مسمومیت غذایی حاد با سم سوسیس و کشف بوتالیسم

در

به گزارش (سیارک) بسیاری را میکشد،اندکی را درمان میکند."پدر سم شناسی نوشت.، و سم بوتولینوم فرزند منتخب برای این مفهوم دارویی مهم است.بسته به مقدار مصرف و مسیر،این سم باکتریایی قوی یک سم ویرانگر ناشی از مواد غذایی یکی از کشنده ترین سموم شناخته شده بشر، قادر به ایجاد مرگ فلج کننده یا یک پادزهر چین و چروک بسیار محبوب که برای دستیابی به پوست روشن تر مهار و استفاده میشود، است.


بله،سم بوتولینوم یا بوتاکس بیشتر بخاطر کاربردش در معالجات زیبایی معروف است،که چین و چروک های صورت و پا کلاغی را صاف میکند.اما کاربردهای آن فراتر از درمان های سطحیست:بوتولینوم میتواند میگرن را فرو بنشاند،تعریق بیش از حد و ترشح بزاق را غیر فعال کند و درد اندام های منقبض شده در افراد مبتلا به فلج مغزی را ارام کند.عجایب درمانی بوتولینوم و کاربردهای گسترده پزشکی آن تنها به طور کامل از دهه ی 1980 شناخته شده است،اما اندک آگاهی از قدردانی لازم برای کاربرد گسترده این سم عصبی قوی،ابتدا در حدود 200 سال پیش در کار شاعر پزشک علاقه مند به پدیده های روانی و تئاتر عروسک خیمه شب بازی دیده شد.(سیارک
این دکتر جوان،جاستیناس کرنر (Justinus Kerner)،اولین نفری بود که سم بوتولینوم را به عنوان عامل ایجاد شیوع یک سری بیماری ویرانگر در آلمان ،ناشی از سوسیس های بطرز مشکوکی بد،معرفی کرد.وی نه تنها برای تهیه اولین توصیف سیستماتیک بالینی از اثرات سم،بلکه برای امتحان کردن آن بر خودش و پیشگویی دقیق از کاربردهای آن به عنوان درمانگر برای انواعی از بیماری های پزشکی،معروف است.
بوتولینوم ناشی از مواد غذایی، نقطه اوج ناخوشایند مواد غذایی مصرفی اغشته به سم بوتولینوم یا بذرهای کلستریدیوم میکروب گلوله شکل است.این باکتری یک ارگانیسم بادوام است،که در سراسر جهان در خاک یافت میشود.این میکروب میتواند محصول و گوشت را آلوده کند ،و در شرایط گرم درجاییکه اکسیژن نیست سم بوتولینوم را تولید میکند.مجرمان آشپزی معمول مسمویت غذایی حاد (بوتالیسم) شامل مواد غذایی هستند که بد نگه داری میشوند مانند محصولات ترشی انداخته شده،مشروب تند ساخته شده زندان،مربا و ژله و گوشت شور.
دراواخر دهه ی 1790 و اوایل دهه 1800، پادشاهی وورتمبرگ در کشور آلمان گرفتار سوسیس های بد شده بود. در میان جنگ های ناپلئون در حال انجام 1803تا 1815،تولید غذای مناسب با موانع فقر و نبود بهداشت غذایی رو به رو بود.موارد مسمومیت غذایی در منطقه بالا گرفت،پایتخت اشتوگارت وادار به صدور حکم درباره خطرات ناشی از مصرف مضر سوسیس خون دودی در 1802 شد.این شیوع پراکنده با مجموعه ای از علائم عجیب مشخص شدند: تاری دید،افتادگی پلک،لکنت زبان،مشکل بلعیدن،استفراغ و ضعف ماهیچه ای شدید.(سیارک
برای قراردادن دورنمای علمی در نظر،فقط یک نیم قرن قبل،جادوگر ها درقبال شیوع مسمومیت غذایی مقصر شناخته میشدند و این مفهوم که باکتری ها میتوانند ما را مریض کنند تا حدود صد سال عجیب دیگر ظهور نکرد..در میان فلج شدن و مرگ ناشی از سوسیس در وورتمبرگ،بسیاری مسمومیت را ناشی از مصرف اسید پروسیک،یا به عبارت شناخته شده دیگر هیدروژن سیانید ،میپنداشتند.و با این حال جاستیناس کرنر،یک افسر پزشکی 29 ساله ی ساکن ناحیه وورتمبرگ،درمیان شیوعِ درحال جوشش حدسی داشت،یک ایده رادیکال در آن زمان و عصر،که مسمومیت غذایی ناشی از یک سم بیولوژیکی آلی است.(سیارک
در1820،کرنر رساله خود را با تفصیل76مورد " مسمومیت ناشی" از سوسیس منتشرکرد،بطور سیستماتیک این سندروم عجیب را که مشاهده نمود به دستگاه گوارش،شبکه ماهیچه ای عصبی و خودمختار(اتونوم) یا همان سیستم جنگ یا پرواز حمله میکند، شرح داد.این اولین توصیف دقیق از معرفی بالینی بوتالیسم ناشی از غذاست.وی با دقت ذکر کرد که ادراک و سیستم حسی بیمارانش سالم مانده اگرچه ماهیچه های آنان با نشانه هایی از اختلالات عصبی ضعیف شده است.او کشف کرد که علت مرگ ناشی از مسمومیت غذایی حاد، در نهایت از طریق نارسایی تنفسی و قلبی ثانویه به ضعف عضلانی بود.
دوسال بعد،وی رساله دومی را چاپ کرد که در آن نتیجه ی 155 مورد را شرح داد و مکانیزم آن چه را که او سم چربی نامید،حدس زد.کرنر عصاره سوسیس فاسد مخلوط شده با عسل را در دامگاهی از حیوانات کوچک اسیر شده شامل مگس،ملخ،حلزون،پرندگان،قورباغه ها،خرگوش ها و گربه ها توزیع کرد.که اثار مشابهِ مسمومیت غذایی را در مگس و قورباغه بطور یکسان مشاهده کرد.او همچنین برش های کوچکی را در ران یک خرگوش و گربه ایجاد کرد تا بافت های درمعرض را با عصاره سوسیس اغشته کند و مشاهده کرد که "سم چربی"باعث ایجاد اثر فلج موضعی در حیوانات بعد از بهبودی کامل آن ها شده است.کرنر همچنین خود را مسموم کرد.تنها چندقطره از عصاره را بر روی زبان خود قرارداد،او متوجه یک "حس انقباض و خفگی در ناحیه حنجره شد....چندقطره از اسید ریخته شده بر زبان باعث خشکی شدیدی در خارج کام و حلق شد."عصاره مشابه سوسیس فاسد شده مزه ترشی داشت.(سیارک
کرنر متوجه شد که "سم سوسیس"تشابهاتی با دیگر سموم عصبی از جمله نیکوتین،سم مار،و آتروپین از گیاه بلادونا داشت.از آزمایشات بسیار دقیقش نتیجه گرفت که این سم سیگنال های مسدود کننده ای را بر سیستم عصبی وارد و درنتیجه آن چه را که وی "فرایند شیمیایی زندگی" خواند مختل میکند.او نوشت که "ظرفیت هدایت عصبی توسط سم همانند اثر زنگ زدگی بر هادی الکتریکی مختل میشود".(سیارک
درحالیکه از شناسایی که از مکانیسم سم کرده بود راضی نبود.کرنر اولین نفری بود که پیشنهاد داد از "سم سوسیس"میتوان استفاده های خوبی کرد همچون یک عامل درمانی در دوزهای پایین برای مختل کردن سیستم عصبی فوق فعال. و در ادامه این راه به کاربردهای کنونی آن در اورولوژی و نورولوژی رسید.
اگرچه کرنر نتوانست سم را در شکل خالصش منزوی کند،توانست روش عمل آن را بطور دقیق بیان کند و" به عنوان اغازکننده خردمند معالجه مدرن با سم بوتولینوم شناخته میشود".در ادامه انتشارات وی در اوایل دهه 1800،کرنر بطور مناسب به عنوان متخصص مسمومیت سوسیس شهرت یافت و “Wurst Kerner” یا "سوسیس کرنر" خوانده میشد.70 سال دیگر باید سپری میشد تا کلستریدیوم بوتولینوم سم تولید کننده در تکه ای ژامبون الوده شده کشف شود و به درستی استفاده از لاتین سوسیس،"بوتالس"در احترام به خدمت سخت کوشانه ی دانشمند و رویاگرا انتخاب شود.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

مترجم  itrans.ir

نظرات

در ادامه بخوانید...

طرز تهیه اسپاگتی با سس و فلفل

در

اسپاگتی ، سس و فلفل  را برای درست کردن  یک خوراک ایتالیایی سریع با هم ترکیب کرده  مطمئنا همه ی خانواده از آن خوششان می آید .

مواد لازم برای 4 نفر

- 230 گرم اسپاگتی پخته نشده

- 1 بسته سوسیس گوشت ، روکش آن را جدا کنید. (450 گرم ) 

- 1 عدد پیاز متوسط ، که به 8 قسمت برش خورده

- 1 عدد فلفل دلمه ای سبر متوسط ، خلالی شده

- 1 عدد فلفل دلمه ای زرد و قرمز ، خلالی شده

- 2-3 بوته ی سیر ، خرد شده

- 1 ق س روغن زیتون

- 1عدد کنسرو سیب زمینی خرد شده با جعفری ، سیر و پونه (800 گرم) 

- 1/4 ق چ نمک

- 1/4 ق چ فلفل

- 1/2 پنیر پارمیزان رنده شده  (سیارک

طرز تهیه

  1. پاستا را طبق دستور روی بسته درست کنید.
  2. در این ضمن ، سوسیس را در ظرف چدنی با حرارت متوسط به بالا به مدت 8-10 دقیقه  طبخ کرده و سوسیس را در حین پخت به قطعاتی تقسیم کنید. سوسیس و خرده های آنرا از ظرف چدنی برداشته و به خوبی در روی دستمال حوله ای آبکشی کنید.
  3. پیاز و سپس سه ماده دیگر را در روغن داغ در ظرف چدنی با حرارت متوسط به بالا به مدت 5-6 دقیقه یا تا زمانی که سبزیجات ترد و برشته شوند ، سرخ کنید. با گوجه ، نمک و فلفل قاطی کرده و به مدت 4 دقیقه یا تا زمان گرم شدن کامل ، بپزید. با سوسیس، پاستا و پنیر مخلوط کنید. مواد را به بشقاب سرو ، منتقل کرده و فورا سرو کنید.  

روش فریز کردن این غذا : پخت را طبق دستور انجام داده و به مدت 30 دقیقه بگذارید خنک شده و مخلوط پاستا را در ظرف غذای 22.86×33.02 سانتی متری قرار دهید. روی آن را محکم با درپوش پلاستیکی و فویل آلومینیومی پوشانده و به مدت دو ماه فریز کنید. 24 ساعت بگذارید در یخچال ذوب شده و اجاق را از قبل در دمای 159 درجه گرم کرده و درپوش پلاستیکی و فویل آلومینیومی را از روی آن بردارید. دوباره روی آن را فویل آلومینیومی کشیده و در دمای 159 درجه به مدت 40-45 دقیقه یا تا زمان گرم شدن کامل ، بپزید.

اسپاگتی بوقلمون با سوسیس و فلفل : یک  بسته ی سوسیس بوقلمون (450 گرم) را به جای سوسیس گوشت بگذارید. روکش روی سوسیس را جدا کرده و روغن زیتون را تا 2 ق س زیادتر کرده و سوسیس را در 1 ق س روغن داغ طبق مرحله ی دو ، طبخ کرده و تمام تکه های سوسیس را از ظرف چدنی جدا کنید. با دستور طبق مراحل پیش رفته و پیاز و سپس سه ماده ی دیگر را در یک ق س روغن باقیمانده سرخ کنید. (سیارک

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  

مترجم توسط itrans.ir  

نظرات

در ادامه بخوانید...

خطر واقعی بوتاکس

در

ما بطور فوق العاده ای در خواندن حالات چهره ماهر هستیم؛ این حالات معانی گسترده ای از آنچه که می گوییم را با خود دارند. استفاده ی بیش از حد بوتاکس، توانایی شما در بیان کردن خودتان را از بین می برد و بیشتر برای زیبایی پوست است تا اینکه فقط پوست را صاف کند. (سیارک

 


از برجسته ترین خطرات ناشی از بوتاکس، ناتوانی در بیان کردن حالات چهره است. به عنوان مثال، این هفته در کلینیکم، زنی را برای یک مشکل پوستی غیرمرتبط دیدم. 
او پرسید"برای اینکه متخصص پوست من باشید کمی جوان نیستید؟"  مستقیما به من خیره شده بود.


مطمئن نبودم که او جدی است و یا شوخی می کند زیرا چهره او بخاطر استفاده از بوتاکس، یخ زده بود.
من با خشکی پاسخ دادم: نه، گواهینامه ام را تازه گرفته ام، بنابراین مادرم مجبور نیست مرا به محل کارم برساند!
او گفت:  این خنده دار است و مستقیما به من خیره شده بود. 


حال نگران بودم. فکر کردم که خنده دار بود. آیا خنده دار بود؟ شاید خنده دار نبود؟
بوتاکسش مانع از درک متقابل ما از همدیگر می شد. افراد زیادی مانند او را در بازار، در فروشگاه مواد غذایی، و بصورت کمدین های بسیاری در تلویزیون، دیده بودیم: آنها چهره هایی یخ زده دارند که غیرطبیعی و اغلب غیرجذاب هستند. برای نشان داده اهمیت بیان کردن چهره، لطفا این شبیه سازی کامپیوتری خوب را با دقت بررسی کنید. از اینکه چه مقدار اطلاعات را می توان از طریق یک چهره کامپیوتری انیمیشنی، تنها با بالابردن و پایین آوردن ابروها منتقل کرد شگفت زده خواهید شد.


دفعه بعد که برای درمان با بوتاکس رفتید در مورد این فکر کنید: مقدار کمی بوتاکس می تواند زیبا باشد. مقدار زیاد آن می تواند بد باشد.و دیده شدن به اندازه درک کردن مهم است.
این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.

نظرات

۱۴۰۰/۱۱/۱۳نحوه جایگزینی بوتاکس و اسید هیالورونیک نحوه بازگرداندن شادابی و جوانی به صورت را به روشی طبیعی و بدون استفاده از دارو توضیح می دهیم.

۱۴۰۰/۱۱/۱۳شاید هر زن مدرن، اگر هنوز به "تزریق زیبایی" متوسل نشده باشد، مطمئناً به آن فکر کرده است. اما، همانطور که تمرین نشان می دهد، هنگامی که او در مورد مفهومی مانند استئوپاتی زیبایی شناختی یاد می کند، تزریق به مدت نامحدود به تعویق می افتد. برای کسانی که هنوز با این روش آشنایی ندارند، چند سوال منطقی پیش می آید که امروز سعی می کنم به آنها پاسخ دهم. به طور خاص: "آیا این درست است که یک استئوپات می تواند جایگزین متخصص زیبایی شود؟ و واقعاً در چه مواردی تأثیر آن محسوس است؟

۱۴۰۰/۱۱/۱۳سوال اول: استئوپات چیست؟ استئوپات مکانیک بدن انسان است. این پزشکی است که وظیفه او بازگرداندن تعادل مکانیکی در بدن بیمار است. برای چی؟ دلیل آن ساده است: در تمام زندگی ما حرکت می کنیم و در همان زمان اغلب زمین می خوریم، کبودی و ضربه می خوریم. بیشتر از همه، بدن ما تحت تأثیر آسیب های جمجمه یا ناحیه دنبالچه-خاجی قرار می گیرد. با چنین ضرباتی استخوان های ما جابجا می شوند. عدم تعادل بدن وجود دارد: لگن می تواند "کج شود" یا به طرف یا پایین بچرخد و در نتیجه آسیب های جمجمه، خون رسانی به سر، از جمله پوست صورت، مختل می شود، عضلات تمام بدن متشنج می شود و گردن و کمر درد می کنند. در نتیجه، بدن هماهنگی طبیعی خود را از دست می دهد، از این رو عواقب بسیاری به صورت درد در قسمت های خاصی از بدن، اسکولیوز، افتادگی اندام های داخلی، کاهش بینایی، فشار خون بالا، واریس، برجستگی، پوکی استخوان، فتق بین مهره ای و ... و غیره بوجود می آید.

۱۴۰۰/۱۱/۱۳سوال دوم: صورت چه ربطی به آن دارد؟ علیرغم این واقعیت که در هر اطلس تشریحی می بینید که همه ماهیچه ها از یکدیگر جدا شده اند و به تنهایی وجود دارند، در واقع همه آنها به یک شبکه پیوسته مشترک متصل هستند که کل بدن را در یک کل واحد متحد می کند. و تنش در یک قسمت از بدن (مثلاً در گردن یا پشت) مطمئناً وضعیت سایر قسمت های بدن از جمله صورت را تحت تأثیر قرار می دهد.

۱۴۰۰/۱۱/۱۳زیبایی صورت بستگی به این دارد که پوست چقدر خوب تغذیه شود، خون شریانی آزادانه به سر جریان یابد. همچنین مهم است که محصولات متابولیک آزادانه از طریق سیستم لنفاوی و وریدی خارج شوند. اگر در نتیجه صدمات، استخوان ها جابجا شوند و عضلات تحت فشار بیش از حد قرار گیرند، تمام عروق - شریانی، وریدی و لنفاوی - فشرده می شوند. در چنین شرایطی طبیعتاً ظاهر آسیب می بیند. با کار انحصاری با صورت، دستیابی به یک اثر ماندگار و واضح غیرممکن است، بنابراین اگر به یک استئوپات مراجعه کنید و از وضعیت پوست صورت خود شکایت کنید، او فقط با صورت شما کار نخواهد کرد. او شروع به متعادل کردن بدن، بازیابی موقعیت صحیح استخوان ها و مفاصل می کند، ماهیچه ها را در شرایط مناسب قرار می دهد. این امر بر سلامت کل بدن از جمله سلامت چهره تأثیر می گذارد.

۱۴۰۰/۱۱/۱۳سوال سوم: استئوپاتی چه تاثیری بر صورت دارد؟ .....بافت های صورت سفت می شوند؛ ......تورم کاهش می یابد؛ ...بیضی صورت شفاف تر ظاهر می شود. ....صورت به طور قابل توجهی جوان تر می شود. ....رنگ پریدگی ناسالم، رنگ "خاکستری" ناپدید می شود. ....عدم تقارن صورت کاهش می یابد.

۱۴۰۰/۱۱/۱۳سوال چهارم: چرا در استئوپاتی این اتفاق می افتد؟ ساده است: پف و تورم بافت های صورت، "افتادگی" آن و همچنین رنگ خاکستری ناسالم، نشانه اختلالات گردش خون است. بهترین محصول آرایشی برای پوست صورت، خون شریانی خودش است که آن را تغذیه می کند و باعث کشسانی و جوانی آن می شود. در طول درمان، هم جریان ورودی و هم خروجی خون بهبود می یابد، زیرا استئوپات عروق را از فشرده شدن آزاد می کند. پوست از محصولات متابولیک پاک می شود، ظاهری سالم تر و جوان تر پیدا می کند.

۱۴۰۰/۱۱/۱۳چین و چروک ها نتیجه تنش بیش از حد در عضلات صورت است. بوتاکس اتصالات عصبی عضلانی را مسدود می کند و ماهیچه ها به طور موقت منقبض می شوند و به همین دلیل چین و چروک ها صاف می شوند. اما اگر با از بین بردن گیره‌های ماهیچه‌ها تعادل را در بدن بازیابی کنید، بدون تجویز دارو به طور طبیعی آرام می‌شوند. از نظر صاف کردن چین و چروک، بوتاکس بی رقیب است، اما در عین حال تغذیه پوست آسیب می بیند، رنگ خود را از دست می دهد و ادم بیشتری می کند. درمان استئوپاتیک باعث افزایش شادابی عضلات می شود، در حالی که بیمار در برابر بروز عدم تقارن های مرتبط با توزیع نادرست دارو کاملاً ایمن نیست.

۱۴۰۰/۱۱/۱۳اغلب، در طول دوره درمان، می توان به میزان قابل توجهی عدم تقارن صورت موجود را کاهش داد. ابروها و چشم ها متقارن تر می شوند ، تفاوت در شدت چین های نازولبیال چندان چشمگیر نیست ، جابجایی چانه در یک جهت یا دیگری ، که مدت هاست وجود داشته است ، تقریباً نامحسوس می شود. با این حال، یک استئوپات هرگز وظیفه درمان یا اصلاح یک چیز را بر عهده خود نمی گذارد، خواه سردرد، بیرون زدگی، تورم صورت یا عدم تقارن آن. وظیفه یک استئوپات "ترمیم مکانیسم"، بهبود کل بدن به عنوان یک کل است. من متقاعد شده ام که فقط چیزی که سالم است می تواند زیبا باشد.

۱۴۰۰/۱۱/۱۳سوال پنجم: کجا می توان متخصص استئوپاتی زیبایی را پیدا کرد؟ با وجود این واقعیت که چنین جهتی به عنوان استئوپاتی زیبایی برجسته است، هیچ پزشکی وجود ندارد که فقط در مسائل زیبایی متخصص باشد. در طول کار خود، همه استئوپات ها به نوعی درگیر استئوپاتی زیبایی هستند. بهبود ظاهر نوعی اثر "جانبی" درمان استئوپاتیک است. اکثر بیمارانی که مایل به بهبود وضعیت صورت خود هستند معمولاً برای این منظور به استئوپات مراجعه نمی کنند، زیرا اغلب حتی از چنین تأثیری آگاه نیستند. آنها با درد - در گردن، کمر، پشت، پاها، سردرد طولانی مدت - نزد پزشک آورده می شوند. به عنوان یک امتیاز خوب، چهره ای سفت و شاداب دریافت می کنند. بسیاری از بیماران من اعتراف کردند که قصد داشتند برای از بین بردن چین و چروک به پرکننده ها و بوتاکس متوسل شوند، کسی قبلاً در مورد جراحی پلاستیک برای از بین بردن پتوز یاد گرفته است. پیشنهاد کردم این برنامه ها را برای مدتی به تعویق بیندازند و نتایج درمان را ارزیابی کنند. پس از یک دوره استئوپاتی، نیاز به جراحی در همه این بیماران از بین رفت.

۱۴۰۰/۱۱/۱۳سوال ششم: چگونه اثر درمان استئوپاتی را تثبیت و حفظ کنیم؟ فعالیت بدنی مناسب. جلسات باشگاه و تمرین را حذف کنید. تمام تمرینات قدرتی روی دست ها گردن را به کار می کشد و از طریق گردن است که پوست صورت تغذیه می شود.

۱۴۰۰/۱۱/۱۳غذای سالم. مصرف غذاهای چرب، سرخ شده، فست فود، غذاهای شیرین، نشاسته ای و نوشیدنی های کافئین دار را کاهش دهید. بر کسی پوشیده نیست که پس از حذف قهوه، رنگ چهره و دندان ها بهبود می یابد، "کیسه های" زیر چشم ناپدید می شوند. الکل و سیگار را کنار بگذارید.

۱۴۰۰/۱۱/۱۳احساسات مثبت زندگی خود را با احساسات شاد پر کنید. موافقم، خوب است که به یک فرد شاد نگاه کنیم.

۱۴۰۰/۱۱/۱۳عضلات خود را شل کنید. اطمینان حاصل کنید که گردن تنش نداشته باشد. برای این کار، تمرینات خاصی برای آرامش و کشش عضلات یا پیلاتس مناسب است. مراقب باشید: اغلب، به دنبال آرامش و میل به زیبا و برازنده بودن، زنان، برعکس، عضلات خود را بیش از حد تمرین می دهند و در طول ورزش تلاش زیادی می کنند. به خودت گوش کن و مراقب بدنت باش.

در ادامه بخوانید...

پنج اشتباه احتمالی در سالن های زیبایی

در

 (سیارک)  : حرفه ای ها هم انسان هستند و گاه به گاه مرتکب اشتباهاتی می شوند. زمانیکه از یک سالن زیبایی باز می گردید و ظاهرتان بسیار بدتر از موقعی است که به سالن می رفتید، جای سوالی باقی نمی ماند و این حتی تنها به ظاهر شما نیز مربوط نمی شود.


مسئله ی مهم، سلامتی شماست. اگرچه غالباً رخ نمی دهد اما برخی از فرآیندها، قطعاً مضر بوده و بجای اینکه احساس و ظاهر خوبی به شما بدهند، مجبور می شوید تا زمان و پول خود را برای بازگرداندن ظاهرتان صرف کنید.
اکستنشن مژه
اگر تا به حال از اکستنشن مو استفاده کرده باشید، احتمالاً از آسیب هایی که از این نوع فرآیندها ناشی می شوند نیز آگاهید این فرآیندها موجب تضعیف موی طبیعی می شوند. همین اثر منفی نیز در نتیجه ی استفاده از اکستنشن مژه بوجود می آید.
راه حل: اگر می خواهید ظاهر خوبی داشته باشید، تمام چیزی که برای کامل کردن ظاهر خود نیاز دارید، اکستنشن مژه است. چیزی که ما پیشنهاد می کنیم این است که از حلال چسب قوی استفاده کنید. این از بروز مسائل جدی جلوگیری می کند. ابتدا، از آسیب رساندن به مژه های حقیقی جلوگیری می کند. علاوه بر این، حلال خوب، پوست ظریف اطراف چشم را نیز تحریک نخواهد کرد.  مژه هایی پر پشت و بلند داشته باشید
مانیکور و پدیکور
مراقبت از ناخن ها، امری ضروری است. اگر در خانه این کارها را انجام می دهید، بنابراین مسئول ابزارهای مورد استفاده نیز هستید. مراجعه به فردی حرفه ای برای انجام مانیکور و پدیکور، امر دیگری است.
راه حل: به اطراف نگاهی بیندازید و میزان تمیزی محیطی را که قرار است کار بر روی ناخن هایتان انجام شود، بسنجید. سالن باید دارای مجوز باشد، صندلی های راحت و تمامی ابزارهای لازم را داشته باشد. لگن(وان) بعد از استفاده ی هر مشتری باید کاملاً تخلیه، اسپری زده شده و ضد عفونی شود. باکتری می تواند موجب تحریک و التهاب پوست گردد، بنابراین تمامی ابزارها باید برای استفاده کاملاً پاکیزه باشند.
بوتاکس
بوتاکس یک عامل فلج کننده است که به منظور جلوگیری از نمایان شدن چین و چروک ها تزریق می شود. بوتاکس، به شدت در میان مردم عادی رایج شده است، اگرچه چندین سال پیش، تنها برای افراد مشهور از نظر اقتصادی مقرون به صرفه بود. اگر بوتاکس توسط یک فرد غیر حرفه ای تزریق شود، دچار مشکلات سلامتی جدی خواهید شد.
راه حل: اگر هدف شما داشتن ظاهری عالی است، کمک پزشکی لازم است. اثرات جانبی قابل اجتناب هستند اگر اطمینان حاصل کنید که محصول، مجوز دارد و توسط یک شرکت معتبر تولید شده و تاریخ انقضای آن نیز نگذشته است. تکنیک تزریق، اهمیت کلیدی دارد. به یک متخصص پوست مراجعه کنید. تنها متخصصین قادرند نتیجه ی کار را پیش بینی کنند. عجله نکنید و قبل از اولین تزریق بوتاکس، خوب فکر کنید. حتی ممکن است به این نتیجه برسید که به آن نیازی ندارید!      خطر واقعی بوتاکس
خشک کننده ی ناخن فرابنفش
ممکن است از شنیدن این موضوع تعجب کنید که خشک کن ناخن فرابنفش، خطر سرطان را می افزاید. این موضوع، اخیراً مطرح شده است. اگرچه، متخصصین پوست چندین سال است که بدنبال هشدار به مردم درباره ی خطرات این ابزارها هستند، تولید کنندگان و کارشناسان ناخن مخالف این ادعا بوده و معتقدند که خشک کن ناخن فرابنفش(UV)، ایمن است و به سلامتی آسیب نمی رساند.
راه حل: کاری که می توانید بکنید این است که نور UV را خاموش کنید. می توانید بسادگی، تنها از پنکه ی این دستگاه استفاده کنید. چهار نکته ی ساده برای کمک به بازسازی ناخن های آسیب دیده و خشک

چگونه ناخن های خود را سالم نگه داریم
حذف موهای زائد با لیزر
اکثر افرادی که خواهان خلاص شدن از شر موهای زائد بدن خود هستند، آرزو دارند که پول کافی را برای لیزر موهای زائد در اختیار داشته باشند. اگرچه، این نوع فرآیند، کاملاً ایمن و عاری از خطر نیست، بخصوص اگر توصیه های افراد حرفه ای را رعایت نکنید. هرگز از انجام کارهای اساسی که قبل و پس از لیزر موهای زائد توصیه می شوند، غافل نشوید.  اپیلاسیون نواحی حساس بدن و عوارض ناشی از آن
راه حل: اطمینان حاصل کنید که لیزر، بر اساس نوع پوست شما و بدرستی تنظیم شده باشد. با متخصص مربوطه مشورت کنید. تنها به افراد با تخصص بالا اطمینان کنید. بخش اعزم کار به شما بستگی دارد. بنابراین، به منظور اجتناب از تغییر رنگ، سوختگی یا ایجاد زخم، لطفاً چند هفته قبل و بعد از فرآیند، حمام آفتاب نگیرید.

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید. 

ترجمه  itrans.ir / هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع (سیارک)  ممنوع است.

نظرات

در ادامه بخوانید...

طرز تهیه سوسیس خانگی در منزل

در

سوجوک

کمتر کسی پیدا میشه  که سوسیس و کالباس رو دوست نداشته باشه اما با هشدارهایی که نسبت به سوسیس های کارخونه ای می شنویم چه از نطر کیفیت گوشت و موادی که باهاش قاطی میشه و چه از نطر مواد نگه دارنده که برای سلامتی خیلی مضره از هر سمت و سو که نگاه کنیم می بینیم سلامتی برامون مهم تره پس سعی می کنیم مصرف نکنیم ولی خب چکار کنیم که دلمون می خواد ساندویچ سوسیس که داخل روغن جلز و ولز می کنه رو درست کنیم و بخوریم. فکر کردم که میشه خودمون تو خونه بصورت خانگی سوسیس رو درست کنیم که هم از کیفیت گوشتش اطمینان داشته باشیم و هم در مصرف ادویه و نمک رعایت سلامتی رو بکنیم.سوسیس خانگی خیلی خوشمزه است، و آماده کردن آن  راحت است.همه چیزهایی که در طرز تهیه سوسیس خانگی بسیار خوشمزه در پوشش طبیعی یا پوشش مصنوعی لازم دارید،گوشت، نمک، فلفل و سیر است.

 

مواد لازم برای تهیه سوسیس خانگی

- گوشت : یک کیلو و 800 گرم
- چربی : 300 گرم
- سیر :20 گرم
- نمک : 35 گرم
- فلفل سیاه تازه:  بنا به دائقه
- پوشش سوسیس : 3 متر
در کشور های دیگر مشکلی در پیدا کردن یک پوشش طبیعی(روده گوسفند) برای درست کردن سوسیس خانگی وجود ندارد، آن را در سوپرمارکت های بزرگ در بخش های گوشت به نام روده بره طبیعی می فروشند.(سوجوک که نوعی سوسیس خشک است پوشش طبیعی دارد) اما در ایران شخصا خودم ندیده ام اما پوشش های نایلونی در شیرینی فروشی ها برای تولید سوسیس خانگی موجود است.روده های های تمیز شده در مقدار زیادی نمک ذخیره می شوند. قبل از شروع آماده سازی سوسیس خانگی، توصیه می کنم در صورت استفاده از روده طبیعی چک کنید که کاملا تمیز باشد.

 

طرز تهیه سوسیس خانگی

طرز تهیه سوسیس خانگی

گوشت گوساله را به قطعات کوچک ریز کنید. اگر گوشت چرب است، چربی اضافه نکنید، اگر گوشت کم چرب است، بهتر است چربی را اضافه کنید. بهترین راه برای آماده کردن گوشت برای سوسیس خانگی این است که آن را در یک چرخ گوشت با یک شبکه 4 سوراخ (در عکس) چرخ کنید. اگر چنین شبکه ای ندارید چرخ گوشت معمولی هم مناسب است.
به گوشت و چربی چرخ شده، فلفل سیاه، سیر و نمک را اضافه کنید. نازل و پوشش سوسیس را به چرخ گوشت وصل کنید.
گوشت چرخ شده را مطابق تصویر از چرخ گوشت رد کنید. تیغ چرخ گوشت را بیرون بیاورید،  نازل را با کمی روغن چرب کنید (نازل شبیه یک عدد قیف است که در بعضی چرخ گوشت ها در قطعات یدکی موجود است) و پوشش سوسیس را مثل یک جوراب روی نازل چرخ گوشت قرار دهید و محکم کنید.
هنگامی که تمام پوشش سوسیس پر از گوشت شد، به انتهای آن یک گره بزنید. اگر حلقه سوسیس بزرگ است، بهتر است که آن را در چندین محل با یک نخ گره بزنید.سوسیس های اماده را می توانید اول بخار پز کنید و بعد از سرد شدن در غذاهای مختلف با در آوردن از پوشش نایلونی استفاده کنید.

نظرات

در ادامه بخوانید...

مبارزه با چین و چروک صورت طبیعی و رایگان

در
آخرین تحقیقات نشان می دهد که یک روش جایگزین شگفت انگیز ، طبیعی و رایگان ، بهتر از همه این روش های شکست خورده ی بوتاکس و جراحی زیبایی برای برطرف کردن چین و چروک و پیری پوست عمل می کند.
 
این جایگزین معجزه گر: ورزش است.نترسید نمی خواهم شما را به باشگاه بفرستم چون که می دانم خیلی ها از رفتن به باشگاه و یک برنامه روتین برای ورزش بیزارند، پس مقاله را تا آخر بخوانید .
 
یک مطالعه جدید نشان داد افرادی که این روش طبیعی را در اواخر زندگی شروع می کنند می توانند چین و چروک های صورت، چین های پنجه کلاغی، نواحی پوستی آویزان را معکوس کنند و توضیحی علمی برای این امر وجود دارد.این خبر به قدری مهم است که در بزرگترین روزنامه آمریکایی ، نیویورک تایمز اعلام شده است.
 
محققان کانادایی در دانشگاه مک مستر در انتاریو مشاهده کرده اند که ورزش با افزایش سن با تغییراتی که در لایه های سطح پوست رخ می دهد ، مبارزه می کند.
 
بعد از گذشت حدود 40 سال ، بیشتر افراد ضخیم شدن لایه بالایی پوست خود را تجربه می کنند . این بخشی است که به راحتی با چشم غیر مسلح قابل مشاهده است. تمایل دارد خشک تر ، پوسته پوسته و متراکم شود.
 
در همین حال ، لایه زیر سطح رویی ، به نام درم ، شروع به نازک شدن می کند. خاصیت ارتجاعی و سلول ها را از دست می دهد. محققان توضیح می دهند که این امر جلوه نازک تر و پوسته پوستی به پوست می بخشد.این حتی در افرادی اتفاق می افتد که پوست آنها هرگز در اثر آفتاب آسیب ندیده است.
اما این اکتشافات جدید نشان می دهد که این پدیده می تواند خنثی شود و حتی در حیوانات و انسان ها معکوس شود.
آنها نشان داده اند که افراد بالای 40 سال که حداقل سه ساعت ورزش متوسط ​​و یا فشرده در هفته انجام می دهند ، دارای پوستی نرم تر و الاستیک هستند.این تفاوت بعد از سه ماه قابل مشاهده بود: "  در زیر میکروسکوپ ، پوست داوطلبانی که در این آزمایش شرکت کرده اند ، شبیه به یک فرد بسیار جوانتر بود و تنها کاری که انجام دادند این بود که کمی ورزش کردند!
 
توضیح پدیده مشخص نیست. اما محققان به ارتباط با میوکین ها ، موادی که توسط عضلات فعال ایجاد می شود ، گمان می برند. آنها سطوح بسیار بالایی از میوکین ها به نام IL-15 را در پوست افرادی که ورزش کرده بودند (50٪ +) مشاهده کردند. این میوکین ها می توانند به تغییرات ساختاری در پوست منجر شوند.با این حال ، موارد دیگر قطعاً درگیر هستند. مصرف قرص یا تزریق IL-15 برای از بین بردن چین و چروک بعید است به اندازه ورزش موثر باشد.
 

چگونه به خودتان برای ورزش کردن انگیزه دهید

سوال اساسی این نیست که: آیا باید ورزش کنم؟ سوال این است که چگونه خودمان را برای بازی در ورزش در طولانی مدت انگیزه دهیم؟ 
 
پاسخ ساده است:انتخاب ورزشی که چیز دیگری را برای شما به ارمغان بیاورد ، ضروری است: لذت ، هیجان ، ماجراجویی ، جلسات بهزیستی ...بسته به سن شما ، وضعیت سلامتی ، سلیقه شما ، محدودیت های شما لازم است ورزشی را انتخاب کنید که مناسب شما باشد.
تا آنجا که به من مربوط می شود، تمام ورزشی که انجام می دهم از اشتیاق من به طبیعت سرچشمه می گیرد.
 
بنابراین من در باغ آشپزخانه خود سخت کار می کنم و علفهای هرز را می کشم ، درختانم را برش می دهم ، کمپوست را خالی می کنم ، کود حمل و نقل می کنم ، گلخانه خود را مراقبت می کنم ...در طبیعت زیادی قدم می زنم ، اغلب فرزندانم یا کیسه ای، کوله پشتی برای پیک نیک و وسائلی برای کمپینگ را حمل می کنم. من در رودخانه ها ، حوضچه ها ، و در دریا آب تنی می کنم و تا وقتی که به اندازه کافی خوش شانس باشم از این محیط ها استفاده می کنم.
به محض این که فرصتی ایجاد شد ، من به کوهنوردی می روم. من همیشه با دوچرخه به محل کار می روم ، مگر به تازگی زیرا مسیر خیلی خطرناک است (و من رنج می برم). تمام این کارها تحرک زیادی در زندگی من ایجاد کرده است و همچنان ادامه دارد ، اما من تقریباً کاری به عنوان ورزش در یک باشگاه انجام نمی دهم.
 
من این کار را انجام می دهم زیرا دوست دارم از باغ خود سبزیجات بخورم ، دوست دارم باد تازه ، آب خنک را روی پوست خود احساس کنم ،صدای پرندگان را بشنوم ، گیاهان را رصد کنم ، به مناظر زیبا فکر کنم ، در کنار دوستان قدم بزنم، به آنها گوش دهم ، تبادل نظر کنم ، که ایده آل است هنگام راه رفتن ... من دوچرخه سواری می کنم زیرا ساده تر است ، من بر ترافیک غلبه می کنم ...
 
اگر مجبور میشدم این همه را متوقف کنم ، به خودم نمی گفتم ، " این کار مرا از ورزش محروم می کند! می گفتم: "  لعنتی ، این مرا از شادی و لحظه های خوشبختی محروم می کند! "
 
بنابراین ، هر کس باید راه خود را پیدا کند.
 
برادرم دیوانه رقصیدن است که در واقع بسیار اسپرت است. تمام عضلات درگیر می شوند ، اما او هم این کار را می کند زیرا او دوست دارد خیلی با همسرش می رقصد.
 
دیگران عاشق سرعت دوچرخه ، قدرت یک اسب که از موانع عبور می کند ، شادی های بازی با توپ ، رقابت های دو و میدانی ، زیبایی حرکات ژیمناستیک ، اسکیت بازی خیره کننده و ... هستند
 
بنابراین ، من نمی گویم "ورزش کنید تا چین و چروک کمتری داشته باشید". ارائه چنین مواردی واقعاً افتضاح است.
 
من می گویم: "شادی های بزرگ را در ورزشی که دوست دارید پیدا کنید ، با  خود خوب رفتار کنید. زندگی شما و بدن شما نیز زیباتر خواهد شد ...  "
 
و شما: آیا ورزش می کنید زیرا باعث خوشحالی شما می شود؟ یا به دلیل احساس تعهد ورزش می کنید؟ با ما در میان بگذارید ، و با خوانندگان سیارک ، تجربیات خود را برای ایجاد "ورزش لذت بخش" در صفحه نظرات این مقاله قرار دهید.
به سلامتی شما!

نظرات

در ادامه بخوانید...

سوسیس تخم مرغ رو اینجوری درست کنین

در

سوسیس
 "گل" زرده و سوسیس
"گل" را می توان در هر دو طرف سرخ کرد ، یا فقط در یک طرف 

 

کمی تخیل و یک "گل" خوب از سوسیس و کالباس بدست می آید. سوسیس تخم مرغ یک صبحانه عالی و یک میان وعده برای یک پیک نیک یا مهمانی با دوستان است. گلبرگهای "گل" از سوسیس تشکیل می شوند.

 

طرز تهیه سوسیس تخم مرغ 

برای تهیه سوسیس تخم مرغ ، سوسیس از طول به دو نیم بریده می شود و برشهای هر یک با فاصله مساوی انجام می شود. برای اینکه به طور تصادفی کاملاً بریده نشود ، می توانید از سیخ های چوبی زیر سوسیس استفاده کنید و سوسیس ها را برش بزنید.

 

هر نیمه به صورت حلقه ای تا می شود و انتهای آن با خلال دندان محکم می شود. سوسیس ها در یک تابه پخش می شوند و زرده تخم مرغ در مرکز ریخته می شود. از هر دو طرف سرخ کنید ، نمک ، فلفل را و در صورت تمایل روی  "گل" را می توان دانه کنجد یا سیاه دانه  بپاشید .

 

برای بدست آوردن تخم مرغ های زیبا ، مهم است که تخم مرغ را در ماهیتابه گرم کنید. ظرف را روی حرارت متوسط ​​گرم کنید. و اگر گرما مناسب باشد ، پروتئین در تماس با ظرف بلافاصله شروع به سفت شدن می کند. یک ترفند کوچک در سفت شدن کامل زرده  کمک می کند. وقتی تخم مرغ کمی سرخ شد ، کمی آب به ماهیتابه اضافه کنید ، در آن را بپوشانید و تا زمانی که زرده کاملا بست ، اجاق را روشن نگه دارید. بخار داغ روی پروتئین تأثیر می گذارد و این عملیات حرارتی به تراکم آن نسبت به زرده کمک می کند. نتیجه این کار سوسیس تخم مرغی کاملا عالی است.

نظرات

در ادامه بخوانید...