5 سوالی که قبل از انجام تامی تاک باید بپرسید

tummy tuck.jpg
 
اگر از افراد چاق بپرسید که کدام ناحیه از بدن برای کاهش چربی سخت تر است، به شکم خود اشاره می کنند. تولد، تغییرات وزن و پیری ممکن است در شکم رخ دهد. با ورزش و رژیم غذایی نمی توان کمر منحنی را بازگرداند. ابدومینوپلاستی یا تامی تاک  tummy tuck یک عمل جراحی زیبایی است که با برداشتن چربی و پوست اضافی به صاف شدن شکم کمک می کند. همچنین باعث سفت شدن ماهیچه می شود. این روش برای از بین بردن پوست و چربی اضافی روی شکم استفاده می شود.
 
برای بسیاری از بیماران احتمالی جراحی پلاستیک شکم (ابدومینوپلاستی) Abdominoplasty ، درد پس از عمل و روند بهبودی یک نگرانی است. بنابراین، بسیار مهم است که بیماران اطلاعات دقیقی در مورد این روش جراحی پلاستیک، ابدومینوپلاستی یا تامی تاک  داشته باشند. جراحی زیبایی tummy tuck ، پیکرتراشی نتایج مفیدی را برای بسیاری از زنان و مردان فراهم می‌کند، اما نتایج از بیمار به بیمار دیگر بسیار متفاوت است.
 

زمان بهبودی تامی تاک می تواند طولانی باشد

بهبودی می تواند از دو هفته تا دو ماه متفاوت باشد. در این مدت بیماران باید از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنند و از بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنند. ممکن است یک لوله موقت در زیر پوست قرار داده شود تا مایع اضافی از محل جراحی تخلیه شود. یک لباس فشرده در طول دوره بهبودی پوشیده می شود. با اجازه پزشک، بیمار ممکن است پس از یک یا دو هفته به سر کار خود بازگردد.
 

جای زخم دائمی تامی تاک

احتمال وجود درجاتی از اسکار دائمی پس از جراحی زیبایی شکم وجود دارد. با این حال، یک جراح ماهر می تواند جای زخم را طوری قرار دهد که قابل توجه نباشد، اغلب زیر خط بیکینی ، بنابراین زیر شورت بیکینی یا لباس زیر پنهان می شود. اغلب به نظر می رسد که جای زخم در 3-6 ماه اول پس از عمل بدتر می شود. با این حال، پس از حدود 9 ماه، اسکار معمولاً صاف می شود و رنگ آن روشن می شود.
 

لوله موقت در جراحی تامی تاک

ممکن است یک لوله موقت در زیر پوست قرار داده شود تا مایع اضافی از محل جراحی تخلیه شود. بیشتر، درین های جراحی بعد از ابدومینوپلاستی قرار می گیرند. اگرچه موقتی هستند، اما نیاز به توجه و مراقبت دارند. قبل از جراحی، جراح شما همه چیزهای مهم در مورد تخلیه مانند محدودیت در حمام کردن را به اشتراک می گذارد. عمدتاً درن ها بدون درد در عرض هفت تا ده روز برداشته می شوند. اما در برخی موارد، ممکن است لازم باشد دو هفته یا بیشتر در جای خود بمانند.
 

بهبودی کامل جراحی تامی تاک ممکن است مدتی طول بکشد

فواید زیبایی شکم شما در مدت کوتاهی قابل توجه نخواهد بود. قرمزی، کبودی، سفتی و تورم در چند هفته اول طبیعی است. بهبودی به آهستگی طی چهار تا شش هفته آینده آغاز می شود و نتایج نشان می دهد. با این حال، تورم ممکن است برای شش ماه یا بیشتر باقی بماند. بی حسی موقت یا از دست دادن حس در امتداد خط برش طبیعی است، اما به آرامی برطرف می شود. ممکن است یک سال کامل طول بکشد تا معده بهبود یابد و نتایج کامل جراحی قابل مشاهده باشد.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام
 • ManuelNow 853 :

  آیا می توان بعد از عمل جراحی شکم بچه دار شد؟ بسیاری از زنان پس از بارداری یا کاهش وزن قابل توجه، به دنبال عمل برداشتن پوست شکم هستند. با این حال، برخی از زنان می پرسند که در آینده امیدوار به بچه دار شدن باشند، آیا می توانند ابدومینوپلاستی انجام دهند. خوشبختانه، خانم‌ها بعد از عمل جراحی شکم می‌توانند بچه دار شوند .

  1402/5/22 12:16
 • ManuelNow 853 :

  آیا شکم بعد از تامی تاک می تواند برگردد؟ بدن شما نمی تواند سلول های چربی را دوباره رشد دهد . به عنوان یک بزرگسال، شما تمام سلول های چربی را که در طول زندگی خواهید داشت، به طور ژنتیکی برای بدن شما تعیین شده است. هر سلول چربی که از طریق لیپوساکشن برداشته شود دیگر نمی تواند دوباره رشد کند. با این حال، لیپوساکشن تک تک سلول های چربی را از بدن شما پاک نمی کند.

