروق خونی محیطی پخش می شود، بنابراین جریان خون به اندام ها کاهش می یابد. این نوع واکنش اجازه می دهد که انرژی جمع شود و برای دفاع از بدن آماده شود.
 

اختلال در گردش خون

شایع ترین علت پاها و دست های سرد، گردش خون است که می تواند ناشی از علل مختلف باشد.
یک شیوه زندگی بیحوصله و کار بی تحرک در طول زمان منجر به اختلال در گردش خون در اندام های پایینی می شود. پیش بینی عواقب دشوار نیست:عواقب این سبک زندگی تقریبا همیشه در پاها باقی میمانند.
 
اغلب افراد سیگاری در نهایت مشکلات عروق خونی دارند و جریان خون به اندام ها مختل می شود. و این توضیح می دهد که چرا سیگاری ها دائما پاهای سرد دارند
 
یکی دیگر از علل شایع پاهای مداوم سرد، افزایش سطح کلسترول است که بر سرعت جریان خون از طریق عروق اثر می گذارد. اگر مقدار زیادی کلسترول در بدن وجود داشته باشد، پلاک ها روی دیواره های شریان ها ایجاد می شود که ظرفیت عروق را کاهش می دهد. این منجر به اختلال جریان خون در پاها می شود و درنتیجه باعث کاهش دمای آنها می شود.
 
افراد مبتلا به بیماری های قلبی اغلب از سرد شدن دائمی در پاها شکایت دارند. اگر قلب ضعیف است و قادر به پمپ کردن فشار خون با نیروی لازم نیست، ممکن است احساس سردی در پاها داشته باشید. بنابراین، اگر فرد دارای اندامهای شدیدا سرد باشد، لازم است که معاینه و مشاوره با متخصص قلب انجام شود .
 
اگر علت سرد بودن دائمی پا بیماری های عروقی باشد، علاوه بر احساس سردی، بیمار ممکن است چنین علائمی داشته باشد:
 
پوست بسیار سفید یا آبی روی انگشتان یا پا
سوزش، یا بی حسی اندام
پوست چسبنده و سرد 

کم خونی

کم خونی وضعیتی است که در آن سلول های قرمز خون (گلبول قرمز) در بدن انسان تولید می شوند و در نتیجه هموگلوبین کاهش می یابد. این مشکل می تواند ناشی از عوامل مختلف، از جمله کمبود آهن ، ویتامین B12 یا اسید فولیک باشد. کم خونی نیز اغلب در افراد مبتلا به بیماری مزمن کلیه تشخیص داده می شود. و مشخصا، در حضور کم خونی، مردم اغلب در پاها، حتی در گرما، احساس سرما می کنند.
 
اگر علت پاهای سرد کمبود هموگلوبین باشد، علاوه بر این علائم، بیمار ممکن است دارای اختلال ریتم قلب و خستگی باشد. پس از بهبود آزمایش خون، سردی اندام تحتانی مانند سایر علائم کم خونی باید ناپدید شود.
 

دیابت

افراد مبتلا به دیابت در معرض خطر اختلالات گردش خون هستند. به همین دلیل است که بسیاری از دیابتی ها از سرد بودن دائمی پا شکایت می کنند.
 
جهش های مکرر در سطح قند می تواند منجر به اسپاسم شریان ها و بدتر شدن جریان خون در بافت ها شود، به همین دلیل پاها شروع به یخ زدن می کنند. اغلب ، نوروپاتی محیطی دیابتی، یکی از اشکال آسیب سلول های عصبی، بر روی زمینه دیابت مبتلا می شود . در این حالت، پاها هم همیشه سرد می شوند، اما در عین حال ، بی حس می شوند، و گاهی اوقات می سوزند (این علائم اغلب در شب ظاهر می شود).
 
