سوپر غذاهای مغذی برای استقامت ورزشکاران

(سیارک) : ورزشکاران نیاز دارند تا انرژی بسیار فراوانی را در مدتی طولانی تر حفظ نمایند. برخی از مواد غذایی هستند که در واقع می توانند بعنوان سوپر ماده مغذی در نظر گرفته شوند چرا که به بالابردن سطح استقامت، پایداری و انرژی کمک می کنند. برخی از مواد غذیی مغذی از جمله موز، بلغور جوی دوسر، و سیب زمینی شیرین منابعی عالی برای انرژی در دوندگان است. برخی از مواد غذایی افزایش دهنده استقامت در این پست:

 

دانه چیا:

دانه های چیا به وعده غذایی یا میان وعده غذایی، اضافه می شوند. این دانه ها حاوی تمامی 20 امینو اسید بوده و سرشار از اسیدهای چربی امگا3 می باشند.

برای افزایش استقامت از طریق غذاها، ضروری است تا وعده غذایی متعادلی بخوریم. در طول روز آب فراوان خورده و به این ترتیب به بدن خودتان هیدرات برسانید. تمرینات ورزشی منظم و انجام فعالیت های فیزیکی مثل دوچرخه سواری، پیاده روی و ... تنها چیزی است که باید انجام دهید. استراحت کافی به بدنتان بدهید و سبک زندگی فعال و سالمی داشته باشید!

کلم پیچ:

این سبزی برگ سبز حاوی فیبر، ویتامین K برای بهبود قدرت  استخوان و مواد مغذی جهت کاهش کلسترول خون می باشد.

بلغور جوی دوسر:

بلغور جوی دو سر حاوی فیبر فراوان و کربوهیدرات های پیچیده می باشد. بلغور جوی دو سر، بهمراه میوه های تازه و بذر کتان، یک صبحانه کامل خواهد بود.

گردو:

گردو منبعی عالی برای اسیدهای چربی امگا3 می باشد. سطح استقامت را بالا برده و تردی خوش آیندی به وعده غذایی می دهد.

سیب زمینی شیرین:

سیب زمینی شیرین کربوهیدرات های پیچیده فراوانی دارد. بعد از تمرین سخت، غذایی عالی بوده و غذایی عالی برای تجدید قوا نیز می باشد.(سیارک

ماهی قزل آلای وحشی:

ماهی قزل آلا بهترین منبع اسیدهای چربی امگا3 می باشد. ماهی قزل آلا مواد مغذی زیادی داشته و فرایند متابولیک بدن را افزایش می دهد.

موز:

موز کربوهیدرات های فعال را تامین می کند تا سطح انرژی مورد نیاز برای دویدن در فاصله طولانی را افزایش دهد. غذای اصلی بسیاری از ورزشکاران است.

پست های مرتبط:

چگونه مقاومت ذهنی خود را چگونه افزایش دهیم

چگونه استقامت خود را در شناکردن افزایش دهیم

بالا بردن سطح استقامت بدن با تغذیه مناسب

 آیا غذاهای استقامتی دیگری را می شناسیدکه در این لیست دیده نمی شود؟ آنها را در بخش نظرات با ما درمیان بگذ ارید! 

هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع (سیارک)  پیگرد قانونی دارد  

ترجمه  itrans.ir

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام
  • سمیرا 212 :

    چیا را از کجا بخریم؟کسی می دونه؟

    1395/11/1 23:16

بیشتر بخوانید