فلاونوئیدها ی موجود در چای با سرطان تخمدان آندوتلیال مبارزه می کند

علم می گوید که زمان گذاشتن کتری روی اجاق است. یک مطالعه جدید در مجله آمریکایی تغذیه بالینی نشان داد که زنانی که بیشترین فلاونوئید را مصرف می کنند، که یک نوع از آنتی اکسیدان فراوان در چای است، به طور قابل توجهی کمتر به سرطان تخمدان آندوتلیال پنجمین علت اصلی مرگ ناشی از سرطان در میان زنان دچار می شوند.


محققان عادات غذایی بیش از 170000 زن را برای سه دهه، برای رسیدن به این نتیجه گیری، مورد بررسی قرار دادند. جالبترین یافته های آنها: مصرف تنها دو فنجان چای سیاه هر روز، همراه با کاهش 31 درصدی خطر ابتلا به این سرطان کشنده است.  (سیارک)
بنابراین چگونه این فلاونوئیدها کار می کنند؟ "مکانیسم ها به طور کامل درک نشده اند، اما تعدادی از فلاونوئیدها ضد التهاب بوده و اثراتی روی مسیرهای نشانه گذاری (signaling) یاخته دارند،" آیدن کسیدی، PhD، نویسنده تحقیق و استاد تغذیه در دانشگاه دانشکده پزشکی نورویچ شرق آنجلیا می گوید. بنابراین، در میان چیزهای دیگر، این امکان وجود دارد که آنها تکثیر سرطان را کاهش و آپویتوز (خزان یاخته ای) را تحریک کنند، یا مرگ سلول، سلول های سرطانی، را برنامه ریزی کنند.
با توجه به اینکه سرطان تخمدان بسیار مرگبار است نرخ بقای 5 ساله، حدود 44٪ است به نظر در زمان چای، دادن انعام انتخاب عاقلانه ای باشد. اما اگر چای  چیزی نیست که شما می خواهید، شما می توانید هنوز هم از مزیت ضد سرطان فلاونوئیدها استفاده کنید. سایر منابع غذایی خوب شامل سیب، انگور، زغال اخته، شراب قرمز، شکلات تیره، میوه های خانواده مرکبات، و پیازها هستند.

پست های مرتبط:

 فلاونوئیدها ی موجود در چای با سرطان تخمدان آندوتلیال مبارزه می کند

آیا نوشیدن 4 فنجان قهوه در روز می تواند خطر ابتلا به سرطان پوست را تا 20 درصد کاهش دهد

مواد غذایی برای کمک به پیشگیری از سرطان

تغذیه مناسب برای پیشگیری از سرطان سینه

تلاش یک پزشک برای درمان سرطان خود با مواد غذایی

مواد غذایی برای مبارزه با سرطان

سوپرغذای ضد سرطان سینه

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

مترجم  itrans.ir 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید