راز طول عمر مسن‌ترین افراد جهان

بارها و بارها گفته شده است که: اگر میخواهید یک زندگی سالم داشته باشید با یک رژیم غذایی سالم انتخاب کنید. البته رژیم غذایی افراد خیلی مسن الزاما نمیتواند راز طول عمر باشد. ما غذاهای پانزده نفر از مسن‌ترین افراد را بررسی کرده ایم، که از نظر منطقی عجیب و خنده‌دار بودند.

آکنس فنتون: مسن ترین فرد آمریکایی که صد و یازده سال عمر کرده، و به نظر میرسد رژیم غذایی او بر اساس گفته‌های یک زن جادوگر باشد. او میگوید صبحانه از خوردن گوشت، کباب تند، آب پرتغال، گوشت نمک زده‌ی خوک، و سوسیس لذت میبرد. و همچنین اضافه کرد که غذاهای مورد علاقه‌ی او لوبیا سبز، بال مرغ، و سیب زمینی شیرین میباشد.

آدن وانگل: بنا به گفته‌ی USA Today، آدن از مسن‌ترین افراد آمریکا بود که در سن 114 سالگی فوت کرد. بیشتر غذای او جو دو سر بود و اساسا آنچه که میخواست را میخورد. و از مارتینو (نوعی کوکتل) لذت میبرد.

خواهران کلارک: این خواهران به ترتیب 105، 98، 98 و 93 ساله که مسن ترین خواهران جهان هستند گزارش دادند که غذای اصلی آنها غذاهای بریتانیایی بی ادویه مانند بره‌ی سرخ شده و نان تست میباشد.(سیارک

دارام بالسینگ: طبق گزارش نیویورک تایمز، دارام 109 ساله که دونده‌ی ماراتن میباشد از شیر گاو، چاشنیهای گیاهی و میوه‌های خشک که با آفتاب خشک شده‌اند تغذیه میکنند. همچنین گزارش شده که بالسینگ از خوردن غذاهای سرخ شده، دخانیات، الکل و حتی چای و قهوه اجتناب میکرد.

آمامورانو: مورانو که در سن 117 سالگی درگذشت، به توصیه‌ی دکتر روزی دو عدد تخم مرغ خام و موز را برای مقابله با کمخونی میخورد. او میگفت من هیچ غذایی نمیخورم چون دندان ندارم. او از گوشت متنفر بود و میگفت گوشت سرطان زا است.

فیلومنا مندوزا: مندوزا که در سال 2005 در سن 117 سالگی فوت کرد تمام عمر خود را در یک روستای کوچکی در کوه‌ها گذرانده بود. بنا به گفته‌ی خودش راز عمر طولانی وی خوردن غذاهای طبیعی مثل سیب زمینی، گوشت بز، شیر گوسفند، پنیر و لوبیا بوده است. هر چیزی را که میخورد از باغ خودش جمع‌آوری میکرد و هرگز از نوشیدنیهای گاز دار استفاده نکرد.

جین کالمنت: کالمنت که در سال 1995 در سن 122 سالگی فوت کرد هفته‌ای دو پوند شکلات میخورد و تا سن 120 سالگی از سیگار کشیدن و تعطیلات یکشنبه‌های بندر لذت میبیرد.

جسی گلان: جسی که در سال 109 سالگی در سال 2015 فوت کرد گفته که من هر روز یک کاسه فرنی گرم میخوردم و راز عمر طولانی من دوری از مردان میباشد. مشکلاتی که آنها ایجاد میکنند بیشتر از ارزششان است.

جیرو مون کیمورا: این مرد ژاپنی در سال 2013 در سن 116 سالگی فوت کرد. وی بیشتر وقت خود را با پیاده‌روی و خواندن روزنامه میگذراند. به گفته‌ی گاردین، صبحانه‌ی وی فرنی برنج و سوپ سبزیجات بود.

ماریانو روتلی: روتلی که 107 ساله است به نیومنز تایم گفت: هر روز یک فنجان قهوه را با یک مشت جیم بم سیاه مصرف میکنم.(سیارک

میات اوکورا: اوکورا متولد سال 1898 بود و در سال 2015 درگذشت. مسن ترین فرد در جهان بود. او عمر طولانی خود را مدیون هشت ساعت خواب شبانه و خوردن سوشی مورد علاقه‌ی خود میداند. به گفته‌ی ژاپن تایمز، او به خورشت گوشت گاو، رشته فرنگی، گوشت گاو و برنج علاقه داشت.

سوزانا مشتجونز: آخرین آمریکایی که قبل از سال 1900 متولد شده بود. سوزانا در می 1966 در سن 119 سالگی درگذشت. به گفته‌ی خودش تا چند هفته قبل از مرگش صبحانه‌ی خود را با گوشت نمک زده، تخم مرغ و غلات تهیه میکرد.

تو پور چون لینچ: لینچ 98 ساله است و استاد یوگا میباشد و هنوز هم یوگا را آموزش میدهد. این مدل سابق MGM و HUFFPO گفت من عاشق سبزی و میوه بوده و گیاه خوار هستم و گاهی اوقات خرچنگ و میگو میخورم. این غذاها ما را سالم نگه میدارد.

ویولت موسس براون: نهایتا مسن‌ترین فرد زنده کیست؟ این فرد ویولت است که در ماه مارس سال 1900 در جامایکا متولد شد. او به ناظر جاماییکایی گفت از خوردن ماهی، گوشت گاو، پای گاو، محصولات محلی مثل انبه، پرتغال، سیب زمینی شیرین، نان و میوه لذت میبرد. او در یک مقاله‌ی دیگر جاماییکایی میگوید که از خوردن هله هوله متنفرم.(سیارک

کریستال: کریستال 113 ساله‌ی لهستانی مسن ترین فرد زنده‌ی روی زمین و همچنین از بازماندگان هولوکاست است که هنوز زنده میباشد. دخترش به نیویورک تایمز گفت: او غذا میخورد تا زنده بماند، نه اینکه برای خوردن زندگی کند. او از خوردن ترشی شاه ماهی لذت میبرد و علاقه‌ای به خوردن شراب ندارد.منبع: msn.com

ترجمه  itrans.ir

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام
  • JamesEluro 464 :

    یک زن ژاپنی که گمان می رود مسن ترین فرد جهان بود در سن 119 سالگی درگذشت. کین تاناکا در 2 ژانویه 1903 متولد شد - سال اولین پرواز کنترل شده برادران رایت با هواپیمای موتوری آنها و زمانی که ماری کوری اولین زن برنده جایزه نوبل شد. در سال 2019، طبق رکوردهای جهانی گینس، این ابر صد ساله ژاپنی در سن 116 سال و 66 روز به عنوان مسن ترین فرد زنده شناخته شد. شبکه تلویزیونی عمومی ژاپن، NHK، گفت که مادر پنج فرزند در 19 آوریل در بیمارستانی در شهر فوکوکا، در غرب ژاپن، بر اثر کهولت سن درگذشت.

    1401/2/6 7:55
  • JamesEluro 464 :

    در ادامه افزوده شد که غذای مورد علاقه او شکلات و نوشابه های گازدار بوده و گفته می شود که او امیدوار بود تا 120 سالگی سالم بماند. رکوردهای جهانی گینس در توییتی اعلام کرد که گزارش مرگ او مایه تاسف است و گفته است که خانم تاناکا "دومین پیرترین فرد ثبت شده در تاریخ است، تنها پس از جین کالمان که تا 122 سالگی زندگی کرد."

    1401/2/6 7:56

بیشتر بخوانید