در صورتی که کودک نوپای شما نوشیدن شیر را دوست نداشته باشد

 چه کنید اگر کودک نوپای شما نوشیدن شیر را دوست نداشته باشد؟
- مقداری تکه های پنیر کم چرب یا ماست به عنوان تنقلات اضافه کنید.
- سس زیبایی برای سبزیجات یا برای سس پنیری بسازید.
- شیر توت فرنگی یا شکلات بعنوان دسر بعدازظهر پیشنهاد دهید.

از استخوان های خود در هر سنی محافظت کنید

افراد با هر سنی نیاز به دانستن این دارند که چه کاری می توانند برای داشتن استخوان های قوی انجام دهند. شما هیچ وقت خیلی پیر یا خیلی جوان برای بهبود سلامت استخوان خود نیستید.

نوزادان

 رشد استخوان ها قبل از تولد نوزادان آغاز می شود. نوزادان نارس و کم وزن اغلب نیاز به کلسیم اضافی، فسفر و پروتئین دارند برای اینکه به آنها در جبران مواد غذایی ای که آنها برای استخوان های قوی نیاز دارند، کمک کند. نوزاددانی که از شیر مادر تغذیه می کنند کلسیم و مواد مغذی ای که آنها برای سلامت خوب استخوان احتیاج دارند از مادرشان می گیرند. به این خاطر است که مادرانی که شیر می دهند ویتامین دی بیشتری نیاز دارند. اکثر شیرخشک نوزادان شامل کلسیم و ویتامین دی است.(سیارک)

کودکان
سلامت استخوان خوب با عادات خوب در زندگی آغاز می شود. در حالی که کودکان و نوجوانان به ندرت مبتلا به بیماری های استخوانی می شوند، بچه ها می توانند عادات خود را که سلامت و استخوان هایشان را به خطر می اندازد گسترش دهند. والدین می توانند با تشویق کودکان به خوردن غذاهای سالم و حداقل روزی یک ساعت فعالیت بدنی تشویق کنند. طناب زدن، دویدن، و ورزش ها فعالیتهای مفرحی هستند که برای ساختن استخوان های قوی عالی هستند. کودکان نیازمند مقدار کلسیمی برابر با روزانه 3 وعده شیر کم چرب هستند. اگر کودک شما به اندازه کافی شیر نمی نوشد، پنیر کم چرب، ماست یا دیگر غذاهایی که غنی از کلسیم هستند را امتحان کنید. اگر کودکتان به شیر آلرژی دارد یا نمی تواند لاکتوز را تحمل کند، با پزشک متخصص اطفال در مورد جایگزین های شیر صحبت کنید.
حقیقت سریع
کودکان باید حداقل روزی 1 ساعت فعالیت بدنی داشته باشند. بزرگسالان باید روزانه حداقل نیم ساعت ورزش کنند.
نوجوانان
نوجوانان به ویژه در خطر گسترش نیافتن استخوان های قوی هستند زیرا استخوان های آنها با سرعت رشد می کند. پسران و دختران از سن 9 تا 18 سالگی روزانه 1300 میلی گرم کلسیم، یعنی بیشتر از تمام گروه های سنی دیگر نیاز دارند. والدین می توانند به نوجوانان با اطمینان از اینکه آنها روزانه 4 وعده غذاهای غنی از کلسیم و ویتامین دی می خوردند، کمک کنند. حداقل روزانه 1 ساعت فعالیت بدنی – مانند دویدن، اسکیت بورد، ورزش ها و رقص – نیز قابل بحث است. ولی توجه داشته باشید : تمرین بدنی شدید، هنگامی که با کم خوری همراه شود، می تواند استخوان های نوجوانان را ضعیف کند. در زنان جوان، این موقعیت می تواند منجر به اثر مخرب پریودهای ماهانه شود. نوجوانانی که در طول این سال های مهم اضافه کردن استخوان به اسکلت بدنشان را از دست می دهند، هرگز نمی توانند آن را جبران کنند.(سیارک)
بزرگسالان
بزرگسالی زمانی است که ما نیاز به مراقبت با توجه از سلامت استخوان هایمان داریم. ما به عنوان بزرگسال، روزانه با توجه به سنمان، نیازمند 1000 تا 1200 میلی گرم کلسیم و حداقل 30 دقیقه فعالیت بدنی متوسط هستیم. فعالیتی که فشاری بر استخوان هایمان وارد آورد، خیلی مهم است.
بزرگسالان : استخوان هایتان را با فعالیت بدنی قوی نگهدارید
- فعالیت بدنی حداقل 30 دقیقه روزانه
- تمرین قدرت بدنی 2 تا 3 بار در هفته
- تمرین تعادل یک بار در هفته
بیشتر زنان بالای 50 سال در خطر بیماری استخوان هستند، ولی تعداد کمی این را می دانند. در زمان یائسگی که معمولا در زنان بالای 50 سال رخ می دهد، تولید هورمون یک زن به شدت کم می شود. زیرا هورمون ها به حفظ استخوان ها کمک می کنند، یائسگی می تواند منجر به از دست رفتن استخوان شود. هورمون درمانی به طور گسترده ای برای جلوگیری از این از دست رفتن استفاده می شد، ولی اکنون این امر به افزایش خطرات دیگر شناخته شده است. پزشک شما می تواند به شما با توصیه حفاظت از سلامت استخوان در زمان یائسگی کمک کند.(سیارک)
سالمندان
سالمندان می توانند مراحلی را برای کمک به جلوگیری از مشکلات استخوان طی کنند. فعالیت بدنی و رژیم غذایی برای سلامت استخوان در افراد مسن تر حیاتی است. کلسیم به همراه ویتامین دی به کاهش از دست رفتن استخوان کمک می کند. فعالیت هایی که بر استخوان ها فشار وارد می کنند، آنها را قوی نگه می دارند. برای فعالیت هایی مانند پیاده روی، رقص و باغبانی زمان پیدا کنید. تقویت بدن شما به شما در جلوگیری از سقوط کمک می کند. حفاظت از خود در برابر افتادن کلید جلوگیری از لگن یا مچ دست شکسته است. تمام زنان بالای 65 سال باید تست تراکم استخوان بدهند. سالمندان هم چنین باید بدانند که مطالعات اخیر نتیجه گرفتند که هر کسی بالای سن 50 سال باید ویتامین دی مصرفی خود را روزانه به 600 واحد بین المللی (IU) افزایش دهد. پس از سن 70 سالگی، 800 واحد روزانه مورد نیاز است.(سیارک)

 اهمیت استحکام استخوان ها

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید. 

ترجمه توسط itrans.ir

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید