23 اردیبهشت 1398

16 اردیبهشت 1398

5 اردیبهشت 1398

18 بهمن 1397

10 مهر 1397

آیا همه ی بوهایی که احساس می کنیم واقعی هستند؟
تازه ها

احساس بوی خیالی

برخی از بوهایی که ما احساس می کنیم خیالی هستند، شما در این مورد تنها نیستید و بسیاری از مردم این گونه هستند. در این مقاله با این موضوع بیشتر آشنا خواهید شد.

14 مرداد 1397

 از تمرین کردن با وزنه واهمه ای نداشته باشید
تازه ها

عادات رفتاری مفید برای سلامت فرد بخش دوم

حقیقت این است که این باور کاملا اشتباه است و برای تغییر ظاهر بدن به شکل بدن ورزشکاران پرورش اندام، به رژیم های غذایی و برنامه های ورزشی بسیار دشواری نیاز است و صرف استفاده از وزنه و تمرین کردن با آن، ظاهر بدن را تغییر نخواهد داد.

11 مرداد 1397

صبحانه تنها وعده غذایی ای است که بیشتر افراد از آن غافل می شوند
تازه ها

عادات رفتاری مفید برای سلامت فرد بخش اول

اگر از آن دسته کسانی هستید که شب ها تا دیر هنگام بیدار می مانید و به پنج شش ساعت خواب شبانه اکتفا می کنید، بهتر است این عادت رفتاری خود را تغییر داده و از ثمرات خواب کامل و هشت ساعته شبانه بهره مند شوید.

9 مرداد 1397

چگونگی حالت بدن به هنگام خوابیدن از اهمیت بالایی برخوردار است
تازه ها

حالات بدنی نامناسب به هنگام خوابیدن و عوارض ناشی از آن

بسیاری بر این باورند که تنها درد ناحیه ای به خصوص از بدن (گردن یا کمر) مرتبط با حالت بدن به هنگام خواب است و این در حالی است که اتفاقات دیگری نیز به هنگام انتخاب حالت بدنی نامناسب رخ می دهد که معمولا از چشم افراد پنهان می مانند.

7 مرداد 1397

 آیا راهکاری برای مقابله با شکل گیری این کبودی ها وجود دارد یا خیر؟
تازه ها

علت کبودی بدن بدون ضربه خوردن

نادرتر از این افراد کسانی هستند که بدون حتی همان برخورد ساده و سطحی هم این گونه کبودی ها را روی بدن خود مشاهده می کنند. علت اصلی پیدایش این گونه کبودی ها چیست و آیا راهکاری برای مقابله با شکل گیری آن وجود دارد یا خیر؟

4 مرداد 1397

در حقیقت نوشیدن آب کافی یکی از عوامل مهم و تأثیر گذار بر سلامت انسان است
تازه ها

علائم کم آبی بدن

یکی از مهمترین عواملی که باید در خصوص بدن خود مد نظر داشته باشیم، توجه به علائم ظاهری ای است که خبر از کمبود آب بدن می دهند، به ویژه آن که در فصل گرما و تابستان، به واسطه فرایند های مربوط به تعریق بدن، میزان قابل توجهی از آب بدن دفع می شود.

31 تیر 1397

چه چیزی باعث می شود افراد به هنگام خواب خود کابوس ببینند؟
تازه ها

علل اصلی دیدن کابوس چیست بخش اول

کابوس ها از آن جمله پدیده هایی هستند که کم و بیش، همه ما، با آن ها سر و کار داریم و این کابوس ها، غالباً در هنگام شب به سراغ افراد می آیند. جالب است بدانید که کودکان بیشتر از افراد بالغ در معرض دیدن کابوس قرار می گیرند.

در هنگام خوابیدن نیز این روند فکر کردن متوقف نمی شود
تازه ها

چرا کابوس می بینیم بخش دوم

لوونبرگ در این خصوص عنوان کرد: «به عقیده من، این مسئله (دیدن کابوس)، بیش از هر چیز دیگری به آسیب های روحی و روانی فرد بستگی دارد. البته این گونه به نظر می رسد که چگونگی شخصیت یک فرد، نقش مهم تری از این آسیب ها دارد.».

7 تیر 1397

توصیه ما به شما این است که حتماً جایی برای این وعده غذایی در رژیم روزانه خود باز کنید
تازه ها

راهکارهایی برای رفع خستگی ناشی از کمبود خواب

اختلالی که در خوابیدن افراد وجود دارد می تواند زیان های زیادی برای سلامت انسان داشته و جدای از این مسئله، در طول روز نیز این افراد غالباً از انرژی کافی برای انجام فعالیت های روز مره خود بهره مند نیستند و ازخستگی مفرط و اضطراب رنج می برند.

25 اردیبهشت 1397

 برای داشتن بدنی سالم  و قرار نگرفتن در معرض بیماری‌های احتمالی، با بکار بستن روش هایی که محققان درنظر گرفته‌اند
تازه ها

چگونه بهتر بخوابیم 19 روش

خواب کافی در طول روز بدن را روی فرم نگه می‌دارد، خطر ابتلا به نارسایی‌هایی را که متوجه قلب انسان است کاهش می‌دهد و نیز امکان ابتلا به بیماری‌هایی چون دیابت یا قندخون بالا را. علاوه براینها حافظه را نیز تقویت می‌کند.

19 اردیبهشت 1397

این فرایند که به طور تقریبی از سن بیست و شش سالگی آغاز می‌شود، بسیار پیچیده است.
تازه ها

راهکارهایی برای افزایش طول عمر

زمانی که پا به سن می‌گذارید، تنها این پوست شما نیست که چین و چروک برمی‌دارد؛ درحقیقت این فرایند پیچیده‌تر از آنی است که فکر می‌کنید. تک تک سلول‌ها، بافتها و ارگان‌های بدن شما در این فرایند تحت تأثیر قرار می‌گیرند.

15 اردیبهشت 1397

زمانی که خواب هستیم، یکی از نیمکره‌های مغز فعالیت بیشتری نسبت به نیمکره دیگر دارد
تازه ها

چگونگی فعالیت مغز انسان هنگام خواب

ذهن انسان کامل نیست، به این معنی که ما کنترل دقیقی برآنچه درخاطرمان می‌ماند و آنچیزی که فراموش می‌کنیم نداریم، درست شبیه به نوار کاستی که هنگام ضبط صدا مشکل داشته باشد.

4 فروردین 1397

بیماری های قلبی عامل اول مرگ و میر در سطح جهان است.
تازه ها

شبکه ی عصبی ژنتیکی بر اساس داده کاوی در پیش بینی بیماری های قلبی بوسیله ی عوامل خطر

در سال 2008، حدود 17.3 میلیون نفر به دلیل بیماری های قلبی مردند که 20 درصد تمام مرگ ومیر ها را تشکیل می داد. از این مقدار، حدود 7.3 میلیون مورد به دلیل بیماری عروق کرونر بود و 6.2 میلیون مورد نیر به دلیل سکته رخ داده بود.

23 اسفند 1396

آیا انسان مدرن با علم به این مهم دست خواهد یافت؟
تازه ها

آیا علم به اکسیر جوانی دست پیدا خواهد کرد؟

مسلما دانشمندان به دنبال افزایش طول عمر نیستند بلکه هدف آنها بیشتر افزایش کیفیت زندگی خصوصا در سالهای پیری است ، سلامتی بزرگترین سرمایه ماست، اما فقط زمان بیماری ارزش واقعی آن را درک می کنیم