تغذیه - صفحه 13

معرفی بهترین مواد غذایی برای زندگی سالم

24 شهریور 1397

تغذیه
در این مورد نیز باز همان پتاسیم موجود در موز است که به کمک سلامت قلب می آید

خواص موز ده مورد

ویتامین ب 6، از جمله ویتامین هایی است که در علم تغذیه و نیز در میان مردم، توجه کمتری به نسبت سایرین به آن نشان داده می شود، با این حال، از جمله مهمترین ویتامین ها برای سلامت فرد است

21 شهریور 1397

تغذیه
به طور کاملا طبیعی سبب افزایش تستوسترون موجود در بدن شده که در نهایت منجر به افزایش نیروی بدن و رشد ماهیچه ها می شود.

بهترین خوراکی برای رشد عضله 23 مورد

پیش از آن که شروع به انجام تمرین های ورزشی کنید، به خوراکی یا غذایی احتیاج خواهید داشت که شامل مقادیر زیادی کربوهیدرات بوده و در کوتاه ترین زمان ممکن مقداری انرژی برای شما فراهم کند

19 شهریور 1397

9 شهریور 1397

تغذیه
مصرف متعادل تخم مرغ می تواند در نهایت ثمرات بسیاری را متوجه سلامت فرد کند.

خواص تخم مرغ یازده مورد

تحقیقات صورت گرفته در چند ساله اخیر حاکی از آن است که تخم مرغ، آن قدر ها هم که پزشک ها و متخصصان تغذیه تا چند سال پیش فکر می کردند، مضر نیست.

4 شهریور 1397

تغذیه
کمتر کسی از وجود پروتئین در گوجه فرنگی خشک شده آگاهی دارد

چهارده غذایی که سرشار از پروتئین هستند

با خوردن غذا ها و خوراکی های سبک تری هم قادر به فراهم کردن میزان پروتئین لازم برای بدن در طول یک روز کامل خواهیم بود. در حقیقت غذا هایی وجود دارند که میزان زیادی پروتئین در آن ها یافت می شود

3 شهریور 1397

تغذیه
رژیم غذایی داش چیست؟ در ادامه بخوانید.

رژیم غذایی داش

داش یک نوع رژیم غذایی است که دکتر ها آن را بهترین رژیم غذایی می دانند. در این رژیم توضیح داده شده است در هر روز در هر وعده چه چیزی بخورید تا تأثیر گذارترین رژیم را تجربه کنید.

27 مرداد 1397

25 مرداد 1397

تغذیه
قرن هاست که سرکه برای اهداف پخت و پز و خانوادگی مختلف استفاده شده است.

خواص درمانی سرکه سیب 6 مورد

محبوب ترین سرکه در جامعه بهداشت طبیعی، سرکه سیب است.ادعا شده است که به انواع فوایدی منجر می شود که برخی از آنها توسط علم تایید شده اند.این موارد شامل کاهش وزن، سطح قند خون پایین تر و بهبود علایم دیابت است. در این مقاله 6 خاصیت درمانی سرکه سیب ارائه شده که توسط تحقیقات علمی تایید شده اند.

17 مرداد 1397

13 مرداد 1397

تغذیه
 ماده ای است که برای برنامه کاهش وزن شما مفید میباشد.

لاغری با 25 ماده غذایی

این دو میوه نیز دارای درصد آب زیادی هستند. برای دریافت کالری بیشتر میتوانید این میوه ها را با پوست مصرف کنید, و دریافت فیبر بیشتر؛ میتواند به شما حس سیری بدهد. بجای آب میوه, میوه‌ی کامل مصرف کنید.

12 مرداد 1397

تغذیه
لیکوپن یک آنتی‌اکسیدان قوی است که می‌تواند به محافظت در برابر بیماری‌های دژنراتیو (تباهی) کمک کند.

لیکوپن چیست؟خواص و منابع

لیکوپن یک کاروتنوئید و یک ماده مغذی گیاهی است که در سبزی‌ها و میوه‌های قرمز مانند گوجه‌فرنگی، گریپ‌فروت صورتی، هندوانه و پاپایا یافت می‌شود. این ماده به عنوان عامل رنگ قرمز در این میوه‌ها و سبزیجات شناخته می‌شود.

8 مرداد 1397

تغذیه
کافئین ترکیبی است که در شمار مواد روان گردان قرار می گیرد

تأثیرات مصرف کافئین بر کارکرد مغز

بنا به تحقیقات انجام شده مشخص شده است که کافئین از لحاظ ساختاری شباهت زیادی با یک ترکیب شیمیایی به نام ادنوسین دارد. یکی از وظایفی که این ترکیب شیمیایی در بدن انسان به عهده دارد، به وجود آوردن احساس خواب آلودگی در فرد است.

30 تیر 1397

تغذیه
کمبود کلسیم موجود در جریان خون، در نهایت می تواند سبب بروز اختلالاتی از قبیل گرفتگی ماهیچه ها شده و در موارد حادتر حتی به تشنج بینجامد

مکمل غذایی برای سلامتی

در این مقاله قصد داریم شما را از نتایج این صحبت ها، تحقیقات و در نهایت دارو های مکملی آشنا کنیم که می توانند برای سلامت مفید باشند و عوارض کمتری نسبت به سایر دارو ها دارند. با سیارک همراه باشید.

29 تیر 1397

تغذیه
چربی های مفید و نیز اُمگا نه موجود در این دانه های فندق، می تواند به طور قابل ملاحظه ای انرژی فرد را افزایش داده و

مواد خوراکی طبیعی انرژی زا هشت مورد

همه ما تجربه روزهایی را داریم که از شدت خستگی قادر به باز کردن چشمان خود در هنگام صبح نیستیم و به همین خاطر است که تنها کاری که به ذهنمان می رسد، آماده کردن یک فنجان قهوه و خوردن آن است

16 تیر 1397

تغذیه
نباید خیلی سخت گرفت و نیز نباید به خاطر پر خوری خود را سرزنش کرد.

اختلالاتی که به واسطه پرخوری به وجود می آیند

زمانی که مهمانی به پایان می رسد، به این فکر فرو خواهید رفت که چرا پر خوری کرده اید و در سایر ساعات روز احساس ناخوشایندی خواهید داشت؛ هم از نظر بدنی و هم از نظر روانی. این گونه موقعیت ها، برای هر کسی ممکن است پیش بیاید.

10 تیر 1397

تغذیه
هیچ کاری به سادگی نوشیدن آب نیست

فواید نوشیدن آب گرم 14 مورد

در این مقاله قصد داریم از زاویه دیگری به نوشیدن آب نگاه کنیم و آن را مورد بررسی قرار دهیم. در حقیقت مطلبی که قصد داریم در مورد آن صحبت کنیم، آب گرم است که فواید نوشیدن آب را حتی بیش از پیش می کند.