همچنین در بیماران مبتلا به دیابت نوع یک نفروپاتی دیابتی اغلب به عنوان یک عارضه ایجاد می شود، یکی از نشانه های آن پاهای همواره سرد است. بیمار می تواند، نه تنها  از سرد بودن دائمی پا، بلکه همچنین از حالت تهوع، خارش، از دست دادن اشتها، تنفس ناخوشایند، و همچنین تورم روی صورت، دست ها و پاها شکایت کند.

 

اختلال در سلول های عصبی

آسیب به سلول های عصبی می تواند باعث ایجاد پوسیدگی های مداوم شود. این می تواند به علت آسیب، یخ زدگی یا عوارض بیماری زمینه ای رخ دهد. نوروپاتی محیطی ممکن است در اثر بیماری کلیوی یا کبدی ایجاد شود که در نتیجه یک بیماری عفونی یا ژنتیکی باشد.
 
اگر علت پاهای سرد، نوروپاتی است، پس علاوه بر سردی، بیمار احساس سوزن سوزن شدن و بی حسی اندام های پایین تر را تجربه می کند.
 

کم کاری تیروئید هیپوتیروئیدی

هیپوتیروئیدی یک بیماری است که در آن غده تیروئید میزان هورمون کمی تولید می کند که در نتیجه بر متابولیسم کلی اثر می گذارد. این، به نوبه خود، بر روند گردش خون، ضربان قلب و دمای بدن تاثیر می گذارد. بنابراین، به طور مداوم پاهای سرد می تواند به عنوان یکی از علائم هشدار دهنده است که نشان دهنده مشکلات در غده تیروئید. افراد مبتلا به کم کاری تیروئید، به عنوان یک قاعده، نه تنها بسیار حساس به سرما هستند، بلکه به سرعت خسته می شوند، اغلب دارای مشکلات حافظه، موهای بسیار نازک، پوست خشک و اضافه وزن هستند. بسیاری از بیماران با فعالیت ناکافی تیروئید از یبوست شکایت دارند و در زنان مبتلا به بیماری، چرخه قاعدگی مختل می شود.
 

بی اشتهایی

آنورکسیا یک رخداد بسیار رایج در میان افرادی است که رژیم های کم کالری را به شدت دنبال می کنند و در نتیجه وزن بدن آنها به طور قابل توجهی پایین تر از استانداردهای WHO است. یکی از نشانه های بی اشتهایی، علاوه بر کمبود وزن، پاهای سرد است. بنابراین اگر پاهای شما اغلب بسیار سرد هستند،  خودتان را وزن کنید و BMI خود را (شاخص توده بدن) بررسی کنید.
 

 

چرا پا در دوران بارداری سرد می شود

زنان باردار نیز اغلب شکایت دارند که پای آنها دائما سرد است. آیا این طبیعی است؟ کارشناسان می گویند که این می تواند به دلایل مختلف باشد. در طول بارداری، پس زمینه هورمونی به طور قابل توجهی در بدن زن تغییر کرده است. این کار بر اثر سیستم عصبی  است که به نوبه خود می تواند کیفیت خون را به اندام های پایین تر تحت تاثیر قرار دهد. 
 
علاوه بر این، در دوران بارداری، بسیاری از موارد متابولیسم مختل می شود. در نتیجه، حتی تغییرات جزئی در دمای هوا باعث می شود که مادر آینده به خصوص در اندام های پایین تر احساس سردی کند.
 
کم خونی در زنان در وضعیت بارداری - یک پدیده شایع است که همچنین می تواند با یک احساس سرما همراه باشد
 
تهوع صبح می تواند منجر به عدم تعادل نیتروژن در بدن شود. و این توضیح دیگری است که چرا زنان در دوران بارداری پاهای بسیار سرد دارند.
 

 

چگونه پاهای خود را با روش های خانگی گرم کنیم

درست است که یک پزشک می تواند علت اینکه چرا پاها دائما سرد می شوند را تشخیص دهد و همچنین درمان مناسب را تجویز کند. با این حال، راه های مختلفی وجود دارد که می توانید پاهای خود را به طور موثر گرم کنید و از احساس سرما در خانه جلوگیری کنید.
 

حرکت بیشتر

اولین چیزی که شما می توانید به افرادی که اغلب احساس سردی می کنند توصیه کنید، تحرک بیشتر است. پیاده روی معمولی و یا تمرینات ابتدایی کمک می کند جریان خون را به پاها افزایش دهید و بنابراین اندام را گرم کنید. افرادی که کارشان با  نشستن طولانی همراه است، باید هر ساعت حداقل چند دقیقه در اطراف محل کار حرکت کنند.
 
تمرینات قلبی عروقی، به ویژه دویدن یا پریدن، گردش خون را حتی بیشتر افزایش می دهد. هر روز صبح انجام تمرینات قلبی به اندازه کافی انجام شود تا پاها در طول روز گرم و راحت باشند.
 

جوراب و دمپایی را فراموش نکنید

جوراب های گرم باید در کمد لباس هایی باشند که مردم در پای خود بطور دائم یخ می زنند. اگر خانه کف گرم نداشته باشد، بهتر است که پابرهنه راه رفتن را فراموش کرده و همیشه دمپایی بپوشانید. پیروی از این قاعده، گرمای بیشتری را به همراه خواهد داشت و به همین علت پاها خیلی سرد نیستند.
 

حمام پا

یک حمام گرم یکی از موثرترین و سریع ترین راه ها برای گرم کردن پا است. کافی است پاها را در آب گرم برای 10-15 دقیقه نگه دارید تا گردش خون در آنها افزایش یابد.قبل از خواب این روش بسیار مفید است ، زیرا آنها همچنین به کاهش فشار و آرامش ما کمک می کنند.
 
توجه: افراد مبتلا به دیابت و نوروپاتی حمام پا با استفاده از آب گرم ممنوع است، زیرا می تواند باعث سوختگی شود. در صورت وجود دیابت، این روش در آبی انجام شود که کمی گرمتر از دمای بدن است.
 

از بطری آب گرم استفاده کنید

هنگامی که پاها خیلی سرد است، خوابیدن دشوار است. برای گرم کردن پاها قبل از خواب، مفید است که یک پد گرم یا یک بطری پلاستیکی پر از آب گرم در پای تخت قرار دهید. به هر حال، یک بطری آب گرم نیز به کاهش درد در عضلات پس از یک روز بسیار فعال کمک می کند.
 

 

چه زمانی برای پا های سرد به دکتر مراجعه کنیم

همانطور که قبلا ذکر شد، در بسیاری از موارد، پای سرد، پدیده کاملا طبیعی است، به عنوان مثال، پس از هیپوترمی. اما گاهی این علامت می تواند نشانه ای از شروع یا پیشرفت بیماری باشد. اگر پا به طور دائم سرد است باید قطعا با یک متخصص مشورت کنید.
 
اگر احساس سردی در پاها با علائم دیگر همراه است، با پزشک مشورت کنید، از جمله:
 
خستگی 
تغییر وزن (از دست دادن یا افزایش)
تب
درد مفصلی
ظاهر شدن زخم بر روی پا
تغییرات در پوست، از جمله پوست بسیار خشک
 
اگر پا با لمس کردن گرم است، اما فرد هنوز احساس سردی می کند، باید با یک پزشک مشورت کند. این علائم معمولا با آسیب به انتهای عصب یا بیماری های مختلف عصبی ظاهر می شود.
درمان دائمی پاهای سرد توسط پزشک به صورت جداگانه تعیین می شود و بستگی به علت این بیماری دارد. در اغلب موارد، کارشناسان توصیه می کنند که بیماران به طور منظم حداقل تمرینات صبحگاهی را برای بهبود گردش خون در بدن انجام دهند. علاوه بر این، ورزش متوسط ​​برای پیشگیری از اختلالات قلبی مفید است. با این حال، در بعضی موارد ممکن است بدون علت در معرض سرماخوردگی قرار بگیرد. به طور خاص، این امر در مورد بیماران مبتلا به کم کاری تیروئید یا کم خونی کاربرد دارد. اگر علت سرما بیماری قلبی باشد، پزشک ممکن است از گروهی از مسدود کننده های کلسیم تجویز کند که باعث افزایش فشار خون و گردش خون شود.
 
گاهی اوقات پاهای سرد طبیعی هستند. این غیر طبیعی است اگر پاها دائما سرد باشند. بنابراین، اگر چنین علامتی را در خود یا یکی از بستگان خود مشاهده می کنید، نباید مراجعه خود را به دکتر متوقف کنید. پزشک دلیل دقیق ناراحتی را تعیین می کند و روش های مؤثر برای گرم کردن پا را توصیه می کند.

نظرات

در ادامه بخوانید...

چگونه بفهمیم سنگ کیسه صفرا داریم

در
چگونه بفهمیم که سنگ کیسه صفرا داریم
بیماری سنگ کیسه صفرا (کللیتیاسیس) نوعی بیماری است که در آن سنگ ها در مجاری کیسه صفرا یا مجاری صفراوی تشکیل می شوند. اغلب اتفاق می افتد. به عنوان یک قاعده ، بزرگسالان از آن رنج می برند ، به خصوص اغلب زنان دارای اضافه وزن در سن بالای  45+ سال.
همانطور که پزشکان خاطرنشان می کنند ، این ممکن است به دلیل ویژگی های رژیم غذایی ، وراثت و برخی عوامل دیگر باشد. بنابراین ، زنان بیشتر از مردان ، افراد مسن بیشتر از افراد جوان مریض می شوند. افرادی که چاقی ، دیابت ، سیروز و برخی شرایط دیگر دارند بیشتر در معرض خطر دارند.
 
در طی فرآیندهای التهابی ، سنگ ها می توانند در کیسه صفرا تشکیل شوند ، که به سنگهای کلسترول و رنگدانه تقسیم می شوند و عمدتاً از کلسیم بیلی روبینات تشکیل می شوند. 
 
سنگ کیسه صفرا می تواند برای مدت طولانی بدون علائم دوام داشته باشد ، و اگر وجود داشته باشد ، هیچ تفاوتی با علائم کوله سیستیت ندارند. این احساس سنگینی در اپی گاستریوم و هیپوکندری راست ، درد کسل کننده در همان محل ، نفخ شکم ، مدفوع  شل و بی رنگ ، سوزش سر دل ، تلخی در دهان می باشد.
 
تنها علامتی که از نظر فرم حسابگر بیماری بیشتر مشخص است قولنج صفراوی است که در آن سنگ وارد مجرای آن شده و آن را مسدود می کند. با کولیک صفراوی ، بیمار درد پاروکسیسم در هیپوکندری راست را احساس می کند که می تواند به دست راست ، شانه ، تیغه شانه بزند.
 
گاهی اوقات درد مانند کمربند است. حمله به طور متوسط ​​15 دقیقه تا 5 ساعت طول می کشد ، غذاهای چرب ، سرخ شده ، تند ، الکل ، فعالیت بدنی  درد را تحریک می کند. در زنان ارتباط با چرخه قاعدگی امکان پذیر است.
 
پرخوری ، گرسنگی ، تغذیه نامنظم. سبک زندگی بی تحرک ، به خصوص کار بی تحرک؛ مصرف داروهای ضد بارداری هورمونی؛ چاقی دیسکینزی صفراوی. بیماری لوزالمعده می تواند باعث بروز کوللیتاسیس یا سنگ کیسه صفرا شود.با علائم شرح داده شده ، در اسرع وقت با پزشک مشورت کنید.

نظرات

۱۴۰۰/۱۲/۱۹علائم مشکلات کیسه صفرا......... چگونه می توان فهمید که کیسه صفرا از کار افتاده است؟ کیسه صفرا نقش مهمی در حفظ سلامت کل ارگانیسم دارد. عملکرد آن تامین به موقع صفرا برای پردازش صحیح چربی های وارد شده به بدن است. هنگامی که وضعیت کیسه صفرا چیزهای زیادی باقی می ماند، فرد می تواند با مشکلات مختلفی روبرو شود: از کمبود ویتامین گرفته تا تشکیل سنگ و نیاز به جراحی.

۱۴۰۰/۱۲/۱۹علائم مشکلات کیسه صفرا......... به منظور تشخیص مشکلات این اندام، متخصص توجه به چند نشانه را توصیه می کند. مشکلات مداوم مدفوع: یبوست، نفخ، حالت تهوع، تغییر رنگ مدفوع و به طور کلی مشکلات گوارشی. احساس سنگینی و حالت تهوع یا درد در سمت راست زیر دنده ها بعد از غذا خوردن. کم خونی، ریزش مو، ناخن های خشک و شکننده. کمبود ویتامین های محلول در چربی A، E، D، K. پوست اضافی، لیپوم، پوست خشک. پوست و صلبیه مایل به زرد. افزایش سطح کلسترول. علائم رشد بیش از حد قارچ و باکتری. چاقی احشایی تجمع چربی در شکم است.

۱۴۰۰/۱۲/۱۹برای حفظ سلامت کیسه صفرا، می توانید از سه وعده غذایی سالم در روز استفاده کنید. شامل منابع چربی های سالم ، نوشیدن آب کافی و با احتیاط استفاده از ادویه های گرم است.

در ادامه بخوانید...

پنج نشانه قند خون بالا

در
پنج نشانه قند خون بالا
سطح قند خون بالا که مدت طولانی ادامه دارد ، می تواند باعث دیابت نوع 2 شود. پزشکان آلمانی پنج علائم را ذکر کرده اند که باید به آنها توجه کنید.
 

تشنگی مداوم و مراجعه مکرر به توالت (از جمله شب).

بنابراین بدن سعی می کند از شر قند اضافی خلاص شود.
 

خستگی و خستگی.

این ممکن است نتیجه غلیظ شدن خون باشد ، که باعث کند شدن جریان خون به بافت ها و اندام ها می شود.
 

درد ، سوزش و سوزن سوزن شدن در اندام.

این علائم همچنین می تواند حاوی مقدار زیادی قند خون باشد. احساس ناخوشایند در اثر آسیب به الیاف عصبی بوجود می آید. باید توجه ویژه ای به درد در پا کرد.
 

مشکلات بینایی.

بینایی فرد شروع به بدتر شدن می کند ، پیش زمینه قرمز مشخص در چشم ها ، و همچنین تار دیدن آغاز می شود.
 
لازم به یادآوری است که در صورت عدم کنترل کافی دیابت ، خطر ابتلا به سکته قلبی ، سکته مغزی ، بیماری کلیوی ، ناتوانی جنسی ، نقص بینایی (از جمله نابینایی) ، گانگرن افزایش می یابد. 
 
گسترش سریع دیابت در جهان شخصیت "بیماری همه گیر غیر واگیر" را به خود اختصاص داده است. بنابراین ، طبق پیش بینی های کارشناسان WHO ، در سال 2025 حدود 500 میلیون بیمار مبتلا به این بیماری تشخیص ثبت می شوند. 
 
Prediabetes، پیش دیابت یک مرحله میانی بین یک وضعیت سالم و دیابت است. بدن دیگر نمی تواند همانطور که باید با مقادیر طبیعی قند در خون مقابله کند ، اما گلوکز در خون به اندازه دیابت افزایش نمی یابد. این شرایط به دلیل رژیم غذایی و ورزش با موفقیت قابل اصلاح است. 

نظرات

در ادامه بخوانید...