27 اردیبهشت 1398

قهوه یک بوته همیشه سبز استوایی با گل های سفید است که مانند یاسمن بوی می دهد.
تغذیه

قهوه

هر روز صبح، میلیون ها نفر از مردم این سیاره روز خود را با یک فنجان قهوه تلخ - یک نوشیدنی از دانه های بو داده شده و دانه گیاه قهوه شروع می کنند. انواع مختلفی از قهوه وجود دارد، اما همه آنها تنها دو دسته از محصولات را نشان می دهند: Arabica و Robusta.

20 اردیبهشت 1398

امروزه بیش از 15 نوع فندق شناخته شده است.
تغذیه

خواص فندق

در رژیم غذایی یک فرد سالم، آجیل ضروری است در انواع مختلف موجود باشد. فندق در میان آنها برجسته از همه آجیل ها است. ارزش تغذیه ای بالا و عطر و طعم ملایم از آن یک محصول ایده آل می سازد.

برخی از غذاها در واقع نمک بیشتری دارند و می توانند بی سر و صدا به
تغذیه

نمک بخوریم یا نخوریم

بسیاری از مردم نمک مصرف می کنند. این ماده توسط بدن مورد نیاز است، به ویژه، سدیم و کلر در روند گردش خون دخیل هستند. اما بدن نیاز به نمک بسیار کم دارد، و ما به طور معمولدر تغذیه و رژیم غذایی روزانه خود ده برابر آن مقدار را مصرف می کنیم.

18 اردیبهشت 1398

17 اردیبهشت 1398

برای صبحانه، بهتر است محصولات شیرین را استفاده نکنید.
تغذیه

غذای سالم و مضر برای صبحانه

اگرچه بسیاری از مردم یک صبحانه کامل با یک لیوان آب پرتقال می خورند، در واقع این نوع تغذیه خوب نیست، میوه های مرکبات برای اولین وعده غذایی یا صبحانه مناسب نیستند.

16 اردیبهشت 1398

ماکادمیا گرانترین آجیل در جهان است که در استرالیا و هاوایی رایج است.
تغذیه

خواص روغن ماکادمیا

البته این یک اشتباه است، که روغن ماکادمیا تنها برای پوست خشک مناسب است. از آنجایی که این روغن بسیار سبک است و ساختار آن چرب نیست، پوست چرب  نیز به خوبی به آن پاسخ می دهد.

14 اردیبهشت 1398

منابع اصلی امگا 9 چربی های غیر اشباع روغن زیتون، بادام و
تغذیه

امگا 9 چیست

اسید امگا 9 - یک گروه از تری گلیسیرید mono-saturated ، که در ساختار هر سلول بدن انسان وجود دارد . این چربی ها در ساخت نورون های میلین دخیل هستند، تبادل ترکیبات ضروری را تنظیم می کنند، سنتز هورمون ها، انتقال دهنده های عصبی و مواد ویتامین مانند را فعال می کنند.

11 اردیبهشت 1398

گیاه ترکیبی از یک مجموعه از ویتامین ها، و همچنین یک لیست قابل توجه از عناصر ...
تغذیه

خواص چغندر

چغندر ها می توانند منبع عالی ویتامین C باشند(6 میلی گرم در هر 100 گرم محصول) باشند. این آنتی اکسیدان قوی توانایی افزایش مقاومت بدن به ویروس ها و باکتری ها را دارد و باعث می شود مقاومت بیشتری در برابر بیماری های مختلف ایجاد شود.

6 اردیبهشت 1398

در سال های اخیر تقریبا سعی شده تغذیه مناسب جزئی از برنامه رژیم غذایی اکثر ...
تغذیه

جلوگیری از پف زیر چشم، 10 غذا

sayarak.com لیستی از محصولاتی را آماده کرده که با گنجاندن در رژیم غذایی و تغذیه از تورم زیر پلک ها و به اصطلاح پف زیر چشم جلوگیری می کند.