  1402/5/22 12:18
 • ManuelNow 853 :

  بهترین سن برای تامی تاک چه سنی است؟ اکثر زنانی که این روش را انتخاب می کنند در اواخر دهه 30، اوایل دهه 40 یا بالاتر هستند. با این حال، وقتی نوبت به سن شما می رسد، تا زمانی که به حفظ نتایج متعهد هستید، برای باردار شدن مجدد برنامه ریزی نکنید و از سلامت خوبی برخوردار هستید، هر سنی سن مناسبی است .

  1402/5/22 21:17
 • ManuelNow 853 :

  آیا می توانم در حین سزارین جراحی شکم انجام دهم؟ این ایده ضروری برای بسیاری از مادران عالی به نظر می رسد - اینکه بتوانند کاری را همزمان با زایمان انجام دهند و بدن را سریعتر به حالت قبل بازگرداند. به طور معمول، جراحان پلاستیک آن را توصیه نمی‌کنند و بیشتر بیماران تصمیم می‌گیرند تا زمان دیگری صبر کنند تا جراحی شکم را انجام دهند.

  1402/5/22 21:18
 • ManuelNow 853 :

  آیا می توانید دو بار عمل شکم را انجام دهید؟ در واقع، (تقریبا) هیچ محدودیتی برای تعداد عمل جراحی شکم وجود ندارد ، مشروط بر اینکه کاندیدای خوبی برای این عمل باشید. جراح شما را مورد ارزیابی قرار می دهد تا مطمئن شود که کاندید خوبی هستید یا نه.

  1402/5/22 21:20
 • ManuelNow 853 :

  آیا می توانید بعد از عمل جراحی شکم حاملگی داشته باشید؟ زنان می توانند پس از انجام عمل جراحی شکم، حاملگی سالم و کامل داشته باشند . با این حال، در حالی که بارداری بعد از عمل جراحی شکم ایمن است، زیبایی شناسی نتایج شما احتمالا تغییر خواهد کرد.

  1402/5/22 21:24
 • ManuelNow 853 :

  آیا تامی تاک شکم بیشتر از سزارین درد دارد؟ چه در حال فکر کردن به بارداری باشید یا فقط بخواهید تحت عمل جراحی زیبایی شکم قرار بگیرید، با دانستن اینکه درد ناشی از این عمل زیبایی بسیار کمتر از درد بعد از سزارین است، راحت خواهید شد .

  1402/5/22 21:25
 • ManuelNow 853 :

  آیا تامی تاک می تواند سال ها بعد مشکل ایجاد کند؟ عوارض شایع اولیه که در عرض یک ماه مشاهده می شود، شامل هماتوم، سروما(تجمع مایع سروزی شفاف)، عفونت های موضعی، نکروز پوست یا چربی و باز شدن زخم است. عوارض دیررس شامل دیاستاز مکرر، هیپرتروفی اسکار و علائم مربوط به آسیب عصبی است.

  1402/5/22 21:26
 • ManuelNow 853 :

  آیا عمل جراحی شکم تا آخر عمر دوام می آورد؟ بهبود تون شکم شما از طریق تامی تاک می تواند تا آخر عمر باقی بماند . با این حال، برای انتظار نتایج طولانی مدت، باید بچه دار شدن را تمام کنید زیرا بارداری یا افزایش وزن در آینده می تواند نتایج را کاهش دهد.

  1402/5/22 21:27
 • ManuelNow 853 :

  وزن ایمن برای تامی تاک چیست؟ BMI کمتر از 30 برای جراحی ابدومینوپلاستی خوب در نظر گرفته می شود. اگر BMI شما بالاتر است، می توانید با کمک نگرش مثبت، تغییر سبک زندگی واقع بینانه و تشویق، وزن اضافی خود را کاهش دهید.

  1402/5/22 21:28
 • ManuelNow 853 :

  آیا بعد از عمل شکم دور کمر کوچکتر می شود؟ خوشبختانه، با از بین بردن پوست و چربی اضافی، سایز شکم می تواند به کاهش سایز کمر شما کمک کند. برای بیمارانی که با ظاهری کیسه مانند در قسمت تحتانی شکم دست و پنجه نرم می کنند، سفت کردن فاسیای شکم و ترمیم دیاستاز رکتی(جدا شدن عضله شکم) می تواند کانتور آنها را بیشتر باریک کند.

  1402/5/22 21:31
 • ManuelNow 853 :

  آیا سلبریتی ها تامی تاک شکم انجام می دهند؟ بسیاری از سلبریتی ها بعد از بارداری عمل جراحی زیبایی شکم را انجام می دهند . آنها اغلب بعد از یک یا چند بارداری ظاهر جوان و کمر باریک خود را با تامی تاک شکم حفظ می کنند.

  1402/5/22 21:32
 • ManuelNow 853 :

  چه مدت بعد از تامی تاک می توانم مستقیم راه بروم؟ 2-3 هفته مستقیم راه رفتن پس از تامی تاک یک فرآیند آهسته و تدریجی است و اکثر بیماران وضعیت صاف شده خود را در عرض 2-3 هفته بهبود می بخشند .

  1402/5/22 21:33
 • ManuelNow 853 :

  چرا بعد از تامی تاک نمی توانید چیزی رااز روی زمین بلند کنید؟ بهبودی مناسب پس از عمل جراحی شکم به زمان و استراحت نیاز دارد. در حین بهبودی، باید از چمباتمه زدن، بلند کردن یا هر اقدامی که بر ناحیه جراحی فشار وارد می کند، خودداری کنید. انجام این کار ممکن است در بهبود اختلال ایجاد کند و باعث ایجاد زخم شود.

  1402/5/22 21:34
 • ManuelNow 853 :

  دردناک ترین قسمت در جراحی شکم کجا هست؟ درد شکم ممکن است زمانی که صاف می ایستید احساس کند شکم شما کشیده می شود. در چند روز اول بعد از جراحی بیشترین درد را دارد . برای کنترل درد می توانید از داروهای مسکن استفاده کنید. جراح شما ممکن است برای مدیریت بدترین درد که معمولاً در سه روز اول پس از جراحی احساس می‌شود، داروهای ضد درد تجویز کند.

  1402/5/22 21:35
 • ManuelNow 853 :

  راحت ترین حالت خوابیدن بعد از تامی تاک چیست؟ بهترین حالت برای خوابیدن بعد از عمل شکم به پشت خوابیدن است . اگر معمولاً به پهلو یا شکم بخوابید، این وضعیت ممکن است ناراحت کننده باشد، اما اکثر بیماران به سرعت به این وضعیت عادت می کنند. خوابیدن بر روی شکم یا پهلو می تواند برش های شما را تحت فشار قرار دهد و منجر به عوارض بعد از عمل شوید. بهترین حالت برای خوابیدن بعد از عمل شکم به پشت است. اگر معمولاً به پهلو یا شکم بخوابید، این وضعیت ممکن است ناراحت کننده باشد، اما اکثر بیماران به سرعت به این وضعیت عادت می کنند. خوابیدن بر روی شکم یا پهلو می تواند برش های شما را تحت فشار قرار دهد و منجر به عوارض بعد از عمل شود. اگر در خوابیدن به پشت مشکل دارید، سعی کنید روی صندلی بخوابید. تکیه‌گاه‌ها به شما اجازه حرکت یا غلتیدن ناخواسته در هنگام خواب را نمی‌دهند و اغلب صبح‌ها بیدار شدن را آسان‌تر می‌کنند. همچنین می‌توانید از بالش‌ها یا حوله‌های جمع شده در زیر زانوها برای حمایت از کمر و اطراف پهلوها استفاده کنید تا موقعیت خود را ثابت کرده و احساس راحتی بیشتری داشته باشید.

  1402/5/22 21:38
 • ManuelNow 853 :

  با بالاتنه بالا بخوابید در کنار خوابیدن به پشت، مهم است که هنگام خواب یا استراحت، سر و قسمت بالایی بدن خود را بالا نگه دارید. بالا بردن قسمت بالایی بدن، قسمت میانی شما را کمی خمیده نگه می دارد و از فشار بر برش ها جلوگیری می کند. خوابیدن روی بالش‌های تکیه‌دار، بالش یا تکیه‌گاه راه‌های آسانی برای بالا نگه داشتن بالاتنه در هنگام خواب هستند. مدت زمان خواب با بدن بالا بستگی به این دارد که آیا مینی تامی تاک شکم دارید یا تامی تاک شکم کامل. پس از یک تامی تاک شکم کامل شکم، معمولاً باید حدود 4 تا 6 هفته با سر بالا بخوابید. اکثر افرادی که مینی تامی تاک شکم دارند نیاز به خواب با سر بالا برای 1 تا 3 هفته دارند.

  1402/5/22 21:40
 • ManuelNow 853 :

  چه مدت باید به پشت بخوابم؟ اگر خوابیدن به پشت به طور طبیعی راحت نیست، مشتاق خواهید بود بدانید چه زمانی می توانید در وضعیت معمول خود بخوابید. به طور معمول، شما باید بین 3 تا 6 هفته یا بیشتر به پشت بخوابید. جراح پلاستیک شما بهترین راهنما در این زمینه خواهد بود. تا زمانی که جراح پلاستیک شما بگوید مشکلی ندارید، نباید به روی شکم یا پهلو بخوابید. زود خوابیدن روی شکم می تواند برش را تحت فشار قرار دهد و بر نتایج جراحی شکم تاثیر بگذارد. همانطور که در برخی از عکس‌های قبل و بعد از عمل جراحی شکم بیماران می‌بینید، محافظت از نتایج عمل جراحی شکم با چند هفته خوابییدن سخت ارزشش را دارد .

  1402/5/22 21:41

بیشتر بخوانید