آیا نوشیدن 4 فنجان قهوه در روز می تواند خطر ابتلا به سرطان پوست را تا 20 درصد کاهش دهد

در اینجا یک دلیل دیگر برای داشتن احساس خوب وجود دارد، بجای اینکه احساس گناه درمورد عادات خودتان داشته باشید: نوشیدن قهوه خطر ابتلا به ملانوم، مرگبارترین شکل سرطان پوست را کاهش می دهد، که از تحقیقات جدید از موسسه ملی سرطان بدست آمده است. (سیارک)  

به مدت 10 سال، محققان عادات قهوه نوشیدن و نرخ ابتلا به سرطان پوست نزدیک به 450000 فرد بزرگسال بالای 50 سال را مورد بررسی قرار دادند. پس از تنظیم فاکتورهایی مثل قرار گرفتن در معرض UV، سن، BMI، فعالیت بدنی، سابقه مصرف سیگار، و مصرف الکل، آنها دریافتند که مصرف کنندگان قهوه، کمتر احتمال دارد به ملانوم بدخیم نسبت به کسانی که قهوه مصرف نمی کنند، دچار شوند. در واقع، کسانی که چهار فنجان قهوه کافئین دار در روز می نوشند کاهش 20 درصدی خطر ابتلا به سرطان پوست را دارند. بدون کافئین هیچ سود قابل توجهی ارائه نمی دهد.
ارتباط چیست؟ مطالعات قبلی نشان می دهد که گل صبح سرشار از ترکیباتی مثل کافئین و پلی فنل است که به نظر می رسد مانع از رشد تومور ناشی از اشعه ماوراء بنفش (UV) می شود. فرآیند برشته کردن بیش از حد لوبیا، باعث افزایش تشکیل ویتامین های گروه B می شود که ممکن است یک لایه حفاظتی دیگر در برابر تشکیل تومور را فراهم کند، محققان می گویند. (سیارک)  
با این حال، همه ی آن کافئین هزینه بردار است. مصرف بیش از 400 میلی گرم از محرک می تواند سبب اضطراب، بی قراری، زودرنجی، سردرد، و حتی بیشتر، شود. کافئین بسیار زیاد همچنین می تواند تولید هورمون استرس کورتیزول بدن شما را افزایش دهد که می تواند به افزایش وزن شما (به ویژه در اطراف وسط بدنتان)، مسائل گوارشی، و حتی بیماری های قلبی منجر شود.
از آنجا که یک فنجان هشت اونسی قهوه می تواند 95 تا 200 میلی گرم قهوه دربر بگیرد، بهتر است که روزی تنها یک یا دو فنجان مصرف کنید، جکی جاستیس، MS، CNS، مدیر تغذیه در مرکز بهداشت و سلامت نیویورک می گوید. 12 اونس آب قبل و بعد از هر فنجان، برای مقابله با اثرات پسابش (آب بدن ارا گرفتن) کافئین بنوشید، او می گوید. هنگامی که از حد خودتان رد شدید، چای سبز مصرف کنید: تاثیر یک وعده آن با 45 میلی گرم کافئین به حداکثر می رسد، و همانند قهوه، شامل برخی از آنتی اکسیدان های محافظ پوست است. به علاوه مطالعات نشان می دهند که سه فنجان چای سبز در روز می تواند متابولیسم بدن شما را افزایش دهد و منجر به کاهش وزن شود.
نوشیدنی قهوه بطور اساسی خطر ابتلا به سرطان را در شما کاهش می دهد.

پست های مرتبط:

 فلاونوئیدها ی موجود در چای با سرطان تخمدان آندوتلیال مبارزه می کند

آیا نوشیدن 4 فنجان قهوه در روز می تواند خطر ابتلا به سرطان پوست را تا 20 درصد کاهش دهد

مواد غذایی برای کمک به پیشگیری از سرطان

تغذیه مناسب برای پیشگیری از سرطان سینه

تلاش یک پزشک برای درمان سرطان خود با مواد غذایی

مواد غذایی برای مبارزه با سرطان

سوپرغذای ضد سرطان سینه

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

مترجم  itrans.ir 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید