26 اسفند 1397

محصولات غذایی به عنوان منبع انرژی در تغذیه برای بدن خدمت می کنند.
تغذیه

میزان کالری مواد غذایی + 23 جدول

با توجه به داده های فوق، می توانید بدانید چه نوع غذایی مورد توجه قرار می گیرد و چه چیزی بهتر است به طور کامل ازبرنامه رژیم غذایی شما حذف شود. همچنین رژیم غذایی متعادل را با مصرف کالری مورد نیاز روزانه در تغذیه با توجه به وزن، قد، ویژگی های سنین مختلف تنظیم کنید.

24 اسفند 1397

میل شدید به ترشی نشانه چیست، علت هوس خوردن شیرینی، علت هوس بستنی
تغذیه

هوس غذایی نشانه چیست؟

گاهی اوقات بدن انسان کمبود مواد غذایی یا ویتامین ها را، با میل شدید خود به یک یا چند مزه مثل ترشی، شوری، شیرینی و تلخی نشان می دهد.این که کدام مواد غذایی نشانه کمبود ویتامین ها و املاح در بدن است که بدن به آن نیاز دارد.

21 اسفند 1397

7 جفت ترکیب مفید و خوشمزه که در کاهش وزن ناامید نشوید.
تغذیه

غذا های خوشمزه برای کاهش وزن 7 جفت محصول

برخی از ترکیب محصولات در تغذیه می توانند سوخت و ساز بدن را سرعت بخشند یا کم کنند، از آنجا که اجزای فعال آنها با یکدیگر در ارتباط هستند، چگونه به لاغری کمک می کنند؟و دقیقا  چگونه کار می کنند؟ ما در نمونه های جمع آوری شده از ترکیبات موثر توضیح خواهیم داد.

19 اسفند 1397

زنجبیل مقدار قابل توجهی از اسیدهای آمینه و ترکیبات آنتی اکسیدانی مانند گینگرول
تغذیه

خواص زنجبیل

زنجبیل نه تنها به شکل چای یا یک جزء برای نوشیدنی است بلکه در بیشتر دستور العمل های تغذیه، شامل بیسکویت های بی نظیر زنجبیلی شناخته شده در سراسر جهان وجود دارد.

17 اسفند 1397

گندم سیاه آرد شده یکی از بهترین منابع منیزیم است
تغذیه

چگونه از آرد گندم سیاه استفاده کنیم؟

در سال های اخیر، بیشتر مردم در جهان به دنبال جایگزینی برای محصولات گندم هستند. گندم سیاه یکی از بهترین جایگزین های آرد گندم است.گندم سیاه برای تغذیه در رژیم غذایی فوق العاده سالم است، و کالری زیادی ندارد.

16 اسفند 1397

ویتامین K1  نقش مدافع پوست، خون و اندام های داخلی را بازی می کند.
تغذیه

خواص و نحوه مصرف ویتامین K، ویتامین K1

مصرف منظم ویتامین K1 نقش مدافع پوست، خون و اندام های داخلی را بازی می کند. با غذا یا مکمل های غذایی در مقادیری که میزان روزانه را پوشش می دهد، از رشد تومورهای بدخیم، بیماری های کلیه، قلب، عروق خونی جلوگیری می کند.

14 اسفند 1397

جزئیات بیشتری در مورد اسیدهای امگا 3 و آنچه در آنها وجود دارد
تغذیه

امگا 3 چیست؟ خواص، منابع

امگا 3 یک گروه از اسیدهای چرب اشباع نشده (PUFAs) است که غشای سلولی و اندام های داخلی یک فرد را از تخریب محافظت می کند. بدون این ترکیبات، عملکرد کامل سیستم های عصبی، ایمنی و قلب و عروق، سنتز مناسب هورمون های بافت، پروستاگلاندین ها، متابولیسم درست مواد ضروری غیر ممکن است.

9 اسفند 1397

ترکیبی از دارو و مواد غذایی که می تواند منجر به پیامدهای نامطلوب شود.
تغذیه

این مواد غذایی و دارو ها را با هم استفاده نکنید 10 مورد

تقریبا در هر بسته ی دارو، تاکید شده که شما نباید با نظر خودتان از دارو ها برای درمان استفاده کنید، بلکه باید با پزشک مشورت کنید.به خاطر این واقعیت که هر دارویی دوز، زمان استفاده، سازگاری یا تداخل متفاوت با سایر داروها یا مواد غذایی در تغذیه روزانه شما دارد.

8 اسفند 1397

دانشمندان حدود 5000 ترکیبات که خواص ویتامین P  را نشان می دهند، شرح داده اند.
تغذیه

ویتامین P چیست؟

متخصصین تغذیه توصیه می کنند سبزیجات تازه و میوه ای را که هر روز در رنگ های تیره رنگ می شوند، مصرف کنید. در عین حال، در فصل زمستان و بهار سال، توصیه می شود که در تغذیه و رژیم غذایی روزانه، مکمل های ویتامین P را اضافه کنید.

7 اسفند 1397

شلغم ریشه سبزی است. این غده به رنگ سفید و گرد است.
تغذیه

درمان سرماخوردگی با شلغم

شلغم ریشه سبزی است. این غده به رنگ سفید و گرد است. شلغم خوب باید سفت باشد و با فشردن فرو نرود. شلغم خوب سنگین از چیزی است که به نظر می رسد. وقتی شلغم خوب را برش می دهید باید روشن و شفاف باشد. پوست شلغم خوب براق است.

چرا غذای فصلی یک راه حل عالی و اساسی برای یک رژیم غذایی سالم است؟
تغذیه

چرا غذای فصلی یک رژیم غذایی سالم است؟

ما علاوه بر ورزش، خواب کامل و ایجاد یک نگرش مثبت عمومی، رژیم غذایی را برای تغذیه مناسب تنظیم می کنیم. اول از همه، باید با هدف بازگرداندن تمام ویتامین ها و مواد مغذی مورد نیاز بدن، که به نوبه خود طراحی شده است و برای افزایش انرژی و حفظ قدرت کافی در طول دوره زمستان برنامه ریزی کنیم.

6 اسفند 1397

وظیفه اصلی Vitamin D3، اطمینان از رشد بافت استخوانی است.
تغذیه

ویتامین D3 چیست؟

برای جذب یک مکمل مصنوعی، هنگام استفاده از یک داروی حاوی ویتامین D3 مهم است که همزمان یک محصول چرب بخورید (به عنوان مثال، سه گرم کره یا پنج میلی لیتر روغن نباتی).

5 اسفند 1397

ویتامین N  یا اکسیر جوانی در جهان با نام های بسیاری شناخته شده است.
تغذیه

ویتامین آلفا لیپوئیک اسید - Vitamin N

ویتامین N ( آلفا لیپوئیک اسید یا تیتواستیک اسید) - یک ماده حاوی ویتامین با خواص آنتی اکسیدانی قوی است که در همه سلول های بدن انسان وجود دارد و مسئول حفظ جوانی است.

30 بهمن 1397

برای افزایش جذب آهن توسط بدن در زمان تغذیه به رژیم غذایی، ویتامین C اضافه شود.
تغذیه

تغذیه مناسب برای کم خونی

کم خونی یک بیماری است که با کاهش میزان گلبول قرمز (گلبول قرمز)، هموگلوبین، عملکرد تنفسی خون و کمبود اکسیژن در بافت مشخص می شود. اغلب، کم خونی یکی از علائم بیماری های دیگر است.

هیدراتاسیون بیش از حد، و یا عرق کردن بیش از حد، باعث احساس شرمندگی می شود.
تغذیه

خلاص شدن از بوی دهان و بدن 11 محصول

sayarak.com محصولاتی را که با اضافه کردن به تغذیه و رژیم غذایی باعث خلاص شدن از بوی بد دهان و بوی بد بدن می شود و احساس اعتماد به نفس شما را بیشتر می کند در این پست معرفی می کند.

28 بهمن 1397

جهت اصلی فعالیت ویتامین U بهبود غشاهای مخاطی ارگان های داخلی است.
تغذیه

ویتامین یو - Vitamin U

ویتامین U یا متیل متیونین سولفونیم یک پودر سفید با رنگ زرد با بوی خاص است، دارای خواص ضد آترسکلروتیک و ضد هیستامین می باشد. این ترکیب ابتدا در سال 1949 توسط زیست شناس آمریکایی Chini در مطالعه آب کلم کشف شد.