تلاش یک پزشک برای درمان سرطان خود با مواد غذایی

حدود 16 سال پیش مشخص شد که سرطان مغز داریم. من شیمی درمانی شدم و بهبود یافتم، اما سرطان برگشت و من دو عمل جراحی و 13 ماه شیمی درمانی را تحمل کردم. از انکولوژیست خودم درخواست کردم که آیا من می توانم رژیم غذایی ام را برای جلوگیری از بازگشت بیماری تغییر دهم. پاسخ او کاملا کلیشه ای بود: "هر آنچه که دوست دارید بخورید. تفاوت زیادی ایجاد نمی کند." (سیارک)


او اشتباه می کرد.
تحقیقات گسترده ی چاپ شده، تنها در دهه گذشته نشان می دهد که آنچه که می خورید می تواند تاثیر عمیقی بر حفاظت از شما در برابر سرطان داشته باشد. اما پاسخ دکتر من کاملا تعجب آور بود. این واقعیتِ کمتر شناخته شده ای است که تغذیه در مدارس پزشکی، که در آن راه حل بسیاری از مشکلات دارو است، بندرت آموزش داده می شود. و پزشکان به بیماران برای تغییر شیوه زندگی شان، اعتماد ندارند. من گفتگویی را با یک پزشک همکار در یک کنفرانس، پس از اینکه در مورد اهمیت یک رژیم غذایی سالم در مبارزه با بیماری صحبت کردم، انجام دادم. "شما ممکن است درست بگویید، دیوید، اما مردم تغییر را نمی خواهند،" او گفت. "آنها فقط می خواهند تنها قرصی را مصرف کرده و سپس آنرا فراموش کنند." من نمی دانم که آیا او درست می گفت، اما بعد از همه مطالعاتی که انجام داده ام، می دانم که آن در مورد من صدق نمی کند.
کشف مواد غذاییِ ضد سرطانی
من ماه های زیادی را قبل از اینکه به طور کامل به توانایی و استعداد ضد سرطانی طبیعی خودم پی ببرم صرف تحقیق درباره ی قدرت شفادهندگی مواد غذایی کردم. من با محققان گوناگون ملاقات کردم، بانکهای اطلاعاتی پزشکی را جستجو کردم، و انتشارات علمی را جستجو کردم. من به سراسر جهان سفر کردم و با کارشناسانی از تقریبا هر قاره مشورت کردم.
در تحقیق که انجام دادم، من کشف کردم که لیست مواد غذایی ضد سرطانی، در واقع بسیار طولانی است. برخی از مواد غذایی مانع از فرآیندهای طبیعی بدن مانند التهاب که منبع رشد سرطان است، می شود. دیگر مواد غذایی، سلول های سرطانی را از طریق یک فرآیند که متخصصان آنرا آپوپتوز می نامند، مجبور به مرگ می کنند. با این وجود، غذاهای دیگر به بدن در زدودن سموم سرطان زا یا حفاظت در برابر رادیکال های آزاد کمک می کنند. اما بیشتر آنها با روش های مختلفی به بیماری ها حمله می کنند. و آنها این کار را هر روز، سه بار در روز، بدون تحریک هر گونه عوارض جانبی انجام می دهند. برای جلوگیری از بیماری، استفاده از مزیت این روش حفاظتیِ طبیعی، و پرورش آن، ضروری است.
من یاد گرفته ام که رژیم غذاییِ ضد سرطانی، دقیقا در تضاد با وعده غذایی معمولی آمریکایی است: عمدتا سبزیجات رنگارنگ و حبوبات، به اضافه ی چربی های اشباع نشده (زیتون، کانولا، یا روغن بذر کتان)، سیر، سبزی، و ادویه جات. گوشت و تخم مرغ اختیاری هستند. با استفاده از تحقیقات گسترده، من یک لیستی امیدبخش از مواد ضد سرطانی، همراه با توصیه هایی در مورد چگونگی استفاده از بیشتر توانایی های بالقوه آنها را درست کردم. شامل حداقل یک، و ترجیحا دو، در هر وعده غذا، تا محافظت از شما را به حداکثر برساند. (سیارک)
زندگی تان را ضد بیماری کنید.
بهترین نوشیدنی ها برای بهترکردن بدن شما

چای سبز غنی از ترکیباتی به نام پلی فنل، از جمله کاتچین (و به خصوص EGCG) است، که رشد رگ های خونی جدید که تومورها را تغذیه می کنند را کاهش می دهد. همچنین یک آنتی اکسیدان قوی و سم زدا است (فعال سازی آنزیم ها در کبد که مواد سمی را در بدن از بین می برد)، و سلول های سرطانی را ترغیب به مرگ می کند. در آزمایشگاه، حتی نشان داده شده که اثر تابش را روی سلول های سرطان افزایش می دهد.
چای سبز ژاپنی (sencha، gyokuro، matcha و غیره) شامل EGCG بیشتری نسبت به انواع رایج چای سبز چینی است، و آن را به یک منبع قوی تری در بازار تبدیل کرده است؛ به فروشگاه ها و مغازه ها مواد غذایی در آسیا نگاهی بیاندازید. چای سیاه و اولانگ، که معمولا برای تولید ترکیب های محبوبی چای مانند ارل گری استفاده می شوند، اثربخشی کمتری دارند، زیرا آنها تخمیر شده اند، یعنی بخش بزرگی از پلی فنل خود را از دست داده اند. چای سبز بدون کافئین، که پلی فنل خود را با وجود فرآیند کافئین زدایی حفظ می کند، همچنین می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد، اگر شما به کافئین حساس هستید.
چگونه آن را بنوشید: 2 تا 3 فنجان در روز، در مدت یک ساعت از دم بنوشید. چای سبز باید به مدت حداقل 5 تا 8 دقیقه ایده آل 10 دقیقه – خیسانده شده تا کاتچین آن آزاد شود، اما پس از یک یا دو ساعت پلی فنل مفید خود را از دست می دهد.


آب انار: این آب، که طعمی مانند تمشک دارد، در طب فارسی برای هزاران سال استفاده شده است. خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی آن به خوبی تایید شده است؛ مطالعات نشان می دهد که آن می تواند به طور قابل توجهی توسعه حتی مهاجم ترین سرطان های (از میان دیگر سرطان ها) پروستات را کاهش دهد. علاوه بر این، نوشیدن آن بصورت روزانه گسترش یک سرطان پروستات ایجادشده را تا بیش از 50٪ کند می کند.
چگونه آنرا نوشید: روزانه 8 اونس با صبحانه بنوشید. (سیارک)
آزادانه برای فواید ضد التهابی از آن بصورت چاشنی استفاده کنید.


زنجبیل (ginger) تازه، یا ریشه زنجبیل (gingerroot)، یک ضد التهاب قدرتمند است که با سلول های سرطانی خاص مبارزه می کند و به کاستن رشد تومور کمک می کند. یک زنجبیل دم کرده همچنین می تواند حالت تهوعِ شیمی درمانی یا رادیوتراپی را کاهش دهد.
نحوه استفاده از آن: پودر زنجبیل تازه را به یک تفت روغن داغ (stri fry) سبزی یا سالاد میوه اضافه کنید. یا، با برش یک قطعه 1 اینچی از زنجبیل و گذاشتن آن در آب جوش به مدت 10 تا 15 دقیقه؛ گرم یا سرد بنوشید.


زردچوبه در پودر کاری (curry) یافت می شود، این ادویه قدرتمندترین ضد التهاب طبیعی موجودِ این روزها است. این ادویه باعث ترغیب سلول های سرطان به مرگ می شود، رشد تومور را متوقف می کند، و حتی اثربخشی شیمی درمانی را افزایش می دهد. بعضی از تحقیقات نشان می دهد که زردچوبه وقتی با فلفل سیاه مخلوط شده و در روغن (زیتون یا کانولا، ترجیحا) حل می شود، در انسان بیشترین اثربخشی را دارد. در کاری های خریداری شده از فروشگاه، زردچوبه زردچوبه ها تنها 20 درصد از کل آن را نشان می دهند، بنابراین بهتر است که زردچوبه زمینی را بطور مستقیم از یک فروشگاه ادویه بدست آورد. (سیارک)
نحوه استفاده از آن:یک قاشق چای خوری پودر زردچوبه را با یک قاشق چای خوری روغن زیتون و کمی فلفل سیاه مخلوط کنید و آنرا به سبزیجات، سوپ، و سس سالاد اضافه کنید. اگر قبلا سرطان گرفته اید از یک قاشق غذاخوری استفاده کنید.
به چرخ خرید فروشگاه، مواد ضد سرطانی اضافه کنید


کلم بروکسل، باک چوی (نوع کلم برگ چینی)، کلم چینی، کلم بروکلی، و گل کلم، همه حاوی سولفورافان و ایندول 3 کاربینول (I3Cs)، دو مولکول ضد سرطانی قوی، هستند. این مولکول ها به بدن در سم زدایی مواد سرطان زا خاص کمک کرده و می تواند به جلوگیری کردن از توسعه سلول های سرطانی به تومورهای بدخیم کمک کند. آنها همچنین سلول های سرطانی را به خودکشی ترغیب کرده و مانع از رشد تومور می شوند.
چگونه آنها را آماده کرد: آنرا پوشانده و کمی بخار دهید یا بسرعت با مقدار کمی روغن زیتون تفت روغن داغ دهید. از جوشاندن کلم و کلم بروکلی، که ترکیبات ضد سرطانی آنها را از بین می برد ، خودداری کنید.


سیر، پیاز، تره فرنگی، موسیر، پیازچه. ترکیبات گوگردی در این گروه (خانواده سیر پیازی)یافت می شوند. سلول های سرطانی روده بزرگ، پستان، ریه، و پروستات را.ترغیب به مرگ می کند. مطالعات اپیدمیولوژیک نیز کاهش خطر ابتلا به سرطان کلیه و پروستات را در افرادی که بیشترین مصرف سیر را داشتند، نشان می دهد. (سیارک)
چگونه آنها را مصرف کرد: زمانیکه شما میخک را خرد می کنید، ترکیبات فعالِ در سیر آزاد می شوند، و اگر آنها با مقداری روغن ترکیب شوند، جذب شان بسیار آسان تر می شود. سیر و پیاز خردشده را در کمی روغن زیتون سرخ کنید، آنرا با سبزیجات بخار پز شده یا سرخ شده مخلوط کنید، و با فلفل و زردچوبه ترکیب کنید. آنها همچنین می توانند بصورت خام، مخلوط در سالادها، یا بصورت ورقه ورقه در ساندویچ، مصرف شوند.
مرغ و گوشت را برای جلوگیری از بیماری، حذف کنید
ترکیباتی بنام ایزوفلاون (از جمله جنستئین، دایدزین و گلیسیتین) از رشد رشد تومور جلوگیری کرده و مانع از تحریک سلول های سرطانی توسط هورمون های جنسی (مانند استروژن و تستوسترون) می شوند. موارد به مراتب کمتری از سرطان سینه در بین زنان آسیایی ای که از سنین نوجوانی سویا خورده اند وجود دارد، و هنگامی که آن ها مبتلا به سرطان سینه می شوند، تومورهای آنها معمولا کمتر تهاجمی بوده و نرخ بقای بالاتری دارند. مکمل های ایزوفلاون (به شکل قرص) همراه با وخیم تر شدن سرطان های خاص سینه است، اما اگر کل سویا به عنوان غذا خورده شود، با وخیم تر شدن آن سرطان ها همراه نیست.
چگونه آنرا مصرف کرد: محصولات رایج شیر را با شیر سویا یا ماست های سویا برای صبحانه جایگزین کنید. همچنین، از توفو، تمپه، و میسو در سوپ و تفت روغن داغ استفاده کنید.


ماهی چرب. خطر چندین سرطان در افرادی که حداقل 2 بار در هفته ماهی مصرف می کنند، بطور قابل توجهی پایین تر است. مطالعات متعددی نشان دادند که امگا 3sی بلند زنجیر ضد التهابی موجود در ماهی های چرب (یا در مکمل های روغن ماهی خالص با کیفیت بالا) می تواند رشد سلول های سرطانی در تعداد زیادی از تومورها (ریه، پستان، روده بزرگ، پروستات، کلیه، و غیره) را آهسته کند.
چگونه آن را مصرف کرد: یک وعده غذاییِ مبتنی بر غذاهای دریایی، را دو یا سه بار در هفته مصرف کنید. ماهی های کوچکی، مانند ماهی کولی، ماهی خال مخالی کوچک، و ساردین (شامل کنسروهای ساردین، که بدلیل اینکه روغن آفتابگردان سرشار از چربی های امگا 6 پیش التهابی است، آنها را در روغن زیتون نگه می دارند) انتخاب کنید. ماهی های کوچک، سموم زیست محیطی مانند PCBs و جیوه، کمتری دارند. ماهی قزل آلا وحشی نیز منبع خوبی از چربی های امگا 3 است و با این حال سطح آلودگی آن قابل قبول است. تا حد ممکن از ماهی های تازه بجای ماهی منجمد استفاده کنید، زیرا محتوای امگا 3 در طول زمان کاهش پیدا می کند. (سیارک)


انواع میوه های تازه و منجمد، باعث حفاظت در طول سال می شود
پرتقال، نارنگی، لیمو، و گریپ فروت حاوی ترکیبات ضد التهابی بنام فلاونوئیدها هستند که باعث تحریک سم زدایی از مواد سرطان زا، توسط کبد می شود. فلاونوئیدهای خاصی در پوست نارنگی تانگریتین و نوبیلتین همچنین می تواند سلول های سرطانی مغز را به مرگ ترغیب کند.
چگونه آنرا مصرف کرد: خلال خردشده مرکبات (از میوه های ارگانیک) را به سس سالاد یا غلات صبحانه اضافه کنید، یا آن را در چای یا آب گرم بریزید. بی درنگ میوه کامل بخورید، با میوه های دیگر در سالاد بریزید، و یا در یک سالسا با ماهی کباب شده فصل استفاده کنید.


توت ، توت فرنگی، تمشک، زغال اخته، شاه توت، و کران بری (قره قاط) حاوی اسیدالاژیک و تعداد زیادی از پلی فنل ها است که مانع از رشد تومور می شود. دو پلی فنل موجود در انواع توت ها، آنتوسیانیدین و پروآنتوسیانیدین هستند، که سلول سرطانی را به مرگ ترغیب می کند.
چگونه آنها را مصرف کرد: در صبحانه، میوه را با شیر سویا و غلات چند دانه مخلوط کنید. (بهترین گزینه برای غلات، ترکیب جو دوسر، سبوس، بذر کتان، چاودار، جو، اسپلت (گندم آلمانی)، و غیره، است). توت های منجمد به اندازه توت های تازه قوی هستند. (سیارک)


از شکلات تیره ی غنی از آنتی اکسیدان لذت ببرید
شکلات حاوی بیش از 70٪ کاکائو است و تعدادی از آنتی اکسیدان ها، پروآنتوسیانیدین، و بسیاری از پلی فنل ها را فراهم می کند. در واقع، یک تکه شکلات تیره، بیشتر از دو برابر یک لیوان شراب قرمز و تقریبا به اندازه ی یک فنجان چای سبزی که بدرستی درست شده باشد، را دربردارد. این مولکول ها باعث کاهش سرعت رشد سلول های سرطانی شده و رگ های خونی که آنها را تغذیه کرده را محدود می کنند.
چگونه آنرا مصرف کرد: حدود یک پنجم از یک تکه شکلات تیره را با خیال راحت بخورید. شیرکاکائو جایگزین مناسبی نیست چرا که لبنیات باعث می شود خاصیت حفاظتی ترکیبات پلی فنل، در برابر سرطان از بین رود.
تا به امروز، هیچ روش جایگزینی وجود ندارد که بتواند سرطان را درمان کند، و باور من بر این است که بهترین جراحی های پزشکی متداول، شیمی درمانی، پرتو درمانی، ایمونوتراپی، و به زودی، ژنتیک مولکولی باید برای درمان این بیماری استفاده شوند. اما غفلت از ظرفیت ضد سرطانی طبیعی مان، حماقت است. من در حال حاضر به مدت 8 سال جلوی سرطان را گرفته ام، و من زنده ماندن خود را تا حد زیادی به تغییراتی که در رژیم غذایی و شیوه زندگی ام دادم، نسبت می دهم. من بیشتر ورزش و تعمق می کنم و غذاهای ضد سرطانی سالم را به صورت روزانه مصرف می کنم. با این حال، پذیرش این روش توسط پزشکی، زمان بر است. بعد از آخرین غربالگری ام در مرکز سرطان دانشگاه، من در کافه تریا متوقف شدم و هشت نوع مختلف از چای را در آنجا یافتم: دارجلینگ، ارل گری، بابونه، و چندین چای گیاهی با طعم میوه. متاسفانه تنها یک بسته از چای سبز هم در میان آن همه چای نبود.

پست های مرتبط:

 فلاونوئیدها ی موجود در چای با سرطان تخمدان آندوتلیال مبارزه می کند

آیا نوشیدن 4 فنجان قهوه در روز می تواند خطر ابتلا به سرطان پوست را تا 20 درصد کاهش دهد

مواد غذایی برای کمک به پیشگیری از سرطان

تغذیه مناسب برای پیشگیری از سرطان سینه

تلاش یک پزشک برای درمان سرطان خود با مواد غذایی

مواد غذایی برای مبارزه با سرطان

سوپرغذای ضد سرطان سینه

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

مترجم  itrans.ir 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید